NIEUWJAARSBIJEENKOMST GEMEENTE DE ZEEUWSE BIBLIOTHEEK Weblogs Middelburgse raadsleden HET WOORD AAN RAADSLID SASKIA SZARAFINSKI Schaatsen op de Markt Tuiv/"NTi11De Faam Woensdag 3 januari 2007 - Pagina 9 onze gemeente. En uiteraard om de onze met u te delen. De Wet Maatschappelijke Ondersteu ning. Het lijkt een spannend experi ment, maar het gaat over kwetsbare mensen, die afhankelijk zijn van zorg, vervoer, hulp. We zullen er dit jaar bovenop zitten om de uitvoering te controleren en als het nodig is maat regelen nemen. Voor het eerst verschijnen dit jaar mooie folders over alle plannen die wijkbewoners met elkaar hebben bedacht en uitgekozen. De wijkplan- nen over speelplekken, groen in de wijk, stratenonderhoud, verkeers maatregelen, noem maar op. Iedere maand bezoekt onze fractie een wijk. We willen graag samen met u contro leren of de plannen volgens afspraak worden uitgevoerd. U kunt ons daar voor natuurlijk ook uitnodigen. Gemeente Middelburg wenst u een gelukkig nieuwjaar. U bent van harte welkom op de gemeen telijke nieuwjaarsbijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Die is op zaterdag 13 januari van 14.00 tot 18.00 uur. De nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg staat in het teken van kunst- en cultuur educatie. Middelburgse organisaties op het gebied van kunst en cultuur geven presentaties en u kunt ook meedoen aan workshops. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gelegenheid om handen te schudden en te genieten van een hapje en een drankje. Programma 14.00 uur: opening door burge meester Koos Schouwenaar. 14.00 - 16.30 uur: Middelburg toont haar kunsten! Geniet van optredens en demonstraties van het Middelburgs Theater, Musicalvereni ging Papilion, toneelvereniging Pauze, Muziekvereniging Arnemuiden Middelburgs Muziekkorps, Koninklijke Oratoriumvereniging, Zeeuwse Muziekschool, zangvereniging Quodli bet en Kunsteducatie Walcheren. Doe mee aan een van de workshops. Introductie stadsdichter Marcel Koopman. 15.00 - 16.00 uur: Hoe denkt de Middelburgse politiek over kunst en cultuur? Schuif aan in het politiek café. 16.00- 18.00 uur: Nieuwjaarsreceptie. Een uitgebreid programma is op de nieuwjaarsbijeenkomst verkrijgbaar. Zin in 2007 Het nieuwe jaar is nog fris en ik wens iedereen van harte een heel gelukkig en gezond 2007 toe. Wat zal het nieuwe kabinet ons bren gen? Als de PvdA gaat meeregeren zal Nederland de komende jaren socialer, vriendelijker en prettiger worden voor veel mensen. In Middelburg zitten we in het college en als grootste partij hebben we een duidelijke stempel op het coalitieak koord kunnen drukken. Veel aandacht voor jeugd, sociaal beleid, ouderen. Maar eerlijk is eerlijk, je krijgt dingen alleen voor elkaar als je samenwerkt met andere partijen. De 'enige manier om houdbare besluiten te nemen over onderwerpen die voor komend jaar op de agenda staan. Zoals de toekomst van Middelburg. Belangrijk is dat duidelijk is in wat voor stad Middelburgers willen wonen. Nu en in de toekomst. De basis is onze Kwaliteitsatlas, maar die is inmiddels toe aan een serieuze opknapbeurt. We komen graag naar u toe, op zoek naar uw ideeën over De nieuwe weblogs van raadsle den zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De fractie- weblogs zijn vervangen door weblogs die op individuele titel en op eigen initiatief worden bij gehouden. Er zijn voor de deelnemende raadsle den twee voorwaarden aan verbon den, namelijk wekelijks berichten plaatsen en reageren op reacties van burgers. Houden raadsleden zich niet aan deze voorwaarden dan verdwijnt hun weblog van de website. Hiermee hoopt de raad op meer interactieve communicatie met de burger. De raadsleden houden de weblogs - een soort dagboek- op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. Neem gerust eens een kijk je. Van maandag 8 tot en met vrijdag 12 januari haalt de gemeente tegelijker tijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afval container of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom 'kaal' aan bieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg. Maak kennis met de bieb De Zeeuwse Bibliotheek koppelt een bijzondere actie aan de nieuwjaarsbij eenkomst. De eerste vijfhonderd bezoekers van de bijeenkomst krijgen een gratis kennismakingsabonne ment, de Minikaart. Dat betekent een jaar lang boeken, films en cd's lenen. De kans om te proeven van de dien sten van de bibliotheek. Voorwaarde is dat u nu niet lid bent van de biblio theek. Kijk ook eens op de website van de Zeeuwse Bibliotheek, www.zeeuwsebibliotheek.nl Ik denk ook aan de volgende stap in de richting van een nieuw theater. De put wordt gedempt, de schouwburg verbouwd. In 2007 denken we verder over het vervolg. Wij willen een thea ter dat past bij Middelburg. Onze bij zondere stad verdient een bijzonder theater, dat zich in alles onderscheidt van het huidige aanbod in Zeeland. Een nieuw jaar. Wij hebben er zin in. We starten onze activiteiten op 11 januari met een nieuwjaarsbijeen komst. U bent daarbij van harte wel kom! Kijk op www.middelburg.pvda.nl voor de uitnodiging. Saskia Szarafinski saskia@szarafinski.nl Heeft u al geschaatst op de Middelburgse Markt? Het kan nog tot en met zondag. De ijsbaan ligt vlak voor het stadhuis, 's Avonds is die feestelijk verlicht en er zijn ook ver snaperingen te krijgen. De baan is open van 10.00 tot 22.00 uur en kost 3,50 per uur. Wie zelf geen schaatsen heeft, kan die huren voor 2,50 per paar.

de Faam | 2007 | | pagina 9