Plakje populier populair op Walcherse scholen in kersttijd World of Warcraft verslavend en isolerend Officiële Mededelingen dé Weekkrant De Faam De sterkste Zeeuwse mannen in kerstconcert Apollo met kinderkoor Provincie Zeeland Sluiting kantoren provincie Natuur en landschap Vergunning Natuurbescher mingswet 1998 Woensdag 13 december 2006 - Pagina 7 Tijdrovend DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Kom er maar even bij zitten. Ik moet iets afmaken. Hier zijn de karakters level twin tig, ik ben zelf level zestig. Dus loop er flierefluitend door heen." In een kamertje tussen de huis- en slaapka mer staat een laptop. Daar op speelt Angelo de Hilster (31) uit Vlissingen World of Warcraft (WoW). Volgens velen een verslavend en iso lerend spel. Een waterkoker heeft Angelo de Hilster binnen handbereik. En ook de televisie staat strategisch opgesteld in het tussenkamer- tje. Evenals de hondenmand die dichtbij de speelplek is neerge zet. Verkeerde vrienden hebben er voor gezorgd dat Angelo voor zichtig is geworden. "Ik zie het niet als een isolement. Dan zou ik ongelukkig zijn. Wel als een uit de hand gelopen hobby. We kelijks ben ik zo'n zevenenvijftig uur met WoW bezig. Als je wei nig vrienden over de vloer hebt, is het nogal stil. Om gezelligheid in huis te halen heb ik een hond genomen. Dat geeft de verplich ting om drie keer per dag naar buiten te gaan. Ik wil Saaitje niet meer kwijt." Ongezond De warme maaltijden schieten Nu Angelo de Hilster-aan zijn top is bij World of War craft weet hij er veel over te vertellen. "Het is een Rol Playing Ga me en je kruipt in de huid van bepaalde karakters. Je begint klein en wordt steeds sterker met je harnas, be pakking en wapens," zo ver telt Angelo. "Level 1 is het laagste. Ik hoor bij de betere spelers. In januari komt er een uitbreiding, dan gaat het tot zeventig. Het spel kost ongeveer vijf enveertig euro. Iedere twee maanden koop ik een game- kaart voor zesentwintig eu ro. Voor een uitbreiding betaal je vijfendertig euro. Met het spel kun je geen geld win nen. Het gaat om de eer, wie de sterkste is." er meestal bij in. „Ik eet brood en kook niet. Af en toe maak ik warm eten als ik echt trek heb. Het Senseo-apparaat staat in de burnt, dan hoef ik weinig stap pen te doen tijdens het spel", al dus Angelo de Hilster. "Sommigen vinden het raar dat ik zo vaak achter de computer zit. Ze zeggen dat het ongezond is. Dat is hun mening. Zo voel ik het niet. Straks als iedereen aan het kerstdiner zit en later oud en Angelo de Hilster achter zijn laptop. nieuw viert, dan zit ik achter mijn laptop en speel World of Warcraft. Lekker rustig. Die dagen heb ben voor mij niets speciaals. Als mensen mij uitnodigen ga ik er naar toe. Ik zal het zeker niet af zeggen. Er zijn weinig mensen die mij vragen. Hoewel er bij WoW duizenden deelnemers zijn, ken ik er enkele bij naam. Ik heb een speciaal programma waar wij via een microfoon met elkaar kunnen praten. De ga mers zitten overal in de wereld. Regelmatig hebben we telefo nisch contact. En volgende zo mer ga ik naar Engeland. Door het spel heb ik iemand leren kennen. Je kan World of War craft niet in je eentje spelen, het is juist een game om samen te doen. Soms ben ik het een avondje beu. Dan ga ik een an der spel doen. Motorrace bij voorbeeld." World of Warcraft gaat niet voor alles. Angelo de Hilster: "Als ik een leuke wouw tegen kom, zal ik minder tijd aan het spel besteden. Ik zal beslist geen nee zeg gen tegen een relatie. Alleen heb ik die nu niet." VLISSINGEN - Het Christe lijk Zeeuws Mannen Ensem ble geeft zaterdag 16 decem ber om 20.00 uur een kerst concert in de Jacobskerk te Vlissingen. De toegang be draagt 5 euro, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Het Zeeuws Man nen Ensemble werd opge richt in januari 2003. Enkele mannen startten aanvanke lijk met een cursus stemvor- ming en zangtechniek onder leiding van Jan van den Bos. Deze cursus is uiteindelijk de bakermat geworden van het ensemble, dat thans bestaat uit 17 zangers, die zo hoog mogelijk niveau willen berei ken. Daartoe wordt er inten sief gestudeerd en gerepe teerd, enerzijds door nog steeds (individuele) aan dacht te schenken aan stern- vorming en zangtechniek en anderzijds het instuderen van een breed muziekreper toire. Het ensemble staat onder