Middelburgse scholier praat op Europees niveau Inzicht Debater Ijsbaan op Markt voor stadhuis Samenzang Dag van het stadhuis Parlementje spelen Nikolai Jacobs deed mee aan het Model European Parlement, foto jaap wolterbeek Woensdag 13 december 2006 - Pagina 21 TralV/JJN'i/iiillDe Faam MIDDELBURG - Wie denkt dat het Europees Parlement alleen voor volwassenen is, heeft het mis. Goed, het 'echte' Europees Parlement misschien wel, maar het Model European Parlement zeker niet. Dit is het Euro pees Parlement voor jonge ren. Nikolai Jacobs (16) uit Middelburg, deed er aan mee. Nikolai Jacobs is er ingerold via zijn leraar Düits, die van me ning was dat dit echt iets voor Nikolai zou zijn. Hij is een goed debater en heeft daar ook echt plezier in. Eerst deed hij mee aan een regionale voorronde, waarbij hij zitting had in een commissie over Constitutionele Zaken. Nikolai: "In die commissie ging het erom hoe we de kloof tussen Europa en de burger konden verkleinen." Na de regionale voorronde kwam de landelijke ronde, waarbij Nikolai zich verdiepte in economische zaken. Eind no vember reisde de Middelburgse VWO-scholier vervolgens af naar Slovenië voor het echte werk: de internationale eind ronde. Hiervoor heeft hij zich goed voorbereid. Nikolai heeft zich grondig verdiept in zijn onder werp, zodat hij goed beslagen ten ijs zou komen. Zodoende kon hij in Slovenië een goede In 1990 werd de Stichting Model European Parlement in Nederland opgericht. Het doel van deze stichting is om jonge mensen inzicht te ge ven in de processen van Eu ropese eenwording. Het gaat hierbij om jongeren tussen de 15 en de 18 jaar. Zij spelen als het ware het Europees Parlement na en discussië ren over Europese stellin gen. Deze debatten vinden plaats in een aantal verschil lende commissies. In de slotzitting worden de resolu ties die de commissies heb ben opgesteld besproken, en daarna aangenomen of ver worpen. De deelnemers worden geselecteerd in pro vinciale voorrondes. In Slo venië was Nikolai de enige deelnemer die de Zeeuwse eer verdedigde. discussie voeren. "Ik ben negen dagen in Slovenië geweest. Daarvan waren twee dagen reisdagen, en er was ook een teambuildingsdag. Dat teambuilden was verder niet zo spectaculair. Andere jaren maakten ze daar altijd wel wat van, maar dat was nu dus niet zo. We zijn bezig geweest om el- kaars namen te leren kennen, en we hebben in een cafeetje gezeten. We zijn twee dagen actief bezig geweest met het opstellen van een resolutie. Dat waren dan wel gelijk dagen van tien uur, dus het was wel intensief. Zo'n resolutie is een soort plan, waarvoor je natuurlijk ook een probleemanalyse moet maken. Vervolgens waren er twee da gen voor vergaderingen, waar bij er gespeecht werd, vragen gesteld konden worden en ge discussieerd werd. Uiteindelijk was er een stemming." In Slovenië deden in totaal 150 jongeren mee aan het Model European Parlement. Nikolai hield zich bezig met Buiten landse Zaken. Hij zat met 13 an dere jongeren in een commissie die zich boog over de vraag wat de EU aanmoet met Palestina. Over dit vraagstuk schreven ze een resolutie. Nikolai: "Onze re solutie werd jammer genoeg verworpen." Nikolai Jacobs is VWO-scho lier aan de Nehalennia in Middelburg. In zijn klas wordt graag en regelmatig gediscussieerd, waarbij Ni kolai telkens weer een sterk debater blijkt te zijn. Deze kwaliteit kwam hem prima van pas in Slovenië. MIDDELBURG - De open lucht ijsbaan op de Markt van Middelburg voor het stadhuis is open van 16 de cember tot en met 7 januari. Zaterdag 16 december kan jong en oud komen schaat sen vanaf 16.00 uur. De daar op volgende dagen is de schaatsbaan iedere dag toe gankelijk van 10.00 tot 22.00 uur. Ook tijdens kerst en oud en nieuw kan men de schaatsen onder binden. Iedereen is welkom om er eens lekker op uit