r WORKSHOP RONDOM ARNEMUIDEN EENMALIG EXTRAATJE VOOR CHRONISCH ZIEKEN, GEHANDICAPTEN EN OUDEREN Tnlï/"NIfriiïl De Faam Gedichten over Middelburg Digitaal melden verplaatsen grond Woensdag 24 januari 2007 - Pagina 9 Middelburg heeft een eigen stads dichter: Marcel Koopman. Hij maakt gedichten over Middelburg in de breedste zin van het woord. Marcel Koopman is de opvolger van Jan Kuipers, die in 2005 en 2006 in poë zievorm over Middelburg berichtte. Koopman droeg onderstaand gedicht voor op de nieuwjaarsbijeen komst van de gemeente. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op. (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Hoe kunnen we de omgeving van Arnemuiden nog mooier maken? En welke mogelijkheden zijn er voor (water)recreatie en natuur? Dat zijn de vragen die het project Rondom Arnemuiden wil beant woorden. Het project Rondom Arnemuiden wil proberen om een toekomstbeeld te schetsen voor de Oranje-, Suzanna-, Elisabeth- en Wilhelminapolder. Maar dat gebeurt niet zomaar. Een gróte groep mensen gaat daarbij samen aan de slag. Want vooral inwoners en andere betrokkenen weten hoe het leven in Arnemuiden is. Hoe gaat het in z'n werk? In workshops werken ervaringsdes kundigen diverse scenario's uit. De scenario's die voortkomen uit de workshops moeten uiteindelijk leiden tot een advies over de toekomst van het gebied rondom Arnemuiden. Dit advies wordt eind 2007 opgesteld. Het gaat dan naar de Middelburgse gemeenteraad. Scenario's maken De deelnemers aan de workshops vormen samen een adviesgroep. De .adviesgroep wordt ingedeeld in klei nere groepen. Deze groepen bespre ken elk een bepaald thema: water en natuur, water en recreatie, water- en historie en water en wonen. Iedere groep krijgt de opdracht een droomscenario te ontwikkelen voor het gebied. De adviesgroep wordt daarbij ondersteund door experts van organisaties met een professio neel belang in het gebied. De leden van de expertgroep zullen na de bij eenkomsten van de adviesgroep de ontwikkelde scenario's toetsen op haalbaarheid en uitvoerbaarheid en voorstellen doen ter verbetering van de scenario's. De adviesgroepen gaan daarna weer verder met de scenario's aan de slag. Doe mee met de workshop Wij willen u uitnodigen deel te nemen aan hetadviestraject. We vragen u uw stem te laten horen tijdens de workshops, om zo tot een gezamen lijk advies ,te komen. Op dinsdag 30 januari vindt om 19.00 uur een eer ste workshop plaats in verenigings gebouw De Arne. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Met name de groepen 'Water en Natuur' en 'Water en Historie' kun nen nog versterking gebruiken. Meer weten? Neem dan eens een kijkje op www.middelburg.nl. Via Projecten en plannen Rondom Arnemuiden leest u het laatste nieuws over het project. Middelburg januari 2007 Wat we hier zien is niet de stad, het is decor, facade. De stad is niet de som van kades, straten.en gebouwen. Een beetje is de stad al wat hier leeft de vrouwen, kinderen en bomen, de paarden voor de tram, de zwanen, de arbeiders en ambtenaren. Maar ook de maan die 100.000 malen zijn licht in onze singels liet. En alle schepen in de havens, de burgervaders en de havenmeesters, de poortwachters, de schepenen, de beiaardiers, de stratenmakers. Een beetje meer nog is de stad de haat, de liefde en het streven van allen die haast duizend jaren hier stenen stapelden en stierven en nooit verwierven waar zij naar verlangden. Maar het meest is onze stad een schip dat door do tijd zijn boegbeeld wendt, een voertuig voor de geest van generaties die op de golven van de eeuwen zwalken. En ook vooral van die nog komen moeten, de ongeboren bouwers en de schenders, van allen die hier zullen wonen en met elkaar de steven richten naar hoe de stad zal moeten worden. Het lichaam moet vervallen wanneer de geest eruit vervliegt. Zou dat voor steden ook zo gelden? Marcel Koopman Stadsdichter Grond verplaatsen mag niet zomaar. Bedrijven moeten dit melden bij de gemeente. En dat kan nu ook digitaal. Bedrijven kunnen hun verzoek indie nen via www.bkkzeeland.nl. De gemeente bekijkt het verzoek en geeft aan of het grondverzet door mag gaan. De bodem van-Middel burg is opgedeeld in kwaliteitszones. Op de Middelburgse bodemkwali- teitskaart kan de gemeente zien hoe veel de grond in een zone vervuild is. Dat maakt het makkelijker om te bepalen of grond tussen gelijkwaardi ge gebieden verplaatst mag worden. Voor Middelburgse bedrijven die meer willen weten over het digitaal melden, is er in maart een informa tiebijeenkomst. De bedrijven krijgen hiervoor een uitnodiging, maar u kunt zich nu ai opgeven via www.middel- burg.nl. Onder het kopje Milieu en Afval/Bodem vindt u het aanmeldfor mulier. Gemeente Veere werkt ook met het meldsysteem; bedrijven uit die gemeente zijn ook van harte welkom op de bijeenkomst. