De laatste halm... jVESBSEEL Molen Gapinge moet weer gaan draaien dé Weekkrant De Faam Mankracht •r O g r a m m e r 9 Walcherense koks maken er potje van Gentse musici in CineCity Woensdag 7 februari 2007 - Pagina 29 Van drugs af met varkens en radijsjes door marcel van der voort VEERE - Stichting In de Vrij heid wil een zorgboerderij beginnen in de gemeente Veere. De organisatie uit Wemeldinge is op zoek naar een boer die zijn bedrijf wil verkopen of verhuren. Ver slaafden kunnen daar van de drugs en drank afkomen en een nieuw bestaan op bouwen. "Hiermee komt onze opvang in een ruimer jasje. En agrarische projecten geven meer mogelijk heden", laat Remco Jorritsma van Stichting In de Vrijheid we ten. Bij de boerderij moet ook een sportveld komen. "In We meldinge hebben we een halve hectare. Op de nieuwe locatie in Veere moet dat drie hectare grond zijn. Daar komt de opvang en Wemeldinge gaan we gebrui ken voor andere doeleinden. Dat is wel afhankelijk van de finan ciën. Anders gaat ons huidige ge bouw dicht." Het landelijke karakter van de De gemeente Veere is volgens Remco Jonitsma op de hoog te van de plannen voor een zorgboerderij. "Wij hebben hetzelfde gedaan in Borssele. Veere heeft meer onze voor keur. Het is dichter bij het strand. Om te wandelen. Wij hebben de mankracht en zijn daarom bereid de gemeente te helpen bij openbare wer ken. Bijvoorbeeld dijkonder- houd. Dat zou een prima werkervaring voor onze jon gens opleveren." omgeving helpt mee aan het af- kickproces van de verslaafden, denkt jonitsma. "Bovendien zijn veel boerderijen tegenwoordig te koop. Op die trend spelen wij in. Het is ook interessant voor het gebied. Het blijft een boerde rij. We gaan op kleine schaal aan veeteelt en landbouw doen." Een scharrelend varken, een paar geiten en echte scharrelkip- pen. Dat zou de toekomst voor De Gapingse molen is rot Alleen de binnenkant is nog in redelijke staat, foto: ineke van wallenburg door ineke van wallenburg GAPINGE - De Gapingse mo len De Graanhalm moet nodig opgeknapt worden. Er wordt op initiatief van de gemeente daarom een stichting opge richt, die gaat proberen restau ratiefondsen te werven. Eige naresse A. Reynierse zou de molen graag weer zien draaien. De molen staat sinds 1996 noodgedwongen stil vanwege de slechte staat. Geld voor re novatie was er tot nu toe niet. "Stilstand is voor een molen di rect achteruitgang", zegt Rey nierse. "Er moet echt heel veel gebeuren. De wieken zijn erg slecht. Het hekwerk van de om loop is verrot. Een balk bovenin is rot. Alleen aan de binnen kant gaat het nog wel." Rey nierse heeft zelf de hoogtijda gen van de molen nog meege maakt. Haar grootvader mole- naai' Van der Sluijs kocht de molen in de jaren dertig en ook haar vader was er molenaar. Nog tot zeker in de zeventiger jaren was de Gapingse molen bedrijfsmatig in gebruik. Toen toenmalig molenaar Bakker er mee stopte, kocht de familie Reynierse de bij hun huis aan de Dorpsstraat gelegen molen. Er werd toen alleen nog ge draaid om de molen in stand te houden. De molen is een ronde stenen stellingmolen uit 1896. Er zijn niet zoveel van dergelij ke molens meer en het plat form rond de molen is bijzon der, zegt de Veerse wethouder J. Melse. Hij hoopt dat de stich ting kan beginnen met het uit laten voeren van werkzaamhe den, zodat de molen niet ver der achteruitgaat. Intussen moet dan naarstig gezocht worden naar geld. "De bedoe ling is dat de molen weer gaat draaien", zegt hij. 7J t/m 17 februari 2007 Im 1 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 00.00 Stijl Magazine Miranda Slabber is op zoek naar lifestyle en trendy gad gets. 00.12 Provinciale Staten Verkiezingen Talkshow gepresen teerd door Siem Buijs. I Wekelijks praat Siem met twee i Zeeuwse lijsttrekkers. 