leiding van Jan van den Bos. De piano wordt bespeeld door Mark Christiaanse. Ver der werkt Elsa Wondergem mee als violiste en soliste. WISSENKERKE - Muziekver eniging Apollo geeft wijdag 15 december om 19.00 uur een kerstconcert in de zaal Onder de Toren. Medewer king wordt verleend door het hiervoor speciaal opgerichte kinderkoor van OBS De Vlie- te. Namens Apollo betreden de tweedejaars leerlingen van de blokfluitgroep en de harmonie het podium. MIDDELBURG- Een schijfje populier, een schijfje els een schijfje eik: zoek de ver schillen. De bomen die op de Middelburgse bolwerken onder handen genomen zijn, blijken inwendig min stens even veel te verschil len als ze aan de buitenkant doen. Leerlingen van basisscholen en voortgezet onderwijs kunnen schijfjes boom krijgen. Van ie dere boomsoort die op de Mid delburgse bolwerken gekapt is zijn er schijven beschikbaar. „Leuk voor de lessen biologie, handenarbeid en geschiede nis," vindt jan Midavaine uit Burgh Haamstede. Renovatie Op zes november heeft hij het idee voorgelegd aan de ge meente Middelburg. Dit was de dag dat men met de langver wachte en veelbvesproken re novatie van de bolwerken be gon. Burgemeester Schouwenaar en de heer I. de Visser, vakspecia list cultuurtechniek van de Zeeuwse hoofdstad, reageerden enthousiast en positief op Mid- avaines idee. Vanaf 11 december kunnen leerkrachten tijdens kantooru ren boomschijven komen op halen. Juist in de weken voor kerst wordt er veel groen de scholen binnengehaald, zoals kerstbo men, hulst- en coniferentakken om er kerststukjes van te ma ken. Al dit groen, samen met de boomschijven van d ebolwer- ken, maakt een winterse biolo gieles tot een groots natuur- feest. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Van 25 december 2006 tot 2 januari 2007 zijn de kantoren van de Provincie Zeeland gesloten. Het provinciale informatie centrum is gesloten tot 3 januari 2007 in verband met de voorraadinventari- satie. In deze periode liggen pro vinciale stukken ter inzage in het Zeeuws Documenta tiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 49 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbescher mingswet 1998 de vol gende vergunning heeft verleend. Voor werkzaamheden ter verbetering van de steen bekleding op het dijktra- ject Westelijke Sloehaven en Schorerpolder ter plaatse van het Natura 2000-gebied Westerschel- de is vergunning verleend aan Waterschap Zeeuwse Eilanden. Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118- 631795). Van 27 tot en met 29 december 2006 liggen de stukken ter inzage bij het Zeeuws Documentatie centrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteense- dijk 7, Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en zaterdag van 10-13 uur. Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendma king van het besluit tot verlenen van de vergun ning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een ver zoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet'op de be trokken belangen - onver wijlde spoed dit vereist. Milieu Vergunning voor Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Thermphos International B.V. te Vlissingen-Oost een ver gunning Wet milieube heer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het uitbreiden van de fosforop- slag met 2 nieuwe fosfor- tanks. De vergunning ligt van 18 december 2006 tot en met 24 januari 2007 ter inzage: - de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00 -17.00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. In de periode van 23 december 2006 tot 30 december 2006 liggen de vergunningen ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum op de tweede verdieping in de Zeeuwse Biblio theek, aan de Kousteen- sedijk 7. Maandag dinsdag gesloten, woensdag t/m vrijdag van 10.00 uur - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend over de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergun- ning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te heb ben ingediend over de ont- werp-vergunning kunnen tot en met 25 januari 2007 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 26 januari 2007 van kracht, tenzij overeenkonr- stig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is verleend). Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749).

de Faam | 2006 | | pagina 7