Klein maar fijn Hup Holland hup Gepasseerd station Pronken en showen Pfff, wat 'n broeikas Kreeft valt in smaak Vakantiedrama Een zwarte maand De held van Zeeland best Jaap Juf Marjolein is top Links tegen rechts Wil JU1AI De Faam wenst je een mooi dé Weekkrant JANÏÏARI^ /jSg» JANUARI FEBRUARI MAART AUGUSTUS SEPTEMBER OKTOBER NOVEMBER De Faam Woensdag 27 december 2006 - Pagina 30 iddelbui Anno december 2006 mag De een kleine, moderne weekkrant. Faam weliswaar vertrouwd Het tabloidformaat blijkt bijna aanvoelen, afgelopen janu- jp een jaar later een groot succes ari is het toch wel even wen-Bj en veel lezers zijn er over te nen. De grote krant is verle- spreken, den tijd en in de bus valt foto: dennis rusbergen Zeeland kleurt oranje want het op uit met een oranje caravan of Wereldkampioenschap in laten hun auto oranje spuiten. Duitsland staat voor de deur. Maai- zo hevig de koorts is, zo Naarmate Nederland verder groot is de ontnuchtering na komt,laait de oranjekoorts op. de absurde wedstrijd tegen Zeeuwen versieren hun wo- Portugal. Nederland kan met ningen met '^ÊÈk SÉ een sma^ 8e^e en r°de oranje prulia- f kaarten terug naar huis. ria, trekken er foto: ellen de dreu Zeeland staat op zijn achterste lijkt de NS nog onvermurwbaar, benen. De NS wil drie Zeeuwse In 2007 zal blijken of de spoor stations (Krabbendijke, Ka- "MP* bazen alsnog zwichten pelle en Arnemuiden) -F- voor de Zeeuwse druk. foto: sluiten. Handtekenin- jaap wolterbeek genacties, tellingen en vele gesprekken later- en op het podium dansen schaars geklede dames en heren op muziek van bekende dj's. Het motto van de dag lijkt dan ook: bekijken en bekeken worden, fo to: ellen de dreu De Danceparade in Middelburg is uitgegroeid tot een succesvolle happening waai- je op straat uit je bol kunt gaan op dreunende beats. Het is niet alleen de zon die de temperatuur laat stijgen. Op de wagens woners van de singels? Die mo gen nog vrij rondwaggelen. Maar goed in de gaten gehou den, worden ze wel. De griepe pidemie bereikt Zeeland uitein delijk niet. foto: feuce buonadonna De vogelgriep houdt ook Zee land in zijn greep. Hobbykip- pen en siervogels moeten in hokken opgesloten worden en enkele vogeltentoonstellingen worden afgeblazen. Maar ja, wat te doen met de be- Klimatologisch schrijft 2006 alle de zee, in de schaduw of het records uit de boeken. De zwembad. De herfst en de win- warmste en droogste zomer al- ter zijn ook ongekend zacht. Ier tijden daalt ook op Zee- Broeikaseffect of niet, de land neer. Juli spant de provincie is deze zomer kroon en Zeeuwen ip een waar Costa del zoeken verkoeling in - Zeeland. ten en koks uit Nederland en België de opening van het kreef tenseizoen mee. En daarmee k,. zet. de smakelijke kreeft Zeeland danig op de Hm kaart. foto: ellen de dreu De Oosterscheldekreeft heeft een grote naam opgebouwd in het culinaire wereldje. Tij- dens een grote media- show op het water ma- ken culinaire journalis- Wat een welverdiende vakantie schok is groot als het nieuws in voor gedeputeerde Thijs Kramer Zeeland doordringt dat Thijs moest worden, loopt uit op een Kramer één van de dodelijke drama. In China verongelukt slachtoffers is. een busje met toeristen. De foto: jaap wolterbeek Voor de Zeeuwse kinderen is november het hoogtepunt van 2006. De Wegwijspiet heeft Mid delburg namelijk aangewezen als landelijke aankomstlocatie voor Sinterklaas. Even is het spannend, want de Sint ver dwaalt en belandt in een lege haven in Veere. Een collectieve zucht van verlichting ontglipt duizenden kinderen als Sinter klaas met zijn stoomboot dan toch de Middelburgse haven binnenvaart. De Zeeuwse hoofdstad staat een dag lang to taal op z'n kop. foto: jaap wolterbeek Hoewel 2007 het Michiel de Ruyter Jaar wordt, is in Zeeland in 2006 al van alles te doen rond de zeeheld. Zo zijn kunstenaars in mei da gen in de weer om op het strand bij Waterland Neeltje Jans een zandsculptuur van De Ruyter te maken. Het resultaat is indruk wekkend. In het nieuwe jaar zijn in heel Nederland activiteiten rond de Vlissingse admiraal uit de zeventiende eeuw. foto: jaap wolterbeek Op de foto mag dan een oefe ning in de Westerscheldetunnel staan, de hulpdiensten krijgen het in september 'in het echt' ook flink voor de kiezen. Sep tember 2006 gaat in Zeeland in de boeken als een zwarte maand. Acht dodelijke verkeers slachtoffers vallen er te betreu ren en dat is in jaren niet meer voorgekomen. Ook over het he le jaar 2006 zijn er veel meer do delijke ongelukken te tellen dan vorig jaar. foto: manfred berrevoets Niet zo maar de eerste de beste, integendeel, Zeeland krijgt een heuse minister als Commissaris van de Koningin. Karla Peijs, nu nog minister van Verkeer én Waterstaat volgt over enkele weken Wim van Gelder op die met pensioen gaat. Peijs is een politiek zwaargewicht en wordt in de provincie over het alge meen met open armen ontvan gen. Peijs heeft een voorliefde voor Zeeland. Ze heeft niet al leen een Zeeuwse partner maar ook een tweede huis op Noord- Beveland. foto: jaap wolterbeek De beste weekkrantfoto van Ne derland staat in 2005 in De Faam en De Bevelander. Dat be sluit de jury van de WHK-stimu- leringsprijs. Fotograaf Jaap Wol terbeek maakte een plaat van een omgekiepte vrachtwagen. De gewonde chauffeur zit tegen een boom f*n krijgt liefdevolle verzorging van een agente. Op de achtergrond ligt de lading, een berg aardap pels, op de weg. De juiy prijst de menselijkheid die de foto uit spreekt en de vernissende ele menten die op de achtergrond van de foto te zien zijn. foto: sarina wolterbeek Ze geeft les op De Palmenhof in Sint Laurens en doet dat blijk baar erg goed. Want juf Marjo lein van der Klooster uit Lewe- dorp wint de titel Docent van het Jaar. De Zeeuwse krijgt uit handen van onderwijs minister Maria van der Hoeven haar prijs. Er volgen drukke tijden. De juf is even 'hot news', ook buiten Zeeland. Zo geeft ze een interview voor RTL- 4. De kinderen in haai- klas zijn intussen maai- al te foto: cor dorland trots Rechts-extremisten komen naai" Middelburg om er te pro testeren tegen de bouw van de moskee. Er is angst dat de de monstratie uit de hand loopt. De Middelburgse politieke par tijen plaatsen een posteradver tentie in De Faam om op te roepen tot verdraagzaam heid. Heel wat Middelburgers hangen de poster achter hun raam als stil weerwoord tegen het rechts-extremistische ge luid. De demonstratie verloopt overigens zonder problemen. foto: izaak verkeste

de Faam | 2006 | | pagina 30