Er is altijd een plek in de herberg... Rouwen is nodig Jan Smit heeft hallen al vol Rozenkruis en gnosis Lezing over hoe om te gaan met verlies dé Weekkrant De Faam Lezers schrijven Vreugdevuur als begin IfWinR pffl 14 t/m 20 januari 2007 WvI P r o g r o ir m e Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 40 MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is vanaf dins dag 23 januari wekelijks een cursus over Rozenkruis en Gnosis te volgen. De kernbeginselen van de gnostieke wijsbegeerte en hun verwerkelijking vormen het onderwerp van een der tiendelige lessenreeks van de School van het Gouden Rozenkruis. De eerste bijeenkomst is om 20.00 uur. Deelname kost 65 euro. Voorafgaand aan de cursus is er op dinsdag 16 januari om 20.00 uur een introduc tielezing. door marcel van der voort MIDDELBURG - Een groot bord aan de Middelburgse Lange Noordstraat 62 en een gezellige ruimte moe ten de bezoeker lokken naar de Doperse Herberg. Soep, stokbrood en kaas maken het werk. Elly Smit van de Doopsgezinde kerk ziet de eerste dinsdag van de maand vanaf 16.00 uur, graag nieuwe gezichten. "We hopen op mensen van buiten onze kerk. Uit de buurt bijvoorbeeld." Volgens haar is er een drempel. Vooral omdat de bezoeker eerst even door de kerk wandelt voordat de Doperse Her berg bezocht kan worden. "Ik zette het bord buiten en nodigde een voorbijgan ger uit. Hij liep de kerk binnen en even later weer hard temg. Het lijkt dat mensen schroom hebben met het onbekende." Dat is niet nodig. In de Doperse Her berg is er een ongedwongen sfeer. Daarom zijn er verschillen de vaste klanten. "Er komen re gelmatig studentes en vakantie gangers. Enkele bezoekers zie ik temg bij de kerkdiensten. Na tuurlijk is dat fijn om mee te ma ken. Het hoeft echter niet persé over geloof te gaan. Het mag wel. Wie eenmaal de drempel van de kerk heeft overwonnen, vindt een gezellige plek in de Doperse Herberg, foto: jaap wolterbeek De dominee is er altijd. Een eigen verhaal horen we graag. Het gaat ons om vrijheid en gezelligheid", legt Elly uit. Samen met drie an dere medewerkers is ze tevreden. "We lachen ontzettend veel met elkaar." Een grote tafel in een aparte ruimte is iedere keer uit nodigend gedekt. Voor informa tie: 0118-625363. De scheepswerf van de Ko ninklijke Schelde Groep is uit het hart van Vlissingen verdwenen. De werkers van toen zijn niet meer in leven. Bij hun kinderen, die nu zelf al bij de bejaarden horen, leeft de herinnering voort. Er groeit nu een generatie op die helemaal geen idee heeft wat er in het hart van de stad afgespeeld heeft. Geschiede nis is iets dat ons verbindt. We blijven altijd verbonden met degenen die voor ons waren. Het is onze plicht die herinnering door te geven. Over deze geschiedenis heb ik onder andere dit gedicht gemaakt: Mannen tussen staal Mannen solidair en tezamen hebben met offers, bloed, zweet en tranen in weer en wind, schepen op de hellingen gekregen gedoopt door prominenten door de harmonie opgeluis terd het schouwspel was een groot spektakel koninklijk gleden de kolos sen daar te water boegankers werden uitge gooid voldoende om het schip te remmen in het Scheldekwartier werd het glas geheven majestueus zijn ze over de zeeen gevaren van horizon tot horizon deze bruisende roemrijke geschiedenis het is al geweest, het is al ver trokken Willem Murre Irislaan 16 Vlissingen voorgedaan doorloop je Verschil lende fases, het begint meestal met het regelen van. alles, daarna dringt de werkelijkheid pas goed tot je door en word je je bewust van het verlies", vertelt Van Spijk. "Vaak komen dan pas de gevoe- lens naar boven: boosheid, ver driet, angst en jaloezie. Het om gaan met deze gevoelens is moei lijk." Van Spijk: "We zijn ons vaak niet bewust van de functies van die ge voelens en kunnen ze geen plaats geven. Dit kan komen doordat we als kind thuis niet mochten huilen of doordat er nooit naar je werd geluisterd. De opvoeding speelt hier een heel belangrijke rol in." Volgens