DAG VAN HET STADHUIS KLEURWEDSTRIJD TREKT DEELNEMERS UIT HELE WERELD Uitreiking spekcheques ZEP een stap verder Woensdag 13 december 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg staat in het teken van kunsteducatie. De bijeen komst is op zaterdag 13 januari van 14.00 tot 18.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. U bent van harte welkom om bestuurders en medeburgers het beste voor 2007 te wensen. Het complete programma leest u binnenkort op deze pagina en op middelburg.nl. Wethouder Koól-Blokland (links) en mevrouw Van Meerkerk van ROC Zeeland feliciteren elkaar met de overeenkomst. foto: Chris Marijs Afgelopen vrijdag is een belang rijke stap gezet in de ontwikke ling van het ZEP, de elk-weer- voorziening die gepland is tussen de Schroeweg en bedrijventer rein Mortiere. Wethouders Albert de Vries en Hannie Kool-Blokland en bestuurders van het ROC ondertekenden een intentieover eenkomst voor verdere samen werking. De gemeente koopt het schoolge bouw aan de Ravensteijnweg van het ROC, waardoor voor deze instantie de weg vrij is om een aantal van haar opleidingen te huisvesten op ZEP. De school ziet op deze locatie goede mogelijkheden voor praktijkgericht werken en stages. Voor de gemeen te en ontwikkelaar TCN is de komst van het ROC een belangrijke peiler in het totale plan. Met de combinatie van een oplei dingsinstituut en leisure-activiteiten als Miniatuur Walcheren, Voetbal Totaal en een Van der Valk-hotel komt er een interessante bundeling van activiteiten langs de Schroeweg. Hulpkerstmannen die op zoek zijn naar een geschikt cadeau, kunnen hun slag slaan in de Middelburgse binnenstad. Naast de reguliere koop avonden op donderdag zijn de win kels extra open. Koopavond elke donderdag tot 21.00 uur. Extra koopavond op vrij dag 22 december. Extra koopzondag op 17 december van 13.00 tot 17.00 uur. Wie een goed idee heeft om de leef baarheid in de wijk te verbeteren, kan een spekcheque verdienen. Die che que staat voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. De ronde voor 2006 zit erop. Wethouder Albert de Vries maakt de winnaars bekend op dins dag 18 december. Vanaf 16.00 uur bent u van harte wel kom om de prijsuitreiking in het stadskantoor bij te wonen. Programma 10.15-10.45 Informatie Trouwen in Middelburg' 10.45-11.15 Lezing 'Wat er niet verandert' 11.15-12.15 Lezing 'Geschiedenis van stad en stadhuis' 11.30-12.15 Muziek op de RA en Graduate School of Music 12.15-13.00 Lezing 'De Roosevelt familie en Middelburg' 12.15-13.00 Lezing 'Kunstcollectie stadhuis' 13.00-13.10 Overdracht aan Dr. H. Kool-Blokland 13.10-13.25 Optreden koor Roosevelt Academy 13.15-14.00 Lezing 'Herontdekking verloren gewaande taal: het Cappadocisch' 14.00-14.30 Lezing 'Wat er niet verandert' 14.00-14.30 Informatie 'Trouwen in Middelburg' 14.30-15.30 Lezing 'Geschiedenis van stad en stadhuis' 15.00-15.45 Lezing 'Algemene informatie RA' L. Slager Trouwzaal Mr. J.M. Schouwenaar Burgerzaal Prof.Dr. H. Adriaansens Drs. P.W. Sijnke Raadzaal Drs. T. van Gent Prof.Dr. A. Clement Leslokaal 15 studenten RA Dr. W. van den Broeke Leslokaal 13 studenten RA Drs. R.L. Koops Burgerzaal Drs. P.W. Sijnke Drs. R.L. Koops Burgerzaal Drs. P.W. Sijnke Dr. T. Erhardt Burgerzaal Prof.Dr. M. Janse Raadzaal Mr. J.IVT. Schouwenaar Burgerzaal Prof.Dr. H. Adriaansens L. Slager