COMMISSIEVERGADERINGEN IN JANUARI HET WOORD AAN RAADSLID JO KODDE HET WOORD AAN RAADSLID RON BIELOK dé Weekkrant De Faam Middelburg groeit Informatiemarkt over jeugd en jongeren Deel Oude Arne naar Middelburg Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 8 Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 22 januari. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefe nen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kun nen zij spreektijd aanvragen om de wensen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappe lijke Zaken vergadert vanavond 10 januari. Op de agenda staat onder andere de beleidsnota Wet maat schappelijke ondersteuning. Op maandag 15 januari komt de com missie Ruimte bij elkaar. De volgende agendapunten komen aan de orde: veiligheidsmaatregelen kanaalkruisin gen en bouwlocatie Zuidsingel. De commissie Algemeen Bestuur ver gadert een dag later op dinsdag 16 januari. Zij zullen het onder andere hebben over de notitie heroverweging verga derstelsel en de evaluatie van de Streetparade. Dit schrijvende (17 december), reali seer ik me dat we alweer een paar dagen in het nieuwe jaar zijn. Een mooi moment- om stil te staan bij 2006 en vooruit te zien naar de toe komst. Ik beperk mij gezien de plaat singsruimte tot enkel ruimtelijke ordening. In 2006 hebben we op vele fronten in onze gemeente bedrijvigheid kunnen aanschouwen, vooral op het gebied van bouw. Veersepoort, Hazenburg en bedrijventerrein Arnestein zijn bijna volgebouwd. In de Mortiere verrijzen huizen als paddenstoelen uit de grond. De bouw van in elke wijk een woonservicezone is ook in volle gang. Bouw en ver bouw voor studentenhuisvesting keu rig op schema. Ideeën en plannen voor herstructurering Ramsburg, nieuwbouw Erasmuswijk en Sint Laurens. Terecht wordt door bewoners gevraagd of bouwen van steeds meer huizen in Middelburg een doel op zich is geworden. Met de kwali teitsatlas 2030 heeft Middelburg gekozen voor een verantwoorde groei van de bevolking. Zolang er vraag is van de eigen bevolking en vraag om zich in Middelburg te vesti gen streven we er naar om daar invul ling aan te geven, want het komt onder andere het voorzieningenni veau en de middenstand ten goede. De vraag wat verantwoorde groei is, moeten we steeds blijven stellen. Terecht en begrijpelijk dat Sint Nieuw jaar, nieuwe kans? Communicatie, inspraak, (jeugd)parti- cipatie, klankbordgroepen en over een tijdje jeugdpanels. We doen er alles aan om de bewoners meer bij de politiek te betrekken en de burger en de politiek dichter tot elkaar te brengen. Maar het is net als bij de Belastingen: we maken het wel mak kelijker maar (nog) niet leuker. Overal in het land wordt er geëxperimen teerd. Ook in Middelburg moet een experiment mogelijk zijn. De Partij van de Arbeid heeft in maart 2005 een initiatiefvoorstel ingediend om de vergadercultuur op het stad huis drastisch te wijzigen. Helaas kreeg ons voorstel toen geen meer derheid, maar wellicht is de tijd rijp om het plan nu nog eens uit de kast te halen. Een Middelburgs model, met als uitgangspunt een vaste ver gaderavond per week. Waarin alles aan bod komt: van debat tot besluit vorming, van informatievergaring tot lobbyen in de wandelgangen en in de pauze wellicht nog een muziekje. Wie de interne evaluatie beziet en de daaruit voortvloeiende aanbevelin gen, moet met ons tot de conclusie komen dat ons plan een antwoord blijkt te zijn op bijna alle gesignaleer de kwalen. De burgers komen dichter bij de poli tiek en vinden het nog leuk ook. De besluitvorming gaat sneller en een debat bijwonen betekent niet langer eindeloos wachten tot dat ene inte ressante punt aan de orde komt. De politieke markt maakt de politiek levendiger en maakt het mogelijk om sneller knopen door te hakken. De gemeenteraad kan als het echt nodig is binnen twee weken over iets beslissen. Nu duurt het vaak vijf tot zes weken. Voor de raadsleden betekent het dat alle vergaderingen op een vaste avond in de week plaatsvinden. Dat is een stuk overzichtelijker voor de raadsleden, maar ook voor de bewo ners die een actieve bijdrage