Explosieve toename vervoer Winterfestijn voor de van gevaarlijke stoffen jeugd van Middelburg Officiële Mededelingen dé Weekkrant De Faam Straatkinderen zijn in beeld Carina Dumais breekt door Provincie Zeeland 4 m Diversen Woensdag 27 december 2006 - Pagina 18 Jelle wil snel luxe en faam Acteur worden of tv-presentator, dat is het doel van Jelle Blok komend jaar. foto: izaak verkeste door josie kneepkens MIDDELBURG - Jelle Blok, negentien jaar, werkzaam met verstandelijk gehandi capten, wil beroemd wor den en wel zo snel mogelijk. Zijn goede voornemen voor het jaar 2007: definitief doorbreken. Momenteel speelt de Middel burger in een toneelstuk van muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke, komende zater dag heeft hij een fotoshoot bij een castingbureau en binnen kort een auditie voor een toneel stuk in Utrecht. Maar het liefst zou hij morgen al - zoals hij zelf zegt - een soort Linda de Mol willen zijn. 2007 wordt zijn jaar. Hij struint websites af op audities en ande re aanbiedingen. Van kinds af aan zegt hij al acteur te willen worden, maar dat je dat niet zomaar bent, weet de nuchtere Jelle wel. "Je moet er veel voor over hebben. Veel tijd in steken, audities aflopen en overal balle tjes opgooien. Het is behalve Oproep aan alle talentscouts van Nederland: Jelle Blok, 19 jaar, zoekt werk als tv-pre sentator, acteur in toneel stukken, soapseries en musi cals. Hij heeft een professio neel portfolio in bezit. Altijd vrolijk, positief, nuchter en houdt van hard werken, stelt hij zelf. Op zoek naar de nieuwe mannelijke Linda de Mol? Neem dan contact op met de redactie (0113- 274023) en wij verwijzen u door naar dit Zeeuwse talent. glitter en glamour vooral hard werken. Maar ik hou daar wel van." Wat hem super lijkt, is het presenteren van Yorin Travel, het Jeugdjournaal of Klokhuis. Vooral het werken met kinderen ziet hij helemaal zitten. "Door mijn werk met verstandelijk ge handicapten, ben ik gewend om ingewikkelde dingen, simpel uit te leggen. Dus Klokhuis en het Jeugdjournaal zijn op mijn lijf geschreven." Naast zijn werk, studeert Jelle Maatschappelijk Werk en Dienstverlening. Het dient als basis, voor als het artie- stenbestaan te onzeker is. Geen schroom Ook op deze opleiding werken ze aan toneelstukken en leert hij voor een groot publiek te spre ken. "Super, vind ik dat! Ik heb geen schroom. Ik heb zoiets van: 'Hier ben ik, kom maar op'." Als Jelle het voor het zeggen heeft, is hij morgen al stinkend be roemd. Inclusief dure reizen, luxe kleding, fotografen op de stoep en vooral veel geld. Neder land of daarbuiten? Beroemd worden in Nederland lijkt hem al een hele klus. "Ik zou al trots zijn als ik in Nederland bekend word. Maar weet je? In Middel burg kennen al heel veel men sen mij, in mijn vorige woon plaats ook, da's al een klein stuk je Nederland, toch?" Op de vraag "Hoe ver ga je om be roemd te worden is het even stil. Maar dan antwoordt hij reso luut: "Het moet wel dicht bij mezelf liggen. Ik zou absoluut geen naaktreportage doen bij voorbeeld. Ik ga misschien ver, zolang het bij mijn hart ligt, maar er zijn grenzen." SEROOSKERKE - Adri Abra- hamse en Jan Vogel uit Ser- ooskerke ondersteunen een Indonesisch-Chinese familie die het kindertehuis Diakon- eia Modern in Jakarta run nen. Ze vangen honderdder tig straatkinderen op die door de stad zwierven. Ze krijgen in het kindertehuis onderdak, voeding en scho ling. De familie is aangewe zen op giften. In Gasterij Stroskerke, aan de Toren straat in Serooskerke is in de cember en januari een ten toonstelling over dit werk te zien. VLISSINGEN - De Vlissingse beeldend kunstenares Cari na Dumais is doorgedrongen tot de internationale top van digitaal werkende artiesten. Het boek 'Secrets of Poser Experts' wijdt een hoofdstuk aan het werk van Dumais. Daarmee behoort ze tot een gezelschap van zestien kun stenaars, afkomstig uit de he le wereld. De Vlissingse werkt sinds kort digitaal. Na in hoofdzaak met traditione le middelen te hebben ge werkt kwam ze in 2005 naar buiten met kunstwerken die geheel op de computer zijn gemaakt. In dat jaar kreeg ze direct de Poser Best of the Best Award, de eerste prijs van een wedstrijd waarvoor een softwarebedrijf wereld