r MIDDELBURG PAKT STATIONSBRUG AAN GEMEENTE WIL VOGELSTAND VERBETEREN Uitslag verkiezingen Open Huis begraafplaats en crematorium Dag van het Stadhuis TnlV/"N'ilMnlDe Faam Woensdag 29 november 2006 - Pagina 9 Deze-informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Net als bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen was in Middelburg sprake van een hoge opkomst: 82,7 procent. Dat is iets meer dan in 2003. Hieronder kunt u zien hoe Middelburg stemde. Partij 2006 2003 1. CDA 6967 7901 2. PvdA 5856 7364 3. WD 3203 3891 4. SP 4831 1914 5. Fortuyn 55 1186 6. GroenLinks 1496 1627 7. D66 495 990 8. Christenunie 2169 1314 9. SGP 2055 2007 10. Nederland Transparant 50 74 11. Partij voor de Dieren 616 164 12. EénNL 121 - 13. Groep Wilders/Partij voor de Vrijheid 1305 - 14. Partij Verlinden 8 - 15. Partij voor Nederland 21 - 18. Verenigde Senioren Partij 39 Overige partijen - 62 Geldige stemmen 29287 28494 Blanco/ongeldig 35 22 Opgeroepen 5443 34647 Niet verschenen 6121 6131 Opkomstpercentage 82,73% 82,30% U kunt op www.middelburg.nl ook de uitslag per stembureau bekijken. De afgelopen maanden is hard gewerkt om de accommodatie van de begraafplaats en het cre matorium aan de Westelijke Oude Havendijk uit te breiden, te moderniseren en te verbeteren. Bent u ook nieuwsgierig hoe het is geworden? Kom dan zaterdag 9 december tussen 12.00 en 16.00 uur naar het Open Huis om het resultaat te bekijken. Medewerkers geven rondleidingen en uitleg over het werk dat zij doen. Zo krijgt u de kans om de vernieuw de accommodatie en de begraaf plaats eens van de andere kant te bekijken. De aula, ontvangstruimte, condolean ceruimten en familiekamer zijn uitge breid en of verbouwd en voorzien van nieuw meubilair en aankleding. Daarnaast is de klimaatbeheersing in het gebouw verbeterd en zijn de luifel en het voorplein onder handen geno men. Dit alles om er weer een mooie' accommodatie van te maken die qua uitstraling past bij Middelburg en bij deze tijd. Tijdens de werkzaamheden konden uitvaartdiensten uiteraard wel door gaan, maar het was soms wel moei lijk om alles ingepland te krijgen. Zowel voor nabestaanden als voor medewerkers van de begraafplaats was dit niet altijd even makkelijk. Het gemeentebestuur wil iedereen bedanken voor zijn of haar begrip en medewerking. Op zaterdag 16 december van 10.00 tot 16.00 uur is het open dag in het stadhuis van Middelburg, georganiseerd door de gemeente en de Roosevelt Academy. Tijdens de 'Dag van het Stadhuis' zijn alle ruimten van het gotisch en niet gotisch deel van het stadhuis voor ieder een toegankelijk en zijn er ver schillende activiteiten. Tijdens de Dag van. het Stadhuis zijn burgemeester en wethouders van de gemeente en het managementteam van de Roosevelt Academy de hele dag aanwezig. Zij beantwoorden graag uw vragen over het voorne men van de overdracht van het gotisch gedeelte naar de Roosevelt Academy. Daarnaast zijn er rondleidingen door het gotisch deel en door het gebouw van de Roosevelt Academy. Ook worden verschillende presenta ties gegeven, onder andere over de kunstcollectie, trouwerijen in de trouwzaal en de geschiedenis van het stadhuis. De Roosevelt Academy geeft colle ges en het is mogelijk het talenlab te bekijken. Dat allemaal onder begelei ding van een muzikaal optreden van studenten. Begin december 2006 starten de werkzaamheden op en rond de Stationsbrug. Door het weren van zwaar verkeer, het plaatsen van nieuwe verkeerslichten, het creë ren van duidelijke fietspaden en een logischer inrichting wordt de veiligheid verbeterd. Vooral aan de levensgevaarlijke com binatie van vrachtwagens en land- bouwverkeer met fietsers en voet gangers moet snel wat gedaan wor den. Na de aanleg van de N57 is de brug gesloten voor al het gemotori seerd verkeer. Tot die tijd moeten auto's, fietsers en voetgangers de brug delen en blijft voorzichtigheid geboden. Samen met verkeersdeskundigen van de provincie, de politie en een gespecialiseerd ingenieursbureau onderzoekt de gemeente Middelburg een groot aantal korte en middellan ge termijn oplossingen. In de raads vergadering van oktober is besloten dat de gemeente nu maatregelen neemt die snel uitgevoerd kunnen worden en naar verwachting op korte termijn een grote bijdrage aan de vei ligheid leveren. Ondertussen wordt doorgegaan met het zoeken naar oplossingen voor nog grotere veilig heid voor de middellange termijn. Maatregelen op de Stationsbrug: Vracht- en landbouwverkeer mogen niet meer over de Stationsbrug. Zij moeten een alternatieve route kie zen. Fietsers hebben prioriteit op de brug. Fietsers krijgen de hele breedte van hun weghelft ter beschikking. Om dit visueel duide lijk te maken, krijgt de brug het uiterlijk van een fietsstrook. Zodra het weer het toe laat wordt het wegdek rood gekleurd. Auto's worden op de brug gedoogd. Auto's moeten fietsers voor laten