Op de drempel naar 2012... dé Weekkrant De Faam ASTROLOGIE Woensdag 27 december 2006 - Pagina 26 De Ram staat be kend als een door tastend sterren beeld dat recht op z'n doel afgaat, maar de vroege Rammen (tot eind maart) hebben nog een staartje van Vissen meegekre gen en zijn eerder te zachtaar dig, dan zelfverzekerd en willen graag voor anderen zorgen. Ze zijn vaak kwetsbaar en heb ben het gevoel niet 'mee te kun nen' in de snelle en eindresul taat gerichte maatschappij, waardoor ze zich liever afzon deren. In 2007 zal er een groeiende waardering zijn voor openheid over gevoelens en hier kan de vroege Ram zijn ei helemaal kwijt. Blijf je ervan bewust dat de mening en emoties van een ander, de emoties en mening van die ander zijn. Trek je niet alles persoonlijk aan en besef dat kritiek iets zegt over hoe die persoon iets ervaart. Zijn erva ring. Die kan dus verschillen De Stier heeft de kracht van de Ram overgenomen en voegt er nog een stukje toe. De meeste Stieren vallen dan ook op door een sterk karakter en een zelfverzekerde uitstraling. Het lijkt dan ook onnatuurlijk dat juist de Stier in relaties die kracht opeens lijkt in te leveren en zich overgeeft aan angst, maar toch is dat de belangrijk ste valkuil voor de Stier. Want de Stier is zó gehecht aan dat gevoel van zekerheid en controle, dat de angst om een relatie kwijt te raken opeens door kan slaan. Wat die relatie dus juist nadelig kan beïnvloe den. Want de partner, die zich aangetrokken voelde tot de ver antwoordelijke, onafhankelijke en doelbewuste Stier, zal grote moeite hebben met deze bange en vaak ook jaloerse, overbe- zorgde en bezitterige partner. In 2007 zal de Stier bewuster Net als voorganger Stier, kampt de Tweeling in rela ties nog wel eens met angsten. De Tweeling gaat echter minder snel in de aanval (als de Stier) maar keert in zichzelf en wordt depressief. In 2007 zal de Tweeling zich steeds meer bewust worden van zijn eigen gedragspatronea en ontdekken dat hij zich, als hij de behoefte om anderen te imponeren kan loslaten, veel sneller kan ontwikkelen. De Tweeling zal gaan beseffen dat hij niet door anderen wordt be perkt, maar door zichzelf. Door steeds maar vast te houden aan dat verlangen naar waardering Een Kreeft is erg gesteld op vaste kaders in zijn le ven en in 2007 kunnen de kaders behoorlijk onder druk komen te staan door een ingrijpende ge beurtenis in de directe omge ving. De Kreeft kan daardoor het ge voel krijgen dat de hele wereld letterlijk op z'n kop staat en dat alles wat hij tot op dat moment als vertrouwd en 'normaal' had ervaren, is weggeslagen. Nou kan de Kreeft wel tegen een paar golven, maar daarbij is het wel belangrijk om niet met je 'scharen' in het zand te gaan staan. Gaje niet schrap zetten of jezelf krampachtig vasthouden aan 'hoe het vroeger was'. Laat de golven over je heen komen en wacht tot de storm is gaan liggen. Kijk dan rustig om je heen en bepaal hoe je de veran- van jouw ervaring. Wees trouw aan je eigen gevoel. De late Rammen (april) staan steviger 'in de hoeven' en zul len in 2007 weer graag laten zien hoe zelfstandig ze zijn. Maar onafhankelijk betekent niet dat je geen rekening hoeft te houden met anderen! Behandel een ander zoals je zelf behandeld wilt worden. Laat je niet verleiden om jouw zin door te drukken, ook al beschik je over de verbale kracht om dat te doen. Laat de touwtjes af en toe eens een beetje vieren. Je kunt nou eenmaal niet alles onder con trole hebben, hoe graag je dat ook zo willen. Neem eens een stapje terug. Je zult zien dat je dan een veel be ter overzicht krijgt! 2007 staat voor de Ram in het teken van dromen. En dan met name het verwezenlijken daar van. Dus sta er eens bij stil...wat is jouw droom voor 2007? omgaan met die angst en zich steeds beter gaan beseffen dat de afwijzing, die hij bij zijn part ner ervaart, een weerspiegeling is van zijn eigen afwijzing van wie hij is. Zodra de Stier gaat be seffen dat zijn angst om dingen kwijt te raken onlosmakelijk is verbonden met een gebrek aan zelfvertrouwen (red ik het wel zonder die dingen?), zal hij gaan werken aan dat vertrouwen. Zelf. Want een Stier houdt niet van autoriteiten en kan slecht tegen het idee dat anderen meer weten dat hij/zij. Als de