wijd honderd kunstenaars aan het werk zette. In het voorjaar opent Dumais een galerie in de Lepelstraat ach ter de Sint Jacobskerk in Vlis- singen. VERVOLG Dat de jaarlijks vervoerde lading van 154 miljoen ton in 1990 groeide naar 219 miljoen nu is te verklaren door de steeds gro tere schepen op de Wester- schelde. De commissie houdt ook het vervoer van gevaarlijke stoffen in de gaten. De laatste cijfers, die van 2005, laten zien dat het aantal schepen met toxische gassen in één jaar tijd met vijf tien procent is gestegen. Ook varen er veel meer schepen met brandbare gassen over de Wes- terschelde. Wie het gemiddelde over de periode 1998-2002 naast het jaar 2005 legt, ziet een 'explosieve' toename. Het aan tal vaartuigen met brandbare gassen is met 31 procent toege nomen, het aantal boten met zeer brandbare gassen zelfs met 57 procent. Wie nu wakker gaat liggen van de cijfers, moet dat vooral niet doen. Want het aan tal zware ongevallen op de Wes- terschelde blijft beperkt. MIDDELBURG - Middelburg in Beweging en Stichting Welzijn Middelburg (ZipZapPas) stem men hun activiteiten op elkaar af tijdens alle basisschoolvakan ties. Maai- deze winter gaat de samenwerking nog een stap verder en organiseren zij samen een dag vol sport en spelplezier voor de vier- tot en met veer tienjarigen in Middelburg en omgeving. Het Winterfestijn is op 3 januari in de Kruitmolen. Kinderen kunnen er van alles zien, bele ven en ontdekken, maar vooral doen. Denk aan bowlen, tech- nokids, bordspelletjes, panna- voetbal, demo's van sportver enigingen, springkussens, air- tumbling, schminken, clowns, LEGO, KinderPersBureau, knutselen en nog veel meer. Kinderen onder de zeven jaar mogen enkel onder volwassen begeleiding naar binnen. Het Winterfestijn start op 3 januari om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Entree koste drie euro, Zip- Zappers betalen twee euro. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl AbdijNieuws In verband met het kersh reces van het provinciaal bestuur verschijnt er mo menteel geen AbdijNieuws. Het eerstvolgende AbdijNieuws is vanaf 10 januari 2007 weer te raad plegen via www.zeeland.nl. Van 25 december 2006 tot 3 januari 2007 liggen provinciale stukken ter inzage in het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Mid delburg. Natuur en landschap Vergunning Natuurbescher mingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 50 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbescher mingswet 1998 de vol gende vergunning heeft verleend. Voor schelpdieronder- zoeks activiteiten in de Natura2000-gebieden Oosterschelde en Wester- schelde is vergunning ver leend aan Wageningen IMARES afdeling Yerseke. Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118- 631795). Van 27 tot en-met 29 december 2006 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense dijk 7, Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en zaterdag van 10-13 uur. Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendma king van het besluit tot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Post bus 6001,4330 LA Mid delburg Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopi ge voorziening indienen, indien - gelet op de be trokken belangen - onver wijlde spoed dit vereist. Vergunning Natuurbescher mingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 50 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbescher mingswet 1998 de vol gende vergunning heeft verleend. Voor het verharden van een cultuurhistorische laan, de Lindelaan, bij kasteel Westhove ter plaatse van het Natura 2000-gebied Manteling van Walcheren is vergun ning verleend aan Staats bosbeheer Directie Zuid. Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-" 631795). Van 27 tot en met 29 december 2006 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecen trum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense dijk 7, Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en zaterdag van 10-13 uur. Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendma king van het besluit tot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopi ge voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit ver eist.'

de Faam | 2006 | | pagina 18