Met Hartje Winter de winter door! 3J3T1 Bill dé Weekkrant Podium Jouw provincie in beeld in de winter Dat de winter een hartverwarmend seizoen is bewijst Unox met Hartjewinter.nl. Deze website is het kloppend hart van alle winter-doe-dingen in Nederland. Hartje Winter brengt in beeld wat er allemaal te doen is in deze koudste tijd van het jaar. Per provincie komen dagelijks veel leuke tips binnen. Winter-doe-dingen in Zeeland De Faam Woensdag 6 december 2006 - Pagina 26 Meer inspraak voor j DOOR INEKE VAN WALLENBURG VEERE - Veere krijgt moge lijk een jongerenraad. Zo wel de gemeenteraad als de jongeren zelf vinden het be langrijk dat jongeren meer inspraak krijgen bij voor hen belangrijke onderwer pen. Nu wordt bekeken hoe de jongerenraad er moet uitzien. Vier jongerenpanels staken op verzoek van de gemeente ener gie in de onderwerpen: jong en oud, ontmoetingsplaatsen, meidenwerk en jongerenraad. Daar kwamen veel concrete ad viezen uit die opgenomen wor den in een jeugdnota. De ge meente beloonde twee panels met een geldbedrag om alvast concreet verder te gaan. Het panel jong en oud kreeg 1000 euro om activiteiten te or ganiseren waarbij jongeren en ouderen met elkaar in gesprek komen. Het meidenpanel mag met 750 euro de komende tijd aan de slag. Hun wens is een maandelijkse Veerse meiden avond met een leuk program ma. Het advies van het panel voor ontmoetingsplaatsen om in iedere kern zo'n plek te ma ken, is wat kostbaarder en daar moet nog wat langer over nage dacht worden. Bij het jeugddebat waren veel raadsleden aanwezig en dat had ook al direct effect. De raad zorgde voor geld voor de aan schaf van een mobiele voetbal- kooi en skateramp. - -- - -V .j 2 Het was een klein feestje, afgelopen zaterdag imm op het strand van Kamperland. Twee zeehon den, welke een paar maanden eerder op de kust gevonden waren, kregen hun vrijheid terug. In de tussen liggende maanden waren de dieren opgeknapt in de zeehondencrêche. De 'tewaterlating' werd bijgewoond door de vinders van de dieren en door kinderen van de naschoolse opvang uit Wageningen. Deze laatsten hadden een van de zeehonden geadopteerd. DONDERDAG Vlissingen, Arsenaaltheater, Paul Smit, cabaret, 20.15 u Rilland, Luctor et Emergo, Theaterproductiehuis Zee- landia, toneel, 20.30 u VRIJDAG Goes, 't Beest, Teatro, toneel, 20.30 u Vlissingen, De Piek, Theatersportver. Apard vs, voorstelling, 20.15 u Yerse- ke, DeZaete, IrenaFilippova en Hans Visser, muziek, 20 u Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Amsterdams Theater Academie, toneel, cabaret, 20.30 u ZATERDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Dance Center Dazzle, dansspektakel, 20.30 u Goes, De Mythe, Jan Rap en z'n maat, 20 u Vlissingen, De Piek, Alcoholocaust, Ver min Wishyouweredead, metal, 21 u Nw.-en St. Joos land, De Wegwijzer, Her man Pouderoyen, klein kunst, 20.30 u Goes, Grote Kerk, Kon. Oratorium Ver. Tot Oefening en Uitspan ning, concert, 19.30 u Vliss ingen, St. Jacobskerk, Zeeuws Byzantijns koor Sré- tenje, concert, 20 u Vlissin gen, Vestzak99, Zeeuwse Ko medie, toneel, 20.15 u Mid delburg, Drvkkery, Brasserie, Michael Berk, gitaar, 15- 16.30 u Goes, Ambachts centrum, MarAzur, blokflui tensemble, 14.30-15.30 u Goes, kerkgebouw De Hoog te, Zeeuws Mannenkoor, dameskoor Arabesk en koor Vagantes Morborum, con cert, 20 u ZONDAG Middelburg, Stadsschouw burg, Dance Center Dazzle, dansspektakel, 15 u Advertorial DE LEUKSTE WINTERTIPS IN ZEELAND OP HARTJEWINTER.NL Heel Nederland wordt opgeroepen om leuke tips in te sturen. Dus ook jouw sportieve, actieve of gezellige tips zijn welkom. Of zelfs gewoon een lekker winters recept. We plaatsen de beste tips op Hartjewinter.nl en je maakt ook nog eens kans op een speciaal Unox Winterpakket. Meld je aan via de site voor de nieuwsbrief en je krijgt iedere week de leukste tips uit de regio toegestuurd. In elke provincie gaat iedere week een winterverslaggevers-team op pad. Deze teams maken iedere week een filmpje van de leukste activiteit in de omgeving. Zo 'blijven de bezoekers van Hartje Winter volledig op de hoogte van wat er deze winter allemaal te beleven valt in de buurt. Alle filmpjes zijn via de website te bekij ken en te beoordelen. Bovendien is van elke provincie een filmpje te zien in Life Cooking. Maak dus van de winter een hartver warmend seizoen met Hartjewinter.nl! «a Hamje Benieuwd geworden naar Hartje Winter? Hier staan vast een paar van de leukste tips dicht bij huis. Surf voor een overzicht van alle tips naar www.hartjewinter.nl. Wintercircus Martin Hanson in Goes en Terneuzen Wintercircus Martin Hanson speelt deze winter een span nende familievoorstelling vol sfeer,, spanning en sensatie. Tijdens de show zie je fantasti sche acrobaten, trapezeartie sten en dressuur van verschil lende dieren. En niet te verge ten het clownsduo de Goty's! Voor de circusvoorstelling wordt de schouwburg hele maal omgetoverd tot circus tent, compleet met een ronde piste. -Wintercircus Martin Hanson is 10 januari te zien in Goes, 13 januari kun je komen kijken in Terneuzen. Avondwandeling door ver licht Zierikzee Zierikzee is overdag al een prachtige stad, maar op donke re winteravonden is de stad nog veel mooier! Rondom de kerst verschijnen er overal lichtjes in de stad. Samen met een gids van VW Schouwen- Duiveland kun je daarom op de donderdagavonden genie ten van een verlicht Zierikzee. De cultuurhistorische wande ling start bij de Dikke Toren en duurt een uur. Aan het eind van de wandeling krijg je een verdiend glas glühwein aange boden. De wandelingen wor den gehouden op donderdag 14 december, 21 december, 28 december 2006 en 4 januari 2007. Schaatsen in Middelburg Het kan vriezen of dooien, maar schaatsen kan altijd op de Markt in Middelburg. Van 16 december tot 7 januari ligt er namelijk een mooie ijsbaan midden in het centrum van Middelburg. Bind je ijzers onder, zwier een paar rondjes, geniet van warme chocolade melk en waan je in winterse sferen. De schaatsbaan is iedere dag open tot tien uur 's avonds. Een Winterverslaggever op pad ../O v

de Faam | 2006 | | pagina 26