Stier deze machtstrijd en zijn behoefte aan drama kan loslaten en gaat beseffen dat ie dereen eikaars leraar én leerling is, zal er een nieuwe wereld voor hem opengaan. En als aards te ken houdt de Stier de voeten stevig op de grond, maar door in 2007 wat milder voor jezelf te worden, zul je merken dat jouw innerlijke kracht alleen maar toe zal nemen. en erkenning van buitenaf, stel je jouw dromen steeds uit. In 2007 zal de Tweeling begrijpen dat die waardering en erken ning uit zichzelf moeten ko men waardoor zijn dromen dan extra brandstof zullen krij gen. Het wordt in 2007 ook weer belangrijk om bewust te worden van die neiging om dingen niet af te maken. Je zult dit jaar te maken krijgen met veranderingen en als Tweeling kun je daar uitstekend mee overweg, maar waag van jezelf de discipline om afspraken na te komen en begonnen projec ten goed af te ronden. Dat zal dat gevoel van innerlijke waar dering en erkenning alleen maar stimuleren. deringen een plekje in je leven kunt geven. Wees daarbij niet te streng voor jezelf. Jouw charisma is zo groot, dat jouw directe omge ving wel van je kan hebben én veel voor je over heeft. Wees daar- dankbaar voor. Je bent je al bewust van gedach tekracht en in 2007 zal dat nog sterker worden. Je zult je bewust worden van de connectie tus sen jouw handelen, denken en ervaren en die bewustwording zal jou de kracht geven om de veranderingen om te zetten in groei. Je zult daardoor veel voorspoed gaan ervaren. Ga hier op een verantwoordelijke manier mee om en voorkom dat je deze voorspoed gebruikt als een vlucht, want daar zou je jezelf dan weer door laten be perken. Dus geniet en laat an deren delen in jouw nieuwe ontdekkingen! 2012. Hoewel de Maya's vaak in één adem met dit jaar tal worden genoemd, was het niet alleen dit volk dat 2012 als keerpunt aanmerkte. Ook bij Noord-Ameri kaanse Indianenstammen, de Zulu's en stammen in Ja pan is 2012 eeuwenlang vastgelegd als 'het einde'. Een aantal groeperingen heeft dit inmiddels vertaald naai' 'het einde van de wereld', maar volgens de Maya's, de architecten van een kalender die 26.000 jaar foutloos functioneert en in 2012 op 21 december stopt, het einde van een cyclus. En dus het be gin van een nieuwe cyclus, pat diezelfde Maya's omschrijven als 'de vijfde zon'. Een cyclus waarin wijsheid, harmonie, vrede, liefde, bewust zijn en een terugkeer naar de natuurlijke balans centraal staat. 2012. Dat is dus al over 5 jaar. Het is dan ook niet verwonderlijk dat trendwatchers voorspellen dat er in 2007 nog meer belangstel ling zal zijn voor spiritualiteit, waarbij de nadruk wordt gelegd om het bewust worden van onszelf. Dus geen antwoorden van anderen meer voor waarheid aannemen, maar op zoek naar de eigen waarheid in onszelf. Geen meningen van anderen kopië ren, maar ontdekken wat je zélf ergens van vindt. En daar ook voor uitkomen. Want richting 2012 zal er steeds meer ruimte zijn voor eigen meningen. Zal het steeds duidelijker worden dat er geen waarheid bestaat, alleen perceptie. Zullen we steeds be wuster worden van onze rol in het geheel. En natuurlijk willen de sterren ons daar wel een handje mee helpen. TEKST EN FOTO'S: WWW.HANDREIKING.COM De Leeuw voelt zich in 2007 de ko ning te rijk. De pla- neten staan voor de Leeuw bijzon der gunstig het komende jaar. Maar de invulling is natuurlijk wel de verantwoordelijkheid van iedere Leeuw zelf. De Leeuw staat bekend om zijn sterke wil, trots, ijdelheid en soms ook genadeloosheid. Het is een feit dat deze karakterei genschappen sterk zijn verte genwoordigd in dit sterren beeld. Maar, zoals altijd, heb ben ook deze eigenschappen een andere zijde. Want die ster ke wil kan een ander als heel storend ervaren. De Leeuw zit niet te wachten op dankbaar heid van anderen. Hij doet iets De Maagd is één van de meest com plexe sterrenbeel den. Aan de ene kant is de Maagd onbuigzaam en stabiel. Met een sterke behoefte aan orde, een ontwikkeld gevoel voor organi satie en een voorliefde voor al les wat tastbaar is. Dat is ook vaak het beeld dat de Maagd van zichzelf presenteert. Het plaatje voor de buitenwereld. Juist omdat de wereld van de Maagd zo ordelijk is, lijkt het alsof de Maagd alles onder con trole heeft. En dit staat haaks op de onzekerheid en gevoeligheid die veel Maagden in zichzelf voelen. Terwijl hun directe om geving keurig afgebakend is, voelen ze zich innerlijk vaak een De zwerver, die bij de Maagd al een beetje z'n kop op steekt, laat zich in de Weegschaal nog iets sterker horen. En dat hoeft zich niet altijd te uiten in een voorliefde voor reizen maar wel in rusteloosheid. 