Twee jaar na deTsunami Meer dan 15 (wiidkamj> soortenikabel! Filiaal Goes Pearyweg 27 Officiële Mededelingen dé Weekkrant De Faam Vanaf januari 2007 zijn wij ook op zaterdag geopend van 9.00-12.00 uur! Tevens alle aansluitmaterialen voor een complete installatie. Provincie Zeeland Natuur en landschap Zeegroente snijden Oosterschelde Ontheffing Flora- en faunawet Goedkeuring grenzen bebouwde kom Boswet MER-beoordeling en goedkeuring plan verbetering glooiing dijktraject Sloehavendam/ Schorerpolder Diversen Milieu Gedoogbeschikking Hoondert Beheer B.V. te 's-Heerenhoek Ontwerp-vergunning ontgronding water partij Landgoed Buiten Pekelinge 'y-.'j/ groothandel voor de bouw Laan der Verenigde Naties ig tel. 0118-633011 - verkoop.middelburg@leys.nl Meer dan 20.000 technische artikelen op voorraad. BEL VOOR GRATIS CATALOGUS: 088 - 22 88 000 www.wildkamp.nl Woensdag 24 januari 2007 - Pagina 38 Bedankt voor uw hulp! Dankzij de Giro555-actie kregen 1 miljoen mensen noodhulp. Huizen zijn hersteld of nieuw gebouwd, kinderen gaan weer naar school. Meer weten? Dat kan. Bestel nu de SHO-publieksrapportage via info@qiro555.nl Of kijk op www.qiro555.nl Van dinsdag 6 t/m vrijdag 9 februari 2Ö06 verstrek ken gemeenten, gelegen aan de Oosterschelde, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snijden van zee groente in het Natura 2000-gebied Ooster schelde. Een toelichting en een kaart van de schor- gebieden waar, met een ontheffing, zeegroente ge sneden mag worden zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 284 ontheffingen verleend. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 0118-631154, dhr. J.F. Brilman van de directie Ruimte, Milieu en Water. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing ver leend aan W. den Hollander te Oostkapelle voor het doden van smient en daarbij gebruik te maken van het hagelge- weer van een half uur voor zonsopkomst tot 12.00 uur, voor de periode van 17 januari 2007 t/m 15 maart 2007. De onthef fing heeft betrekking op een perceel wintertarwe gelegen op de hoek van de Zandvoortweg en de Singelweg te Grijpskerke, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behoren de kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt van 26 januari 2007 tot en met 8 maart 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooru ren. Voor het inzien bui ten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevr. L. Wijgman (tel. 0118-631984) of dhr. R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 8 maart 2007 bezwaar tegen de onthef fing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktij dig met otna het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. vraagd buiten kantooru ren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting of kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. W. Maljaars, tel. 0118-631726. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 maart 2007 beroep tegen dit besluit instellen bij de Rechtbank Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC te Middelburg. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 1 van de Boswet goedkeuring ver leend aan het vaststellen van de grenzen van de bebouwde kom Boswet van de Gemeente Veere. Houtopstanden gelegen buiten de bebouwde kom Boswet vallen onder de werkingssfeer van de Boswet. Dit betekent dat gevelde of anderszins tenietgegane beplanting die onder de Boswet valt binnen drie jaar herplant moet worden. Binnen de grenzen van de bebouwde kom Boswet is uitsluitend de gemeentelijke regelge ving van kracht. Het besluit ligt van 24 januari tot en met 6 maart 2007 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en desge Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft op 19 sep tember 2006 het plan tot verbetering van de glooi ing van het dijktraject Sloehavendam/Schorerpol der vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben geoor deeld dat voor de uitvoe ring van de verbeterings- werken geen Milieueffectrapport behoeft te worden opge steld en hebben vervol gens dit plan bij besluit van 13 december 2006 ingevolge artikel 7 van de Wet op de waterkering goedgekeurd. Het betreffende plan, het MER-beoordelingsbesluit en het goedkeuringsbe sluit liggen van 29 januari 2007 tot en met 9 maart 2007 ter inzage bij de de provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg en in het gemeentehuis van Vlissingen op werk dagen van 9.00 -12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks in hun belangen te zijn getroffen door het MER- beoordelingsbesluit en/of het goedkeuringsbesluit kunnen tot en met 9 maart 2007 beroep in stellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken bij de provincie Zeeland, dir. RMW kunt u zich wenden tot dhr. W.A. Besuyen (tel. 0118-631157). Gedeputeerde Staten van Zeeland (Gs) hebben een tweede gedoogbeschik king aan Hoondert Beheer B.V. te 's-Heerenhoek ver leend, om tot 1 juni 2007, te gedogen dat, vooruitlo pend op het van kracht worden van een vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer, de inrichting, gelegen aan de Industrieweg 7 te Middelburg in werking mag zijn. De reden voor het gedogen is gelegen in het feit dat de