nieuwjaarsbijeenkomst gemeente het woord aan raadslid chris simons vwvw.middelburg.nl dé Weekkrant De Faam Openingstijden gemeente rond feestdagen Wijziging ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op Winterfeest voor Middelburgse jeugd Nieuwe weblogs Middelburgse raadsleden Woensdag 27 december 2006 - Pagina 10 Gemeente Middelburg wenst u een prettige jaarwisseling. U bent van harte welkom op de gemeentelijke nieuwjaarsbijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Die is op zaterdag 13 januari van 14.00 tot 18.00 uur. De nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg staat in het teken van kunst- en cultuur educatie. Middelburgse organisaties op het gebied van kunst en cultuur geven pre sentaties en u kunt ook meedoen aan workshops. Natuurlijk ontbreekt de toespraak van de burgemeester niet en is er gele genheid om handen te schudden en te genieten van een hapje en een drank je. Programma 14.00 uur: opening door burge meester Koos Schouwenaar. 14.00 - 16.30 uur: Middelburg toont haar kunsten! Geniet van optre dens en demonstraties van het Middelburgs Theater, Musicalvereni ging Papilion, Toneelvereniging Pauze, Muziekvereniging Arnemuiden, Middel burgs Muziekkorps, Koninklijke Oratoriumvereniging, Zeeuwse Muziek school, zangvereniging Quodlibet en Kunsteducatie Walcheren. Doe mee aan een van de workshops. Introductie van stadsdichter Marcel Koopman. 15.00"- 16.00 uur: Hoe denkt de Middelburgse politiek over kunst en cultuur? Schuif aan in het politiek café. 16.00 - 18.00 uur: Nieuwjaarsreceptie. Een uitgebreid programma is op de nieuwjaarsbijeenkomst verkrijgbaar. Maak kennis met de bieb De Zeeuwse Bibliotheek koppelt een bijzondere actie aan de nieuwjaarsbij eenkomst. De eerste vijfhonderd bezoekers van de bijeenkomst krijgen een gratis kennismakingsabonnement, de Minikaart. Dat betekent een jaar lang boeken, films en cd's lenen. De kans om te proeven van de diensten van de bibliotheek. Voorwaarde is dat u nu niet lid bent van de bibliotheek. Kijk ook eens op de website van de Zeeuwse Bibliotheek, www.zeeuwsebibliotheek.nl Zo tussen de feestdagen in is het juist een tijd voor reflectie en voor vooruit kijken. Hoe liep 2006 en wat kunnen we in 2007 verwachten. 2006 2006 is de start van de nieuwe raad. Met volle overtuiging doet de WD- fractie mee in de coalitie. Voor Middelburg was en is het van belang om stabiliteit en draagvlak in de raad te hebben. Met de coalitie van de vier grootste partijen is dat een goede basis. Er is hersteld vertrouwen, de financi ën zijn op orde en een basis voor de toekomst is gelegd. Een jaar waar we met de hele raad gewerkt hebben aan complexe onderwerpen, waaronder de Wmo en diverse bouwlocaties middenin een wijk, dorp of stad. Dit werd en wordt gedaan in nauwe samenwerking met bewoners, cliën tenorganisaties en klankbordgroe pen. Deze samenwerking is de parti cipatie die wij als WD-fractie ook in de toekomst voor ogen staat. De manier waarop op dit moment gewerkt word aan het project "rond om Arnemuiden" is daar een goed voorbeeld van. In een vroeg stadium meepraten. Uitgangspunten zijn bepaald en die dienen als leidraad. Natuurlijk kunnen we niet iedereen tevreden houden. Het is ook bijna niet uit te leggen aan bewoners die vanuit hun voordeur hun uitzicht drastisch zien veranderen. Uitleggen waarom deze bouwlocaties nodig zijn, waarom we in de wijk aan ver nieuwing doen en waarom we probe ren de wijken nieuw elan te geven voor al haar bewoners. 