Nijntje heet voortaan Koozie 'Geen getreuzel met WCT' Liefde voor antiek Eten in de Himalaya Wolter in Westkapelle dé Weekkrant De Faam Rectificatie Jachtseizoen voor winterkoopjes open Rabobank gaf meer Weekje weg na Winkel van het Jaar KvK houdt drukbezochte 2007-receptie Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 30 GOES - In dé Weekkrant De Faam stond 27 december een bericht over Roland Poppe, die onlangs zijn tien jarig bestaan vierde. Helaas is in het verhaal een verkeerd telefoonnummer geslopen. Het juiste nummer tfffh de schadehersteller is 0118- 596262. Excuses voor moge lijk ontstane verwarring. GOES - Twee jaar wegge weest, maar terug vanwege het grote succes van weleer: de traditionele Winterkoop- jesmarkt in Goes. Vijftien on dernemers staken de han den inéén en zijn donderdag (11 januari) te vinden in een grote verwarmde tent op de Grote Markt. In tal van kra men is van alles te vinden, tegen een aantrekkelijke prijs. De markt wordt alleen afgelast bij extreem harde wind. GOES - In De Faam van 3 ja nuari stond op de pagina Uit het Walcheren per abuis ver meld dat de Rabobank Beve land en Rabobank Kapelle- Wemeldinge een cheque ter waarde van 45 euro hebben weggegeven. Dit moet 4500 euro zijn. De winnaar, de fa milie Paardekam uit Hein- kenszand, deed mee aan een hypotheekactie van de Ra bobank. Belg leidt bios NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Annet van Lieshout uit Nieuw- en Sint loosland mag binnenkort een mid- weekje logeren in een bun galowpark. Van Lieshout is de winnaar van de verkie zing Winkel van het Jaar, die onlangs in deze krant werd gehouden. In deze actie wer den lezers gevraagd om hun favoriete winkel te kiezen. Onder alle deelnemers werd een midvveek in het noord- Limburgse bungalowpark Weerterbergen verloot. VLISSINGEN - Bioscoop Cine City in Vlissingen heeft een nieuwe directeur: Peter Ser- neels (1976). Hij werkt sinds twee jaar bij Cine City en neemt sinds dit jaar de com plete exploitatie van de bio scoop voor zijn rekening. Hanneke de Visser, föto léon janssens tijdens de nieuwjaarsbijeen komst. Toch is er niet alleen goed nieuws: het economisch herstel in Zeeland blijft achter bij dat in de rest van Neder land. Datzelfde geldt voor het ondernemersvertrouwen in 2007. "Willen wij in Zeeland niet in een structurele econo mische achterstand komen, dan zal er meer geïnvesteerd moeten worden." En ook die investeringstrend blijft achter bij landelijke ontwikkelingen. De nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel trekt jaarlijks honderden on dernemers en mag gerekend worden tot netwerk-hoogte punt van het jaar. Annemarie Snel. foto léon janssens MIDDELBURG - Zij open de half december 'Antiek Interieur' en daarmee laat Annemarie Snel bezoekers kennis maken met haar vi sie van op een trendy ma nier antiek gebruiken. "Ik merk dat ook jonge mensen belangstelling hebben voor antiek. Niet dat geëikte, maar meer een mix, zoals een boerentafel met een antieke spiegel. Ik heb van tweedehands, design klas siekers tot Louis XVI meu belen. Het is belangrijk dat het goed voelt als mensen binnenkomen." Annema rie richt ook huizen in en geeft interieuradviezen voor particulieren en be drijven. Info: 0118-644005 MIDDELBURG - Kinderop vang Koozie is de nieuw naam voor Kinderdagver blijf Nijntje. Het dagverblijf werd 1 januari 1993 opge richt en kreeg toen de naam van het populaire konijntje van Dick Bruna. Dat levert nu problemen op, merkt directeur Margreet Ver sluis van het kinderdagverblijf. "De rechten op die naam liggen vrij ingewikkeld. Daarom heb ben wij besloten om de naam te wijzigen in Koozie." Buitenschools Kinderdagverblijf Koozie heeft kinderopvang van nul tot vier jaar, heeft buitenschoolse op- Margreet Versluis (llinks) en Marjolein Tieleman. foto léon janssens vang en tussen de middag en is gastouderbureau. