f HOOGSTE SPEKCHEQUE NAAR 'T ZAND HUISHOUDELIJKE VERZORGING IN DE WMO rfflfTTTTTTlDe FaamWoensdag 27 december 2006 - Pagina 11 Wildgeparkeerde fietsen weg rond station A Afsteken vuurwerk Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Begin dit jaar is het Besluit rijks subsidiëring instandhouding monumenten (Brim) in werking getreden. Het Brim richt zich op instandhouding van rijksmonu menten. Onder instandhouding worden onderhouds- en herstel werkzaamheden verstaan die voor het behoud van het monu ment noodzakelijk zijn. Door monumenteneigenaren financi eel te ondersteunen wordt plan matig en goed onderhoud gesti muleerd, waarbij slechts inciden teel een noodzakelijke restaura tie voorkomt. Eigenaren van woonhuizen en boer derijen zonder agrarische functie hebben aanspraak op een lening, en de overige rijksmonumenteigenaren hebben aanspraak op subsidie. De hoogte van de lening hangt af van de fiscaal aftrekbare onderhouds kosten. Het Bureau Monumentenpan den van de Belastingdienst stelt deze vast. De Belastingdienst hanteert het begrip 'onderhoudskosten' voor zowel onderhoud aan als restauratie van een rijksmonument. Voordat een lening of subsidie wordt aangevraagd, mag nog niet met de werkzaamheden zijn begonnen. Bovendien moet nagegaan worden of een vergunning vereist is. Neem hier over tijdig contact op met de gemeente. De regeling wordt uitgevoerd door het rijk. Raadpleeg voor meer infor matie de volgende websites: www.racm.nl (Rijksdienst voor arche ologie, cultuurlandschap en monu menten) en www.restauratiefonds.nl. Fietsen die op het stationsplein ver keerd geparkeerd staan, zijn worden verplaatst naar de achterzijde van het station, aan de kant van Dauwendaele. Ook de komende maanden vinden er regelmatig ver plaatsingsacties plaats. Zorg er dus voor dat uw fiets altijd tussen de beu gels staat. Tussen de beugels Fietsen mogen alleen tussen de beu gels geplaatst worden. Dat is opge nomen in de Algemene Plaatselijke Verordening. Gelukkig houden veel mensen zich aan de regels. Maar nog niet iedereen. Dat is jammer en onnodig. Vaak staat er slechts een fiets tussen twee beugels, terwijl er ruimte is voor twee. Aan de kant van Dauwendaele .staan beugels soms zelfs helemaal leeg. Er is dus altijd wel een vrije plek te vinden om uw fiets te parkeren. Bovendien kunt u voor slechts 1,10 per dag gebruik maken van de bewaakte stalling. Rotjes, vuurpijlen en prachtige sier- potten; vuurwerk hoort bij de jaarwis seling. Afsteken mag op 31 decem ber van 10.00 tot 1 januari 2.00 uur. Voor de veiligheid vragen wij u na het knallen de straat aan te vegen en lege flessen op te ruimen. Jongeren die te vroeg vuurwerk afsteken, ris keren een straf via het Halt-bureau. Zij moeten dan bijvoorbeeld aan het werk bij de gemeente of een zorg centrum Vorige week dinsdag reikte wet houder Albert de Vries de spek- cheques 2006 uit. Van de zestien aanvragen voor een cheque wer den er elf gehonoreerd. De jury, vertegenwoordigers uit de Middelburgse wijken, was verheugd over het aantal aanvragen. Volgens de jury betekent dit dat de mensen steeds meer betrokken zijn bij hun wijk en de leefbaarheid ervan. Niet alle aanvragen konden worden gehonoreerd, omdat er regels gelden waaraan de aanvragen moeten vol doen. De aanvraag moet gaan om een project dat de leefbaarheid in de wijk bevordert en dat de wijkbewo ners daarbij in de toekomst betrekt. Zo kreeg de wijkvereniging 't Zand het maximale bedrag