mnschuiven bij de wijktafels raad op de radio informatiemarkt jeugd en jongeren het woord aan raadslid mathieu meijs b'' aank°°p www.middelburg.nl Werkplein Walcheren in stadskantoor A Binnenkort beginnen weer de eerste wijktafels. De wijktafels vormen het overleg tussen bewo ners, gemeente, de wijkwethou der en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woon- goed en wijkverenigingen. Wanneer en waar? Onderwerp van gesprek op een wijk- tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen de wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve de Wijktafel Stromenwijk/ 't Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Maandag 5 februari Nieuw Middelburg Schouwburg Dinsdag 6 februari Dauwendaele Grand Café Buitenrust Donderdag 8 februari Sint Laure'ns Van Cittershof Donderdag 22 februari Klarenbeek/Veersepoort CSW, Gen. Eisenhowerlaan Dinsdag 27 februari Binnenstad Zeeuws Archief Woensdag 28 februari Arnemuiden Verenigingsgebouw de Arne Donderdag 1 maart Zuid Palet Dinsdag 6 maart Griffioen Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Woensdag 7 maart Stromenwijk/t Zand De Vergulde Baars Dinsdag 13 maart Nieuw- en Sint Joosland Dorpshuis Radiozender CoolFM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van afgelopen maandag en reacties van bestuurders en bezoekers. De uit zending staat op voor vrijdag 26 januari om 20.00 uur. Herhaling op maandag 29 januari om 20.00 uur. Aan bod komen onder andere het bouwplan voor de Zuidsingel en de veiligheidsmaatregelen op de brug gen over het kanaal. De gemeenteraad van Middelburg houdt op woensdag 24 januari een openbare informatiemarkt met als thema jeugd en jongeren. De markt is in de aula van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg Nehalennia aan de Breeweg en begint om 19.30 uur. De informatiemarkt is bedoeld om op de hoogte te blijven van ontwikkelingen in het landelijke en gemeentelijke beleid. 7W" Deze week verhuist het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en het Uitvoeringsinstituut Werkne mers Verzekeringen (UWV) uit het pand aan de Stadhuisstraat. Vanaf 29 januari zijn zij te vinden op het Werkplein Walcheren in het stadskantoor aan de Kanaal- weg. Foto: Jacky Nijsen Om het CWI en UWV in het stadskan toor te kunnen huisvesten, is het stadskantoor verbouwd. Samen met de Sociale Dienst Walcheren (SDW) vormen zij nu een bedrijfsverzamel gebouw. In een bedrijfsverzamelge bouw vinden cliënten alle loketten rond werk en inkomen op één vloer. De officiële opening is in april. Een gelukkig en gezond 2007! De WD Middelburg wenst dat iedereen toe. De Middelburgse nieuwjaarsreceptie in de Zeeuwse bibliotheek was een fijne en een drukke manifestatie van het culturele aanbod van onze stad. Wat hebben we genoten van de pre sentaties van de verenigingen en insti tuten voor de kunsteducatie op het gebied van zang, theater, muziek, dans en ballet. We mogen trots zijn op deze vereni gingen en instituten. Zij dragen bij aan de zelfontplooiing, doorzettingsver mogen, bevorderen de leefbaarheid, samenhang en zorgen voor een brui sende gemeente. De grote afwezigheid van de groepe ring jeugd tussen 12 en 18 jaar was zowel bij de presentaties als van bezoekerszijde opvallend. Bij een dis cussiebijeenkomst van de raadsconT- missies, naar aanleiding van herijking van de kwaliteitsatlas, merkte ook de heer Schnabel van het Sociaal en Cultuur Planbureau op dat hem de klacht bereikte dat er weinig voor de jeugd te doen is. Aangezien we binnenkort als gemeen teraad een nota jeugd- en jongeren beleid voorgelegd krijgen, zullen we extra alert moeten zijn opdat we beleid maken vooral met en voor jon geren. Daarbij zullen