Paauwenburg opent nieuw zorgsteunpunt A/si®5»®' BUNTSMA KAPTEIJN Onze Kerst Special is uit! advocaten Imaxelll dé Weekkrant Bellen [Telefonische Hulpdienst Lekker simpel van Hi Nieuwe weblogs van raadsleden Creatieve cursussen Volksuniversiteit familierecht echtscheidingsbemiddeling Dam 51 T. 0118-628888 postbus 190 F. 0118-624466 4330 AD Middelburg www.buntsmakapteijn.nl Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Provincie Zeeland met vakantie? Bel Marianne Priester 06-40734102 op www.mh B Hu/sl' Si pTéMfwR Let op uw 10 BOX CD-R 80 Dit jaar bestaat Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland 30 jaar. Directeur Finus Kuijs: "De stichting biedt contacten voor mensen die problemen hebben of eenzaam zijn. Die contacten zijn anoniem". De organisatie heeft een Kindertelefoon en een telefoonlijn voor volwassenen: SOShulp. "De telefoonlijnen staan roodgloeiend", vertelt Kuijs. "Jaarlijks komen op beide lij nen twaalfduizend telefoontjes binnen." Mensen die graag hun verhaal kwijt willen, kunnen ook op de websites via de chat bij de stichting terecht. Drieënnegentig vrijwilligers zetten zich in voor deze Zeeuwse afdeling. Meer informatie over de stichting is te vinden op: www.telhulpzeeland.nl. De telefoondienst voor volwassenen, SOShulp is 24 uur per dag bereikbaar via: 0900-0767. Kinderen die hun verhaal kwijt wil len, kunnen dagelijks van 14.00 tot 20.00 uur bellen naar 0800- 0432. Meer info: www.kindertelefoon.nlofwww.soshulp.nl. gelijkheid. Naar de Kindertele- mensen van 40 tot 60 jaar. De foon bellen jongeren van 12 tot leeftijdsgroep die daar tussen en met 15 jaar en naar SOShulp zit, belde nooit, maar chat wel. VLISSINGEN - In Paauwenburg is er de laatste maanden hard gewerkt aan het realiseren van een zorgsteunpunt op de eerste verdieping aan de Troelstraweg en de uitbreiding van het Majo raat. Op donderdag 21 decem ber wordt het zorgsteunpunt of ficieel geopend. De verschillende partijen, die het realiseren van het zorg- en welzijnspunt mogelijk hebben gemaakt, zijn uitgenodigd voor de officiële opening. Er zijn toe spraken en zij kunnen het zorg steunpunt en het vernieuwde Majoraat op deze dag bezichti gen. De dag daarna, vrijdag 22 de cember, wordt alles van 11.00 tot 16.00 uur opengesteld voor iedereen die een kijkje wil ko men nemen. Het zorgsteun punt en het Majoraat zijn open, er worden workshops gehou den en kerstliedjes gezongen door de koren 'De Zingende Zil vermeeuwen' en 'Zokanhe- took'. Het zorgsteunpunt komt in be heer van Zorgstroom. Op de eerste verdieping van de Troels traweg zijn er vier appartemen ten voor tijdelijke opname en een zorgsteunpunt gereali seerd. In het Majoraat is een ruimte gemaakt voor dagop vang. Daarnaast is het Majoraat aan de binnenkant helemaal vernieuwd. SO„.(H) De Faaiï) Woensdag 13 december 2006 - Pagina 3 www^dekverkeersopl eidingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 - 65 15 66 MIDDELBURG - Er zijn nieuwe weblogs van raadsle den te bekijken op www.middelburg.nl. De ffactieweblogs zijn ver vangen door weblogs die op individuele titel en op eigen initiatief worden bijgehou den. Er zijn voor de deelne mende raadsleden twee voorwaarden aan verbon den, namelijk wekelijks be richten plaatsen en reageren op reacties van burgers. Houden raadsleden zich niet aan deze voorwaarden dan verdwijnt hun weblog van de website. Hiermee hoopt de raad op meer interactieve communicatie met de bur ger. Op dit moment zijn zeven raadsleden actief met hun weblog op www.middel- burg.nl, verdeeld over zes verschillende partijen. De raadsleden zijn: Saskia Szarafinski (PvdA), Wim Ste- ketee (Middelburg Transpa rant), Menno Visser (SP), Adrie van 't Westeinde (GroenLinks), Piet Kraan (PPM), Jan Zwemer (CDA) en Joke van Nieuwenhuizen (GroenLinks). De raadsleden houden de weblogs op eigen titel bij. De gemeente Middelburg heeft geen zeggenschap over de inhoud van de weblogs. Sinds april 2004 zijn de web logs van verschillende partij en op de gemeentelijke web site te bekijken. Middelburg was hiermee de eerste Zeeuwse gemeente die web logs van raadsleden op haar gemeentesite plaatste. De raad heeft die verouderde weblogs van de gemeentelij ke website afgehaald, omdat er sinds de gemeenteraads verkiezingen nauwelijks ge bruik van werd gemaakt. De raad vindt dat het in de lucht houden van weblogs pas zin heeft als raadsleden en bur gers er ook daadwerkelijk ge bruik van maken. De raad hoopt dat burgers meer re ageren op de nieuwe web logs door meer prikkeling met pakkende koppen en actuele bijdragen van de raadsleden. MIDDELBURG - De Zeeuw se Volksuniversiteit in Mid delburg begint in januari met creatieve cursussen. Vanaf vrijdag 12 januari kunt u terecht voor een cursus van 12 lessen pastel- en aquareltekenen. In deze cur sus leert u verschillende pas tel technieken, schetsen, werken op licht en gekleurd papier en arceren. Ook de di verse aquarel technieken krijgen de nodige aandacht. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Dinsdag 16 januari begint de cursus vrij boetseren, een cursus voor iedereen die met klei wil werken. Onder indi viduele begeleiding gaat de cursist op eigen niveau aan de slag en tijdens de lessen worden ook technische as pecten en vormaspecten aan de orde gesteld. Deze cursus bestaat uit 12 lessen van 2Vz uur en wor den gegeven in de Span jaardstraat 51. Opgeven voor deze cursus vóór maandag 8 januari. Voor meer informatie en op gave kunt u contact opne men met de Zeeuwse Volks universiteit, tel. 0118 - 634800 of via: vu-zeell@cs- net.nl voor ons complete cursusaanbod Nu tot 12 maanden 100 minuten gratis NOKIA 6230i Gratis Nokia CK-7W Carkit Vlissingen Den Haag Rotterdam Utrecht Kijk voor meer waanzinnige Aagje Dekenstraat 2 Wagenstraat 39 Kruisplein 23d Vredenburg 15? aanbiedinqen op onze website: T: 0118-430188 T: 070-8888888 T: 010-2800100 T. 030-2393000 gsm-shop is ook gevestigd in: Alkmaar. Amersfoort, Amsterdam, Delft, Ede. Gouda en Nijmegen Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Acties zijn geldig zolang de voorraad strekt. OP=OP. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. i r 10 Schrijfbare discs. 52 Speed. 700 MB per schijf) In luxe jewel case. Tevens voor muziek tot 80 minuten. NOKIA 61 31 white-silver) Gratis iPod Shuffle 1GB (nieuw) Lekker i simpel

de Faam | 2006 | | pagina 3