GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING AANVRAGEN MINIMAREGELIN GEN 2006 WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL GEM EEN T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 27 DECEMBER 2006 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487100 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. plaatsen stalen brandtrap Coosje Buskenstraat 97-99 2. aanbouwen woning Sint Maartenlaan 5. B) Aanvraag reguliere bouwvergunning: 1. verbouwen autobedrijf Gerbrandystraat 4 2. verbouwen serre Koudekerkseweg 100 3. bouwen 28 woningen Kroon juweel- 2t/m38 en llt/m27 C) Aanvraag monumentenvergunning: 1. verbouwen serre Koudekerkseweg 100 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een 'informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de'ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de 'volgende vergunningen verleend: 1. gebruiken kamerverhuurpand Kasteelstraat 96, 14-12-2006 2. gebruiken indoor speeltuin Baskensburgplein 2, 14-12-2006 3. wijziging verleende bouwver gunning 06-237 Boulevard Evertsen 30, 19-12-2006 4. restylen wasstraat Gildeweg 6, 20-12-2006 5. slopen asbesthoudende materia len Frankrijkweg 2, 20-12-2006 6. bouwen schuur Zandweg 54, 20-12-2006 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij* ons college. De ver leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de me dewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met ingediende bouwaanvragen: 1. oprichten wasstraat, vergroten werkplaats en plaatsen geluids scherm Gerbrandystraat 4. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 20 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. .Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 28 december 2006 t/m 7 februari 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schrif telijk en/ of mondeling zijn ziens wijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN). Voor een mondelinge ziens wijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-* 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 11 en 25 januari 2007. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit opslag- en transportbedrijven - van waterschap Zeeuwse Eilan den te Middelburg voor het van toepassing worden van het Be sluit. De inrichting is gelegen op het perceel Zwanenburg lx te Vlissingen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stukken liggen van donderdag 28 december 2006 tot en met 7 fe bruari 2007 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487139 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Des gewenst wordt er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 21 de cember 2006 de volgende verorde ningen heeft vastgesteld: - verordening hondenbelasting Vlissingen 2007 - verordening rioolrechten Vlissingen 2007 - legesverordening Vlissingen 2007 - verordening forensenbelasting Vlissingen 2007 - verordening reinigingsheffin gen Vlissingen 2007 - verordening marktgelden Vlissingen 2007 - verordening precariobelasting Vlissingen 2007 - verordening lijkbezorgingrech- ten Vlissingen 2007 - verordening toeristenbelasting Vlissingen 2007 - verordening onroerende zaak belastingen 2007 Bovengenoemde verordeningen bevatten onder andere de belas tingtarieven die gaan gelden met ingang van 1 januari 2007. De ver ordeningen liggen kosteloos ter. inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een afschrift van de verorde ningen worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de belastingsectie van de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487200. Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 19 decem- In de zorg gaat er vanaf 20Ö7 het een en ander veranderen. Op 1 januari is er namelijk de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), Het doel van de Wmo is iedereen te laten meedoen in de maatschappij. De ge meente gaat voortaan de Wmo uitvoeren. Dit is meteen het einde van de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) en de Welzijnswet. Die wetten vallen, samen met de huishoudelijke verzorging, voortaan onder de Wmo. Zorg door familie en vrienden Mensen moeten zoveel mogelijk voor zichzelf en voor elkaar zorgen. Ook als zij niet meer zelfstandig kunnen wonen. Bijvoorbeeld door ouderdomsklach- ten, een lichamelijke handicap, het herstellen van een operatie of door moei lijkheden thuis. Wie hulp nodig heeft, probeert eerst in de eigen omgeving een oplossing te vinden. De hulp van familie, buren en vrienden is belangrijk. Dit wordt ook wel mantelzorg genoemd. Hulp voor manfelzorgers De Wmo stelt ook regels voor mantelzorgers. De gemeente ondersteunt hen bij hun belangrijke taak. Dankzij mantelzorg kunnen mensen langer zelfstan dig blijven wonen. Maar dat lukt niet altijd. Soms wordt het werk te veel of te zwaar voor de mantelzorgers. Dan kan de gemeente Vlissingen hulp organiseren. Zorgvoorzieningen van de gemeente De gemeente Vlissingen kan voor u huishoudelijke hulp regelen, maar ook voor woningaanpassingen, hulpmiddelen, taxipassen- en scootmobielen kunt u voortaan bij de gemeente terecht. Om te weten te komen hoe wij u het beste kunnen helpen, worden er vragen gesteld om uw situatie te be oordelen. Dit kan soms direct telefonisch bij publiekszaken