BreedUit Piccard Sculptuur van bruin golfkarton Hollandse Avond live-avond TACOYO nu ook in Middelburg 3 februari www.brasserie-evertsen.nl www.piccard.nl www.montparnasse.nl www.cryachts.nl 9 februari Start nieuwe lessen vanaf woensdag 24 januari Open Huis DanceParty Spoedcursusje humor door bedenkers van Fokke en Sukke Hotel Restaurant organiseert op een met een Hollandse gerechten buffet en Nederlandstalige live muziek van Kobus, Roy de Koning, UweLife én een verrassend gast optreden 24,50 p.p. Vraag vrijblijvend informatie! telefoon 0118 413551 Vrijdag met Duo Ypsilon en een ouzo als welkomstdrankje. I Reserveer tijdig. Conditie- en Antistresstraining Turbulent Beginners scholieren Beginners volwassenen Beginners StreetDance Beginners BreakeDance Beginners Salsa Opfriscursus: Brons-Zilver-Goud- Topklasse Bel de Dance Infolijn: Tel. 0118- 63 83 70 of kijk op www.vaneijkeren.nl TfïlWMMWifeinlDe Faam Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 22 Grieks Specialiteiten Restaurant f Lange Noordstraat 14 - 4331 CD Middelburg p Tel. 0118-650010 Tacoyo is een uitgekiende trainingsmethode voor lichaam en geest. Door de combinatie van totaaloefeningen en stressreductie krijg je niet alleen de beste conditie, maar tegelijkertijd zorgt deze combinatie voor een optimale ontspanning.Tacoyo is er voor iedereen, de oefeningen kunnen op elk niveau worden uitgevoerd.Ter ondersteuning van de oefeningen worden hoogtepunten uit zowel klassieke als popmuziek gebruikt. De training is op donderdag van 19.00-20.15 uur. Gymzaal Prinsenhove, Prinsenhove 3, Middelburg. (eerste training is vrijblijvend en instappen kan altijd) Voor informatie en aanmelding contact opnemen met Alex Hannewijk (bij voorkeur 's avonds) Tel. 0113-230685 of 06-22514426 E-mail: achannewvk@zeelandnet.nl (Alg. Info www.tacoyo.nl) MIDDELBURG - Maartje Kor- stanje exposeert vanaf 20 janu ari sculpturen in De Kabinetten van De Vleeshal in de Middel burgse Zusterstraat. Korstanje, student aan het Sandberg Insti tuut, is geplaatst op de shortlist voor de Prix de Rome 2007. Maartje Korstanje (géboren in 's-Heer Hendrikskinderen, nu woonachtig in Amsterdam) maakt werk vanuit verwonde ring over gewone gebeurtenis sen. Voor de Vleeshal maakte ze sculpturen van bruin golfkarton die ze als papier-maché ver werkt. Sjaak Bral strijdt voor snert en naar een nationaal kleinkunste naar die speelt met vooringeno menheid en tegenstellingen. spruitjes DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - Van smart lap tot luisterlied en na tuurlijk veel Haagse humor. Sjaak Bral trekt ten strijde tegen de vervlakking van Nederland. Vrijdag 26 janu ari is hij vanaf 20.00 uur te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Sjaak Bral is de man van de plat te grappen en gekruide menin gen. Van de aanstekelijke lach en de oprechte boosheid. In Wij, Nederlanders springt de Hagenees op de barricades. Hij trekt in deze hilarische en con fronterende show ten strijde te gen de vervlakking en ver- schurfting van Nederland in een hilarische maar confronte rende show. Een voorstelling die de lach en de traan doen versmelten. Bral schetst een beeld van de natie dat aan alle kanten schuurt en schrijnt. Aan de hand van ex-marktkoopman Karei, een standwerker die 'zelfs de tram de rails uitluide' vertelt hij het verhaal van een verloe derd land dat geheel de weg kwijt is. Koffieshops Wat is er eigenlijk nog Neder lands? Denkend aan Holland ziet Bral een gapend gat in de dijk. Wie zijn Wij, Nederlanders en wie voelt zich nog een echte Nederlander? Eet u nog snert, speculaas en spruitjes? Neder land is het land van dunschillers en koopjesjagers, kQffieshops en kliklijnen. Waar je fietsslot duurder is dan het vehikel zelf. Waar mopperen en klagen een nationale sport is. En waarvan de bevolking het liefst op vakan tie gaat naai' het buitenland, sa men met Nederlanders waar ze thuis niet mee gezien wensen te Sjaak Bral begon zijn carriè re in 1992 na een turbulent optreden in het Veronica- programma RUR en een spraakmakend interview in het radioprogramma De Avondspits. Al snel bleken zijn rappe tong en snelle re actievermogen een perfect communicatiemiddel te zijn op het podium. Binnen twee jaar werd hij een succesvolle stand-up comedian. Sjaak Bral richtte het come- dygezelschap A Night of Co medy op en is één van de au teurs van de bestseller Het Groen Geile Boekje, een spellingsgids voor de Haagse taal. Tevens is hij de beden ker en organisator van het Haags Dictee. worden. Verder heeft ex-markt- koopman Karei ook een onge zouten mening over vooroor delen, moslims en de tolerantie van de Nederlanders. Neder land is volgens hem op drift en Mens erger je niet is al lang geen spelletje meer. Ontroerend Wij, Nederlanders is Brals beste programma tot nu toe. Hij com bineert stand-up comedy met kritisch en ontroerend cabaret, zoals in Nederland was mooi, een nostalgisch juweeltje over indianentooi en kaneelbeschuit en de wereld die niet groter was dan het Perzisch tapijt bij opa.. Over zijn vorige programma schreef de pers: 'Bral weet een mooie balans te vinden tussen bulderlach en boodschap. Hij opent frontaal de aanval op de tijdgeest'. Van moppentappen- de Hagenaar is Bral gegroeid op zaterdag 20 januari van 20.30 tot 23.00 Wij staan dan klaar öm al uw vragen over de nieuwe danslessen te beantwoorden vs YERSEKE - Rob Urgert en Bastiaan Geleijnse zijn de geestelijk vaders van de stripfiguurtjes Fokke en Suk ke die sinds 1993 niet meer weg te denken zijn uit het Nederlandse cartoonland schap. Het duo Urgert en Ge leijnse is echter ook actief in het theater. Vrijdag 19 janu ari zijn ze bijvoorbeeld te zien In De Zaete in Yerseke. Hun voorstelling heet Spoedcur sus Humor. Waarom lacht iemand, hoe krijg je iemand aan het la chen. En heeft iedereen ge voel voor humor? In hun ko mische en interactieve spoedcursus geven Urgert en Geleijnse antwoord op dit soort vragen. Rob Urgert is cabaretier, grapschrijver van het Tros-te- levisieprogramma Dit was het nieuws en columnist in AD Magazine. Bastiaan Gele ijnse houdt zich nog altijd da gelijks bezig met Fokke en Sukke. Spoedcursus Humor was vo rig jaar een regelrechte hit op Lowlands en Camaretten. De voorstelling in De Zaete begint om 20.00 uur. Kaar ten via www.podiumreimers- waal.nl

de Faam | 2007 | | pagina 22