'Hoe het is' is bij een Weegschaal eigen lijk zelden een reden voor rust. De Weegschaal is vaak bezig met 'Hoe het zou kunnen zijn'. Bang om de 'verkeerde' keuze te maken, kiezen ze liever niet en maken ze ook weinig af. En dat is jammer, want juist de Weeg schaal is een belangrijke leider die zichzelf niet op de tweede plaats zou moeten zetten. In 2007 zal de Weegschaal op dit omdat hij daar volledig achter staat en verwacht niets terug. Een Leeuw kan zich soms wel een beetje vastbijten in 'hoe hij het graag wil hebben' en in 2007 kan dat een flinke valkuil zijn. Word je bewust van die valkuil en gun jezelf de ruimte om eens verder te kijken dan het bos groot is. Want de Leeuw kent zijn grenzen, maar is niet snel bereid om- op eigen initiatief - eens te ontdekken wat de we reld nog meer te bieden heeft. Sommige Leeuwen kunnen in 2007 het gevoel krijgen dat ze hun weg kwijt zijn. En omdat ze, als trotse en zelfverzekerde Leeuw, niet graag de hulp van anderen inschakelen, kunnen ze zich daar behoorlijk in vastlo pen. Die steun is er echter wel. zwerver. Maken ze in gedachten verre reizen. Veel Maagden los sen deze tweestrijd op door zich in te zetten voor anderen, door op die manier niet te veel met hun verwarrende emoties om te hoeven gaan. Om op die manier toch een gevoel van balans en controle te hebben. In 2007 zal Neptunes zorgen voor wat leven in de brouwerij. Er gebeuren onverwachte din gen en die genoemde innerlijke tweestrijd zal meer voelbaar zijn. In 2007 zal de Maagd dan ook uitgedaagd worden om echt balans in zichzelf te vin den. Door illusies los te gaan la ten en bewust te worden van wie ze werkelijk zijn. Door zo wel de controlefreak als de zwerver een plekje te geven. gebied dan ook regelmatig aan het schudden gebracht worden. Geen enkele planeet staat echt ongunstig voor de Weegschaal en dat zou in theorie dus een rustig jaartje kunnen beteke nen, alleen zullen de Weegscha len die deze rust nog niet kun nen voelen, dit juist als 'stil staand' voelen en hun eigen ba lans in beweging zetten. Sommige Weegschalen zullen in 2007 steeds sterker gaan be seffen dat er geen 'verkeerde' keuzes bestaan. Dat iedere keu ze iets in werking zal zetten waardoor je jezelf beter kunt le ren kennen. Vooral als het ge volg van de gemaakte keuze heel anders is dan je had ver wacht. De meeste Schor pioenen vallen op door hun toewij ding en enthou siasme. In het af gelopen jaar hebben veel Schor pioenen daar veel dankbaar heid en waardering voor ont vangen, .maar in 2007 gaat er een nieuw element meespelen: intentie. Schorpioenen die hun enthousiasme inzetten om daar iets voor terug te krijgen, zullen in 2007 de wet van oorzaak en gevolg steeds beter gaan begrij pen. Ze zullen zich bewust wor den van de manier waarop zij bepaalde dingen proberen te sturen en af te dwingen, omdat zij mensen op hun pad krijgen die hén proberen te sturen en bij hén dingen proberen af te Geen enkel ster renbeeld kan enerzijds zo de aandacht trekken en zich anderzijds zo eenzaam voelen aan de Boogschutter. Terwijl het afgelopen jaar voor de meeste Boogschutters een beetje 'zozo' zal zijn verlopen, staan in 2007 wat meer gunstige winden te wachten. Maar na tuurlijk is het wel de bedoeling dat de Boogschutter die dan goed benut. Vertrouw daarbij voornamelijk op jouw intuïtie, maai' als extra vangnet zul je in 2007 ook een aantal wijze en be trouwbare mensen in je achter ban hebben. Welke richting wil je in 2007 ins laan. Het is belangrijk om jouw Het karakter van de Steenbok is in één woord samen te vatten: solide. Op een rustige, bij na bedachtzame manier weet de Steenbok waar hij voor staat. Hij is zich bewust van zijn eigen kracht en dat is voldoende. Dat bewustzijn is voldoende, maar de kracht soms niet. In 2007 zal er regelmatig een be roep op de Steenbok worden gedaan, waarbij zijn rustige ze kerheid wordt verward