Risk geeft hoop Begin 2007 een vliegende start: slank verantwoord en snel af met de (Q|j{& SuccesFormules Vrijwilligers Kazerne Brandweerman blijkt steeds vaker een vrouw Jeugd interviewt schrijfster Sassen Praten over dyslexie Première uitgesteld Vrijwillige Thuiszorg Walcheren Steunpunt Mantelzorg Wij gaan verhuizen! Daarom zijn wij donderdag 1 en vrijdag 2 februari gesloten. Aanvragen voor korte/incidentele hulp voor deze dagen ruim van te voren melden zodat wij ze voor u kunnen regelen. Aanvragen voor palliatieve terminale zorg kunnen gewoon gemeld worden op het mobiele nr: 06 - 53677304 Vanaf 5 februari kunt u ons weer bereiken via 0118 - 553530 en u bent welkom op ons nieuwe adres: Laurens Stommesweg 1 nr. 12 4335 AX Middelburg (op het terrein van Swerfrust) Voor meer informatie bel 0900-202 60 60 0,10 p.m.) of surf naar www.weiqhtwatchers.nl. Tulv/"NNAlïilDe Faam Woensdag 31 januari 2007 - Pagina 17 Francke bijvoorbeeld onlangs tijdens de storm geholpen bij het verwijderen van omgevallen bomen. "Je zegt niet zo snel dat je iets niet kunt", zegt Wisse. "Je wilt niet voor een ander onder doen omdat je vrouw bent." Spanning De twee hoopten bij de brand weer spanning en actie te vin den en werk waarbij je iets voor een ander betekenen kan. Ze hebben nog geen moment spijt van hun keus gehad. Wat ze ook erg aanspreekt bij de brandweer is de teamgeest. "Als de pieper gaat, begint je adrenaline te stromen", zegt Wisse. "Wie er dan niet op tijd bij kan zijn, heeft pech", vult Francke aan. De beide brandwachten heb ben geen voorkeur voor bepaal de klussen. Soms worden ze op geroepen voor een brand, dan weer is het voor een ongeluk of voor storm- of wateroverlast. Zelfs de poes in het nauw, heb ben de brandweervrouwen in middels achter de rug. Partner De beide brandwachten zijn ook moeder. Je hebt als je bij de brandweer bent wel een partner nodig die achter je staat, zeggen ze. Want als de pieper van moe der gaat, moet er ook iemand voor de kinderen zijn. Serooskerke krijgt binnenkort een nieuwe brandweerkazer ne. De kazerne komt naast de begraafplaats. De Seroos- kerkse post heeft nu twaalf vrijwilligers en een brand weerauto. Een paar vrijwilli gers extra zou het korps goed kunnen gebruiken. Moeder met er door ineke van wallenburg SEROOSKERKE - De brand weerman is steeds vaker een brandweervrouw. Veel korpsen werven zelfs ge richt vrouwen, omdat die overdag meer thuis zijn dan mannen. Dat is van belang omdat de vrijwilligers na een oproep binnen een paar minuten in de kazerne moeten zijn. Desondanks gaat het bij de meeste korp sen nog wel steeds om slechts enkele vrouwen. Ie dereen moet blijkbaar toch even wennen aan het feno meen brandweervrouw. Bianca Wisse (36) en Anetta Francke (35) uit Serooskerke ko zen een paar jaar geleden voor de brandweer. Er wai*en men sen tekort en de twee vriendin nen dachten toen: "Waarom doen wij het niet?" Inmiddels zijn ze allebei opgeleid tot brandwacht eerste klasse en draaien ze volop mee bij de Ser- ooskerkse brandweerpost. Ze werken beiden parttime. Franc ke werkt in een winkel. Wisse is administratief medewerkster. Er is geen enkele redenen waar om een vrouw het brandweer- werk niet net zo goed kan doen als een man, zeggen de twee. Soms is het fysiek zwaar, maar ook vrouwen kunnen leren om gaan met zwaar materiaal. Urenlang hebben Wisse en De Veerse brandweer kan nog nieuwe vrijwilligers gebmiken. Vacatures staan op de site: www.brandweer-veere.nl. Ge zocht wordt naar vrijwilligers voor de posten: Domburg, Koudekerke, Serooskerke, Veere en Westkapelle. De vrij willigers moeten bereid zijn om minimaal één keer per twee weken te oefenen en trai ningen te volgen. Ook moet je bereid zijn om minimaal twee cursusjaren een avond in de week naar cursus te gaan. Ver