de therapeute kunnen deze gevoelens tot bij voorbeeld extreem cynisme of agressief gedrag en driftbuien lei den als er geen goede verwerking is. "Het is dus van belang om in zicht te krijgen in je gevoelens en te herkennen wat er met je ge beurt. "Tijdens de lezing is er ruimte om over verlies te praten en vragen te stellen. De lezing be gint om 10.30 uur in de kantine van Zorgstroom aan de Bree- KOUDEKERKE - Koudekerke kende afgelopen zaterdag een vu rig begin van het nieuwe jaar. De ondernemersvereniging had een kerstboomverbranding op touw gezet. Het werd een vreug devuur van ruim zevenhonderd kerstbomen, foto: john muller •door b0 van scheyen VLISSINGEN - Het Humanistisch Verbond afdeling Walcheren houdt op zondag 18 januari een lezing over 'Omgaan met Verlies' in Middelburg. Annette van Spijk, psychosociaal therapeute uit Dordrecht vertelt over ervaringen uit haar praktijk en probeert aan de hand van voorbeelden men sen inzicht te geven in hun ge voelens tijdens het verwerken van verlies. Iedereen wordt vroeg of laat ge confronteerd met verlies. Een dierbare kan wegvallen door ziekte of echtscheiding, maar ook het kwijtraken van je baan is een verlies dat om verwerking vraagt. "Nadat zich een verlies heeft door ellen de vriend GOES - Er lijkt geen einde te komen aan het succes van Jan Smit. De Volendamse zanger toert door Neder land en staat op 19 en 20 ja nuari in de Zeelandhallen in Goes. Net als elders in het land waren ook deze con certen binnen no time uit verkocht. Zijn succestoer begon dit jaar in leiden en via Zwolle en Enschede (12 en 14 januari) komt de zanger naai- Goes. In Goes stond eerst één concert gepland, maar ook het ingelaste tweede concert was snel uitverkocht. Hetzelfde geldt voor Den Bosch, waar eerst twee concerten gepland stonden en inmiddels vier. Ook hiervoor wa ren de kaartjes niet aan te slepen. De carrière van de volkszanger ligt in zowel Nederland als daar buiten geweldig op koers. Hij heeft onlangs een nummer één hit Als De Morgen Is Gekomen gehad en ook zijn single Cupido gaat als een speer. Verder is hij in reclamespots op de televisie en op posters in abri's in onder broek te bewonderen en heeft hij een eigen kledinglijn. Een con certkaartje in Goes kostte 27,50 euro. 00.40 Kabelkrant Alle programma's worden ieder uur herhaald -i Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 00.00 Stijl Magazine Miranda Slabber is op zoek naar lifestyle en trendy gad gets. 00.12 Zeeland Business TV Business to Business talkshow, gepresen teerd door Siem Buijs. Het thema van deze week is ICT in Zeeland. 00.42 Kabelkrant 00.00 Maximaal Anders Kids Serie waarin Escha Tanihatu kinderen uit Zeeland een metamorfose aanbied. 00.12 Watersport land Regionaal watersport programma met aandacht voor vaar routes en andere water sportzaken. 00.30 Kabelkrant 00.00 Wonen in Zeeland Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.12 Maximaal Anders Wekelijks gaat Escha Tanihatu op stap met een Zeeuwse kandidaat die volledig-in de watten wordt gelegd en van top tot teen wordt veranderd. 00.30 Kabelkrant 00.00 Zeeland Business TV Business to Business talkshow, gepresen teerd door Siem Buijs. 00.35 Straatpraat Programma waarin de mening van de Zeeuwse bevolking centraal staat. tussen 13u en 17u het kinder programma: Bassie en zijn Vriendjes i.p.v. Zeeland Business TV. 00.00 Stijl Magazine Miranda Slabber is op zoek naar lifestyle en trendy gad gets. 00.12 Op stap met Martin Utberg gaat met BN-ers op stap en vraagt hen alles wat hij wilt weten. 00.30 Kabelkrant 00.00 Hart voor Muziek Muziek programma waarin het Nederlandse en Vlaamse product centraal staat. 00.25 Kabelkrant 00.00 De Zeeuwse Week Overzicht van het Zeeuwse nieuws van de afgelopen week. 00.08 Maximaal Anders Metamorfose programma. Zie dinsdag 00.22 Wonen in Zeeland Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.32 Kabelkrant KIJK VOOR MEER INFO OP W W W M AX I M A AL N L

de Faam | 2007 | | pagina 40