in het stadhuis worden gedaan, maar het is ook mogelijk dat er een deskundige naar kijkt. De gemeente Vlissingen zorgt er dan voor dat het Centraal Indicatieorgaan Zeeland (CIZ) contact met u opneemt. Indicatie blijft geldig Het kan zijn dat u al een indicatie van het CIZ hebt. Die blijft geldig tot uiterlijk 31 december 2007. U hoeft dan niets te doen. Als de indicatie verloopt kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen. Keuze uit groot aantal zorgaanbieders In Vlissingen kunt u voor huishoudelijke hulp kiezen uit een groot aantal zorg aanbieders. U kunt per 1 januari gewoon uw vertrouwde hulp houden. Maar u kunt ook kiezen voor een andere zorgaanbieder. De zorgaanbieders waar de gemeente Vlissingen mee samenwerkt zijn: Allévo Curadomi De algemene thuiszorg (DAT) Gouwe Zorg PrivaZorg RST zorgverleners SVRZ Stichting Agathos Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen Zorggroep Ter Weel Zorgstroom Persoonsgebonden budget Als u in aanmerking komt voor huishoudelijke verzorging, kunt u ook kiezen voor een Persoons Gebonden Budget (PGB). U krijgt dan geld, waarmee u zelf iemand kunt inhuren voor hulp bij het huishouden. U mag zelf kiezen wie dat is, dat hoeft niet een officiële zorgaanbieder te zijn. Eigen bijdrage Voor zorgvoorzieningen die vallen onder de Wmo wordt een eigen finan ciële bijdrage gevraagd. De hoogte van de eigen bijdrage is vastgelegd in het besluit maatschappelijke ondersteuning Vlissingen. De maximale hoogte van de bijdrage geldt voor zowel de Wmo en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en is inkomensafhankelijk. Dit betekent dat als u al het maximale bedrag heeft betaald voor huishoudelijke hulp, u niet nog eens extra hoeft te betalen voor bijvoorbeeld verpleegkundige hulp. Het Centraal administratiekantoor (CAK) zal, net zoals nu, de eigen bijdrage innen. Waar moet u heen voor hulp? Zorgvoorzieningen nodig? Neem contact op met de afdeling Publiekszaken in het stadhuis van Vlissingen. De medewerkers van de gemeente Vlissingen helpen u graag. Als u op dinsdagochtend tussen 9.00 en 12.00 uur de ge meente op telefoonnummer- 48 72 00 belt, zit er iemand aan de telefoon die u in veel gevallen direct een antwoord kan geven. Natuurlijk kunt u ook op andere werkdagen bellen naar de gemeente. Als uw vraag niet direct kan worden beantwoord zal er een afspraak worden gemaakt, zodat u terug gebeld wordt. Openingstijden van Publiekszaken: Ma t/m wo 09.00 - 16.00 u, Do 09.00 -19.00 u Vr 09.00 - 12.00 uur, 12.00 - 16.00 u (alleen op afspraak) Houdt u rondom de feestdagen rekening met beperkte openingstijden. Telefoon 0118 - 48 72 00 (ma t/m do. 09.00 -16.00 u, vr. 09.00 -12.00 u) Stadhuis Vlissingen Paul Krugerstraat 1. 4382 MA Vlissingen www.vlissingen.nl/loket ber 2006 heeft vastgesteld: het aanwijsbesluit heffingsamb tenaar het besluit en de beleidsregels maatschappelijke ondersteuning Bovengenoemde besluiten en be leidsregels gaan gelden met ingang van 1 januari 2007 en vervangen resp. de gelijknamige beleidsregels en de WVG beleidsregels met in gang van de voorgenoemde datum. De besluiten liggen kosteloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een - afschrift van het besluit worden verkregen. Vlissingen, 27 december 2006 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de nieuwspa gina 'Blauw geruite kiel' elders in dit blad-en www.vlissingen.nl Vlissingen geeft mensen met een minimuminkomen een financiële tegemoetkoming. Deze minimaregelingen 2006 kunnen nog tot 1 maart 2007 aangevraagd worden. Er zij'n verschillende regelin gen: Bijdrage 65 plus Bent u 65 jaar of ouder? Dan kunt u ook een sociaal culturele bijdrage aanvragen. De hoogte van deze bijdrage is 95,- per persoon in het gezin. Bijdrage zieken en gehandicapten Hoort u tot de doelgroep chro nisch zieken, gehandicapten of personen van 65 jaar en ouder en heeft u (naar verwachting) langer dan 1 jaar extra kosten in verband met uw handicap, chronische ziekte of uw leef tijd? Dan kunt u een bijdrage in de extra kosten aanvragen van 250,- per persoon. Bijdrage minderjarigen Heeft u kinderen die op 1 januari 2006 18 jaar of jonger waren? Dan kunt u een ver goeding krijgen voor soci- aal-culturele.activiteiten van uw kinderen van 140,-- per kind op de basisschool. Voor kinderen op het voortgezet onderwijs is een bijdrage van 200,- per kind mogelijk. Het moet gaan om bijvoor beeld de kosten van internet (waaronder de kosten van een abonnement bij een provider maar ook bijvoorbeeld de aanschaf of reparatie van een computer), bioscoopbezoek, muziekles, kosten van zwem lessen of lidmaatschap van een sportclub. Voor informatie en aanvraagformulieren: Sociale Dienst Walcheren Kanaalweg 3 Middelburg ma t/m vr 09.00 - 10.30 uur telefoon 0118- 43 27 00. Paauwenburg Wordt NIET opgehaald op: Nieuwjaarsdag maandag 1 fan. 2007 Wordt WEL opgehaald op: dinsdag 2 jan. 2007 (groene container) Binnenstad Wordt NIET opgehaald op: Nieuwjaarsdag maandag 1 jan. 2007 Wordt WEL opgehaald op: dinsdag 2 jan. 2007 (zakken) In verband met wijzigingen in het inzamelschema dient uw container om 07.30 uur klaar te staan voor de ophaaldienst. Voor informatie belt u 0118-487430. www.vlissingen.nl/afval

de Faam | 2006 | | pagina 12