willen leveren. Als het aan de Partij van de Arbeid ligt, zetten we in het nieuw jaar de huidige vergaderstructuur over boord en beginnen we met iets heel nieuws. Wij zijn tevens benieuwd naar uw ideeën om de politiek leuker, toegankelijker en effectiever te maken. U kunt mij mailen op ronbie- lok@zeelandnet.nl. Ron Bielok Raadslid PvdA Laurens zegt: 'ho,ho een beetje rustig wij willen wel Sint Laurens blij ven.' De eigenheid van Nieuw- en Sint Joosland, Sint Laurens en Arnemui- den daar moeten we niet'al teveel aan tornen en de natuurlijke schei ding met open gebied tot de prachtige stad Middelburg koeste ren.' Nu is nog altijd meer dan de helft van Middelburgs grondgebied open groene ruimte en die groene ruimte wordt steeds kostbaarder. In de eer ste plaats als productieruimte voor het zeker stellen van voldoende en kwalitatief hoogwaardig voedsel. In de tweede plaats als consumptie ruimte voor de gehaaste, drukbezet te burger, de natuur. Het moet zeker de boeren goed doen dat ze zowel in de consumptie-economie als in de groeiende belevingseconomie een onmisbare rol mogen vervullen. Beste lezers, de beste wensen voor 2007. Dat er veel momenten van vreugde en harmonie zijn te beleven. Een goede gezondheid en ook de kracht om te. leven met omstandig heden die soms anders zijn dan ver wacht. Jo Kodde Raadslid CDA Het inwoneraantal van Middelburg is in 2006 met 355 gestegen naar 47.320. Er wonen 23.080 mannen en 24.240 vrouwen in de stad. De groei js onder andere te danken aan de komst van studenten van de Roosevelt Academy en nieuwe bewo ners op de Mortiere. De gemeenteraad van Middel burg organiseert een informatie markt met als thema jeugd en jongeren. De markt is op woens dag 24 januari in de aula van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg Nehalennia aan de Breeweg en begint om 19.30 uur. De informatiemarkt is bedoeld om op de hoogte te blijven van ontwikkelin gen in het landelijke en gemeentelijke beleid. Dit met het oog op de con ceptnota 'Opgroeien in balans' waar de gemeenteraad begin dit jaar een besluit over neemt. De inleidingen op dit onderwerp worden verzorgd door de heren P. Bemmelen en G.R.J. van Heukelom. Bemmelen is directeur van de M&O-groep. Hij schenkt aan dacht aan de landelijke ontwikkelin gen zoals de Operatie Jong, Wmo en Communities that Care. Van Heukelom is gedeputeerde van de provincie Zeeland en geeft informatie over de Taskforce Jeugdbeleid. De nota "Opgroeien in balans" geeft een visie op onderwijs- en jeugdbeleid. Middelburg staat een jeugdbeleid voor, dat moet leiden tot een samen hangend pakket van maatregelen en initiatieven. Bij de ontwikkeling van deze visie wordt aangesloten op het sturingsadvies van de Operatie Jong, op de plannen tot ontwikkelen van zorgplicht en passend onderwijs, op de plannen voor het inrichten van centra voor jeugd en gezin en de proeftuin Wmo. Meer gemeentelijke verantwoordelijkheid moet leiden tot een beter functioneren van de jeugd- keten. De jeugdketen omvat alle facetten waar kinderen en jeugdigen van 0 tot 23 jaar mee in aanraking komen. Dat zijn zorg, welzijn, onder wijs, sport, vrije tijd, cultuur en de arbeidsmarkt. De informatiemarkt is bedoeld voor raadsleden, maar u bent natuurlijk ook van harte welkom. Een gedeelte van het Kanaal door de Oude Arne is sinds 1 januari in eigendom, beheer en onderhoud van de gemeente Middelburg. Gedeputeerde Poppelaars en wethouder Streng tekenden daar voor eind vorig jaar een overeen komst. Het gaat om het noordelijk deel van het Kanaal door de Oude Arne, dat ligt van de Arnespoorbrug tot het doodlopende eind bij de Nieuwland- seweg in Arnemuiden. Het eigendom, beheer en onderhoud van alle langs dit deel van het kanaal gelegen kanaaldijken en kanaalwegen zijn overgegaan naar de gemeente Middelburg. De Arneverkeersbrug en de Arnespoorbrug vallen niet onder de overdracht. De overdracht is onderdeel van de overeenkomst die de 'Provincie en de gemeente Middelburg midden vorig jaar sloten over het maken en financieren van de voetgangersbrug bij de Schroebrug.

de Faam | 2007 | | pagina 8