2007 Met de herijking van de kwaliteitsat las starten we in 2007. Deze kwali teitsatlas is jarenlang de leidraad voor het te voeren beleid geweest. Nu gaan we hem verbreden met een sociale en economische paragraaf erbij zodat de nieuwe kwaliteitsatlas voor de komende 10 jaar weer als belangrijke leidraad gebruikt kan wor den. 2007 is vooruit kijken. Het moment dat gestart wordt met de aanleg van de N57. Voorbereidingen en uitvöe- Rond de feestdagen gelden voor gemeente Middelburg andere openingstijden dan u gewend bent. De afdeling Publiekszaken is op bepaalde data open om u van dienst te zijn. Hoe zit het pre cies? Gemeente Middelburg is de laatste week van het jaar gesloten. Alleen de afdeling Publiekszaken is open op 28 en 29 december van 9.00 tot 13.00 uur. U kunt dan onder andere terecht voor reisdocumenten, rijbewijzen, uit treksels, parkeervergunningen, adreswijzigingen, aangiften geboorte en overlijden. Donderdagavond 28 december is de afdeling Publieksza ken gesloten. Het stadskantoor is dinsdag 2 januari vanaf 9.30 uur weer normaal open. De Sociale Dienst Walcheren zit ook in het stadskantoor. De dienst houdt tijdens de feestdagen de openingstij den van de gemeente aan en is 's middags alleen telefonisch bereik baar. r Vanwege Nieuwjaar is er een wijzi ging in het ophalen van huisvuil. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op dinsdag 2 januari opgehaald Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender. De kalender voor 2007 valt begin januari bij 'u op de mat. Van maandag 8 tot en met vrijdag 12 januari haalt de gemeente tegelijker tijd met het huisvuil ook kerstbomen, op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met uw afval container of vuilniszak voor zeven uur 's morgens buitenzetten. Er rijdt een extra wagen, speciaal voor de bomen. U moet de boom 'kaal' aan bieden; de pot en kerstversiering moet u dus eerst verwijderen. Als u wilt kunt u de kerstboom ook zelf wegbrengen naar de milieustraat aan de Waldammeweg. ring die in het gebied veel doet ver anderen en drukte met zich mee zal brengen. Verder zal het op econo misch vlak belangrijk zijn om bedrij ven te vinden die zich in Middelburg willen vestigen. Duidelijke acquisitie in combinatie met de positieve uit straling van Middelburg moeten ervoor zorgen dat we niet alleen qua bevolking maar ook qua bedrijven kunnen groeien. Aanjagers hiervoor als het centrum, die in de top van Nederland zit, culturele voorzienin gen en hoogwaardige scholen dienen we daarom ook te koesteren. Punten van aandacht of zorg zijn er voor 2007 ook. De WD-fractie maakt zich onder andere zorgen over de verwezenlijking van de sportboule- vard. Bij het niet doorgaan hiervan zijn niet alleen twee grote verenigin gen de dupe maar heeft het ook een sneeuwbaleffect op diverse locaties in Middelburg. Bijzondere aandacht zullen we heb ben voor de daadwerkelijke invoering van de Wet maatschappelijke onder steuning. Middelburg loopt hier dank zij het werk van het college in voor op, maar u als bewoner rekent op ons om ook de uitvoering goed te laten verlopen. De WD-fractie wenst u een goed en voorspoedig 2007 toe. Chris Simons Fractievoorzitter WD Middelburg Het nieuwe jaar begint leuk voor de Middelburgse jeugd. Op woensdag 3 januari is het namelijk van 10.00 tot 17.00 uur Winterfeest in De Kruitmolen. Je kunt dan onder ande re bowlen, uit je dak gaan op spring kussens en knutselen. Ook zijn er clowns en kun je je laten schminken. De entree is drie euro, maar wie een ZipZap-pas heeft, mag voor twee euro naar binnen. De passen van 2006 en 2007 zijn geldig. Kijk voor meer informatie op zipzappas.nl De nieuwe weblogs van raadsle den zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De fractie- weblogs zijn vervangen door weblogs die op individuele titel en op eigen initiatief worden bij gehouden. Er zijn voor de deelnemende raadsle den twee voorwaarden aan verbon den, namelijk wekelijks berichten plaatsen en reageren op reacties van burgers. Houden raadsleden zich niet aan deze voorwaarden dan verdwijnt hun weblog van de website. Hiermee hoopt de raad op meer interactieve communicatie met de burger. De raadsleden houden de weblogs - een soort dagboek- op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. Neem gerust eens een kijk je.

de Faam | 2006 | | pagina 10