met au toriteit. En dat is - met name de vroege - Steenbok nou juist weer niet. En door teveel van de Steenbok te verwachten, kan hij in een overbezorgdheid schie ten die alle rust en zekerheid in gevaar brengt. De Waterman is de geboren coun selor. Gevoelig, meelevend en in telligent. Vol goe de bedoelingen boezemt de Waterman vertrouwen in. En dat vertrouwen is bij de meeste Watermannen volledig terecht, hoewel ze zelf soms erg ver baasd kunnen zijn over de ma nier waarop ze bij anderen overkomen. Want veel Water mannen voelen zich helemaal niet wijs. Die voelen zich onrus tig en heel erg aangetrokken tot originaliteit, waardoor ze wei nig waarde hechten aan vastig heid. Dat wil niet zeggen dat de Waterman zich snel laat verlei den. Ze zijn gewoon gek op vrij heid en hebben meestal ook de Het sterrenbeeld Vissen is eigenlijk de verzamelpot van alle sterren beelden. Vissen hebben van alle sterrenbeelden wel een paar kenmerken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Vissen vaak worden benaderd voor advies. De Vis begrijpt heel veel en deelt dat ook graag. Maar het symbool van Vissen bestaat niet voor niets uit twee identieke delen die van elkaar dwingen. Intentie krijgt in 2007 voor de Schorpioen een duidelijke hoofdrol, waarbij de Schor pioen zich dus steeds de vraag zou kunnen stellen: maak ik de ze keuze omdat ik er iets mee kan winnen of maak ik deze keuze omdat het echt past bij wie ik ben. De innerlijke wede, voor de Schorpioen zo belang rijk, zal hierdoor vergroot wor den en oude patronen en be perkingen zullen aangepakt worden. Dankzij jouw uitste kende communicatieve vaar digheden zul je anderen dit in zicht ook kunnen overbrengen. En ja, daar mag je best geld voor wagen. Financiële groei ligt in 2007 in het vooruitzicht, maar ook hier: let op de intentie! doel te gaan bepalen. In 2007 is het belangrijk om jouw energie te verbinden met jouw sereni teit en jouw eerlijkheid. Bij Boogschutters staan die nog niet hoog in het vaandel en dat zul je gaan merken. Als Boogschutter word je vaak ervaren als een bron van kennis. Maai' kennis is geen wijsheid. Wijsheid is toegepaste kennis. In 2007 krijg je de gelegenheid om jouw eigen kennis zelf in de praktijk te gaan brengen en zul je gaan ontdekken hoe wijs je al tijd bent geweest, zonder het echt te weten. Hoewel de Boog schutter de neiging heeft alles pas op het laatste moment te doen, is het raadzaam volgend jaar meteen aan de slag te gaan met deze puzzeltocht. Steenbokken vanaf de tweede week van januari staan iets ste viger in de schoenen, als het gaat om die autoriteit. In 2007 zal de Steenbok bewust worden van de zaden die hij al jaren heeft gezaaid. Zijn goede voor beeld - om te geven zonder iets terug te verwachten - begint door steeds meer mensen ge volgd te worden. Deze voorbeeldfunctie is een hele verantwoordelijkheid en in 2007 zul je daar regelmatig mee te maken krijgen. Om goed te bepalen waai" jouw eigen ver antwoordelijkheid ophoudt en die van een ander begint. Tot het najaar van 2007 zal het een beetje blijven rommelen, maar het zijn allemaal bouwsteentjes voor het pad dat je loopt. kracht om daar goed mee om te gaan. In 2007 is het voor de Waterman uitermate belangrijk om zich zelf te blijven. Om echt te genie ten van de dingen die hij be langrijk vindt. En naast het 'bij jezelf blijven' is het ook van be lang om wat meer te laten zien van wie je bent. Je bent een groot liefhebber van het leven, maai'je wilt jouw rol in dat leven nog wel eens een beetje baga telliseren. Ook dit jaar zal voor veel Water mannen in het teken staan van liefde. Let daarbij goed op wie je bij die liefdevolle kring betrekt. Juist als je jezelf meer zult laten zien, zul je mensen aantrekken die jou wijs maken dat je niet mag zijn zoals je bent. afbuigen. In dit sterrenbeeld is dualiteit sterk vertegenwoor digd. Zo begripsvol als de Vis kan zijn, zo boos kan hij worden als iemand zijn woord niet houdt. Een Vis kan warm én ge reserveerd zijn. Een vat vol te genstellingen. Dat wijzen de sterren voor 2007 ook uit. Een jaar vol tegenstellingen. Aan de ene kant de nadruk op jouw werk aan de andere kant de be hoefte om de band met gezin en familie strakker aan te halen.

de Faam | 2006 | | pagina 26