Walcheren Woongenot in gedrang Dolle Dagen in Arnemuiden Virtuele Aloë Vera Bandenshop verhuisd Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam opleidingen van 110 Aanvulling Steeds minder voorzieningen op platteland Brochures moeten toeristen trekken Administratieve Woensdag 24 januari 2007 - Pagina 31 Wèg met dat vignet door ellen de vriend MIDDELBURG - Oplei dingsinstituut IIO begint in februari weer met opleidin gen voor administratieve be roepen. In korte, overzichte lijke opleidingen waarin per een avond of een ochtend wordt lesgegeven, leren deelnemers voor receptio niste, telefoniste, secretares se of licht administratieve baan. Maandag 5 februari is er een informatie-avond, om 19.30 uur in het Goese Ly ceum aan de Bergweg 14. MIDDELBURG - Onlangs kon u in De Faam lezen over de opening van Antiek en In terieur in Middelburg. Per abuis is in dit verhaal niet het adres van de zaak vermeld. Antiek en Interieur is te vin den aan de Veerseweg 38 in Middelburg. MIDDELBURG - De invoe ring van een verplicht we genvignet voor alle Belgi sche wegen is slecht voor het bedrijfsleven en het toe risme in Zeeland. Dit stelt de Kamer van Koophandel voor Zeeland (KvK). Stefan Kelder, foto léon janssens NIEUW- EN ST. JOOS- IAND - Goede gezondheid is voor veel mensen priori teit. De groeiende belang stelling voor natuurpro ducten Aloë Vera past in dit beeld. Stefan Kelder begon er een internetwinkel in: "Lichaamsverzorging, ma ke-up, kruidentee, pro ducten voor de slanke lijn of exceem. Aloë Vera is niet getest op dieren. Op de site kan men relaxed uit zoeken en bestellen." Vra gen worden per email of te lefoon beantwoord. De eer ste honderd klanten krijgen een jaar lang 10% korting, www.aloeveraprodukten.c om of stefankelder@zee- landnet.nl John van Breugelen. foto léon janssens MIDDELBURG - Bandens hop John van Breugelen verhuisde van Arnestein- weg naar Hertzweg 30 en betrok daar een nieuw pand. Klanten kunnen er terecht voor winterhanden, gewone banden, uitlaten, remmen, accu's, onder houd en autokeuring voor alle merken personenwa- In navolging van Zwitserland en Oostenrijk (Duitsland heft maut (tol) op vrachtwagens) heeft ook België besloten tol te gaan heffen op de wegen. De KvK vreest dat de invoering van een vignet voor het hele wegennet van onze zuiderburen sterk be lemmerend werkt voor het toe risme in Zeeland. Veel toeristen die in de provincie zijn, willen een dagje naar Vlaamse steden als Gent, Antwerpen en Brugge of naar de Belgische kust. Dat is een extra reden om te kiezen voor Zeeland als vakantiebe stemming, stelt de kamer. Als er een verplicht wegenvignet komt, dat zestig euro kost, 'zul len veel verblijfsrecreanten van Zeeland dit als een extra kosten post zien en daarom dergelijke dagtrips vermijden. Dat gaat ten koste van de aantrekkelijkheid van Zeeland als vakantieprovin cie, vreest de kamer. Omdat de Belgische weggebrui kers volledig worden gecom penseerd door de wegenbelas ting, worden de buitenlandse automobilisten de dupe van de maatregelen. Voor onderne mers in Zeeland betekent de in voering van het wegenvignet De KvK vreest dat de Zeeuwse toeristeneconomie een gevoelige klap krijgt na invoering van het Belgische wegenvignet, foto jaap wolterbeek dat zij verplicht zijn jaarlijks één of meerdere (als men meerdere auto's in gebruik heeft) aan te schaffen. Het wegenvignet zal gelden voor alle voertuigen on der de twaalf ton die op Belgi sche wegen rijden. Veel onder nemers gebruiken de Belgische verbinding via de Expresweg en de Uefkenshoektunnel om naar andere delen van Nederland te reizen. Het tolgeld in de Wester- scheldetunnel en de Liefkens- hoektunnel en straks het we genvignet in België vormen, bo venop de motorrijtuigenbelas ting, een steeds grotere kosten post voor de ondernemers. Met name de Zeeuws-Vlamingen komen klem te zitten tussen de tolpoorten. In een brief aan het College van Gedeputeerde Staten van Zee land spreekt KvK haai* ongerust heid uit. De kamer verzoekt het college om al het mogelijke te blijven doen om de invoering van het vignet te voorkomen. In de wandelgangen klinkt van verschillende kanten om als te genprestatie voor het autovig net