Hartje Winter heeft hart IZBH rnvmmiDe Faam Kom van de bank af, trek je jas aan, doe een sjaal om en vergeet je muts niet! De winter is hét seizoen om er lekker op uit te gaan. Geniet van een heerlijke winterwandeling, een romantische huifkartocht of een gezellige kerstmarkt. Op zoek naar leuke dingen om te doen bij jou in de buurt? Neem eens een kijkje op hartjewinter.nl. HET VOLGENDE ZWEMBAD BIJ JOU IN DE BUURT DOET MEE Duik het nieuwe jaar in De Nieuwjaars Zwembadduik Meedoen aan de Nieuwjaarsduik? Woensdag 27 december 2006 - Pagina 16 meer 25.300 dossiers van de '26.000 gezichten' zijn afge handeld. Van die gevallen kreeg 48 procent alsnog een verbüjfsvergunning, 19 pro cent verliet Nederland aan toonbaar. Nog eens 33 pro cent van de asielzoekers ver dween naar elders of in de il legaliteit Intussen gaat het allang niet meer over 26.000 gevallen. De groep zal, vol gens ex-minister Verdonk, in 2008 uit zo'n 39.500 mensen bestaan. Maximaal 22.700 komen in aanmerking voor een eventueel generaal par don. Schrijnende gevallen en gezinnen worden voorlo pig niet uitgezet tot duidelijk is geworden of het nieuwe kabinet met een generaal pardon komt. voor hem? "De eerste tijd was het ontbreken van oorlogsgelui den vrede. Nu is vrede in de eer ste plaats veiligheid. Het is er voor vluchtelingen zeker niet vrolijker op geworden de laatste twee jaar. Mensen in de opvang verkeren in grote onzekerheid en weten minder dan ooit waar ze aan toe zijn. Velen leven ook hier in angst." Vrijwilligsters Nel- la en Elisa hebben een wens voor 2007. "Dat iedere Nederlander contact heeft met een vluchte ling. Door wederzijdse ervarin gen nemen we barrières weg. La ten we als buren betrokken ra ken en daarmee begrip en toler antie een kans geven." Vluchten kan niet door elly de feijter MIDDELBURG - De Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen werk Walcheren worden be dreigd met opheffing. De subsi die van de Walcherse gemeen ten stopt in 2008. Reden voor de stichting onj een pr-offensief te openen. Want waar moeten de vluchtelingen - 750 in elf jaar - die nu worden begeleid dan heen? De stichting stelt zich ten doel een bijdrage te leveren aan de opvang en begeleiding van vluchtelingen. Op verzoek van de gemeenten wordt de intake en maatschappelijke begelei ding van deze nieuwkomers door de werkgroepen van de stichting verzorgd. Joop Flamman, coördinator bij de werkgroep vrijwilligers, is be zorgd. "Als de geldkraan dicht gaat, willen we toch met de vrij willigers door kunnen gaan.Want de vluchtelingen zijn dan niet zomaar ineens weg en moeten toch inburgeren. Ons werk blijft nodig." De grote dossierkast op het kan toor aan de Segeersweg in Mid delburg hangt vol. Dit is de groep waarvoor Vluchtelingenwerk nu nog betaald krijgt om ze te laten voldoen aan de Wet Inburgering Nieuwkomers. Flamman: "De nieuwe wet is duidelijk, maar de uitvoering laat veel te wensen over. De onder steuning stopt, maar in de prak tijk krijgen we steeds meer een functie voor mensen die niet sla gen in de procedure of bij wie de vergunning wordt ingetrokken. Mensen die tussen wal en schip vallen, of door niemand erkend worden. Onze twintig vrijwilli gers bieden ook daar hulp." Tekle Izaz weet uit ervaring wat het betekent om vluchteling te zijn. Zestien jaar geleden ont vluchtte hij Eritrea. Hij werkt nu als vrijwillige begeleider op het kantoor van Vluchtelingenwerk. Wat betekent het woord vrede Dead or Alice Xtreme 2 is een verzameling mini games. Het enige doel van deze mini games (zoals beachvolleybal en jet ski racen) is om de speler een excuus te geven om de 'pluspunten' van alle schaars geklede dames te bewonde ren. De makers (Team Ninja) hebben naar verluid veel aan dacht besteed aan het 'realistisch bewegen' van zekere ana tomische onderdelen. En het is duidelijk dat deze zelfde makers met enorm veel puberaal plezier aan het spel heb ben gewerkt. Deze game is op geen enkele manier serieus te nemen, maar dat is ook onderdeel van de lol. Als je ten minste een man bent die het leuk vindt om de ruim twee duizend 'kostuums' (dat woord is echt te veel eer voor deze nauwelijks verhullende bikini's) te verzamelen voor de rondborstige meiden, die deze vervolgens in suggestieve poses showen. Objectief gezien zijn de jetski races en vol leybal matches best leuk. Maar laten we eerlijk zijn. Daar gaat het bij Dead or Alive Xtreme 2 echt niet om. Voor Xbox 360 Tekle Izaz is begeleider bij Vluchtelingenwerk Walcheren. Zelf vluchtte hij zestien jaar geleden uit het AfrikaanseEritrea. foto: izaak verkeste Op hartjewinter.nl vind je een rijke verzameling van de leukste, winterse doe-dingen in heel Nederland! Handige,, gezellige, actie ve en sportieve tips voor het hele gezin. Van een stamppotwande ling in de Loonse en Drunense duinen tot de Nieuwjaarsduik in Scheveningen. Maar Unox heeft nog iets bedacht. Je hoeft dit jaar namelijk niet naar de Hollandse kust af te reizen om tóch aan de traditionele Nieuwjaarsduik mee te doen. Alle gezinnen in Nederland worden getrakteerd op een frisse duik dichter bij huis: gewoon in het zwembad bij jou om de hoek. Een frisse start van het nieuwe jaar, compleet met diezelfde oranje Unox mutsen en lekkere kop erw tensoep! NOORDZEE RESIDENCE DE BANJAARD Banjaard Boulevard 1 Kamperland 0113 -88 51 25 Op 1 januari 2007 wordt al weer het 10-jarig jubileum van de Unox Nieuwjaarsduik in Scheveningen gevierd. En dat gaat natuurlijk gepaard met leuke extraatjes. Zo krijgen alle deelne mers aan de Unox Nieuwjaarsduik, naast een kop erwtensoep, de enige echte jubileummuts cadeau. Om het hoofd warm te hou den, zullen we maar zeggen. Deelnemers voor de Unox Nieuwjaarsduik in Scheveningen kun nen zich op 1 januari 2007 vanaf 10.30 uur inschrijven op de bou levard in Scheveningen. Er kunnen maximaal 10.000 duikers mee doen. De kosten zijn 2,00 peT persoon. Om 12.00 uur precies klinkt op de pier van Scheveningen (recht tegenover het Kurhaus) het startschot. Meer informatie: www.nieuwjaarsduik.nl Op 1 januari kun je in zwembaden door het hele land tussen 11.00-13.00 uur een Nieuwjaarsduik nemen. Een goed alternatief voor de Nieuwjaarsduik in Scheveningen dus, deze indoor- variant van de duik bij jou in de buurt! Voor de Nieuwjaars Zwembadduik kun je een spaarkaart down loaden op www.hartjewinter.nl. Met 5 streepjescodes van Unox producten op de spaarkaart en 5,00 kunnen vijf personen het nieuwe jaar inluiden met een frisse duik!

de Faam | 2006 | | pagina 16