www.middelburg.nl begrotingskrant voor middelburg commissievergaderingen in december dag van het stadhuis dé Weekkrant De Faam Werkzaamheden Stationsbrug Seniorenbijeenkomst goed bezocht Wijktafel Arnemuiden Woensdag 6 december 2006 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders eninzage van stukken kunt u terecht in hèt stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina '830 Fotografie: Mieke Wijnen Vorige week is in heel Middelburg de Begrotingskrant op de mat gevallen. Een nieuwe krant waar in de gemeente uitleg geeft over haar begroting voor 2007. In de programmabegroting geeft de gemeenteraad per programma aan wat zijn doelen zijn en welk kosten plaatje daarbij hoort. De raad van Middelburg kiest in zijn programma begroting voor acht programma's oftewel beleidsgebieden: bestuur, veiligheid, mobiliteit, jeugd en onder wijs, maatschappelijke participatie en zorg, vrije tijd en imago, milieu en wonen, woonomgeving en economie. De programmabegroting is een dik pak papier. Door een beknopte ver sie te maken, hoopt de gemeente de begroting voor inwoners inzichtelijker te maken. In de krant legt de gemeente per programma in duide lijke taal uit wat ze wil bereiken, wat ze daarvoor gaat doen en wat dat gaat kosten. Mogelijk heeft de postbode uw woning overgeslagen, omdat er een anti-reclamesticker op uw brievenbus zit. Vraag dan een exemplaar aan via telefoon 67 54 49. Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 18 december. Een raadscommissie is ook het orgaan dat gebruikt kan worden door burgers en belangengroepen om in een vroeg stadium invloed uit te oefe nen op de geagendeerde punten. Via de griffier van de commissie kunnen zij spreektijd aanvragen om de wen sen en meningen duidelijk te maken. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. U bent welkom om de vergade ringen vanaf de publieke tribune bij te wonen. De commissie Maatschappe lijke Zaken vergadert op 6 december. Op maandag 11 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. De com missie Algemeen Bestuur vergadert een dag later op dinsdag 12 decem ber. Extra gezamenlijke commissie vergadering Op 20 december is een'gezamenlijke vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken en de com missie Ruimte. Op de agenda staat de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030. De geplande informatiemarkt voor deze datum komt te vervallen. De eerstvolgende informatiemarkt is op woensdag 24 januari. Ook de voorhal is te bewonderen op de Dag van het Stadhuis. Op zaterdag 16 december van 10.00 tot 16.00 uur is het open dag in het stadhuis van Middelburg, georganiseerd door de gemeente en de Roosevelt Academy. Tijdens de 'Dag van het Stadhuis' zijn alle ruimten van het gotisch en niet gotisch deel van het stadhuis voor iedereen toegankelijk en zijn er verschil lende activiteiten. Tijdens de Dag van het Stadhuis zijn burgemeester en wethouders van de gemeente en het managementteam van de Roosevelt Academy de hele dag aanwezig. Zij beantwoorden graag uw vragen over het voorne men om het beheer van het gotisch gedeelte over te dragen aan de Roosevelt Academy. Daarnaast zijn er rondleidingen door het gotisch deel en door het gebouw van de Roosevelt Academy. Ook wor den verschillende presentaties gege ven, onder andere over de kunstcol lectie, trouwerijen in de trouwzaal en de geschiedenis van het stadhuis. De Roosevelt Academy geeft colle ges en het is mogelijk het talenlab te bekijken. Dat allemaal onder begelei ding van een muzikaal optreden van studenten. Vorige maand heeft de Seniorenraad Middelburg twee drukbezochte