Dakar-team geeft antwoord dé Weekkrant Ook iets te melden? Mail naar red.faam@whk.wegener.nl Win een gesigneerd T-shirt De Faam Woensdag ÏO januari 2007 - Pagina 34 Raadsvergadering in Middelburg Honeymoon en salsa bij Van Eijkeren Lezing over mest Mandalatekenen Minder regels Zeeuwse Eilanden Vis en lezing over VOC's Ravesteyn Tentoonstelling hoedenatelier in oude bakkerij Nieuwjaarsconcert van Padovana Bakkerij wordt spirituele studio Team dé Weekkrant heeft voor de lezers nog een speciaal ge signeerd T-shirt achtergelaten, namelijk getekend door Lange Frans en Baas B! Wil je het T- shirt winnen? Beantwoord snel de volgende waag: Wat is het startnummer van Team dé Weekkrant? A) 218 B) 296 C) 327 Stuur een email met naam, adres, postcode, woonplaats, geboortedatum, telefoon nummer én natuurlijk het juis te antwoord vóór vrijdag 12 ja nuari naar: dakar@whk.wege- ner.nl Dit zijn de drie leukste vragen van de lezers die door naviga tor Herman Vaanholt zijn be antwoord. De drie winnaars worden beloond met een rondje in de Honda Buggy! Gerben van Steenwijk uit Zoe- termeer: Hoeveel dagen kun nen jullie overleven als jullie pech krijgen? FIV: "We kunnen minstens een week overleven. Daarnaast hebben we de beschikking over een satelliet telefoon, waarbij we de organisatie en het thuisfront kunnen waar schuwen. De organisatie weet precies waar we zitten door middel van Iri Track." Lydia Boudewijns uit 's-Gra- vendeel: Wanneer een ander team pech krijgt, wat doe je dan? HV: "Dat ligt aan het pro bleem, een lekke band of ze zitten vast. We proberen altijd te helpen als het niet te veel tijd kost. Wanneer de equipe vlakbij de finish is, zullen we ze eventueel slepen naar de eindstreep." Patricia Sanders-Dapperen uit Gemert: Zijn jullie niet bang dat je in de top 10 van de Belgische/Nederlandse mop pen terecht komt door jullie samenwerking? HV: "Haha! Nee, daar zijn we niet bang voor. Op 21 januari weten we het .exacte ant woord!" (bron: insight fl) Hanny Mallekote: "Hoe buitenissig sommige hoeden ook kunnen lijken, je moet ze altijd kunnen blijven dragen. Zelfs op de fiets." foto ineke van wallenburg MIDDELBURG - De Raad van de gemeente Middelburg houdt op maandag 22 januari een ver gadering in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Het begint om 19.30 uur. Op de agenda staat de behan deling van ingekomen stukken; veiligheidsmaatregelen van de kanaalkruisingen; de kadernota kampeerbeleid; de gewijzigde begroting over 2007 van de Zeeuwse Muziekschool; de be leidsnota WMO; het vaststellen van de exploitatieopzet Chur- chilllaan; het resultaat van de onderhandelingen met Woon- goed Middelburg; bouwplan Zuidsingel en diverse verzoeken om vrijstelling. MIDDELBURG - Van Eijkeren DanceMasters in Middelburg laat zaterdag 20 januari zien wat zij in het nieuwe seizoen te bie den heeft. Nieuw is de Honeymooncursus voor paren die binnenkort gaan trouwen. Ook beginnen er weer cursussen voor break- en street- dance voor zowel scholieren als volwassenen. Het open huis aan de Walensingel 63A is van 20.30 tot 23.00 uur. SEROOSKERKE - KMTP Groei en Bloei afdeling Walcheren houdt woensdag 24 januari in Serooskerke een lezing over meststoffen. Leo Groenleer geeft hierover duidelijkheid vanaf 20.00 uur in De Zandput. Niet leden betalen 2,50 euro. MIDDELBURG - De cursus te kenen en schilderen in de Zeeuwse Volksuniversiteit start donderdag 11 januari. Dinsdag 16 januari volgt de cur sus wij boetseren en vanaf don derdag 18 januari is er de cursus Mandala tekenen voor gevor derden. Alle cursussen zijn aan de Spanjaardstraat 51 in Mid delburg Informatie: 0118 - 634800. MIDDELBURG - Er komt meer zicht in het bos van de regelge ving. Waterschap Zeeuwse Ei landen heeft de