der moet de brandweervrijwil- liger minimaal achttien jaar zijn en minstens een afgeron de opleiding op LBO-niveau hebben. Een ander selectiecri terium is een goede gezond heid en een stabiele persoon lijkheid. Ook de tijden waarop je beschikbaar bent zijn van belang. Bianca Wisse en Anetta Francke jaar bij de brandweer, foto: ineke van wallenburg zitten al een paar MIDDELBURG - Basis schoolkinderen interviewen zondag 4 februari bij boek handel De Drukkerij in Mid delburg schrijfster Erna Sas sen. Ze is ook bekend als ac trice en won het Camaret- tenfestival in Delft. Haar eer ste kinderboek verscheen in 2004. Na het debuut 'De ge meenste opa van Europa', schreef ze 'Je bent zelf een heks.' Het interview is op Het Binnenplein van de boek handel. Aanvang: 15.00 uur. VLISSINGEN - Praten over dyslexie kan maandag 5 fe bruari in CasAllijn, aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. Daar is vanaf 18.00 uur een inloopspreek uur. Dezelfde dag om 20.00 uur houdt de organisatie een informatiebijeenkomst. Daar komen onderwerpen aan de orde zoals taalvaar digheden, geheugen, visuele oriëntatie, hand en oog coördinatie, spraak en emo tionele reacties. Info: 0118- 472384. MIDDELBURG - Omdat één van de acteurs van het Mid delburg Theater ziek is, gaat de première van het nieuwe stuk op zaterdag 10 februari niet door. Een andere acteur zal de rol overnemen. Regis seur, cast en bestuur hebben besloten hier extra tijd voor te nemen. De première van 'Zullen we het liefde noemen' is nu zaterdag 24 februari in het Minitheater, aan de Ver- werijstraat 53 in Middelburg. Oorspronkelijk zou het geen roman worden maar een filmscript. Schrijvende aan dit script kroop Mar- celo Figueras echter al snel in de huid van de tienjari ge ik-figuur uit Kamtsjatka, waardoor het wél een ro man werd. De verfilming van het boek was goed voor een Oscarnominatie voor de beste buitenlandse film. Een beladen onderwerp als verdwijningen tijdens de jaren van dictatuur in Argentinië wordt tot de bele vingswereld van het kind teruggebracht. De ver schrikkingen worden er niet minder om maar de be leving wel anders; het heeft af en toe zelfs iets van een avontuur. Maai' avonturen lopen niet altijd goed af. Dat ziet ook de tot Harry (naar Houdini) Vicente om gedoopte ik-figuur. Houdini zelf stierf in het harnas, komt Harry te weten en hij leest zelfs een verhaal, waarin het met Robin Hood erg slecht afloopt. Maar er is hoop; vanuit de onherbergzame uithoek (op het Riskbord of in het echt) kun je je verweren tegen aanvallen die van een veel te grote overmacht lijken te komen. Marcelo Fi gueras, Kamtsjatka, is verschenen bij uitgeverij Sig nature en kost 17,95 euro. CBergen Op Zoom - De Moerkens - Kapittelstraat 21 - Dinsdag 14.00 19.30 uur - Woensdag 10.00 uurf Goes - Hotel Terminus - Stationsplein 1 - Maandag 18.30 20.00 uur Hulst - Cafe De Ster - Overdamstraat 7 - Maandag 19.30 uur Middelburg - Wijkcentrum Het Palet - Johan van Reigersbergstraat 2 - Dinsdag 19.30 uur Terneuzen - Scheldorado - Stuvesande 2 - Donderdag 19.30 uur Vlissingen - Speeltuinvereniging Lammerenburg - Zuidbeekseweg 18 - Woensdag 19.30 uur Zierikzee - Gezondheidscentrum Take Care - Grevelingënstraat 35 achter de Praxis- Woensdag 19.30 GRATIS INSCHRIJVING op* besparing van 15 Bij inlevering van deze bon tussen 2/1 en 17/2/2007. 'Aanbod niet cumulatief. GRATIS STARTERSKIT SUCCESFORMULES Jo?! ter waarde van €19 IIIIIIIIIIIIIII III IIIIII l Bij inlevering van deze bon De Faam (FGO) tussen 2/1 en 17/2/2007. 0 l|000000ll006484 - 01/07-los# Aanbod niet cumulatief. De Faam "Ik heb het geprobeerd. Het werkt echt!" Corinna-11 kg Lees haar verhaal op de website. ORIGINELE EN FLEXIBELE WEEKMENU'S, TIPS EN ADVIEZEN VOOR GEGARANDEERD SUCCES!

de Faam | 2007 | | pagina 17