te gaan op de schaats. De baan biedt schaatsplezier voor maxi maal 125 personen en is 30 x 15 meter. VITA Event, Fun Enter tainment zorgt voor ver schillende acties op de ijs baan, die mede tot stand is gekomen dankzij de ge meente Middelburg. Als eerste actie geeft VITA Event, Fun Entertainment bonnen uit van 50% korting op de toegangskaarten voor de ijsbaan aan alle basis scholen in Middelburg en omgeving. Deze bonnen zullen deze week uitgereikt worden aan de basisscholen en zijn de gehele periode inwisselbaar. Prijzen 3,50 per uur, schaatshuur 2,50 per paar. VLISSINGEN - De Prote stantse wijkgemeente Lam- merenburg houdt zaterdag om 19.30 uur in wijkcentrum Open Hof een kerstsamen- zang. Het vocaal ensemble Voci Misti en het kinderkoor De Vrolijke Noot verlenen hun medewerking. VROUWENPOLDER - Kitesurfen wordt steeds populairder, In het hoogseizoen ajn" dagelijks tientallen surfers actief in de zee bij het strand van de Veersegatdam. Ook in het voor- en naseizoen weten vele kitesurfers deze stek te vinden. Het clubhuis met een carabisch tintje wordt dan ook bij dat favoriete plekje gebouwd. Het komt in de buurt van de eerste overgang op de Dam aan de Walchërse kant. Foto Jort Kuipers Het stadskantoor van Middelburg is al weer een hele poos gevestigd aan de Kanaalweg in Middel burg. Al even zo lang staat het gebruik van het oude stadhuis aan de Markt ter discussie. Het niet-gotische deel van het stadhuis is al in gebruik bij de Roosevelt Academy en het gemeentebestuur over weegt nu om de rest van het gebouw ook bij hen onder te brengen. Zaterdag van 10 tot 16 uur is het open dag in het stadhuis, georganiseerd door de ge meente en de Roosevelt Aca demy. Tijdens de Dag van het Stadhuis zijn alle ruimten van het gotisch en niet go tisch deel van het stadhuis voor iedereen toegankelijk en zijn er verschillende acti viteiten. Burgemeester en wethouders van de gemeen te en het managementteam van de Roosevelt Academy zijn zaterdag de hele dag aanwezig. Zij beantwoorden graag vragen over het voor- nemen van de overdracht van het gotisch gedeelte naar de Roosevelt Academy. Daarnaast zijn er rondleidin gen door de gebouwen. Ook worden verschillende pre sentaties gegeven zoals over trouwerijen in de trouwzaal en de geschiedenis van het stadhuis. De Roosevelt Aca demy geeft colleges en het is mogelijk het talenlab te be kijken. Dat allemaal onder begeleiding van een muzi kaal optreden van studenten. Het hele programma staat op www.middelburg.nl Clubhuis voor kitesurfers door ineke van wallenburg VROUWENPOLDER - Kite surfers kunnen vanaf mei gebruik maken van een ei gen clubhuis op het strand bij de Veersegatdam. Het gebouwtje wordt ongeveer 6,5 meter lang en 10 meter breed. Het huisje krijgt ui terlijk een Caribisch tintje. Zo komt er een veranda en het wordt met hout bekleed. Het clubhuis komt op palen te staan. Het heeft volop zicht op de zee dooreen schuifpui en het krijgt een napje naai' het strand toe. Het clubhuis moet er staan bij de opening van het seizoen op 5 en 6 mei. Dan is het weer Kite Challenge. Een gebeuren waarbij het surfseizoen onder meer met een wedstrijd feeste lijk wordt geopend. In het club huis kunnen zowel volleerde als beginnende kitesurfers terecht. Het is niet alleen bedoeld als ontmoetingsplaats, maar van uit het clubhuis zullen ook les sen worden gegeven. Voor het clubhuis is een ver gunning verstrekt van vijf jaar. Daarna wordt gekeken of het lo nend is om een permanente voorziening te realiseren. De ki- tesurfsport neemt momenteel jaarlijks toe in populariteit. Het clubhuis is een initiatief van het Roha Windsurfcentrum uit Kamperland. Als de groep groter wordt, moet je zaken gaan regelen. Je moet voorkomen dat er overlast ont staat, geeft W. Rolandus Hagen doorn van Roha aan.

de Faam | 2006 | | pagina 21