Walcheren Fietsen voor Clini Clowns Schoonenberg in het nieuw Net ietsje extra's Tien jaar vol schade Digitale feestmaand Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Gezondheid in goede handen Logeren in enige échte Fawlty Towers-hotel Gezonde Zaak houdt marathon voor goede doel Woensdag 27 december 2006 - Pagina 36 Vera Boone in V Face Body, foto léon janssens DOMBURG - Eerder dit jaar begon Vera Boone haar schoonheidssalon V Face Body. "Het lijkt mij leuk een band met je klanten op te bouwen en het resultaat te rug te zien", vertelt ze. Boone is gespecialiseerd in acné behandeling, manu ele lymf-drainage, toege past na cosmetische ingre pen, en bindweefselmassa ge. Behandelingen worden soms door de zorgverzeke raar vergoed. Ze werkt met Clephar dermatocosmeti- ca, die ook geschikt is voor de gevoelige huid. Verder verzorgt zij massage, ge zichtsbehandeling, make up en speciale bruidsmake- up. Info: 0118-583356 Roland Poppe. foto léon janssens VROUWENPOLDER - Tien jaar geleden begon Roland Poppe een schadeherstel- bedrijf voor personenauto's in Kamperland en verkaste in 2001 naar Vrouwenpol der. "Indertijd ben ik alleen begonnen. Nu heb ik drie vakbekwame mensen aan het werk", zegt Poppe, "De auto's worden aangebracht door garagebedrijven en particulieren. Wij leveren goed werk voor een redelij ke prijs. Tevens verzorgen wij het spuiten van brom mers, scooters, keukens en deuren." Ook voor het 'sty- len' van auto's is Schade- herstel Roland Poppe het juiste adres. 0118-566262 www.poppeautoschade.nl Een jaar lang gratis bellen, surfen en tv kijken. MIDDELBURG - Bezoekers van de bedrijvenbeurs Contacta maakten kans op een jaar lang gratis bellen, internetten of televisie kij ken via Delta en Zeeland- Net. De familie Jansens uit Mid delburg won die prijs, én een digitale ontvanger. Zij genieten nu van een betere kwaliteit en een enorm zen deraanbod. Vanaf januari kijken boven dien klanten van Delta Di gitale TV gratis naar de nieuwe digitale themaka nalen van de publieke om roep. In december is er veel voordeel tijdens de Digitale feestmaand. Meer informa tie is verkrijgbaar via het in- temet-adres www.digitale- feestmaand.nl Lekker bij de tijd...! door léon janssens VLISSINGEN - Waar blijft de tijd? Misschien wel ach ter de wijzers van de klok. Miguel van Steenkiste zou het kunnen weten, want hij is de man achter Van Steen kiste Uurwerken, restaura tie en verkoop van horloges, klokken en barometers. Importeur van Zeppelin, horlo ges met stoere uitstraling en Zwitserse precisie. Zijn atelier en winkel in de Coosje Busken- straat in Vlissingen getuigt van zijn beroep, dat ook zijn hobby is. Het monotone én regelmatige getik van de vele aanwezige uurwerken is voor hem een achtergrondgeluid geworden, uitstekend passend in zijn werksfeer. De pittige tikjes van de kleine uurwerken vermen gen zich met het volle geluid dat de Comptoise klokken maken. De uurwerkspecialist is bezig met een uniek project. Hij maakt zijn eigen horloges. "Ik ga uit van een bestaand kaliber, het mechaniek dat in een horlo ge zit. Dat koop ik in bij een fa briek in Zwitserland. Ik verfraai het, verbeter het mechaniek", licht Miguel van Steenkiste toe. "Dan krijg je een stalen uitvoe ring. Ik polijst daarna alle on derdelen, graveer ze met mijn gegevens en dan ga ik ze vergul den. Bij de serie waar ik nu aan werk heb ik een saffier ingezet. Het bijzondere is dat het horlo ge aan twee kanten zichtbaar is. Alles is handgemaakt. De merk- Miguel van Steenkiste: "Belangrijk dat je weet waar je mee bezig bent." foto léon janssens naam is Emergo Blue. Ja: van het Zeeuwse emergo. Ik maak er een serie van vijf van. Zo blijft het een exclusief." Goed gereedschap Twaalf jaar was Van Steenkiste toen hij zijn eerste klokje uit el kaar haalde. Lachend vertelt hij: "Maar terug in elkaar zetten, dat is een ander verhaal. Daar ben ik toch aan begonnen en heb er sinds mei 2002 officieel mijn be roep van gemaakt. Ik ben er nu zo'n 35 jaar mee bezig en vind het leuk om te doen. Het gaat er ook om datje goed gereedschap gebruikt. Dat is meer dan het halve werk. Het belangrijkste is dat je wéét waai- je mee bezig bent. Ik kan ook horloges op verzoek ontwerpen wanneer ie mand een bepaald idee heeft. Dan gaan we samen