van 1.500 euro toegekend. De wijkvereniging diende een aanvraag in voor vervanging van speeltoestellen. Omdat de aanpas singen door buurt- en wijkbewoners gezamenlijk worden uitgevoerd is er volgens de jury duidelijk sprake van activiteiten gericht op het bevorderen van contacten tussen kinderen en ouders en tussen verschillende groe pen bewoners. Ook oranjevereniging Arnemuiden diende een aanvraag in voor jeugd- activiteiten. De spekcheque is bedoeld om de jeugd zelf activiteiten te laten ontplooien voor de plaatse lijke jeugd, los van de oranjevereni ging. Het initiatief komt van buurtbe woners en is bedoeld om nieuwe Wethouder Albert de Vries (links) feliciteert Wim Schuit van oranjevereniging Arnemuiden met het winnen van een spekcheque. foto: Jacky Nijsen ideeën door en voor buurtbewoners te stimuleren. Als aanmoediging kende de jury daarom een bedrag van 125 euro toe. Het project van de stichting Calimero was voor de jury hét voorbeeld dat velen zouden moeten volgen. De stichting kreeg een cheque ter waarde van 1.000* euro voor het organiseren van een Halloweenfeest in de wijk Nieuw Middelburg. Het doel van het feest is dan ook veel ruimer dan alleen kinderen snoep laten ver zamelen, namelijk het samenbrengen en samen laten werken van bewo ners met zeer uiteenlopende achter grond. Volgend jaar worden er weer spek- cheques uitgereikt. Heeft u ideeën die u graag samen met wijkbewoners uit wil voeren, maar de financiële middelen ontbreken, dan kunt u een aanvraag indienen om in aanmerking te komen voor een spekcheque. Neem contact op met Bram van Houte van de gemeente, telefoon 67 57 88. Op 1 januari 2007 treedt er een nieuwe wet in werking, de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Door deze wet wordt de gemeente verantwoordelijk voor de huishoudelijke verzorging. Het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) zal voor de gemeente beoorde len of iemand in aanmerking komt voor huishoudelijke verzorging. De manier waarop het CIZ dit doet, is dezelfde als tot nu toe. Soms is het nodig dat het CIZ bij u op huisbezoek komt, maar dikwijls zal een indicatie telefonisch afgehandeld kunnen wor den. Als u op dit moment al een indicatie voor huishoudelijke verzorging heeft, is het belangrijk dat u controleert tot wanneer deze indicatie geldig is. Wanneer uw indicatie binnenkort afloopt en u nog in aanmerking wil komen voor huishoudelijk verzorging, dient u contact op te nemen met het CIZ voor een nieuwe indicatie. De gemeente Middelburg heeft contracten gesloten met zorgaanbie ders die de huishoudelijke verzorging bij u thuis kunnen leveren. U mag zelf een keuze maken uit deze zorgaan bieders. Als uw huidige zorgaanbie der in het rijtje staat, kunt u uw zorg aanbieder houden. Als u dat wilt, kunt u natuurlijk ook een andere zorgaan bieder kiezen of overstappen op een persoonsgebonden budget. De geselecteerde aanbieders zijn: Allévo, Curadomi, De Algemene Thuiszorg (DAT), NedZorg, PrivaZorg, RST Zorgverleners, SVRZ, Stichting Agathos Thuiszorg, Stichting Werkt voor Ouderen, Zorggroep Ter Weel, Zorgstroom, Philadelphia Zorg en Stichting Zorgverlening. Voor vragen over uw indicatie kunt u contact opnemen met het CIZ, tele foonnummer 67 08 00. Voor meer inhoudelijke vragen kunt u contact opnemen met de gemeente Middelburg, Annelies de Rooij, tele- ioonnummer 67 57 96. Houd u er rekening mee dat het stadskantoor deze week gesloten is.

de Faam | 2006 | | pagina 11