RMDSVERGADERING IN STADSKANTOOR HET WOORD AAN RAADSLID CHRIS DEKKER de Weekkrant De Faam Vernieuwde weblogs Middelburgse raadsleden A Openingstijden gemeente rond feestdagen Vergadering over straatnamen Woensdag 13 december 2006 - Pagina 8 Naar eer en geweten Bij de verkiezingen vorige maand voerde de SGP campagne onder het motto: Naar eer en geweten. Is dat nu zo 'origineel? Elke bestuurder en zeker een SGPer handelt toch naar eer en geweten? Uiteraard, maar met dit thema wil de SGP nog iets meer zeggen. In al ons handelen dienen we de eer van God op het oog te heb ben. Dat is de kern van de bood schap voor bestuurders en burgers. Drank en drugs zijn dodelijk ledereen kent wel de vetgedrukte teksten op pakjes sigaretten. Roken is dodelijk. Maar drugsgebruik is nog erger en overmatig alcoholgebruik verwoest lichaam en geest. Onderzoeksgegevens wijzen uit dat het alcohol-en drugsgebruik onder jongeren de laatste jaren fors geste gen is. Op steeds jongere leeftijd gaan jongeren drinken en drugs gebruiken. De SGP maakt zich daar grote zorgen over. Omwille van de geestelijke en lichamelijke gezond heid van jongeren en ook vanwege de sociale gevolgen voor de samen leving. Jongeren hebben het nodig in bescherming genomen te worden. Dit is een taak voor ouders, onder wijs en overheid. Wat op gebied van "roken" bereikt is, kan en moet ook voor alcohol en drugs. Vorige maand heeft de gemeente raad bij de behandeling van de pro grammabegroting een motie van de SGP aangenomen om het alcohol- en drugsgebruik onder jongeren terug te dringen. Een stap in de goede rich ting. Monumentenzorg Het doet ons goed dat Middelburgers hun monumenten koesteren. Velen waren bezorgd toen in het nieuws kwam dat de gemeente het oude stadhuis van de hand ging doen. Dat gebeurt natuurlijk niet. Het is een voorrecht om een monument als het Middelburgs Stadhuis te mogen bezitten. Het is bovendien ook een gebouw dat weergeeft wat voor zorg en moeite er besteed is aan de wederopbouw van de stad na de Tweede Wereldoorlog. Maar een monument heeft wel een goede beheerder nodig. En de beste beheerder is volgens ons de bewo ner. Daarom ziet de SGP het als een mogelijkheid dat de Roosevelt Academy het stadhuis beheert als daarover heel goede afspraken wor den gemaakt. De controle op het beheer blijft natuurlijk bij de eigenaar en dat blijft de gemeente Middelburg. Zaterdag 16 december is het 'open (stad)huis'. Komt u ook een kijkje nemen? Chris Dekker fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl Rond de feestdagen gelden voor gemeente Middelburg andere openingstijden dan u gewend bent. De afdeling Publiekszaken is op bepaalde data open om u van dienst te zijn. Hoe zit het pre cies? Gemeente Middelburg is de laatste week van het jaar gesloten. Alleen de afdeling Publiekszaken is open op 27, 28 en 29 december van 9.00 tot 13.00 uur. U kunt dan onder andere terecht voor reisdocumenten, rijbe wijzen, uittreksels, parkeervergunnin- gen, adreswijzigingen, aangiften geboorte en overlijden. Donderdagavond 28 december is de afdeling Publiekszaken gesloten. Het stadskantoor is dinsdag 2 januari vanaf 9.30 uur weer normaal open. De nieuwe weblogs van raadsle den zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De fractiewe- blogs zijn vervangen door web logs die op individuele titel en op eigen initiatief worden bijgehou den. Er zijn voor de deelnemende raadsle den twee voorwaarden aan verbon den, namelijk wekelijks berichten plaatsen en reageren op reacties van burgers. Houden raadsleden zich niet aan deze voorwaarden dan ver dwijnt hun weblog van de website. Hiermee hoopt de raad op meer inter actieve communicatie met de burger. De raadsleden houden de weblogs - een soort dagboek- op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. De commissie Straatnaamgeving vergadert op woensdag 20 decem ber in het stadskantoor. Op de agenda staat onder andere de naam van een straat op het voorma lige Arduinterrein. De vergadering is openbaar en begint om 9.30 uur. Vanwege de feestdagen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Let voor al op de wijziging op Eerste Kerstdag; het huisvuil wordt enkele dagen eerder opgehaald. Het huisvuil van maandag 25 december wordt op vrijdag 22 december opge haald. Het huisvuil van dinsdag 26 december wordt op woensdag 27 december opgehaald. Het huisvuil van maandag 1 januari wordt op dinsdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender. De kalender voor 2007 valt begin janu ari bij u op de mat. De gemeenteraad van Middel burg komt op maandag 18 december bij elkaar voor de laat ste raadsvergadering van dit jaar. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsverga dering 13 november 2006 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Tarieven onroerendzaakbelastin- gen en forensenbelasting 2007 5. Vaststellen rechtmatigheidskader 6. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2006 7. Begrotingswijziging naar aanlei ding van de 3e kwartaalrapporta ge 2006 8. Liquidatierekening Stichting Stadstoezicht Vlissingen Middelburg 9. Vaststellen voorlopige bijdrage 2007 gemeenschappelijke rege ling Zeeuws Archief 10. Deelname aan Economische Impuls Zeeland 11. Verzoek vrijstelling artikel 19 lid 1 WRO ten behoeve van perceel aan de Binnendijk te Nieuw- en St. Joosland 12. Verzoeken om planschade 13. Bezwaarschriften tegen voorbe- reidingsbesluit d.d. 19 juni 2006 14. Meewerken aan verplaatsing van Miniatuur Walcheren naar het ZEP-terrein 15. Opheffen gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek 16. Benoeming lid Adviescommissie Kunst in de openbare ruimte van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM) 17. Beschikbaar stellen aanvullend krediet voor gemeentelijke pro jecten in het kader van de N57 18. Instemmen met de 3e begro tingswijziging Sociale Dienst Walcheren 19. Wijziging verordening Voorzie ningen huisvesting onderwijs gemeente Middelburg 20. Wijziging verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Middelburg 21. Instemmen met jaarstukken 2004, 2005, begrotingswijziging 2006 en niet instemmen met begroting 2007 gemeenschap pelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren, onderdeel WVG 22. Vaststelling jaarrekening 2004 (inclusief liquidatiesaldo) Stichting Regionaal Indicatieor gaan Walcheren (RIO Walcheren) en opheffen gemeenschappelijke regeling inzake de subsidiëring van de Stichting Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren 23. Vaststelling fasering oproep inburgeringsplichtigen en veror dening Wet Inburgering 2007 24. Vaststelling jaarrekening en jaar verslag 2005 van de gemeen schappelijke regeling BWSW (in liquidatie) 25. Exploitatie-opzet Dokstraat te Arnemuiden 26. Grondexploitatie-opzet 'omge ving Roggeveen-Noordsingel' 27. Tijdelijke verlenging verordening Gemeentelijke Rekenkamer 28. Taakstelling Subsidiebundel Ste delijk Sociaal Beleid 2005-2008 Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 18 december-en reacties van bezoekers en bestuurders. De uitzending staat op voor donderdag 21 december om 20.00 uur. Herhaling op vrijdag 22 december om 19.00 uur.

de Faam | 2006 | | pagina 8