aan tafel zitten en kijken wat mogelijk is." Van. Steenldste repareert klok ken en weet zelfs oude pendules nog aan de praat te krijgen: "Het is wel leuk als je soms een Rolex of een Cartier binnenkrijgt. Er is veel aandacht aan besteed om dat uurwerk te maken. Het is echt plezierig om daar aan te werken." MIDDELBURG - De consu ment helpen om snel en ge makkelijk een gezond pro duct te kiezen. Dat is het doel van de Voedingswijzer en het Ik Kies Bewust- logo dat de PLUS als eerste Ne derlandse supermarkt bin nenkort op de verpakking van haar huïsmerkproduc- ten zet. De supermarkt be steedt op deze manier aan dacht aan wat de consu ment écht belangrijk vindt; waaronder gezondheid. PLUS is aangesloten bij de stichting Ik Kies Bewust en plaatst het Ik Kies Bewust-lo go op alle huismerkproduc ten die aan de richtlijnen voldoen. VLISSINGEN - Thames Tra vel International uit Vlissin gen heeft als eerste Neder landse reisbureau een con tract afgesloten met het Gle- neagles hotel in de Zuid-En gelse badplaats Torquay. Ruim dertig jaar geleden lo geerde hier namelijk de crew van het illustere Monty Py- ton programma. Zij werden geconfronteerd met een zwaar overspannen, psycho tische eigenaar, die zijn gas ten koeioneerde, luid en dui delijk opmerkingen maakte over tafelmanieren en zelfs de tas van een van de gasten het raam uit gooide omdat daarin wel eens een tijdbom zou kunnen zitten. Dit bracht een van de acteurs, John Cleese op het idee om deze ervaringen als basis te gebiiyken voor een nieuwe televisie serie: Fawlty To wers, een wereldwijd succes. Als eerste reisorganisatie in Nederland heeft Thames Travel International voor 2007 contracten afgesloten met dit hotel. Al spoken de geesten van Basil, Manuel, Polly en Sybill niet meer rond in het Gleneagles hotel, het is toch altijd leuk te kun nen zeggen ooit in het Fawl ty Towers te hebben gelo geerd. Meer info via www.britainacross.com of 0118-474477. MIDDELBURG - De.Ge zonde Zaak Zeeland houdt zaterdag 30 december van 9.00 tot 13.00 uur een vier uur durende Spinningma- rathon in hun beweegcen- trum aan de Schenge 4 in Middelburg. De deelnemers zweten ten ba te van de Clini Clowns. De opening verricht burgemees ter K. Schouwenaar, die zelf ook op een spinningfiets stapt. Marco Schroevers, bedrijfslei der en organisator van de Spinningmarathon: "Een van de leden zit bij Clini Clowns en is een fanatiek 'spinster'. Het idee ontstond om tussen Kerstmis en Nieuwjaar iets te doen voor een goed doel." Spinning. is fietsen met een zware weerstand, waarbij je al- lerlei oefeningen op de fiets doet. Een zware training: "Het is een van de drukkere activi teiten die wij hebben." De Ge zonde Zaak Zeeland is een be- weegcentmm voor fitness, fy siotherapie en werkhervat tingstherapie. Mensen in de ziektewet met bepaalde licha melijk problemen komen via de bedrijfsarts hier terecht. Op dit gebied is De Gezonde Zaak marktleider in Zeeland. Zaterdag 30 december, de spinningmarathon-dag, is het beweegcentrum vrij toeganke lijk zodat iedereen die wil kan komen kijken. "Er zijn meer deelnemers dan fietsen, maar van omliggende centra kun nen wij fietsen gebruiken", legt Schroevers uit. Fietsen zijn te reserveren voor 25 euro per uur en iedere deel nemer ontvangt een fietsshirt, gevulde bidon en een krenten bol. Informatie en reservering: 0118-632050. VLISSINGEN - Na een periode van verbouwing is de vernieuw de winkel van Schoonenberg Hoorcomfort, te vinden aan de de Schutterijstraat in Vlissingen, gereed. Het resultaat mag er zijn, een compleet gerenoveer de winkel met een moderne frisse uitstraling. Bedrijfsleider Peter van Helden, gediplo meerd audicien: "Zo kunnen wij onze klanten nog beter van dienst zijn." Schoonenberg biedt het nieuwste op het ge bied van hoorcomfort zoals hoortoestellen, luisterhulpmid delen, speciale telefoon voor slechthorenden, batterijtjes of hygiëne sets. Maandelijks ge- hoortestdagen, de eerstvolgen de is vrijdag 19 januari. "Men sen worden vaak via hun dokter Peter van Helden en Linda de Pagter. foto léon janssens doorverwezen. Wij werken sa- stellen vrijblijvend op proef krij- men met zorgverzekeraars. Be- gen.Info0118 - 441077; zater- langrijk is dat mensen hoortoe- dag gesloten.

de Faam | 2006 | | pagina 36