0118-448 448 Stichting Werkt voor Ouderen bakt onze aardappeltjes precies lang genoeg. ^ry www.werktvoorouderen.nl Kies ook voor hulp die werkt. Stichting Werkt voor Ouderen Agenda Of kijk op "We worden alle twee een dagje ouder, daarom hebben mijn man en ik al een paar jaar hulp in de huishouding. We zitten bij Stichting Werkt voor Ouderen. Ze hebben veel ervaring met zorg en dat merkje gewoon. Mijn koelkast krijgt heel regelmatig een flinke beurt, de volgende keer worden de ramen weer gedaan. Maar stofzuigen en de toiletten doet ze natuurlijk iedere week. Zelfs in de vakanties gaat dat gewoon door! En zo'n gratis Pluspas die je erbij krijgt is ook heel handig. Maar wat ik het meest waardeer, is dat onze hulp echt naar ons luistert. Ze bakt onze aardappeltjes bijvoorbeeld precies hoe wij ze lekker vinden. En dat heb ik nog nooit eerder meegemaakt." nny/fjsifffflipe Faam Woensdag 13 december 2006 - Pagina 15 Hertenjacht nodig of niet DOOR INEKE VAN WALLENBURG VROUWENPOLDER - Vlak voor de kerst geeft de Raad van State toestemming in grote delen van Zeeland op reeën te jagen. Het lijkt bij na opzet met het oog op de kerstdis, maar het is de zo veelste zet in een soort rech terlijk kat-en-muis-spel tussen voor en tegenstan ders van de jacht. Op Walcheren zijn de meeste, herten te vinden in het natuur gebied De Manteling. Het gaat om damherten en reeën. De af gelopen jaren is de populatie van beide soorten gegroeid. Zijn het er teveel of kunnen er nog meer bij? Terreinbeheerder Gerard Wösten van Het Zeeuw se Landschap is voor het in de hand houden van het aantal. Zijn er teveel herten dan zwer men ze te ver uit van het na tuurgebied en daarbuiten leve ren ze vaak problemen op. Zo zijn er nu al tientallen aanrijdin gen per jaar. Ook boeren klagen volop over kaalgevreten akkers. Het Zeeuws Landschap pro beert dan ook toestemming te krijgen om zelf damherten af te mogen schieten, wanneer de groep te groot wordt. Jacht in het natuurgebied moet niet toe gestaan worden, maar onge remde groei is ook niet goed voor het evenwicht in de na tuur. De ene soort verdringt dan de andere. Ingrijpen daarbij is ook zinvolle natuurbescher ming, stelt Wösten. VROUWENPOLDER - Hoeveel herten kan Walcheren herbergen? Gerard Wösten noemt op onderzoek gebaseerde ge tallen. Met tachtig damherten en honderdtien reeën Is er een goede, levensvatbare populatie, stelt hij. Momenteel lopen er op Walcheren enkele tientallen damherten en bijna honderd reeën meer rond. De nieuwe bosgebieden zul len in de toekomst wei onderdak kunnen bieden aan meer reeën. De grote damherten horen alleen in natuurge bied De Manteling van Walcheren, geeft Wösten aan. Foto Frank Husslage VRIJDAG Vrouwenpolder, Gerefor meerde Kerk, kerstzang avond, 20 u Veere, Kleine Kerk, adventsmarkt, 19-21 u Middelburg, Het Palet, kin derbingo, 19 u ZATERDAG Arnemuiden, Rehobothkerk, kerstzangavond, 19.30 u Oost-Souburg, De Ark, Ag low samenkomst, 13 u Middelburg, De Ontmoe- tingskerk, winterfair, 9.30- 14.30 u Middelburg, Gast- huiskerk, kerstfair, 10-17 u Veere, Kleine Kérk, advents markt, 10 -16 u Middelbrug, Het Palet, bingo, 20 u Vliss- ingen, Nollebos, dijk, ATB wielerveldrit, 12-17 u Vliss- ingen, centrum,-winterfes- tijn, 12-19 u ZONDAG Middelburg, Nieuwe Kerk, oecumenische advents- zangdienst, 19 u Vlissin- gen, St. Jacobskerk, muzika le kerstmiddag, Sea Sound Singers, 14 u Vlissingen, centrum, winterfestijn, 12- 17 u MAANDAG Middelburg, Jan Matenhuis, informatieavond leer- en leesproblemen, dyslexie, 18.30 u DINSDAG Meliskerke, Odulphuskerk, lezingen en kerstliederen, 20 u Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, literaire avond, Frits van Oostrom, 20 u WOENSDAG Middelburg, De Klepper hoeve, kerst- knutselmiddag, 6-12 jr., 13-.30-15 u Middelburg, Wijkcentrum Dauwendaele, kerstbingo, 14-17 u

de Faam | 2006 | | pagina 15