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Diederik van Bergeijk, telefoon 67 52 29, e-mail: d.van.bergeijk@middelburg.nl. De Wet Werk en Bijstand (WWB) staat niet toe om groepen mensen iets extra's te geven. Voor chro nisch zieken, gehandicapten en ouderen vanaf 65 jaar mag echter een uitzondering worden gemaakt. Aan deze groepen verleent de gemeente Middelburg nog een extraatje voor 2006. De uit voering van deze regelingen gebeurt door de Sociale Dienst Walcheren (SDW). Onderaan treft u hierover meer informatie aan. Chronisch zieken en gehandicapten Mensen met een chronische ziekte of handicap hebben als gevolg van hun .omstandigheden vaak meerkosten, die niet of slechts gedeeltelijk door andere regelingen worden vergoed. Het gaat dan vooral om zogenaamde, 'verborgen' kosten. Uit onderzoek is gebleken dat deze kosten gemiddeld 250 per jaar bedragen. Dit zijn vaak kosten die niet direct aan de hand van bonnetjes of betaalbewijzen kunnen worden aangetoond, zoals hogere telefoonkosten, extra kosten energieverbruik, extra kle- dingsslijtage en verhoogde (risico)premies. Personen tus sen 18 jaar en 65 jaar met een chronische ziekte of met een handicap kunnen een extraatje krijgen van 250. Wanneer komt u in aanmerking Met chronisch zieken bedoelen wij patiënten met onom keerbare aandoeningen, zonder uitzicht op volledig her stel met een gemiddeld lange ziekteduur, die belemme rend is voor het 'leven van alledag'. Onder gehandicapten verstaan wij mensen die door ziekte of gebrek aantoon bare beperkingen ondervinden op het gebied van wonen of werken. Er is ook een inkomenseis. Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toepasselijke bijstands norm (exclusief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 januari 2007 zijn netto: personen 21 - 65 jaar: Alleenstaande 906 Alleenstaande ouder 1.164 Echtpaar/samenwonenden 1.294 Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.245. Bent u een alleenstaande ouder of, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen niet hoger zijn dan 10.490. Beschikt u over een eigen woning, dan wordt nog eens 44.300 vrijgelaten. Deze regeling geldt voor personen tussen de 18 jaar en 65 jaar. Ouderen vanaf 65 jaar Uit onderzoek is gebleken dat vooral ouderen met een minimuminkomen te maken hebben met koopkrachtver lies. Dat geeft soms financiële problemen. Aan deze ouderen wil de gemeente Middelburg voor 2006 ook een éénmalig extraatje geven. De hoogte hiervan hangt af of u alleenstaande, alleenstaande ouder, gehuwd of samen wonend bent. Het extraatje bedraagt: voor een alleenstaande van 65 van jaar en ouder 105 alleenstaande ouder gehuwden/samenwonenden gehuwden/samenwonenden met thuiswonende kinderen 18 jaar 155 130 180 Wanneer komt u in aanmerking Uw inkomen mag niet hoger zijn dan 110% van de toe passelijke bijstandsnorm (exclusief vakantietoeslag). De afgeronde bedragen per 1 juli 2006 zijn netto: personen van 65 jaar en ouder: Alleenstaande Alleenstaande ouder Echtpaar/samenwonenden 988 1.217 1.355 Als u alleenstaande bent mag uw vermogen niet hoger zijn dan 5.245. Bent u een alleenstaande ouder of, samenwonend of gehuwd dan mag uw vermogen -niet hoger zijn dan 10.490. Beschikt u over een 'eigen woning, dan wordt nog een 44.300 vrijgelaten. Vragen over deze regeling Ontvangt u een uitkering van de SDW en u heeft vragen over deze regeling, neemt u dan contact op met uw klantmanager (van 9.00 tot 10.30 uur). Ontvangt u geen uitkering van de SDW, maar u denkt wel recht te hebben op een bijdrage, dan kunt u de SDW bellen voor informa tie. Het telefoonnummer is (0118) 43 27 00. Openingstijden op werkdagen zijn: van 8.00 tot 15.30 uur en donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur of op het stadskantoor. Aanvragen kan tot en met 31 maart 2007. Let u er op dat deze publicatie een herhaling is van een eerdere publicatie in november 2006. Deze extra's gaan dus over 2006.

de Faam | 2007 | | pagina 9