tol te gaan heffen op de schepen die via de Westerschel- de naai-Antwerpen varen. gens, bestelbussen en cam pers. Van Breugelen werkt snel en geeft service, met korte wachttijden. "Ik leg uit wat iets kost en dit kost het dan ook", zegt John. "En ik geef advies waar dat nodig is." Overdag open, en van 19.00 tot 21.00 uur. Meer informatie via 0118- 615126 MIDDELBURG - Het aantal banken, winkels en vrijetijds- voorzieningen op het Zeeuwse platteland daalde in vijf jaar met zeven procent. Dat blijkt uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS). Zo liep het aantal levensmid delenzaken terug met negen tien procent. Dat betekent dat er, in aantallen gezien, een af name was van 167 levensmid delenwinkels in 2001, naar 136 in 2005. In de stedelijke ge meenten van Zeeland nam het aantal levensmiddelenwinkels eveneens met negen procent af. Winkels in mode- en luxe artikelen namen op het platte land af met vijf procent. Het aantal vestigingen in de dienstverlening op het Zeeuw se platteland groeide met acht procent. Het aantal horecaves- tigingen op het platteland liep terug met zes procent en ook verminderde het aantal cultu rele voorzieningen sterk. Bij zonder is dat in de stedelijke gemeenten van Zeeland het aantal culturele voorzieningen juist met zevenendertig pro cent steeg. Dit in contrast met Flevoland en Limburg, waar een daling van drieëntwintig procent genoteerd werd. Flet aantal bankfilialen liep enorm terug. Sinds het inter- netbankieren werd geïntrodu ceerd, verminderden de ban ken het aantal filialen in vijf jaar tijd drastisch. In precieze aantallen gaat het in Zeeland van 56 naar 37, een daling van vierendertig procent. Landelijk is dat in de plattelandsge meenten achtendertig pro cent. Zeeland blijft de provincie met de meeste plattelandsvoorzie ningen. Dit aantal daalde van 1151 in 2001 tot 1066 in 2005. MIDDELBURG - De Stichting Promotie en Marketing Zeeland Delta heeft twee gratis werven de brochures ontwikkeld om Zeeland nóg beter op de toeristische kaart te zetten. De brochure 'Zeeland' bevat algemene informatie over Zeeland. Op de vierentwin tig pagina's staan bijzondere logeeradressen, mooie sted entrips, duik- en suifspots, heerlijke streekproducten en niet te vergeten schone stranden. In de brochure 'Groepsarrangementen in "Zeeland' staan originele dag jes uit voor bedrijven, ver enigingen en families. De ar rangementen zijn ontwik keld rondom diverse the ma's en op verschillende lo caties. Deze brochure heeft zestien pagina's. Iets eérder al kwam de Culinaire bro chure van Zeeland smaakt goed uit. Deze staat vol culi naire Zeeuwse specialiteiten, streekproducten en tips om bij te watertanden. De bro chures zijn verkrijgbaar bij de VW-vestigingen in Zee land. ARNEMUIDEN - Vanaf morgen (25 januari) staat Arnemuiden weer bol van de koopjes, voordeeltjes en kleine prijzen. Tot en met zaterdag houden zes onder nemers Dolle Dagen. De winkeliers houden de uitver koop niet in kramen, maar in hun eigen winkels. Gewoon tij dens de openingstijden. "We hebben dit koopjesevenement in voorgaande jaren ook al ge houden. Nu doet Tweewieler- centrum Zeeland voor het eerst ook mee", vertelt Janny Cappon van Modehuis Janny. Behalve, het tweewielercentrum aan de Westdijkstraat 45-47 doet ook kinderkledingwinkel Skippy Kids op nummer 19 mee. In de In het visserdorp worden deze week de Dolle Dagen gehouden. Langstraat doet behalve Mode- meubelstoffeerder Jan de huis Janny op nummer 17 ook 3 Nooijer VOF (nr.79) en Walky x N Mode (nr.73), Woning- en Schoenmode (nr.83) mee. VLISSINGEN - Sport Ge zondheidsinstituut Smid in Westerzicht 388 was we gens verbouwing twee we ken dicht. Het fitnesscen trum werd vernieuwd, der tig vierkante meter groter en er kwamen twaalf nieu we toestellen voor circuit- traing. "Daar train je heel je lichaam mee", vertelt Peter Smid. "Er is altijd begelei ding door goed opgeleide mensen. Dit is een sport school voor heel de familie met een gezellige sfeer." Met een abonnement vanaf 23 euro per maand kan men eens in de week ko men trainen. Info: www.sportinstituutsmid.nl of telefoon 0118-471001 Peter Smid. foto léon janssens

de Faam | 2007 | | pagina 31