Trouwzaal Drs. P.W. Sijnke Raadzaal Drs. T. van Gent A. Luscombe Leslokaal 13 Elk uur Rondleiding door het gotisch deel Touristshop Voorhal Elk half uur Rondleiding door gebouwen RA studenten RA Voorhal De Vleeshal is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en heeft een expositie van Germaine Kruip, een Counter composi tion (contra compositie): een los zwevend plafond van 17x6,5 meter in de gotische ruimte. Toegankelijk voor iedereen: gotisch deel en begane grond niet-gotisch deel. Overige gebouwen RA alleen toegankelijk tijdens rondleidingen. De winaars van de Sinterklaas- kleurwedstrijd zijn bekend. Na lang vergaderen zijn Sinterklaas en de burgemeester het eens geworden over de winnende kleurplaten. Vorige week hebben de prijswinnaars tijdens een fee stelijke prijsuitreiking de prijs in ontvangst genomen. Het uitzoeken van de winnende kunst werken was nog een hele klus, want ruim vijfhonderd kinderen hebben hun kleurplaat ingezonden. Niet alleen uit Zeeland, maar uit heel Nederland en zelfs ook uit Duitsland en Canada. Verschillende basisscho len hebben meegedaan met de wed strijd en ook Stichting Philadelphia heeft haar tekeningen naar de gemeente gestuurd. Sinterklaas en de burgemeester waren blij verrast door de overweldigende deelname Op zaterdag 16 december van 10.00 tot 16.00 uur is het open dag in het stadhuis aan de Markt. Tijdens deze 'Dag van het Stadhuis' zijn alle ruimtes van het gotisch en niet-gotisch deel voor iedereen toegankelijk en zijn er diverse activiteiten. Burgemee ster en wethouders van de gemeente en het management team van de Roosevelt Academy zijn de hele dag aanwezig om uw vragen te beantwoorden. In 2003 is besloten dat de toen nog op te richten Roosevelt Academy het niet- gotisch deel zou huren en ook gebruik kon maken van het gotisch deel. Het college van Middelburg heeft het voornemen om nu het beheer van het gotisch deel van het stadhuis over te dragen aan de Roosevelt Academy. De zeggenschap over het gebouw blijft gewoon bij de gemeente. Weinig verandering Met de overdracht van het beheer van het gotisch deel zal niet veel verande ren: Rondleidingen in het stadhuis door stadsgidsen van de Touristshop blij ven doorgaan; •Activiteiten van de gemeente zoals vergaderingen, symposia, informa tiebijeenkomsten, recepties en ont vangsten blijven ook in het stadhuis plaatsvinden; Middelburgse organisaties kunnen nog steeds ruimtes huren in het gotisch deel; Het blijft mogelijk te trouwen in de trouwzaal in het gotisch deel van het stadhuis; Zoals altijd worden er concerten gehouden in de burgerzaal; De Roosevelt Academy blijft sympo sia, lezingen, concerten, internatio nale ontvangsten en culturele acti viteiten organiseren. De meeste zijn openbaar toegankelijk; Het Zeeuws Archief blijft toezicht uit- Ook de burgerzaal is te bezoeken op de Dag van het Stadhuis. oefenen op de kunstcollectie. Sterker nog, de capaciteit van het toezicht wordt nog verder opge voerd; De kunstcollectie blijft toegankelijk voor de bezoekers van het stadhuis. De collectie is onlangs digitaal vast gelegd en is binnenkort op internet te bekijken. en de creatieve uitspattingen van de Alle deelnemers bedankt voor het kinderen. insturen van de kleurplaat! De winnaars van de Sinterklaaskleurwedstrijd op bezoek in het stadskantoor.

de Faam | 2006 | | pagina 9