GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN SOCIALE DIENST WALCHEREN COMMISSIES NIEUWJAARSTOESPRAAK 2007 BURGEMEESTER A. VAN DOK - VAN WEELE VAN VLISSINGEN GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 10 JANUARI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon:-(0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Bouwaanvragen Lichte bouwvergunning - tuinhuis Van Oorschotlaan 41 - dakkapel Middelburgsestraat 35 - dakkapel Verdilaan 59 Reguliere bouwvergunning - hoogspanningsmast Europaweg Zuid - 37 woningen Meiveld 1 t/m 30 en Palts 2 t/m 14 - tuinhuis Bellamypark 19 - lunchcafe Lange Zelke 19 - tuinhuis nr 122 Vlissingsestraat K27 Sloopvergunning - 3 hoogspanningsmasten Europa- weg Zuid Monumentenvergunning - tuinhuis Bellamypark 19 Tegen deze aanvragen is geen bezwaar mogelijk. Vergunningen - verwijderen etermietplaten Sloe- brug 21-12-2006 - kamerverhuurpand Bouwen Ewoutstraat 44, 21-12-2006 - carport van Hallstraat 33, 02-01-2006 Tegen deze vergunningen is schriftelijk bezwaar mogelijk. Bel 487339. Vrijstellingen Wij willen positief beslissen op de volgende verzoeken: 1serre Talmalaan 24 2. woningen Kroonjuweel 2, 8, 14, 15, 18; 22, 26, 27, 30 en 38 3. woningen Meiveld 1, 8, 9, 10, 11, 18, 19 en 30 4. woningen Palts 8 en 10 5. woning Noorderbaan 14 De tekeningen liggen t/m 21 fe bruari 2006 ter inzage. T/m déze datum kan een ieder zienswijzen indienen. Bel 487339. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar. De volgende ver gaderingen zijn 11 en 25 januari en 8 februari 2007. Zie www.vlissingen.nl/welstands- commissie. Vlissingen, 10 januari 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN In september 2006 is het beleidsplan SDW 2007-2010 door de gemeenteraad vastgesteld. De raad vond unaniem dat het een ambitieus plan was. Eirid 2006 zouden er minimaal 200 uit keringsgerechtigden minder moeten zijn dan in januari 2006. De daaropvolgende jaren ieder jaar 150 mensen minder. Het is nu begin 2007 en de 200 lijken gehaald te zijn. Wij zullen als PvdA-fractie bij de wethouder erop aandringen dat medio 2007 het eerste jaar van het beleidsplan geëvalueerd wordt. Belangrijke aan dachtspunten zullen zijn: hoe groot is de uitstroom en hebben de mensen kort- of langlopende arbeidsovereenkomsten gekregen? We zullen in de gaten moe ten houden dat een groot aantal uitstromers een jaarcontract heeft ontvangen. Na dit jaar krijgen zij nog 3 maanden WW. Hoe groot is de kans dat mensen na 15 maanden terugkeren bij de sociale dienst of in de bijstand terechtkomen? Het beleidsplan is door de drie raden van Walcheren afzonderlijk beoordeeld. Dit heeft mij enigszins verbaasd. Niet dat we naar één gemeenteraad Walcheren moeten, maar enige afstemming lijkt mij zeker gewenst zonder de afzonder lijke verantwoordelijkheden van de raden aan te tasten. De opvattingen van de gemeenteraden zouden tegenstrijdige standpunten kunnen bevatten. Hoe gaat de Walcherse sociale dienst hier dan weer mee om? Daarom is een geza menlijke evaluatie medio 2007 noodzakelijk. Dat is het moment om met de andere gemeenteraden en de wethouders te discussïeren over de werkwijze en het functioneren van de SDW. Daarnaast kunnen gemeenteraden kennis nemen van eikaars standpunten en deze op elkaar afstemmen, zodat er één geluid naar de sociale dienst en de uitkeringsgerechtigden gaat. Eind vorig jaar bleek dat slechts 20% van de gemeenten actief is om achter standen bij 65-plussers op te sporen. We zuilen als PvdA- fractie nagaan of de gemeente Vlissingen wèl actief is om die achterstanden in kaart te brengen. Zonodig willen-wij daar dan beleid op zetten. Hoewel dit een onderwerp voor de SDW is, gaat het om een eigen verantwoordelijkheid van onze gemeente. Raadslid Rinie de Jonge, fractie Partij van de Arbeid, telefoon: 41 33 65, mje@vlissingen.nl, www.vlissingen.pvda.nl Dit is het begin van een bijzonder jaar. Want op 23 maart vindt de officiële start plaats van de herdenking van de 400e geboortedag van Michiel