00.00 Maximaal Anders Kids Serie waarin Escha Tanihatu kinderen uit Zeeland een metamorfose aanbied. 00.12 Watersport land Regionaal watersport programma met aandacht voor vaar routes eh andere water sportzaken. 00.00 Wonen in Zeeland Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.12 Maximaal Anders Wekelijks gaat Escha Tanihatu op stap met een Zeeuwse kandidaat die volledig in de watten wordt gelegd en van top tot teen wordt veranderd. 00.00 Provinciale Staten Verkiezingen Talkshow gepresen teerd door Siem Buijs. 00.30 Straatpraat Programma waarin de mening yan de Zeeuwse bevolking centraal staat. tussen 13u en 17u het kinder programma: Bassie en zijn Vriendjes i.p.v. Provinciale Staten Verkiezingen. 00.00 Stijl Magazine Miranda Slabber is op zoek naar lifestyle en trendy gad gets. 00.12 Hartje Winter Korte reporta- tie over een winterse actieviteit in Zeeland 00.14 Top Speed Martin Utberg gaat op zoek naar alles wat met snelheid te maken heeft. 00.00 Muziek Festival programma waarin het Nederlandse en Vlaamse product centraal staat. 00.15 The Clash Of Coverbands n Clash of coverbands gaan bands uit heel Neder land 10 weken de strijd aan om de titel Clash of the coverbands. 00.34 Kabelkrant 00.25 Kabelkrant 00.00 De Zeeuwse Week Overzicht van het Zeeuwse nieuws van de afgelopen week. 00.08 Maximaal Anders Metamorfose programma. Zie dinsdag 00.22 Wonen in Zeeland Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.32 Kabelkrant MaximaalTV is të ontvangen via: Delta Digitale TV standaardpakket: preset 111-113 Delta Knbélcomfort analoog: kanaal 10 (210.25MHz) KIJK VOOR MEER INFO OP W W W M A X IM A A L N L VLISSINGEN - Bert Schier van Arion in Vlissingen heeft de tweede prijs gewonnen in de thema wedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse koks (VZK). De eerste prijs ging net aan zijn neus voorbij. Die is voor Raymond Broekhuis van Are en Bleu uit Renesse. De der de prijs is voor Marco Adri- aanse van restaurant Peper Zout in Verslaafden kunnen op de boerderij werken aan hun afkickproces. foto. jaap wolterbeek In De Vrijheid zijn. In de loop van de jaren zijn talloze mensen van de drugs afgeholpen. Jorrits ma: "De bewoners hijgen alle maal een eigen tuintje. Daar kunnen ze peulvruchten, aard beien en radijsjes op verbouwen. Het principe van zaaien en oog sten spreekt mij aan. Ik verwacht niet dat het een winstgevend be drijf zal zijn. Natuurlijk kunnen we de kosten eruit halen als we de oogst verkopen. De mannen krijgen geen salaris. Er is nu een zak- en kleedgeldregeling en een premie voor de mensen die het programma succesvol afmaken. Dat blijft hetzelfde." Jorritsma kan nog niet zeggen wanneer de zorgboerderij open gaat. "We hebben eerst een goede locatie nodig Dan moet het financieel in kannen en huiken zijn en daar na volgen de vergunningen. Na- tLiurlijk moet de boerderij aan gepast worden. Het heeft nogal wat voeten in de aarde. Maar wat mij betreft mag het morgen ge beuren." Hij hoopt dat de bewo ners over maximaal een jaar daadwerkelijk in Veere komen wonen. Boeren die er zelf de bmi aan willen geven, kunnen dat aan Jorritsma laten weten. Het emailadres is: rem.go@hot- mail.com. Mid del burg. Juryle den Ben Willemse en Tonnie van de Arneele ih- zijn verbaasd over het hoge niveau van de diverse gerechten. VLISSINGEN - Muzikanten van het Gents Conservatori um geven zondag 11 febru ari een concert in het theatercafé van CineCity in Vlissingen. Het trio bestaat uit de violisten Zhen Guo Pan en Le Gong en pianist David Bracke. Zij spelen werk van Johan Sebastiaan Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Frédéric Chopin, Bela Bartok en Navasceus Sarasate. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten kos ten tien euro.

de Faam | 2007 | | pagina 29