GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN VERPAUPERING AANPAKKEN PLAN KUSTVERSTERKING IN COMMISSIE WETHOUDER AFGETREDEN WAARNEMING DE^ G E M EE N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 7 FEBRUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 CV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. plaatsen veranda achterzijde Rosenburglaan 254 2. plaatsen raamkozijn zijgevel Luzacstraat 14 3. verbouwen woning en garage Van Kamebeekstraat 23 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. verbouwen winkel Papegaaien- burglö 2. bouwen 7 garages Ambachtsveld 13,15,17,19,21,23 en 25 3. reclameobject Walstraat 74 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen asbest Lambrechtsenstraat 13 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. slopen asbest Lambrechtsenstraat 13, 26-01-2007 2. slopen drie hoogspanningsmasten en opstijgpunt Europaweg-Zuid 26-01-2007 3. bouwen dierenschuilplaats Schee- weg 7, 26-01-2007 4. plaatsen dakkapelVerdilaan 59 26-01-2007 5. plaatsen hoogspanningsmast en opstijgpunt Europaweg-Zuid, 26-01-2007 6. plaatsen toren op voormalige Timmerfabriek Glacisstraat 165 30-01-2007 7. vernieuwen vloer Badhuisstraat 10 30-01-2007 8. tuinhuis volkstuincomplex "Le venslust" tuinnr 190, 30-01-2007 9. tuinhuis volkstuincomplex "Le venslust" tuinnr 122, 30-01-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van pu blicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende te keningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publieks- zaken (487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien da gen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 8 en 21 februari 2007. Vrijstelling ex artikel 19, lid 2 WRO - drie kavels Schans Wij maken, op grond van ait. 19a, lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning jo. Afd. 3.4 van de Algemene Wet bestuursrecht bekend, dat wij voorne mens zijn vrijstelling ex. art. 19, lid 2, van die wet van het geldende bestem mingsplan Koopmansvoetpad te ver lenen ten behoeve van de realisering van drie extra kavels voor woning bouw aan de Schans te Oost-Souburg. Het plan is in strijd met het geldende bestemmingsplan Koopmansvoet pad. Wij zijn voornemens vrijstelling en bouwvergunning te verlenen voor de bouwplannen welke voldoen aan de in de bijbehorende ruimtelijke on derbouwing gestelde uitgangspunten en voorschriften. Medewerking kan worden verleend met toepassing van een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Vanaf 8 febru ari 2007 t/m 21 maart 2007 liggen, ge durende zes weken, in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen, en in de bibliotheek, Kanaalstraat 56, Oost-Souburg, de volgende stukken voor een ieder ter inzage: het ontwerp-besluit, de inge diende bouwaanvra(a)g(en), en de ruimtelijke onderbouwing met bijbe horende stukken. Op grond van arti kel 19a, lid 4 van de Wet op de Ruim telijke Ordening kan gedurende de hiervoor genoemde termijn een ieder schriftelijk of mondeling zijn gemoti veerde zienswijze tegen het ontwerp besluit indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, Afdeling Strategie, Beleid en Projecten, Post bus 3000, 4380 GV Vlissingen. Mon delinge zienswijzen kunnen worden ingediend tijdens de kantooruren na telefonische afspraak via het nummer 0118-487367 (afd. Strategie, Beleid en Projecten). Algemeen mandaat- en volmachtbe- sluit 2007 Wij maken bekend dat op 30 januari 2007 het Algemeen mandaat- en vol- machtbesluit 2007 is vastgesteld. Dit gezamenlijke besluit van het college, de burgemeester en de heffingsambte naar houdt in dat de uitoefening van een aantal beslissingsbevoegdhe-den wordt opgedra-gen aan ambtenaren. Tevens kunnen ambtenaren en niet- ondergeschikten worden gevolmach tigd om in naam van de gemeente Vlissingen privaatrechtelijke rechts handelingen te verrichten. Dit besluit treedt in werking op 1 januari 2007. Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Tegen dit besluit kari iede re belanghebbende op grond van de Algemene wet be->stuursrecht binnen zes weken na de bèkendmaking daar van bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders van Vlissingen. Het bezwaar-ischrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagteke-ining, een omschrijving van het besluit waartegen het be->zwaar is gericht en de gron-den van het be->zwaar. Verleende vrijstelling en vergunning Het college van burgemeester en wet houders heeft, ingevolge hun college- besluit van 12 december 2006 (reg.nr. 213341) op 1 februari 2007 een vrijstel ling ex art 19 lid 3 WRO verleend voor het in gebruik nemen van een deel van de woning Flessenstraat 9 te Vlis singen als bemiddelingsbureau voor intieme dienstverlening voor mensen met een lichamelijke beperking onder de naam "Hot Item". De vergunning voor het voeren van een escortbedrijf op grond van art 3.2.1. van de APV is eveneens verleend. Tegen deze be sluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene Wet Be stuursrecht binnen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indienen van een bezwaar schrift bij het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Vlissingen. Het bezwaar->schrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar, is gericht en de gronden van het bezwaar. Vlissingen, 7 februari 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN De gevolgen van ingrijpende grotere en kleinere projecten in de Vlissingse binnenstad beginnen hun vruchten af te wer pen in de vorm van prachtige resultaten: de renovatie van de Walstraat-Zuid, Achter de Kerk en diverse panden aan het Bel- lamypark met als resultaat schitterend gerestaureerde (monu mentale) panden. Maar ook het woon- en winkelproject De Fonteyne, de diverse herbestratingen en op dit moment de renovatie van het Jugendstil pand op de hoek Zeilmarkt-Gravestraat. Toch kampt de gemeente nog met een groot probleem: verwaarloosd en verpauperd onroerend goed dat géén gemeentelijk eigendom is. Het voor malige hotelcomplex Britannia en de Jugendstil huizen in de Spuistraat zijn voorbeelden die inmiddels voor niemand meer nadere uitleg behoeven. Initiatieven van de Lokale Partij Vlissingen om door middel van leegstandsbe lasting eigenaren te dwingen om leegstand en verpaupering te voorkomen of op te lossen werden helaas niet raadsbreed gedragen. Wel meldde het col lege dat de (vernieuwde) woningwetgeving en de welstandsvereisten moge lijkheden geven om naleving van zorgplicht door eigenaren af te dwingen. In de raadsvergadering van 1 februari hebben wij diverse moties ingediend om het college er toe te bewegen deze verpaupering effectief aan te pakken. Ook verzochten wij het college vorig jaar, mede in het kader van het Michiel de Ruyter herdenkingsjaar, om aandacht te besteden aan het eeuwenoude Keizersbolwerk waar al ruim een jaar de openbare verlichting in de markante poort defect is. Maar ook hier is sprake van achterstallig onderhoud en vervui ling. Omdat de gemeente beloofde hier prioriteit aan te geven, dienden wij in dezelfde raadsvergadering ook een motie in om het college op te dragen regulier onderhoud van de gang en herstel van de (sfeerverlichting in de poort en rondom aan de buitenzijden vóór 23 maart 2007 gerealiseerd te hebben. Deze motie werd aangenomen! Raadslid Mark Weug, fractie Lokale Partij Vlissingen telefoon: 43 11 57, mwg@vlissingen.nl, www.lokalepartijvlissingen.nl Voor het kustversterkingsgebied Westduin moet een nieuw bestemmingsplan worden gemaakt. Ter voorbereiding stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor een zogenoemd voorbereidingsbesluit te nemen. Het voorbereidingsbesluit staat op de agenda van de vergadering van de com missie op maandag 12 februari en de gemeenteraad op donderdag 1 maart. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Tijdens de commissievergadering zal wethouder Tineke Verhage - van der Ent het voorstel toelichten. Wilt u in de commissie inspreken, dan kunt u bellen met de griffie: telefoon 48 71 45. Voor meer informatie: de heer W. Vael, telefoon 48 73 16. www.vlissingen.nl/zwakkeschakels Vorige week dinsdag trad wethouder Maaike Walraven - van der Sloot (PSR) af als wethouder van Vlissingen. Zij heeft haar ontslag aangeboden aan de ge meenteraad. Haar vertrek is een gevolg van de commotie over de herinrichting van de begraafplaats in Oost-Souburg. In onderstaande persoonlijke verklaring geeft zij de reden van haarvertrek aan. Vannacht heb ik besloten om mijn functie als wethouder van de gemeente Vlis singen neer te leggen. Deze morgen heb ik mijn besluit kenbaar gemaakt aan het college van burgemeester en wethouders. Ik zal vandaag schriftelijk mijn ontslag aan de gemeenteraad aanbieden. De herinrichting van de begraafplaats in Oost-Souburg heeft veel commotie en emotionele reacties opgeroepen. Gisteren heb ik mijn spijt betuigd over het feit dat wij niet iedereen hebben kunnen bereiken met onze informatie. Gisteravond heb ik met mijn fractie van de Partij Souburg Ritthem uitvoerig gespro ken over wat er de afgelopen weken is gebeurd rondom de begraafplaats en mijn rol daarin als wethouder. Als bestuurder van de gemeente Vlissingen ben ik verant woordelijk voor de uitvoering van het beleid op begraven en begraafplaatsen. Tijdens het gesprek met de PSR is gebleken dat mijn fractie geen vertrouwen meer heeft in mij als wethouder. Zonder steun en vertrouwen van mijn eigen fractie, mis ik het noodzakelijke draagvlak om mijn functie uit te kunnen oefenen. Daarom heb ik zelf besloten mijn functie als wethouder neer te leggen'. Maaike Walraven - van der Sloot 30 januari 2007 Vin verband met het terugtreden van Maaike Walraven - van der Sloot als wet houder, is een voorlopige waarneming van portefeuilles binnen het college van burgemeester en wethouders afgesproken. Deze waarneming is als volgt: Wethouder Walrave - Troost Onderwijs, contactcollegelid Oost-Souburg - Ritthem, nieuwbouw scholen (Middengebied, Oranjepiein, Souburg-noord) onderwijskundig concept Wethouder Verhage - van der Ent Ruimtelijke ordening, archeologie, nieuw bouw scholen (Middengebied, Oranjeplein, Souburg-noord) bouwzaken Wethouder Seijbel Openbare werken en verkeer, milieu, groenbeheer, af valverwerking Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Commissie vrogam en oov (verkeer, ruimtelijke orde ning, onderwijs, groen, afval en milieuen openbare orde en veiligheid) maandag 12 februari 2007 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 1Zwakke Schakels - ruimte lijke basisstructuur 2de fase kustversterking, deelgebied Westduin. Voorafgaand geeft de portefeuillehouder een toelichting. 2. Voorbereidingsbesluit West duin 3. Voorbereidingsbesluit Dokkershaven 4. Planexploitatie in voorberei ding Binnenhaven 5. Standaardachtervangover- eenkomst geldlening l'Escaut 6. Benoeming lid commissie Scheldemond 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie fesc (financiën, economische zaken, sport en cultuur) donderdag 15 februari 2007 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Inleiding NV Economische Impuls Zeeland door de heer P. Bleumink van de Provincie Zeeland 4. Raadsvoorstel onttrekking aan het openbaar verkeer ingevolge de Wegenwet 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad ,foQZJflöZ

de Faam | 2007 | | pagina 10