vergunning termijn van de vergunning in het kader van de Wet milieubeheer op 8 augustus 2006 is ver lopen, de nieuwe vergun ning nog niet van kracht is en de termijn van de eer ste gedoogbeschikking op 1 januari 2007 is ver lopen. Ten aanzien van het onder havige verzoek overwegen wij dat het verzoek niet past binnen het door ons college vastgestelde gedoogbeleid en daarmee niet past binnen het lande lijk gedoogkader. Er is namelijk geen sprake van een overmachtsituatie en voor het ontbreken van een vergunning is verzoek ster gedeeltelijk zelf ver antwoordelijk. In artikel 4:84 van de Algemene wet bestuurs recht is bepaald dat "het bestuursorgaan overeen komstig de beleidsregel handelt, tenzij dat voor een of meer belangheb benden gevolgen zou heb ben die wegens bijzondere omstandigheden onevenre dig zijn in verhouding tot de met de beleidsregel te dienen doelen". In bijzondere omstandighe den kan worden afgewe ken van de beleidsregel. Hiervan kan sprake zijn indien het naleven van de beleidsregel zulke onrede lijke en onbillijke gevolgen voor een belanghebbende zou hebben, dat het vast houden aan die beleidsre gel van een onevenwichti ge belangenafweging zou getuigen. Wij zijn van mening dat vasthouden aan het gedoogbeleid in het onder havige geval tot onrede lijke en onbillijke gevolgen zal leiden. De argumenta tie hierbij is de volgende. Op 29 november 2006 is een ontwerp-vergunning gepubliceerd. De verwach ting is dat in januari/febru ari 2007 een definitieve vergunning wordt vastge steld. Inhoudelijk betreft het gedoogverzoek een overbrugging van de peri ode die ligt tussen nu en het moment dat de ver gunning van kracht is (april/mei 2007). Het gedogen betreft derhalve een korte termijn. Een tweede argument betreft de consequenties voor de bedrijfsvoering van verzoekster. De conti nuïteit van de inrichting is gebaat met het gedogen van de opslag van huidige hoeveelheid ongebroken puin. De voorraad onge broken puin dient aanwe zig te blijven om van hier uit een nieuwe voorraad menggranulaat te ver vaardigen op het moment dat de nieuwe vergunning van kracht is. Het opnieuw aanmaken van een voor raad ongebroken puin vanaf het moment van van kracht worden van de nieuwe vergunning om daar vervolgens weer menggranulaat van te ver vaardigen resulteert in een ernstige onderbreking in de continuïteit van de bedrijfsvoering. Afvoer van de huidige hoeveelheid ongebroken puin naar de inrichting te Vlissingen- Oost wordt milieube lastend geacht, omdat het ongebroken puin na het van kracht worden van de nieuwe vergunning naar de WÊmmmmmmmmmm inrichting in Middelburg vervoerd dient te worden. Een derde argument is dat gelet op het algemeen belang dat gediend is met handhaving in geval van een overtreding van een wettelijk voorschrift wij in de regel van de bevoegd heid tot handhaven gebruik moeten maken. Slechts onder bijzondere omstandigheden mag van het bestuursorgaan wor den gevergd dit niet te doen. Dit kan zich voor doen indien concreet uit zicht op legalisatie bestaat. Voorts kan hand havend optreden zodanig onevenredig zijn in verhou ding tot de daarmee te dienen belangen dat van optreden in die concrete situatie behoort te worden afgezien. Gelet op de terzake gel dende jurisprudentie is er sprake van een concreet zicht op legalisatie. Het zou in deze situatie onrede lijk zijn om niet gedeeltelijk tegemoet te komen aan het door verzoekster inge diende gedoogverzoek. Gelet op de bovengenoem de argumenten en het feit dat reeds eerder een gedoogbeschikking is afge geven tot 1 januari 2007, zijn wij van mening dat het tweede gedoogverzoek, onder het stellen van voor waarden ter bescherming van het milieu, kan worden ingewilligd. Het gedoogverzoek en de gedoogbeschikking kun nen worden ingezien tot en met 1 maart 2007 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooru ren. Belanghebbenden kunnen tot en met 1 maart 2007 tegen de gedoogbeschik king schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlopige voorzie ning vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde staten van Zeeland willen de door Landgoed Buiten Pekelinge te Oostkapelle aangevraagde vergun ning ingevolge de Ontgrondingenwet verle nen met voorschriften ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. Het betreft hier het uitvoeren van ont grondingswerkzaamheden ten behoeve van de aan leg van een waterpartij op het terrein van het te reali seren Landgoed Buiten Pekelinge aan de Land- metersweg ten zuiden van Oostkapelle. De aanvraag, de ontwerp- vergunning en de overige stukken liggen van 25 januari tot en met 7 maart 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 7 maart 2007 tot einde beroepstermijn lig gen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tij dens kantooruren. Tot en met 7 maart 2007 kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen over de ontwerp-vergun ning naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118-631786). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de ver gunning zal zo nodig in de gelegenheid worden gesteld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786) HH ■Hf

de Faam | 2007 | | pagina 38