■HPW jHHP** w KLEURRIJKER BERM SLOEWEG VRAAGBAKEN MORGENRAAD MARKT VROEGE LENTE WERK IN UITVOERING ACTUEEL CWI VERHUIST WOENSDAG 24 JANUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487100 communicatie@vlissingen.nl vvww.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel KANONNEN De kanonnen en de kanon affuiten bij het standbee van Michiel de Ruyter zijn gerestaureerd. Ze komen vandaag uit de werkplaats en worden teruggeplaatst bij Michiel. Het houtwerk is gerepareerd en opnieuw geolied en het ijzerwerk is gestraald en opnieuw ge lakt. Na het terugplaatsen worden drie andere affui ten van Boulevard de Ruy ter meegenomen voor een zelfde behandeling. KALENDER Do 25 januari 20.15 uur Roert! toneelstuk door theatercol lectief Koning Carlos Arsenaaltheater Za 27 januari 21.00 uur De Snevo's El Combo snufjes punk, pop en rock en goudeerlijke nl-talige teksten De Piek t/m 4 maart Margi Geerlinks fotografie en film expositie deWillem3 www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda Nederland, en zeker Vlis singen, herdenkt in 2007 het 400e geboortejaar van Michiel Adriaenszoon de Ruyter. In zijn geboorte stad prijkt het standbeeld van de zeeheld op het Kei- zersbolwerk. Oorspronke lijk stond het beeld op het huidige De Ruyterplein. Het is opgericht op initia tief van het departement Vlissingen van de Maat schappij tot'Nut van 't Al gemeen en werd onthuld op 25 augustus 1841. Het door L. Royer gemaak te gietijzeren beeld werd in 1894 verplaatst naar de huidige locatie. www.400jaarmichielde- ruyter.nl Het aanzien van de Coosje Buskenstraat (de oprit) zou met bomen en een nieuwe bestrating van het trottoir de toegang tot de boulevard veel goed doen. In het verleden zijn hiervoor al eens plannen gemaakt maar tot op heden gebeurt er niets. Zijn deze plannen weer van tafelV Echte plannen zijn er voor de oprit nooit gemaakt. Er is wel ooit globaal naar gekeken in 1990, bij de oplevering van het winkelcen trum Scheldeplein en de herinrichting van het gebied eromheen. Er is toen afgesproken dat het te vernieuwen gebied zou eindigen bij de Spuistraat. Overigens wordt momenteel gewerkt aan een totale planning van vernieuwing van wegen en rioleringen in de hele gemeente. In dit verband worden alle straten in de gemeente bekeken. Wethouder Maaike Walraven - Van der Sloot Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken J Alleen afgelopen maandag 22 ja nuari vond één - wegens de storm van vorige week - uitgestelde commissievergadering plaats. Ver der zijn er deze week geen com missievergaderingen. Volgende week donderdag 1 febru ari 2007 vergadert in het stadhuis de gemeenteraad. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers. Op de agenda staan onder andere de tarieven van de onroerende zaakbelasting 2007 en twee moties over Britan nia. De volledige agenda staat op de zwart/wit informatiepagina van de gemeente hiernaast. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De gemeente bekijkt of de week markt op de huidige plek moet blijven. Hierover is een enquête ge houden onder klanten, winkeliers en marktkooplieden. Morgen, 25 januari, bespreekt de marktcom- missie dit onderwerp. Ze brengt advies aan burgemeester en wet houders uit. Die nemen volgende maand een beslissing. Alle indie ners van een reactie krijgen dan bericht. Het voorjaar lijkt elk jaar wel vroeger te beginnen. In de groenstrook langs de Singel staan de narcissen alweer volop in bloei, een paar weken eerder dan vorig jaar. Deze keer doen de narcissen hun naam geen eer aan. Ze heten namelijk February Gold... F '/'W1/"1 Het bouwrijp maken van fase 1 