achterbanbijeenkomsten georgani seerd. Het verslag kunt u binnenkort lezen op www.seniorenraadmiddel- burg.nl. Daarnaast kunt u het ook toe gestuurd krijgen per post of e-mail. U kunt de Seniorenraad bereiken via de secretaris op het adres Kasteel straat 22, 4333 RK Middelburg, tele foon 61 86 35, annekevr@zeeland- net.nl r Tussen 6 en 13 december wordt er gewerkt op en rond de Stationsbrug. Vanaf maandag 18 december zal de verkeerssitua tie op de Stationsbrug veiliger zijn. De voorbereidende werkzaamheden beginnen op 6 december op de Loskade, gevolgd door de aanleg van nieuwe fietspaden op de Blauwedijk. Op 11, 12 en 13 decem ber wordt het nieuwe verkeerslicht op de Stationsstraat geplaatst, de brug aangepakt en de toeleidende fietspaden aangepast. Afsluitingen Het werk rond de Stationsbrug kan niet uitgevoerd worden zonder afslui tingen. Alle werkzaamheden worden binnen een week uitgevoerd om over last zoveel mogelijk te beperken. De Loskade tussen de Stationsstraat en de Goese Korenmarkt zal gedeeltelijk voor gemotoriseerd verkeer afgeslo ten zijn vanaf 6 december, de wonin gen en bedrijven blijven gewoon bereikbaar. Vanaf 8 december zal de Blauwedijk vanaf de Stationsstraat richting de Schroebrug afgesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Fietsers kunnen gewoon in beide richtingen over de Blauwedijk fietsen tijdens de werkzaamheden. Van maandag 11 december tot en met woensdag 13 december zal het hele Stationsgebied afgesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Voetgangers kunnen de brug ook tijdens werk zaamheden gebruiken. Dit betekent dat van 11 tot en met 13 december afgesloten zijn: - de Stationsbrug - de Stationsstraat - de Loskade (vanaf de Goese Korenmarkt) - de Blauwedijk (beide richtingen) Omleidingen Let u op de borden rond de Stationsbrug, omleidingen voor gemotoriseerd verkeer en fietsers zullen duidelijk worden aangegeven. Verkeer kan tijdens de werkzaamhe den aan de brug alleen via de Schroebrug de stad in -en uit. Dit zal vanaf de A58 duidelijk aangegeven zijn. Komend vanuit de stad wordt tij delijk de route via de Houtkaai, Turfkaai, Nieuwe Haven, Hoogstraat, en Koestraat voor verkeer uit beide richtingen open gesteld. Nieuwe verkeerssituatie Alle veranderingen die nu aange bracht worden maken de Stationsbrug een veiligere verbinding voor alle verkeer. De belangrijkste veranderingen vanaf 18 december zijn: -Vrachtwagens en landbouwvoertui gen mogen niet meer over de brug -Fietsers hebben duidelijk prioriteit op de brug - Auto's worden op de brug gedoogd - Een witte ribbelrand scheidt voet pad en wegdek op de brug - Een verkeerslicht regelt het verkeer op de kruising Blauwedijk Stations straat - Loskade - Stationsbrug - Er zijn duidelijk afgescheiden fiets paden op de Blauwedijk - De T-splitsing Stationsbrug - Kanaalweg is veiliger ingericht - De busstrook op de Schroeweg is open voor alle gemotoriseerd ver keer. Rond 15 december ontvangen alle inwoners van de gemeente Middelburg een uitgebreide informa tiefolder inclusief plattegrond en uit leg over de Stationsbrug. Heeft u op dit moment vragen neem dan contact op met Rob Kosters van de gemeente, telefoon 67 53 18. Op woensdag 13 december komt de wijktafel Arnemuiden bij elkaar. De wijktafel wordt gehou den in Verenigingsgebouw de Arne en begint om 20.00 uur. Op deze wijktafel presenteert Peter van der Vliet (projectleider scheeps werf Meerman) de plannen voor de herinrichting van de kade aan de Zuidwal. Ook komt aan de orde de uitbreiding van uitlaatplaatsen voor honden in de bebouwde kom van Arnemuiden.

de Faam | 2006 | | pagina 9