kij ken lezen I u isteren Gratis complete bril? ochmeo VGZ OZ SS HANS ANDERS De Stemming van Freek Waargebeurd griezelverhaal jikT rias Top tien DE STEMMING Declaratieregeling met CZ en OZ Een complete bril gratis Hans Anders heeft declaratieregelingen met nawjMffffliDe Faam Woensdag 10 januari 2007 - Pagina 17 Scoren met service door ineke van wallenburg DOMBURG - Het Dom- burgse zorgcentrum Sim- nia staat in de top tien van Nederlandse instellingen die meededen aan een on derzoek naar gastvrijheid in de zorg. "Wat de mensen graag willen is een aardige zuster die tijd voor je heeft. Kun je dat combineren met een mooie kamer en een lekker bord eten dan ben je als zorginstelling een heel eind op weg", zo vat locatiemanager Mark Felius het onderzoeksrap port heel bondig samen. De onderzoekers keken naar eten en drinken, wonen, service en ambiance. Dat zijn punten die erg belangrijk zijn bij het ge voel een gast te zijn, die gastvrij onthaald wordt. Wat de onder zoekers onder meer opviel bij het Domburgse zorgcentrum was het enthousiasme en de be trokkenheid van personeel, vrij willigers en familieleden van bewoners. De zorg wordt op een natuurlijke en persoonlijke wijze verleend, was een conclu sie van het rapport. Het Domburgse centrum is in 2002 geopend en het voldoet aan alle moderne eisen. Ieder een heeft in Simnia zijn eigen kamer met sanitair en keuken. Voor dementerende bewoners zijn er groepswoningen van zes bewoners. De opzet van deze woningen is zo vernieuwend, dat er in de loop van de jaren al heel wat bezoekërs van andere instellingen zijn komen kijken. Simnia biedt bewoners en be zoekers ook tal van mogelijkhe den om gezellig samen te ko men. Over het eten hadden de onderzoekers eveneens niets dan lof. In de perste week van januari is het restaurant nog sfeervol aangekleed met kerst versiering. J. Peters zit er met zijn dochter bij wie hij de feestdagen door- Zorgcentrum Simnia in Domburg maakt kans op de landelijke Food is Care Award 2006. Deze prijs wordt op morgen uitgereikt tijdens de Horecabeurs in Amster dam. Simnia is één van de tien genomineerde instellin gen. De zorginstellingen hebben meegedaan aan een landelijk onderzoek naar de zorg die zij bewoners bieden. De instellingen zijn doorge licht op de onderdelen: eten en drinken, wonen, service en ambiance. Er zal ook een sterrengids verschijnen met een top honderdvan instel lingen. Ook het SVRZ-cen- trum Ter Schorre uit Terneu- zen heeft een plaatsje be machtigd in de top tien van genomineerden. gebracht heeft. Hij woont in middels vijf jaar in het centrum en hij heeft het er prima naar de zin. "Het is mijn huis. Ik heb mijn eigen spullen rond me heen. Ik ga er altijd graag weer naar terug." In de biljartkamer spelen K. Minderhoud en J. van Duin een potje biljart. Zij beamen de con clusies van de onderzoekers. Het is goed wonen in Simnia. Van Duin woont sinds vorig jaar in het woonzorgcentrum Brou wershof dat bij. het centrum staat. Hij zegt dat het daar ook erg gewaardeerd wordt dat die bewoners zo betrokken worden bij alles in Simnia. FRlSLfcK DE JONGE i: ..i:c-: Anderhalf uur lachen om wat ei genlijk om te huilen is... Op 21 no vember 2006, de avond voor de ver kiezingen, bracht Freek de Jonge voor de tweede keer een verkie zingsconference. De uitzending van De Stemming 2006 kwam live vanuit het Chassé Theater in Breda, direct na het afsluitende lijsttrekkersdébat. Naast de 90 mi nuten durende voorstelling bevat de DVD ook de vier afle veringen van het programma Stemmingmakerij, hét 25 minuten durende politieke magazine dat Freek maakte in aanloop naar de conference. Hiervoor trok hij in de maan den voor de verkiezingen het land in om zich te oriënteren en om de stemming te peilen. AM AMERICAN HATTNTINO An American Haunting is geba- seerd op het waargebeurde ver haal van een 19e-eeuwse familie die tussen 1818 en 1820 door een kwaadaardige geest ge- JÊ kweld wordt. Tot op heden is dit r W~ de enige geregistreerde zaak uit de Amerikaanse geschiedenis, u aTtNTTI waarbij een geest een dode zou veroorzaakt hebben. Het begint may 5 met vreemde geluiden rond de boerderij van de Bells en de mysterieuze verschijning van een* wolf, maar escaleert al snel in bruut geweld waarvan met na me de jongste dochter het slachtoffer wordt. Ten einde raad, zoeken de Bells de oorzaak bij een bizarre vrouw, die sommi gen een heks noemen. Pas in 1998 dook een manuscript op, waarin een plaatselijke leraar het schokkende antwoord op de gruwelijke gebeurtenissen onthulde. Met o.a. Donald Sutherland, Sissy Spacek en James D'Arcy. Vanaf 11 januari in de winkel. Jazeker dat kan! Vanaf heden heeft Hans Anders een declaratieregeling met zorgverzekeraars CZ en OZ. Dit betekent dat veel verzekerden na aftrek van de bestaande CZ- of OZ-brilvergoeding bij Hans Anders zonder eigen bijdrage een bril kunnen aanschaffen. Gratis, dus. Dit betreft een volledig aanbod, inclusief: montuur naar keuze en glazen voorzien van kraswerende laag én ontspiegeling boven -3.00 ook extra dun na aftrek van de CZ- of OZ-vergoeding eens per 24 maanden Hans Anders declareert rechtstreeks voor u bij CZ of OZ verzekerden met een Jongeren of 50+ pakket bieden we een enkelvoudige bril zonder bijbetaling (varifocus: slechts 55,- eigen bijdrage) verzekerden met een Top, Supertop of Excellent pakket bieden we een enkelvoudige of een varifocusbril zonder bijbetaling voor rechtstreekse declaratie van uw bril dient u uw polisblad mee te nemen Een laatste brilaankoop gedaan in 2005? Kom dan NU uw nieuwe bril uitzoeken! AGIS ZORGVERZEKERINGEN Zorgverzekeraar Actief in Gezondheid zorg en inkomen Gezondheidsverzekeraar zorgverzekeringen Go voor meer informatie over de regeling met zorgverzekeraars met uw polisblad naar één van onze 250 winkels of kijk op www.hansanders.nl J. Peters woont in Simnia en eet elke dag in het restaurant, foto: ineke van wallenburg

de Faam | 2007 | | pagina 17