Muzikanten krijgen een oefenruimte bij Lethé VAN DE REE brilmode tot 50% korting 5* °!ÏT JL*t www.lenb.nl op het montuur, bij aankoop van een complete bril wij wensen iedereen een gezond en voorspoedig 2007 F ^°™*"V.l>december dé Weekkrant Hulp Een goed leger... Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 M LEDEREN EN SUÈDE KLEDING VAN TOPKWALITEIT VOOR DAMES EN HEREN s.uo uur o.a. Jacks vanaf 100,- Blazers vanaf 199,- Jassen vanaf 150,- Rokken vanaf 25,- en nog veel meer koopjes! Bosschendijk 205 Oudenbosch tel: 0165 313308 De Faam Woensdag 27 december 2006 - Pagina 33 bekende soldaat Weer of geen weer, Heilsoldaat Cor Reijnhout is op pad voor zijn medemens en God. FOTO: FEUCE BUONADONNA DOOR CORINA DE VOS GOES - Een donker blauwe pet op zijn hoofd, grijs haar en fel blauwe ogen die van achter een bril je vrien delijk aankijken. In zijn ene hand houdt hij een collectebusje en in zijn andere hand een stapel Strijdkreten. Wie kent deze man niet die vaak bij de Hema of de Agri- markt in Goes staat de collecteren voor het Le ger des Heils? Cor Reijnhout is enthou siast over zijn werk. "Ik houd ervan om onder de mensen te zijn en om ze te helpen." De mensen weten wie hij is en dat merkt hij. "Soms ben ik er een paar dagen niet en als ik er dan weer wel ben, dan vragen ze: 'Was u ziek?' Ze kennen me en missen me als ik een dag oversla." Reijnhout is 74 jaar oud en woont in Goes. Hij is inmiddels ne gen jaar weduwnaar en heeft twee kinderen en vijf kleinkinderen. Als hij niet collecteert, is hij in zijn tuintje te vinden. Hij is op gewekt, geduldig en vrien delijk. "Dat moetje wel zijn als je dit werk doet. je kunt niet met een sacherijnig gezicht staan collecteren." Peuken in collectebus De Heilsoldaat vertelt dat het geen makkelijk werk is. "Ik doe het puur uit mijn geloof in God. Ik moet er kracht voor krijgen anders lukt het me niet." Hij col lecteert al vijfentwintig jaar. Eerst in Kruiningen en nu alweer dertien jaar in Goes, 's Avonds, gaat hij vaak cafés en restaurants binnen. Dat vindt hij ook prachtig werk maai- toch ontwijkt hij een paar cafés tegenwoordig. "De jonge lui hekken aan je jas zodat de knopen eraf vliegen, ze gooien over met m'n pet en ze proberen peuken en bier in mijn busje te stop pen", vertelt Reijnhout te leurgesteld. Volgens hem is de jeugd baldadig gewor den. Maar de hele maat schappij verandert. "Alles wordt duurder: de verzeke ringen, gas en elektriciteit. Ik merk wel dat de mensen de laatste tijd minder ge ven dan anders", consta teert de Goesenaar. Hoe lang hij dit werk nog wil doen, is geen vraag voor Reijnhout. "Zolang ik het kan, doe ik het!", klinkt vastberaden zijn strijd kreet. Het Leger des Heils is een internationale organisatie. De organisatie behoort bij de universele christelijke kerk en wil kwetsbare mensen en mensen met proble men helpen. Ze neemt sociale en maatschappelijke hulpverlening, evangelisatie en pastorale zorg op zich. Verder zamelt ze kleding, textiel en goederen in en sporen ze vermiste personen op. Het 'doen' staat bij de organisatie centraal. Het Woord van God is de in spirerende krachtbron van het Leger. De Engelse me thodisten-predikant William Booth richtte het Leger des Heils (Salvation Army) op in 1865. Meer informa tie is te vinden op www.legerdesheils.nl. VLISSINGEN - De ge meente Vlissingen heeft 2300 euro be schikbaar gesteld voor een proef met een oe fenruimte voor pop muzikanten. Deze komt in één van de ge bouwen van Lethé in Middelburg. De gem'eenten op Walche-, ren en de Bevelanden wor den regelmatig benaderd om oefenruimte voor pop muziek beschikbaar te stel len. Poppunt Zeeland heeft het initiatief genomen voor een samenwerkingsver band met de Provincie Zee land, gemeenten en de So ciale Werkvoorzieningen. De Provincie heeft Scoop opdracht gegeven voor een pilotproject voor oefen ruimte. Om de kosten van deze één jaar durende proef zo laag mogelijk te houden is er contact op ge nomen met de drie instel lingen van sociale werk voorziening. De oefen ruimte is drie dagdelen be schikbaar, op vrijdag avond, zaterdagochtend en middag. Popmusici kun nen de ruimte huren voor dertig euro per dagdeel. Geluid en drumstel staan al klaar. Er is bewust voor de locatie gekozen omdat de ze 's avonds en in het week einde niet wordt gebruikt en het buiten een woonge bied is gevestigd. Er wordt verwacht dat overlast voor omwonenden met aan- en afvoer en tijdens het ge bruik van de oefenruimte zich niet voor gaat doen. In totaal gaat het project 51.500 euro kosten. WINTEROPRUIMING Vogelbescherming N E D F. R I. A N D De leefgebieden van onze vogels staan steeds meer onder druk. Help mee ze te beschermen, word lid. vogelbescherming.nl Help de Congolese vluchtelingen! In Congo «laan nog olke dag duizenden mensen op de vlucht v gevechten, moord en verkrachting. En bet geweld gaat door... Steun Stichting Vluchteling met een bijdrage op giro 99!). WAVw.vluchteling.org OPRUIMING Openingstijden: ma t/m do: 9.00 - 17.30 uur vrijdag: 9.00 - 20.00 uur zaterdag: 9.00 - 16.00 uur

de Faam | 2006 | | pagina 33