dé Weekkrant De Faam Muzikanten gezocht Kaarsjes voor voedselbank Woensdag 13 december 2006 - Pagina 37 Veertigste kerstconcert VLISSINGEN - Dit jaar is het zestig jaar geleden dat diri gent en musicus Jan Kuiler met pianist Annie Meijer, het initiatief nam tot het op richten van een oratorium vereniging in Vlissingen. Zij pakten daarmee een voor oorlogse draad op en wilden het gehavende muziekleven een impuls geven. Er werd voortge borduurd op de door de oorlog somstandigheden ontbonden Gemengde Zangvereeniging, die concerten gaf met de Vlis- singsche Orkestvereeriiging. De nu negentig leden tellende vereniging van zangers en zan geressen heeft sindsdien heel wat grote en kleine werken uit de muziekliteratuur uitgevoerd, vond een plek in het Vlissingse culturele leven en geeft op 23 december voor de 40ste keer een kerstconcert in de Sint Ja- cobskerk van Vlissingen om 20.00 uur. Anders dan anders, program meerden dirigent en bestuur eens een modem werk van hun oud-dirigent Daan Manneke, het Monumentum/Gedanken zu Bach uit 2000, naast de can tates 1+3 uit het Weihnachts- Oratorium van aloude meester J.S. Bach. Naast Manneke en Bach een zelden gehoord werk van de Italiaan Ottorino Respig- hi, het Lauda per la Nativita del Signore, zonder strijkers maar met blazers die in de partituur zijn aangeduid als strumenti pastorali (instmmenten van de herders). VLISSINGEN - De Vlissingse Oratoriumvereniging is 17 juni 1946 opgericht. De nu 90 leden tellende vereniging heeft sindsdien heel wat werken uit de muziekliteratuur uitgevoerd. De vereniging geeft 23 december voor de 40ste keer een kerstconcert in de Sint Jacobskerk van Vlissingen om 20.00 uur. Componist Daan Manneke, geboren in Kruidingen en wonend in Breda, hoopt zelf aanwezig te zijn op het concert. Hij componeerde Monumentum in het 250ste sterfjaar van Bach in opdracht van het Nederlands Bachensemble. In het uitvoeren van Bach kent de Vlissingse Oratorium Vereniging eeri traditie. Het RBO Sinfonia, vroeger aange duid als het Randstedelijk Begeleidings Orkest, neemt de begeleiding van het kerstconcert voor haar rekening met Jos Vogel en Marcela Simons voor de orgel- en pianopartijen. De ingehuurde solisten zijn dit keer Nienke Oostenrijk (sopraan), Liesbeth van der Loop (mezzo-sopraan), Myra Kroese (alt-mezzo), Frank Fritschy (tenor) en Ken Gould (bas). Het geheel staat onder leiding van dirigent Lukas Groen. Britannia blijft nog staan DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Wat zonde! Het is een stukje Vlissingen dat bederft. Ik heb dit niet zien aankomen. Dacht dat er een leuk restaurant zou komen met uitzicht op de Schelde. Zoals het er nu uit ziet stoort het de mensen. De mozaïeken moeten be waard blijven. Vroeger heb ik hier bedrijfsfeesten mee gemaakt. Jammer dat het weg is", zegt Victor Leidel- meyer over het verval van hotel Britannia, aan de Vlis singse boulevard. Het is niet uitgesloten dat het erger wordt. Projectontwikke laar en eigenaar Loostad heeft de gemeente laten weten dat er geen interesse bestaat voor een hotel. Appartementen zouden de optie zijn. Nu heeft het nog een hotelbestemming. Nieuwe procedures kunnen ervoor zor gen dat het verpauperde hotel er jarenlang blijft staan. "Dit vind ik erg, Het is slecht voor de boulevard. Het hotel hoort hier thuis. Appartemen ten zijn er genoeg. Het uitzicht is zeer mooi", aldus de heer C. van Hout. "Zoals het nu is vind ik het niet geweldig. Zo snel mogelijk slo pen en iets nieuws bouwen. Maakt niet uit dat het apparte menten worden. Ik kan me am per voorstellen dat het paviljoen en de mozaïeken cultuur histo rische waarde hebben", aldus J. Francke. HH mm VLISSINGEN - Han en Josellen, een jong stelletje, wandelt voorbij. Afkeurend bekijken ze de bouwval. "Dit ziet er niet goed uit. Britannia was wereldwijd bekend en moet je nu zien. Van ons hoeft het niet bewaard te blijven. We zouden er zelf iets aparts van maken." Het echtpaar De Kort: "Ik heb liever dat het een hotel wordt met een uit stekend restaurant en terras erbij, zoals het voorheen was. Dit is intens triest. Als de plannen onrendabel zijn, waarom maken ze het gebouw dan niet minder hoog?" In de tijd dat er steeds va ker berichten in de krant verschijnen dat er mu ziekverenigingen wor den opgeheven, is er in het Zeeuwse een nieuw muzikaal project van start gegaan. In Goes is de Southwest Union Stageband opgericht. Een stageband is te vergelij ken met een bigband, maar dan met een vrijere instru mentenkeuze. Lekker muziek maken De band wil van start gaan met een repertoire van acht nummers van onder andere jazz-grootheden als Chuck Mangione en Stam Kenton. Van de leden wordt ver wacht dat ze al een redelijk muzikaal niveau hebben. Hiierbij gaan de gedachten uit aan het B-examen van een muziekschool, zodat er met elkaar gewerkt kan wor den aan een stageband op niveau. "Het hoofddoel is en blijft het lekker samen mu ziek maken, maai" eventuele" optredens in de toekomst zijn niet helemaal uitgeslo ten." Muzikanten gezocht De band wil spelen, zonder de intensieve showrepetities die nodig zijn voor de big band-optredens. De South west Union Stageband zoekt nog koperbvlazers, saxofo nisten, een drummer/per- cussionist, een basgitarist en een toetsenist. Informatie en aanmelding kan via www.southwestunion.tk In deze donkere dagen voor kerst verkoopt de Rotaryclub Middelburg weer lichtjes voor de kerstboom op de Markt. Deze lichtjesactie komt jaarlijks terug. Dit jaar gaat de opbrengst van de actie naar de Voedselbank Wal cheren. Vrijdag om 15 uur start burgemeester Schou- wenaar de actie. Hij ont steekt dan de eerste lichtjes in de kerstboom voor het stadhuis. Onder het motto 'Koop lichtjes, verlicht armoede' verkopen de Rotarians de lichtjes. Ze kosten twee eu ro per stuk. De lichtjesver kopers zijn vanaf vrijdag tot aan de kerst te vinden, rond de ijsbaan en in de buurt van de kerstboom. De lichtjes kunnen ook ge kocht worden door twee euro, of een veelvoud daar van, te storten op rekening 596697856 t.n.v. steun fonds Rotary Middelburg, onder vermelding van 'lichtjesactie'. De voedselbank Walcheren bestrijdt armoede door gratis voedselpakketten uit te delen aan ongeveer vijf honderd gezinnen op Wal cheren, Schouwen-Duive- land en in Zeeuws Vlaan deren. Van de opbrengst van de lichtjesactie worden bakfetsen en kratten ge kocht, voor het vervoer van de voedselpaketten.

de Faam | 2006 | | pagina 39