GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN DE DIP TE BOVEN? GEMEENTERAAD BEZOEKT OPGRAVING SERVICETEAM DENK VOORUIT VERGADERING GEMEENTERAAD GEMEENT E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1het plaatsen van een hekwerk Smalle Kade 3 2. het plaatsen van een dakkapel Rommestraat 5 3. het aanbouwen van een woning Spaamestraat 83 4. het uitbeiden van een cafetaria Kanaalstraat 105 5 het plaatsen van een kozijn in de achtergevel Stenenbeer 9 6. het verbouwen van de voorgevel Gravestraat 77 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een toren op de sokkel Glacisstraat 165 (voormalige timmerfabriek) 2. het bouwen van een vrijstaande woning Lammerenburgweg 24 3. het aanbouwen van een woning Lekstraat 8 4. het tijdelijk plaatsen van 14 porto-cabines Oude Veerhaven- weg 3 6. het vernieuwen van de vloer (be gane grond) Badhuisstraat 10 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. het slopen van asbesthoudende materialen M.A. van de Put- testraat 80 2. het gedeeltelijk slopen van de vloer (begane grond) Badhuis straat 10 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. het plaatsen van een bank aan de gemetselde zeewering Boulevard de Ruijter (tussen het Leugenaars- hoofd en de Gevangentoren) 11-01-2007 2. het bouwen van een schuur/ate lier Padweg 14 11-01-2007 3. het wijzigen van een garagekozijn van Oirschotlaan 41 11-01-2007 4. het gedeeltelijk slopen van de vloer (begane grond) Badhuis straat 10 16-01-2007 5. het plaatsen van een dakkapel Westerzicht 512 16-01-2007 Verleende monumentenvergunning In de afgelopen periode is vergun ning verleend voor het plaatsen van een bank aan de gemetselde zeewe ring Boulevard de Ruijter (tussen het Leugenaarshoofd en de Gevangento ren) 11-01-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 we ken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) wor den ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combinatie met een ingediende bouwadnvraag voor het geheel oprichten van een serre aan de Talmalaan 24. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen gedu rende zes weken, ingaande 25 janu ari 2007 t/m 7 maart 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ie der schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 25 januari, 8 en 22 februari 2007. Goedkeuring bestemmingsplan Middengebied Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van ar tikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 16 januari 2007 gedeeltelijk goedkeu ring hebben verleend aan het, door de gemeenteraad op 31 augustus 2006 vastgestelde, bestemmingsplan Middengebied. Goedkeuring is ont houden aan enkele gedeelten van de voorschriften. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten en het gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan liggen met in gang van 25 januari 2007 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 7 maart 2007) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ter inzage. Tegen het goedkeuringsbesluit kan beroep ingesteld worden bij de Afde-ling Bestuurs-recht-ispraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- GRAVEN-iHAGE door: 1. degenen, die tijdig op grond van artikel 27, lid 1 of 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bij Gedeputeerde Staten bedenkin gen hebben ingediend; 2. belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest zich tot Gede puteerde Staten te wenden; 3. een ieder, die bezwaren heeft te gen het onthouden van goedkeu ring aan de desbetreffende gedeel ten van de voorschriften. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten treedt in werking daags na af loop van de beroepstermijn, dus op 8 maart 2007. Indien binnen de be roepstermijn door de indiener van een beroep->schrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzit-iter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit tot goedkeu ring niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Vestiging kapsalon Sterkenburg 75 Op grond van artikel 12, lid 5 van de voorschriften van het bestem mingsplan Groot-Lammerenburg en Afd. 3.4. van de Algemene wet be stuursrecht maken wij het volgende bekend. Mevrouw Hillebrand - Woudenberg heeft verzocht in de woning Ster kenburg 75, een kapsalon te mogen vestigen. De beoogde vestiging vol doet aan de voorschriften, gesteld in Dat was een fraaie start voor de nieuwe gemeenteraad in het vorige voorjaar. Plannen en projecten te over en een flink bedrag tekort. Met voortvarendheid werd het bestuurspro- gramma "Op stoom" opgepakt en het.ambtelijk apparaat kreeg het met een forse bezuinigings- en dus inkrimpronde flink voor de kiezen. De begroting werd met de nodige offers toch weer sluitend gemaakt en