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoonnummer 0118 - 623652 of de internetsite www.koozie.nl Jahan Shireen. foto léon janssens MIDDELBURG - Bij Hima laya kunnen Indiase maal tijden afgehaald of bezorgd worden. Eigenaar Jahan Shireen bereidt alles: "Mijn Indiase keuken is van alle soorten met als specialiteit tandoeri uit de kleioven. Dat houdt de gerechten zeer mals en zorgt voor de authentieke smaak. Ook ben ik heel uitgebreid in ve getarische menu's. Verder kip, lamsvlees, vis, zoals zalm en garnalen in diverse soorten. Specialiteit van het huis is Himalaya Mix Grill." Open van 16.30 tot 22.00 uur, bezorgservice op Wal cheren, maandag dicht. Te lefoon 0118-435181, te vin den aan de Hoogstraat. Ad Weststrate is en blijft de eigenaar van de bioscoop. Peter Semeels begon zijn bioscoopcarrière in novem ber 1997 met de opening van de Gaumont Cinema's in Antwerpen. De 21-jarige Semeels scheurde acht maanden kaartjes in de uit zeventien zalen en 3700 stoelen bestaande mega bioscoop. Daarna werd hij leidinggevende op de werkvloer en maanden later assistent di recteur. Hij werd verantwoorde lijk voor de Business to Business, marketing en evenementen. In 2000 klom Semeels op tot ad junct directeur. Twee jaar later kocht hij een huis in Domburg. "Ik wilde altijd al aan zee wonen en vond het geen probleem om een uurtje naar mijn werk te rij den." Toch greep hij zijn kans toen in 2005 een vacature kwam bij Cine City. Na jarenlang in gro te concerns te hebben gewerkt vond hij een zelfstandige bio scoop als Cine City een enorme uitdaging. "Dit is veel interessan ter werk dan voor een concern. Ik kies nu zelf welke films wij gaan draaien. Dat houdt een risico in, maar geeft ook heel veel creatieve vrijheid." Een nieuwe directeur Peter Semeels is de nieuwe directeur van bioscoop Cine City in Vlissingen (foto Jaap Wolterbeek) brengt ook nieuwe ideeën met zich mee. Al stelt Semeels zich erg bescheiden op. "Wat ik belangrijk vind, is om ons wat meer op de Business to Business te gaan toe spitsen. Met meer filmavonden voor bedrijven bijvoorbeeld en congressen. Ook hebben we overdag nog voldoende ruimte voor activiteiten." Semeels is er trots op dat Cine City zo goed draait. Vorig jaar trok de Vlissing- se bioscoop achtduizend bezoe kers meer dan het jaar daarvoor. "Natuurlijk stemt dit mij erg te vreden. Ook is het een stimulans om het dit jaar nog weer beter te doen. De Ladiesnight die wij elke maand houden is zeer succesvol. Het gemiddeld aantal dames is opgelopen van vijfenzeventig naar duizend. Verder wil ik ons Cine Plus aanbod voor ouderen verder gaan ontwikkelen." De nieuwe directeur weet dat succes afhangt van een goede program mering. Hij verwacht veel van het laatste deel van Pirates of the Ca ribbean en Shrek, beide in de zo mervakantie te zien. Verder komt publiekstrekker Harry Potter naar Cine City en Namia II. WESTKAPELLE - Vorige maand opende Wolter Vos Haarverzorging in Zuid straat een kapsalon. In zijn kapsalon in Zoutelande kwamen al veel klanten uit Westkapelle: "De mogelijk heid deed zich voor om in Westkapelle te beginnen. Leuk, ik mag graag iets on dernemen", aldus Wolter Vos. In de nieuwe dames-, heren- en kinderkapsalon, is Hannneke de Visser be drijfsleidster. Men werkt met Kerastase en Davines, producten voor in de salon en thuisgebruik. Kwaliteit en vakwerk staan voorop, de koffie staat klaar. Voor afspraken of meer informa tie: 0118- 570775 GOES - Zeeland moet doorpakken in 2007. Dat is de mening van de Zeeuwse Kamer van Koophandel voorzitter Luit Elzinga, uit gesproken tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst die zijn organisatie maan dag hield in de Grote Kerk in Goes. Niet langer treuzelen met be sluitvorming rondom de WCT, nieuwe impulsen voor de toe ristische sector en het terug dringen van ingewikkelde re gelgeving. Dat zijn volgens de Kamervoorzitter de speerpun ten voor het komende jaar. Hij toont zich ingenomen met het besluit van Provinciale Staten en de Zeeuwse gemeenten om een Ontwikkelingsmaatschap pij voor Zeeland op te richten. KvK Zeeland wordt aandeel houder van deze organisatie die economische kansen voor Zeeland moet bestuderen en aangrijpen. Het Zeeuwse bedrijfsleven heeft een goed jaar achter de rug, stelde Elzinga verder vast

de Faam | 2007 | | pagina 30