tevens de vere nigingen, instellingen voor kunstedu catie en onderwijs betrokken moeten worden. Bij navraag bleek dat er in de aanloop naar een conceptvisie hier toe nog weinig van terecht is geko men. Los van deze omissie, daag ik deze instanties uit om hun visies aan ons kenbaar te maken. Immers, jeugd en jongeren behoren mede tot hun taakstelling. Uitbreiding van het culturele aanbod en versterking van het activiteiten aanbod voor jongeren zal de WD toe juichen. Investeren in jeugd betekent uiteraard meer dan de invulling op het culturele vlak. We zullen tot een samenhan gend pakket moeten komen. Dit pakket zal onder andere inhouden: jeugdhonken, recreatie, sport, evene menten, probleemopvang en begelei ding,. voorkomen van voortijdig schooluitval, verslavingsproblemen, bestrijding jeugdwerkloosheid enzo voort. De gemeente moet hier voor namelijk een faciliterende rol in heb ben met weinig belemmerende regels is onze mening. Vooruitlopend op de Middelburgse nieuwjaarsreceptie 2008 heeft de burgemeester de heer Schouwenaar al aangekondigd om dit in het teken van jongeren te doen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Mathieu Meijs Raadslid WD mathieu.m@kpnplanet.nl Vogelbescherming Nederland heeft dit jaar 'stadsvogels' in de kijker. Vogels die typerend zijn voor binnensteden, tuindorpen, stadswijken, plantsoenen, dakgo ten en achtertuintjes. Daar komen immers heel wat vogel soorten voor. Of kwamen mis schien wel, want er zijn ook soor ten die het de laatste jaren in ste den wat minder goed doen, zoals de huismus. Om daarvoor aan dacht te vragen, heeft de Vogelbescherming alle gemeen ten in Nederland uitgenodigd mee te dingen naar de prijs van vogelvriendelijkste stad van Nederland. Ook Middelburg gaat zich inzetten voor dit stukje natuurlijk erfgoed, onder meer door tegen 50% korting nest kasten beschikbaar te stellen aan Middelburgers. Op nummer één van de top tien van tuinvogels, staat de huismus. De mus is, ondanks een hier en daar vastgestelde fikse achteruitgang, de grote winnaar van de laatst gehou den telling. In het centrum van Middelburg komt nu nog maar 10% voor van de mussenpopulatie van tien jaar terug. Nummer twee is de koolmees, gevolgd door de merel. En voor de rest vullen pimpelmezen, kauwen, spreeuwen, vinken, turkse tortels, houtduiven en roodborsten de lijst aan. Er is heel wat te zien in en boven uw tuin: heel wat vogels, die op de voe dertafel afkomen, in struiken, heesters en bomen overnachten. Na het verdwijnen van de wintergasten komen weer de vogels, die hier gaan nestelen. Sommigen doen dat door met veel gevoel voor vorm en functie met twijgen, blaadjes, touwtjes, veer tjes, stukken plastic en papier eigen nesten in elkaar te knutselen. Anderen maken graag gebruik van kunstnesten, nestkasten en broed- blokken. Om hen ten dienste te zijn, stelt de gemeente Middelburg tegen een sterk gereduceerd tarief van 50% aan alle Middelburgers nestkasten ter beschikking. Geen mezenkastjes, zoals die zo'n beetje overal hangen, maar kasten voor wat meer bijzonde- re soorten, zoals grauwe vliegenvan ger, boomkruiper, grote bonte specht en kunstnesten voor gier- en huiszwaluwen. Maar de hit is momen teel wel de huismussenbungalow, een drie-onder-een-kap, waarvan er al meer dan vijftig zijn verkocht. De nestkasten zijn tot 1 maart tegen de speciale prijs te koop bij de Milieuwinkel in de Reigerstraat. Informatieavond Wilt u meer weten over het stadsvo- gelproject en hoe uw tuin vogelvrien- delijk te maken, dan bent u van harte welkom op de informatieavond op dinsdag 27 februari om 19.30 uur in Het Bolwerk aan de Verwerijstraat (achter de Oostkerk).

de Faam | 2007 | | pagina 8