onze burgermoeder kon in haar nieuwjaarsrede een voorzichtig optimistisch beeld schetsen. De gemeente kan het dipje te boven komen, maar we zijn er nog lang niet. Ook al komen we op stoom, er gaat nog heel wat "op de pof". De kosten gaan nu eenmaal voor de baat, zeker bij een groot project als masterplan "Dokkershaven", dat een prachtig stadsdeel "Scheldekwartier" gaat opleve ren. Het is een project van de lange adem en zal nog heel wat jaren als een rode draad door de gemeentelijke politiek lopen. Ondanks dat grootschalige zijn er op kleinere schaal ook heel wat verbeterin gen te bespeuren. In december mocht de raad de woningen bezichtigen, die in de 2e renovatiefase van Walstraat-zuid zijn opgeleverd. Een schandvlek in de stad, omgetoverd tot een visitekaartje. Je zou er als PSR-raadslid bijna tè enthousiast van worden en orridan even met beide benen op de grond te komen maak je eens een wandeling door het eigen dorp. Een dorp met een mooi opgeknapte Kanaalstraat en, al moest Partij Souburg Ritthem daar even haar tanden voor laten zien, met de verdere herinrichting van het dorpscen trum in het verschiet. Maar: als je goed om je heen kijkt, mag in de kern Oost- Souburg ook de aandacht voor de bebouwing niet verslappen. Stimulering van het particuliere initiatief bij verbetering van authentieke woningen houdt daarbij de oude dorpskern aantrekkelijk en leefbaar. Een nieuwe uitdaging na de geslaagde opwaardering van de Walstraat? Raadslid Lambert Prevoo, fractie Partij Souburg Ritthem telefoon: 46 33 69 lpo@vlissingen.nl, http://communities.zeelandnet.nl/data/psr/ artikel 12, lid 5 van het bestemmings plan Groot-Lammerenburg. Wij zijn dan ook voornemens de ge vraagde vrijstelling te verlenen. Daar toe leggen wij de op deze vestiging betrekking hebbende stukken gedu rende een periode van zes weken ter inzage van 25 januari 2007 t/m 14 maart 2007. Gedurende deze periode kan een ieder een zienswijze indienen bij ons college. Vlissingen, 24 januari 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Op 16 januari 2007 brachten enkele leden van gemeenteraad en commissie een bezoek aan de archeologische opgravingen op het voormalige KSG-ter- rein. Eerst werd in een korte inleiding een schets gegeven van de historische situatie op de plaats waar de opgraving nu plaatsvindt. Daarna zagen de raads- en commissieleden de muren van de Nieuwe Kerk en fundamenten van scho len die daar later zijn gebouwd. Het bezoek gaf een klein doorkijkje naar de historische ontwikkeling van Vlis singen en het belang van archeologische opgravingen daarbij. www.gemeentearchiefvllssingen.nl Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bei dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. de nieuwe campagne is 'Rampen vallen niet te plannen. Voorberei dingen wel'. In het stadhuis kunt u np gratis een brochure ophalen, waarin u kunt lezen welke voorbereidingen u zelf kunt treffen. Er is ook een rampen- bewaarkaart, die u bijvoorbeeld in de meterkast kunt ophangen. Zo heeft u belangrijke informatie snel bij de hand wanneer er zich een ca lamiteit voordoet. www.crisis.nl De rijksoverheid is in september gestart met een nieuwe ram pencampagne. Onder het motto Denk vooruit. De boodschap van WOENSDAG 24 JANUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Donderdag 1 februari 2007 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen van de vergadering van 21 decem ber 2006 6. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 rvo 7. Over te leggen stuk: Motie gemeente Veere 14 december 2007 over zieken huisvoorzieningen op Walcheren. 8. Te behandelen punten 1. Raadsvoorstel Stichting Archipelscholen Walcheren 2. Raadsvoorstel Verzelf- standiging/besturenfusie Scheldemond 3. Raadsvoorstel Onder wijsnota 2006-2010 met Educatieve Agenda 4. Raadsvoorstel Standpunt toekomstige samenwer king in ESM verband 5. Raadsvoorstel Verorde ning Sociale Cliëntenraad Walcheren 6. Raadsvoorstel Sociale Dienst Walcheren, 3de kwartaalrapportage 7. Raadsvoorstel Tarieven onroerende zaakbelasting 2007 8. Raadsvoorstel Dekking kosten onderzoek samen werking belastingen 9. Raadsvoorstel Wijziging Programmabegroting, 2de en 3de wijziging 2007 9. Initiatiefvoorstellen 1. Initiatiefraadsvoorstel LPV: Het vernoemen van de raadszaal naar Michiel Adriaenszoon de Ruijter 2. Initiatiefraadsvoorstel LPV: De winkels van Vlissingen 7 dagen in de week openhouden 10. Moties 1. LPV, motie Britannia, naleving zorgplicht 2. LPV, motie Britannia, in trekking bouwvergunning en opstarten onteige ningsprocedure 3. LPV, motie Keizersbol- werk, onderhoud en openbare verlichting 11. Rondvraag www.vlissingen.nl/ gemeenteraad ,b0Z^007

de Faam | 2007 | | pagina 14