NIEUWJAARSBIJEENKOMST GEMEENTE IN BIBLIOTHEEK WEDSTRIJD DAAGT BEWONERS UIT OMGEVING TE VERBETEREN HERSTRATEN SINT PIETERSTRAAT EN DAMPLEIN De Faam Weblogs Middelburgse raadsleden Afvalkalender 2007 LilU Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 8 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op 1 februari 2006 is het Besluit rijkssubsidiëring instandhouding monumenten (Brim) in werking getreden. Het Brim richt zich op instandhouding van rijksmonu menten. Onder instandhouding worden onderhouds- en herstel werkzaamheden verstaan die voor het behoud van het monu ment noodzakelijk zijn. Door monumenteigenaren financieel te ondersteunen wordt planmatig en goed onderhoud gestimuleerd, waarbij slechts incidenteel een noodzakelijke restauratie voor komt. Eigenaren van woonhuizen en boerde rijen zonder agrarische functie heb ben aanspraak op een lening, en de overige rijksmonumenteigenaren heb ben aanspraak op subsidie. De hoog te van de lening hangt af van de fis caal aftrekbare onderhoudskosten. Het Bureau Monumentenpanden van de Belastingdienst stelt deze vast. De Belastingdienst hanteert het begrip 'onderhoudskosten' voor zowel onder houd aan als restauratie van een rijks monument. Voordat een lening of sub sidie wordt aangevraagd, mag nog niet met de werkzaamheden zijn begonnen. Bovendien moet nagegaan worden of een vergunning vereist is. Neem hierover tijdig contact op met de gemeente. De regeling wordt uit gevoerd door het rijk. Raadpleeg voor meer informatie de volgende websi tes: www.racm.nl (Rijksdienst voor archeologie, cultuurlandschap en monumenten) en www. re sta u rati e- fonds.nl. De nieuwe weblogs van raadsle den zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De fractie- weblogs zijn vervangen door weblogs die op individuele titel en op eigen initiatief worden bij gehouden. Er zijn voor de deelnemende raadsle den twee voorwaarden aan verbon den, namelijk wekelijks berichten plaatsen en reageren op reacties van burgers. Houden raadsleden zich niet aan deze voorwaarden dan verdwijnt hun weblog van de website. Hiermee hoopt de raad op meer interactieve communicatie met de burger. De raadsleden houden de weblogs -een soort dagboek- op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. Neem gerust een kijkje. Gemeente Middelburg wenst u een gelukkig Nieuwjaar. U bent van harte welkom op de gemeen telijke nieuwjaarsbijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Die is op zaterdag 13 januari van 14.00 tot 18.00 uur. De nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg staat in het teken van kunst- en cultuur educatie. Middelburgse organisaties op het gebied van kunst en cultuur geven pre sentaties en u kunt ook meedoen aan workshops. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gelegenheid om handen te schudden en te genieten van een hapje en een drankje. Programma 14.00 uur: opening door burge meester Koos Schouwenaar. 14.00 - 16.30 uur: Middelburg toont haar kunsten! Geniet van optre dens en demonstraties van het Middelburgs Theater, Musicalvereni- ■ging Papilion, Toneelvereniging Pauze, Muziekvereniging Arnemuiden, Middel burgs Muziekkorps, Koninklijke Orato riumvereniging, Zeeuwse Muziek school, zangvereniging Quodlibet en Kunsteducatie Walcheren. Doe mee aan een van de workshops. Introductie stadsdichter Marcel Koopman. 15.00 - 16.00 uur: Hoe denkt de Middelburgse politiek over kunst en cultuur? Schuif aan in het politiek café. 16.00 - 18.00 uur: Nieuwjaarsreceptie. Een uitgebreid programma is op de nieuwjaarsbijeenkomst verkrijgbaar. Maak kennis met de bieb De Zeeuwse Bibliotheek koppelt een bijzondere actie aan de nieuwjaarsbij eenkomst. De eerste vijfhonderd bezoekers van de bijeenkomst krijgen een gratis kennismakingsabonne ment, de Minikaart. Dat betekent een jaar lang boeken, films en cd's lenen. De kans om te proeven van de dien sten van de bibliotheek. Voorwaarde is dat u nu niet lid bent van de biblio theek. Kijk ook eens op de website van de Zeeuwse Bibliotheek, www.zeeuwsebibliotheek.nl De druk en de verspreiding van de afvalkalender heeft enige vertraging opgelopen. De kalender valt volgen de week bij u in de bus. Er verandert niets in de ophaaldagen; in de even weken wordt de groene afvalbak geleegd en in de oneven weken de grijze bak. Iedere stads- of dorpsbewoner die het komende anderhalfjaar samen met zijn buurt- of dorps genoten de eigen woonkern wil verbeteren, komt in aanmerking voor een prijs. De prijs is onderdeel van de leef baarheidswedstrijd Kern met Pit, waarvoor de Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij (KNHM) 200.000 euro aan prijzengeld beschikbaar stelt. Het is een wed strijd zonder verliezers: voor iedere groep die haar project voor 31 augustus 2008 tot een goed einde brengt heeft KNHM duizend euro gereserveerd. Tien groepen verdie nen daar nog eens 1.500 euro bovenop. Dit gebeurt omdat hun pro jecten opvallen door bijvoorbeeld moeilijkheidsgraad, originaliteit of organisatie. Een jury beoordeelt of aan alle eisen is voldaan. De inschrij ving is gestart en er kunnen maxi maal tweehonderd projecten deelne men. KNHM organiseert de wedstrijd nu voor de elfde keer. De enige criteria voor deelname zijn dat het project plaats vindt in de directe woonomgeving en door de bewoners zelf wordt uitgevoerd. In de tien vorige rondes zijn tienduizen den mensen onder andere bezig geweest met inrichten van een speel terrein, het opknappen van een dorpshuis, het uitzetten van een natuurpad, het opzetten van een wijk krant en het organiseren van een eve nement. Aanmelden voor de wed strijd kan voor 1 mei via www.knhm.nl Deze week is begonnen met het herstraten van de Sint Pieter straat en het Damplein. De klus is begin mei klaar. Het werk wordt in fases uitgevoerd: - Spanjaardstraat tot Hof van Sint Pieter - Hof van Sint Pieter tot Damplein 3 - Damplein 3 tot Korte Delft 7 - Korte Delft 7 tot Damplein 22 - Damplein 22 tot Dam 8 Borden leiden het verkeer om. Voor meer informatie kunt u bellen met Rob Baarends van het Ingenieursbu reau, telefoonnummer 67 52 12. Hij is ook belast met het dagelijks toe zicht. Namens aannemingsbedrijf Gebr. Moerland voert de heer Goedegebuure het werk uit. Hij is bereikbaar op telefoonnummer 06 512 896 95.

de Faam | 2007 | | pagina 9