NEC heeft eigen Patrick Vieira Feyenoord komt goed Mveid voorbeeld aan Alex dé Weekkrant De Faam Pik I vroegen Sepp Blatter wil voetballen in zomer Co Adriaanse trainer in Oekraïne Spanjaard schaamt zich voor vechtpartij Woensdag 13 december 2006 - Pagina 34 ï/oetbal item mm AiFMser Dominique Kivuvu (19, foto) ontwikkelt zich dit seizoen bij NEC razendsnel. Van in valler groeide de geboren Angolees uit tot smaakma- uiterlijk en speelwijze fff 31 hem de bij- f8 naam Viei- i|P ra, naar de sierlijke Franse voetballer iÈ van Inter- p "i nazionale. yL k 'Dat men- HÉ-W sen me 1 met Vieira vergelijken be schouw ik als een groot com pliment, maar met hem mag ik me nog lang niet meten', legt de tiener uit. 'Ik lijk op hem qua lichaamsbouw, dat wel.' Zijn slimme manier van spelen komt volgens Kivuvu voort uit urenlang oefenen op pleintjes in Amsterdam. 'Eerst mocht ik nooit mee doen', Wikt hij terug. 'Totdat m er op een dag een buurt je ijl toernooi ||j||j3 X stond 1- '3 ê^ns uit KT wc- l.fy.M Geuzen- I eens 1 of ik wil de meespelen. Ik kwam erin en scoorde meteen na een solo. Ik heb veel geleerd van de straat. Je kunt wel goed zijn, maar daar draait het om vertrouwen en lef. Die dingen leer je niet op een voetbal vereniging.' kaans avontuur te storten bij New York Red Bulls. De doel man was venast door het tele foontje van AZ-trainer Louis van Gaal. Waterreus: 'Ik stond op het punt om af te slaan op de golf baan toen Van Gaal belde met de vraag of hij een beroep op me mocht doen. Dat had ik niet verwacht.' FIFA-voorzitter Sepp Blat ter doet opnieuw van zich spreken. Nadat de hoogste voetbalbaas onlangs zeer felle kritiek had geuit op de gebrekkige organisatie rond het WK van 2010 in Zuid- Afrika, wil hij nu de gehele voetbalkalender op z'n kop zetten. Als het aan Blatter ligt, gaan de Europese com petities in de toekomst tij dens de zomermaanden gewoon door. De FIFA is van plan het voetbalseizoen voortaan in de maand fe bruari te laten beginnen en te beëindigen in november. Interlands zouden moeten plaatshebben in december en januari. 'Deze discussie is niet nieuw', reageert KNVB-directeur Henk Kes- ler. 'Voetbal is in principe een zomersport. Waarom spelen wij dan in de winter? Wat me wél verbaast in het plan van Blatter, is dat het interlandvoetbal kind van de rekening wordt.' Co Adriaanse vervolgt zijn trainerscarrière in Oekraï ne. De 59-jarige Amster dammer gaat aan de slag bij Metalurg Donetsk, dat tot dusverre met de achtste plaats op de ranglijst een te leurstellend seizoen kent. Sinds zijn plotselinge ver trek bij FC Porto, in de voor bereiding op dit seizoen, werd Adriaanse in verband gebracht met diverse clubs. Hij is bovendien verwikkeld in een financieel conflict met de Portugese topclub. De coach heeft naar ver luidt nog de premie voor de titel en de bekerwinst te goed. Door een merkwaardig in cident tijdens de training kan het Spaanse Real Socie- dad voorlopig geen beroep doen op de Braziliaanse speler Adriano Rossato. Ju- anito sloeg tijdens een vechtpartij zijn teamgenoot een gebroken rechterjuk- been. 'Het is een betreu renswaardig incident', ver telt Juanito. 'Soms verlies je in de hitte van de strijd je hoofd en schaam je je ach teraf. Dat is mij gebeurd.' jHl MMflNMMp De tuchtcommissie van de UEFA heeft Feyenoord minder streng gestraft dan aanvankelijk werd gevreesd. Voor de sup portersrellen in Nancy op donderdag 30 november legde de Europese voetbalbond een geldboete op van 118 duizend euro. Verder kregen de Rotterdammers een voorwaardelijke straf van twee thuiswedstrijden zonder publiek met een proeftijd van drie jaar. De UEFA droeg Feyenoord bovendien op contact op te ne men met AS Nancy over de schade die relschoppers tijdens de wedstrijd in het Franse stadion aanrichtten. De club van trai ner Erwin Koeman (foto), die zich vanavond (woensdag) in De Kuip tegen Wisla Kraków kan kwalificeren voor de knock-outfase van het UEFA Cup-toernooi, rekende op een tijdelijke uitsluiting van Europees voetbal. Guus Hiddink (foto) houdt zich al twintig jaar staande aan de top. Afgelopen maand werd hij zestig jaar en on langs verscheen zijn boek Hiddink, dit is mijn wereld. In de autobio grafie haalt de bonds coach van Rusland uit naar zijn voormalige club PSV. Met name president-commissaris Jan Timmer moet het ontgelden. De oud-top man van Philips klaagde over te veel invloed van Hiddink binnen de club én zijn salaris van één miljoen euro per jaar. Hiddink ervoer die op merkingen als een pu blieke afrekening. 'Ze wilden mij een kopje kleiner maken', aldus de ervaren trainer. Er staan ook genoeg posi tieve verhalen in het boek; over dollen met de president van Zuid- Korea, stoeien met Ro- mario en lunchen met Chelsea-eigenaar Ro man Abramovitsj. De opluchting was groot bij AZ door de komst van Ronald Wa terreus (36, foto). De club kampt met een tekort aan keepers vanwege bles sures, en de komst van de voor malige international was daar om meer dan welkom. Water reus blijft echter maar tot 1 ja nuari in Alkmaar. Daarna hoopt hij zich in een Ameri- Voor Manuel da Costa (20, foto) is 2006 het jaar van zijn doorbraak. Nog niet zo lang geleden leek hij kans loos voor een profcarrière. De centrale verdediger werd weggestuurd uit de jeugdopleiding van AS Nan cy. Nu is hij de beoogde opvolger van Alex in Eindho ven. 'Hij is mijn voorbeeld', zegt de Portugees over de Braziliaan. 'Ik vind hem een van de beste verdedigers ter wereld. Aan zijn zijde kan ik me ontwikkelen. Hopelijk kan ik straks uitgroeien tot een waar dig opvolger van Alex. Het is mijn ambitie de beste ver dediger van de wereld te worden.' Da Costa is ook zeer :e spreken over zijn trainer Ro nald Koeman. 'Hij is de ideale man om mij beter te ma ken. Met hem praat ik veel over het vak in het Spaans. Op televisie let ik op hoe andere verdedigers bal len afpakken, hoe ze te genstanders bestrijden.'

de Faam | 2006 | | pagina 36