gaan. De instelling van de verkeerslichten rond de brug zal dit vergemakkelijken. Een witte ribbelrand naast het opstaande voëtgangerspad voor komt dat fietsers met hun pedalen vast komen te zitten en creëert meer afstand met het voetpad. Maatregelen aan de stadskant van de Stationsbrug: Er komt een verkeerslicht op de kruising Blauwedijk - Stationsstraat - Loskade - Stationsbrug. De lichten zijn zo afgesteld dat de fietsers met voorsprong de brug op komen. Voetgangers kunnen bij groen licht veilig oversteken. Aan weerszijden van de Blauwedijk komen duidelijk afgescheiden fiets paden. Maatregelen aan de stationskant van de Stationsbrug: De T-splitsing Stationsbrug - Kanaalweg wordt duidelijker inge richt. De linksafbeweging voor fiet sers richting Waterschapskantoor en fietstunnel wordt breder en de voetganger kan veilig van en naar het station. De voorrangsregeling wordt gewij zigd. Voortaan geldt bij uitval van de verkeerslichten de normale voorrangsregeling: bestuurders van rechts hebben voorrang. Meer veiligheid op en rond de Stationsbrug heeft gevolgen voor de doorstroming bij de Schroebrug. Daarom zal ook daar de situatie wij zigen. Maatregelen bij de Schroebrug: De busstrook op de Schroeweg wordt toegankelijk voor alle gemo toriseerd verkeer. De werkzaamheden worden zoveel mogelijk 's nacht gedaan, maar de Stationsstraat is ook enige tijd afge sloten. Hetzelfde geldt voor delen van de Kanaalweg en de Blauwedijk. Let u op de informatie over de Stationsbrug in deze rubriek, hier vindt u de komende weken de exacte data van de werkzaamheden en mogelijke omleidingen, deze zullen ook duidelijk ter plekke worden aan gegeven. Rond 15 december ontvan gen alle inwoners van de gemeente Middelburg een uitgebreide informa tiefolder inclusief plattegrond en uit leg over de Stationsbrug. Heeft u op dit moment vragen neem dan contact op met de gemeente telefoon 67 53 18 In het verlengde van het landelijke project Stadsvogels van de Vogelbescherming organiseert de gemeente Middelburg komende jaren een aantal activiteiten om de vogelstand te verbeteren. Zij doet dit samen met de Vogelwerkgroep Walcheren en MICMEC Walcheren. Op vrijdag 1 december start het project met de overhandiging van de eerste nestkast aan wethouder Van Klinken. Dit gebeurt om 15.00 uur in de Milieuwinkel aan de Reigerstraat. Het project houdt zowel activiteiten in op gebied van gemeentelijk groenbe- leid als het meer betrekken van de bevolking bij de vogels in de stad. Dit laatste door aan te geven wat je zelf kunt doen, maar ook watje beter kunt laten vanwege overlast. De gemeente zal regelmatig publiceren over deze onderwerpen. Verder is er in de Milieuwinkel volop informatiemateriaal verkrijgbaar. Het Stadsvogelproject bestaat uit vijf onderdelen. 1. Monitoring Gedurende een aantal'jaren doet de Vogelwerkgroep onderzoek naar de vogelstand en dan met name naar een aantal bijzondere soorten, zoals de grauwe vliegenvanger en boomkrui per. Er worden maatregelen genomen orn afnemende vogelsoorten te laten toenemen. 2. Vogels onder dak Voldoende geschikte nestgelegenheid bevordert de jonge aanwas. Elke vogel heeft echter zijn eigen eisen pakket. Voor de holenbroeders wor den nestkasten aangeboden. De gemeente heeft er zelf al honderd han gen en wil dit bestand met ongeveer vijftig uitbreiden. Locatie en bezetting van de al hangende kasten worden geëvalueerd. Verder worden particu lieren gestimuleerd om nestkasten op te hangen. Voor de kasten die bestemd zijn voor de in aantal afne mende soorten wordt door de gemeente 50 subsidie verschaft. Het gaat dan om de eerder genoemde grauwe vliegenvanger en boomkrui per, maar ook om de 'gewone' mus, de gekraagde roodstaart, de bonte specht, de huiszwaluw en de gierzwa luw. De Vogelwerkgroep adviseert in welk soort tuinen welke vogelsoort verwacht kan wordën. Van de met subsidie aangeschafte nestkasten wordt verwacht dat de eigenaars het gebruik ervan zullen bijhouden en doorgeven aan de gemeente. De nestkasten zijn te koop iq de Milieuwinkel, Reigerstraat 2 in Middel burg. Naast kant-en-klare kasten kun je er ook bouwtekeningen van alle mogelijke modellen krijgen. 3. Informatieavond In februari is er een speciale informa tiebijeenkomst over natuurvriendelijk tuinieren, met nadruk op vogels. 4. Vogelwandelingen Onder leiding van een vogelgids wor den in het voorjaar enkele vroege- vogelwandelingen gehouden. De wan deling gaat door de binnenstad en park Toorenvliedt, met als eindpunt vogelopvangcentrum De Mikke. 5. Leskisten Vogels Voor het basisonderwijs stelt het MIC MEC leskisten Stadsvogels samen die de scholen een aantal weken kunnen lenen. Ook wordt er mogelijk een natuuroudercursus bij aangeboden. Het project duur drie jaar. Hopelijk gaan meer inwoners zicht interesse ren voor vogels, zodat de afnemende soorten toenemen.

de Faam | 2006 | | pagina 9