de Ruyter, een Vlissinger die niet alleen zijn stad roem bracht maar heel het land. Voor ons een uitgelezen kans om Vlissingen dit jaar trots op de kaart te zetten. Met een officiële opening in de Jacobskerk en een aubade door 1200 schoolkinde ren, een spectaculaire vlootschouw in juni door de Koninklijke Marine, een extra bijzondere Sail en een onderwijs project over Michiel de Ruyter. Vlis singen heeft fors bijgedragen aan deze herdenking, omdat het in ere houden van tradities de goede naam van onze stad door de eeuwen heen hoog houdt en het de verbondenheid tussen de Vlissingers, jong en oud, allochtoon of autochtoon en hun stad vergroot. Het is merkwaardig te constateren dat bij Alkmaar de Victorie begint en Leiden elk jaar zijn ontzet viert op 3 oktober, terwijl het in Nederland onvoldoende bekend is dat de Vlissingers zich al op 6 april 1572 op eigen kracht van'de Spaanse bezetters ontdeden. Een goede naam houd je natuurlijk niet alleen op door successen uit het verleden te etaleren. Gelukkig kunnen we bogen op recentere wapenfeiten. Zo kregen we voor de tweede keer de tweede prijs als schoonste badstrand van Nederland. En werden we dit jaar genomineerd voor de European Planning Achieve ment Award met het ontwerp voor een nieuw stadshart op het Scheldeter- rein als Nederlandse inzending naar Sevilla. Nee, we hebben daar niet de eerste prijs behaald; maar we waren er wèl tesamen met architecten, steden bouwkundigen en planologen van het hoogste niveau in Europa. Toen een Vlissinger me na afloop zei: 'Ik dacht al dat jullie het niet zouden worden', was de aandrang groot om hem mee naai de hal te sleuren naar de plaquette van Kees de Keijzer met de tekst 'Wees trots op je stad'. We waren nummer 1 in Nederland, daarbij de Blauwe Stad in Groningen achter ons latend. Dit jaar gaan we starten met de eerste 90 woningen en daarmee wordt onze bevolkingsontwikkeling meteen om gebogen naar een opwaartse lijn. We werden onder andere genomineerd vanwege de kwaliteit van de burgerpar ticipatie in het ontwerptraject. Ik ben daar blij om, want in de afgelopen jaren hebben we daar volop op inge zet. Overigens niet alleen bij steden bouwkundige objecten. Souburgers kregen letterlijk een stem in de her ontwikkeling van hun begraafplaats en afgelopen maanden hebben we een succesvol vervolg kunnen geven aan burgerparticipatie in het integrale veiligheidsbeleid. Het Pit (Probleem Interventie Team) en Jit (Jeugd Inter ventie Team) bleken een groot succes. Evaluatie leert dat de moeilijkste pro blemen alleen met volle inzet van alle deskundigen samen met burgers kun nen worden opgelost. Daarom gaan we ook het komende jaar door op dit pad. Er is een veelbelovend experiment met een zogenoemd Local board opgezet in het Middengebied, waarin burgers zelf de toekomst van de wijk bepalen. En we zijn van plan om actieve burgers in de binnenstad uit te nodigen om ook daar participatie-initiatieven te ont wikkelen, ook al hebben die een ander karakter dan in de andere dorpen en wijken in Vlissingen. In maart kunt u mijn uitnodiging verwachten. Wij zijn ons er heel goed van bewust dat het vertrouwen van de burger soms zeer op de proef wordt gesteld. Maar ook al moet worden erkend dat het ons niet altijd lukt termijnen te halen, we zijn en blijven een gemeentebéstuur dat zijn burgers serieus neemt en zich daarvoor volledig inzet. Zo ijveren wij ook voor economische groei door 'samen met de provincie en het Rijk op te trekken als het gaat om de ontwikkeling van de haven, de Ken- niswerf en goede bedrijfsterreinen. Dat het toerisme een belangrijke banen- motor is die al onze aandacht verdient staat buiten kijf. Met de komst van een nieuwe parkeergarage hebben we vori ge maand een klapper gemaakt, ook al heeft het bloed zweet en tranen gekost in de vele maanden daarvoor; zeker voor de winkeliers en de horecabedrij ven. Vanaf deze plaats wil ik al diege nen die betrokken zijn bij De Fonteyne bedanken en complimenteren. In de komende tijd zal er