Keur Waterbe heer en de Keur Waterkerings- zorg samen gevoegd. Ze heten nu Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007. Ook regels zijn geschrapt of vereenvoudigd. Het was verplicht om melding te doen bij het waterschap van het afnemen van meer dan 10 kuub water per uur uit een sloot voor het besproeien van land. Bij meer dan 20 kuub was een vergunning nodig. Tegenwoor dig is een vergunning verplicht als iemand meer dan 15 kuub water per etmaal onttrekt aan het oppervlakte water. In het verleden moest naast een ontheffing voor het rijden over de strandovergangen ook ont heffing gevraagd worden om daar te mogen parkeren. Nu zijn deze ontheffingen samen gevoegd. COLIJNSPLAAT - Ruud Paesie, auteur van het boek Het VOC- Hanny vindt het belangrijk dat een hoed echt bij iemand past. Ze moeten goed draagbaar zijn en passen bij het uiterlijk en de stijl van de draagster. "Hoe bui tenissig sommige hoeden ook kunnen lijken, je moet ze altijd kunnen blijven dragen ook als het waait. Je moet er zelfs mee kunnen fietsen", zégt ze. Hanny Mallekote werkt meestal in opdracht. Die opdrachten komen niet alleen van galeries, maar ook van particulieren. Soms zijn dat topvrouwen die een hoed nodig hebben voor een bijzondere gelegenheid. Maar het kan ook gewoon de moeder van de bruid zijn, die een mooie hoed wil en Hanny gaat daar met evenveel plezier voor aan de slag. Een hoed kost al snel tien tot vijftien uur maakwerk. Er komt heel veel handwerk aan te pas. De hoeden van Hanny zijn te zien in Veere en in haar atelier aan de Nadorstweg in Middel burg. Ze heeft ook een eigen website: www.hoedgezien.nl. retourschip Ravesteyn, de laat ste reis van een Zeeuwse Oost- indievaarder, houdt vandaag (10 januari) een lezing in de vis- veiling van Colijnsplaat. Vanaf 18.00 uur kan een vismaaltijd genuttigd worden. De lezing be gint om 20.00 uur. Deelname kost 12,50 euro. Aanmelden via: 0113-695554. MIDDELBURG - Het Zeeuwse ensemble voor kamermuziek Padovana houdt zondag 14 ja nuari in de Doopsgezinde kerk in Middelburg een nieuwjaars concert. Sopraan Marjo Schillings ver leent medewerking en er wordt muziek uit de renaissance en de barok uitgevoerd. Padovana speelt composities van Praeto- rius, Van Eijk, Telemann en Scarlatti. Schillings zingt geeste lijke en profane werken als de aria Seufcer, Tranen, Kummer en Gloria. Padovana bestaat uit acht fluiten, cello en klavecim bel. De kerk is te vinden aan de Lan ge Noordstraat en het concert begint om 15.00 uur. Toegangs kaalten kosten zes euro en zijn aan de ingang te koop. door ineke van wallenburg VEERE - De Veerse Kapelle- straat heeft er een nieuwe attractie bij. De etalages van de oude bakkerswinkel zijn omgetoverd tot permanen te expositieruimte voor hoedenatelier Hoed Gezien van Hanny Mallekote. VLISSINGEN - De voormalige bakkerij van Piet Daane aan de Sint Jacobspassage in Vlissin- gen krijgt een nieuwe bestem ming. Gerda Kalksma uit Vlissingen opent er binnenkort Studio Laudanda, een werkplaats voor het maken van mandala's. Ook is er een expositieruimte. De kunstzinnige hoeden zijn zeer verschillend. Soms werkt Hanny een bepaald thema uit voor een show of expositie. Ze werkt met allerlei materialen, maar ze heeft een voorkeur voor open stro, dat makkelijk te vor men en te verven is. MIDDELBURG - In het Spiegeltheater in Middelburg draait tot en met 4 februari de voorstelling Het land hiernaast. Deze bewerking van De Tovenaar van Oz is speciaal gemaakt voor theatergroep Duinart (met gehandicapte spelers van Arduin die in het theater een zinnige dagbesteding vinden). Maja Ballegooijen (foto) speelt Doortje, die in het magische iand Oz de tovenaar zoekt die haar naar huis kan sturen.

de Faam | 2007 | | pagina 34