van de r 5 nieuwbouwwijk Souburg-Noord Is be gonnen. De Lekstraat Is hier helemaal re, afgesloten vanwege het aanbrengen i van een rotonde op de kruising Lek- straat - Reijersweg en het maken van ii h' enkele aanpassingen op de kruising Lekstraat - Middelburgsestraat. Het bouwrijp maken duurt tot eind maart. De afsluiting van de Lekstraat zal circa half maart worden opgeheven. www.vllssingen.nl/werkinuitvoering Burgemeester en wethouders van Vlis- singen hebben ingestemd met de ver- dere uitwerking van het kustversterkings- J||j§"fis plan Westduin. Het gebied Westduin is een zogenoemde Zwakke Schakel in de ai#' Nederlandse kust. De duinen en de Nolle- <00^^ dijk moeten hier steviger worden gemaakt. -* Js- B&W hebben nu voor het kustversterkings- plan Westduin de basisuitgangspunten vastgesteld. In deze uitgangspunten staat waar gezocht wordt naar een nieuwe locatie voor de tennisbanen, waar nieuwe natuur moet worden aangeplant, waar fiets- en voetpaden komen en waar kansen liggen voor particuliere initiatieven, zoals bijvoorbeeld een strandhotel. Ter voorberei ding van het bestemmingsplan Westduin zal een voorbereidingsbesluit worden genomen in de gemeenteraad van 1 maart 2007. Voor informatie: de heer W. Vael, telefoon 48 73 16. www.vlissingen.nl/college In het groenstructuurplan van de gemeente Vlissingen is het aan passen van de gesloten beplan- tingsstructuur langs de Sloeweg als project opgenomen. Vorig jaar is het eerste deel van dit project uitgevoerd. Nu is de afdeling Be heer Leefomgeving gestart met de tweede fase; de bermen in het ge deelte tussen de Bossenburghweg en de Sloebrug. Open karakter De gemeente wil met de uitvoe ring van dit plan het karakter van de Sloeweg opener maken. Nu onttrekt de opgaande beplanting de stad aan het oog van de bezoe ker en worden aardige doorkijkjes naar aangrenzende watergangen geblokkeerd. Bovendien staat de struikbeplanting soms zo dicht langs de rijbaan en de fietspa den dat weggebruikers daar hin der van ondervinden. Om dat te voorkomen is het nodig de strui- de (brom)fietsers. Bloemrijke grasberm De grasberm wordt doorgezaaid met een passend wildzaden- mengsel zodat de bloeirijkdom van de ruige berm toeneemt. Het Centrum voor Werk en In komen (CWI) Walcheren gaat verhuizen naar het Stadskantoor van Middelburg. In dit gebouw zijn ook de Sociale Dienst Wal cheren en UWV gevestigd. het CWI gesloten vanaf donder dag 25 januari 13.00 uur. Met ingang van maandag 29 januari 2007 kunt u terecht op het nieu we adres: Kanaalweg 3 te Middel burg. In verband met de verhuizing is www.cwinet.nl ken regelmatig te snoeien. Dit komt de vorm van de beplanting niet ten goede. Om de omgeving van de Sloeweg te verfraaien en de verkeers- en sociale veiligheid te vergroten, rooien de medewer kers van de gemeente nu een aan tal heestervakken. krijgen op het rijwielpad. Dit be vordert de sociale veiligheid van Meer bloemen en kleur Op ruimere afstand van het fiets pad plant de gemeente nieuwe heesterstroken met veel bloeiende heesters zoals Liguster, Meidoorn, Bottelroos en Egelantier. Ook plant de gemeente ruim zeventig nieuwe bomen bij de al bestaande bomen. Hiermee wordt de bege leiding van de Sloeweg versterkt. Naast (ziekteresistente) iepen wor den soorten als Zoete kers (witte bloesem in het voorjaar), roodbla- dige esdoorn, geelbladige es, witte abeel en zomereik geplant. Hier door komt er meer afwisseling en kleur in de boombeplanting. Sociale veiligheid De nieuwe heesterstroken langs het rijwielpad worden op regel matige afstand onderbroken zo dat automobilisten meer zicht

de Faam | 2007 | | pagina 15