in goed over leg met de ondernemers een plan en een bestuursopdracht aan onze amb telijke organisatie worden uitgewerkt om toekomstige kansen optimaal te benutten: in de stad, op het strand, in de haven en op de Kenniswerf. Dit alles om banen te realiseren; ook voor de mensen die met hun handen wer ken: Afgelopen jaar is het Stadsgewest erkend al één van de grote gemeenten in Nederland die meedoen aan de Task Force Jeugdwerkloosheid van Hans de Boer. Samen met de andere Zeeuwse gemeenten gaan we er ons best voor doen 350 jongeren aan een baan of stageplaats te helpen. We gaan ook een nieuwe toekomst visie-ontwikkelen: Stadskoers 2025 in aansluiting op Stadskoers 2010 waaruit de actiepunten bijna alle zijn gereali seerd. onze nieuwe Commissaris van de Ko ningin Carla Peijs. We heten haar in Vlissingen van harte welkom. Er zal dan tevens een nieuw provinciebe stuur zijn aangetreden. Dit betekent het afscheid van de heer Van Gelder en het oude provinciebestuur. Wij dan ken de heer Van Gelder voor zijn inzet voor Zeeland en zijn aandacht voor veiligheid, ook in Vlissingen. Dankzij zijn bemoeienis kwam het Vlissinger Convenant voor de Westerschelde tot stand. Er zal ook spoedig een nieuwe regering zijn, naar ik hoop. En aan al die nieuwe bestuurders zou ik de vol gende nieuwjaarsboodschap, willen meegeven: beschouw de gemeenten niet als filialen van de BV Nederland of de BV Zeeland maar erken ze als zelf standige democratische entiteiten. Wij zijn niet ondergeschikt aan het Rijk of de Provincie. In een eeuwenlange bestuurstraditie, die nog veel verder teruggaat dan de geboorte van Michiel de Ruyter, is Nederland opgebouwd. Door bestuurders van steden: door in tegere gemeenteraden, door sterke wet houders èn burgemeesters. 1. Onthoudt u van taken die op het ter rein van die gemeenten thuis horen. Erken dat het gemeentebestuur het dichtst bij de burgers staat. 2. Creëer geen rare constructies als opgepompte gemeenschappelijke regelingen, convenanten en pres tatieakkoorden om zonder fatsoen lijke wetswijzigingen je zin door te drijven. 3. Probeer niet op de stoel van de ver antwoordelijke bestuurders te gaan zitten door steeds meer rapporten en papieren plannen en evaluaties te eisen. 4. Probeer risico's niet in te dammen met bureaucratische borduurpatro nen voor elk mogelijk incident. Cre- eer geen veiligheidsillusie; zeker niet door overbodige schaalvergroting. En geef zelf het goede voorbeeld door brandveiligheidseisen van een gemeente na te volgen. 5. Geef bestuurders de kans om hqn ei gen impuls tot samenwerking vorm te geven. Met andere woorden: ken je geschiede nis en geef de admiraals van de vloot anno 2007 het ruime sop en houdt ze in ere. We verwelkomen over enkele weken Een gezond nieuw jaar toegewenst. Stadhuis Vlissingen Ingang: Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur 11 januari 2007 Commissie wgh wonen, grondgebied en havens 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Vernoemen raadzaal tot Michiel A. de Ruyterzaal, initatiefvoorstel LPV 4. Inleiding planvormings proces en welstand 5. Presentatie stand van zaken Dokkérshaven 6. Toelichting organisatie ontwikkeling (tijdstip kan wijzigen) 7. Rondvraag 8. Sluiting 15 januari 2007 Commissie vrogam verkeer, ruimtelijke ordening, onderwijs, groen, afval en milieu 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen - Stichting Archipel Scholen Walcheren - Verzelfstandiging/bestu- renfusie Scheldemond - Onderwijsnota 2006-2010 met educatieve agenda 4. Rondvraag 5. Sluiting 18 januari 2007 Commissie fesc Financiën, economische zaken, sport en cultuur 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Inleiding over de NV Econo mische Impuls Zeeland. 4. Raadsvoorstellen - De winkels van Vlissingen 7 dagen per week open houden, initatiefvoorstel LPV - Dekking kosten onderzoek samenwerking belastingen - Wijzigingen begroting - Tarieven onroerende zaak belasting 2007 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2007 | | pagina 10