www.middelburg.nl COLLECTIEVE ZORGVERZEKERING MINIMA HET WOORD AAN RAADSLID PIET KRAAN f Bedrijfsverzamelgebouw in Middelburg Controle hondenbelasting 'MV/lTHflYftiitiDe Faam Woensdag 29 november 2006 - Pagina 8 De Sociale Dienst Walcheren (SDW) biedt alle inwo ners van de gemeente Middelburg met een inkomen tot 110% van de toepasselijke bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 janua ri 2007 deel te nemen aan een Collectieve Zorgver zekering Minima (CZM). Studenten zijn uitgezon derd. De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid en de SDW levert een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. Door de financiële bijdrage van de SDW bedraagt de pre mie voor de aanvullende verzekering bij deelname aan de CZM in 2006 9,40 per volwassene per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Voor 2007 is de voor uw rekening blijvende premie voor de aanvul lende verzekering nog niet bekend. Daarnaast moet ieder een uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering betalen. Als u zich ver zekert bij CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u een korting van 7% op de premie voor de basisverzekering. In 2007 bedraagt daardoor de premie voor deze verzeke ring 88,35 per maand. Wie komen in aanmerking? Om in aanmerking te komen voor de CZM moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: - u woont in de gemeente Middelburg - u bent verzekerd bij CZ (zo niet dan kunt u per 1 januari 2007 overstappen naar CZ; dit moet u dan wel vóór 1 januari 2007 doen) - uw netto (gezins-)inkomen exclusief vakantietoeslag per maand bedraagt nu niet meer dan: - 884,52 voor alleenstaanden tot 65 jaar - 960,96 voor alleenstaanden van 65 jaar en ouder - 1137,24 voor alleenstaande ouders tot 65 jaar - 1193,12 voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder - 1263,59 voor gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar - 1328,46 voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder - uw vermogen (uw bezittingen min uw schulden) is lager dan 5.180 als u alleenstaande bent of lager dan 10.360 als u een alleenstaande ouder bent of een gezin vormt. Bovenstaande bedragen gelden voor 2006. Per 1 januari 2007 zullen deze bedragen iets wijzigen. - u betaalt uw maandelijkse premie voor de CZM en de ver plichte premie voor de basisverzekering door middel van een automatische incasso en bent bereid hiervoor een machtiging af te geven aan CZ. Hoe aanmelden? Een aanvraagformulier en CZ-informatiepakket kunt u afha len bij het Zorgloket in het stadskantoor in Middelburg. U kunt dit ook opvragen via telefoonnummer 43 27 00. Het aanvraagformulier moet volledig ingevuld en ondertekend met de gevraagde bewijsstukken worden ingeleverd bij of opgestuurd worden naar de SDW. De SDW controleert uw inkomensgegevens en meldt u aan bij CZ. Vervolgens ont vangt u van CZ uw verzekeringspolis. Indien de SDW niet akkoord gaat met uw deelname ontvangt u daarvan schrif telijk bericht. Wanneer gaat CZM in? De uiterste inleverdatum van het aanvraagformulier is 15 december 2006 om per 1 januari 2007 mee te kunnen doen. Let op: ook als u nu verzekerd bent bij een ander ziekenfonds dan CZ, dan dient overgang naar CZ vóór 1 januari 2007 geregeld te zijn. De volgende gelegenheid is er pas weer per 1 januari 2008. Heeft u vragen? Voor eventuele vragen over het verzekeringspakket kunt u terecht op het Servicekantoor van CZ Langeviele 82, 4331 LW Middelburg. U kunt ook bellen met CZ-informa- tienummer 0900-0949. Heeft u vragen over inkomensgrenzen, vermogen of ande re voorwaarden dan kunt u 's morgens tussen 09.00 en 10.30 uur bellen met de Sociale Dienst Walcheren, tele foon 43 27 00. Afgelopen maand is de begroting voor 2007 behandeld. Die begroting is sluitend, maar ik heb toch nog wel wat zorgen. Zorgen over de invoering Wet maat schappelijke ondersteuning bijvoor beeld. Die zal een zware wissel trek ken op de mantelzorg en de vrijwilli gers en dat mag niet ontaarden in een ordinaire bezuinigingsmaatregel! Ook ouderen verdienen betaalbare zorg, betaalbaar woongenot en betaalbare ontspanningsactiviteiten. Zorgen over het Stationsgebied als bindende factor. Dat bindt niet maar scheidt nu en dat zal met de in de begroting genoemde kantoorontwik keling niet verbeteren. Wat daar moet komen zijn sociale en culturele functies, ook langs het kanaal zelf. Bijvoorbeeld markten, stalletjes, nau tische evenementen, kraampjes, ten toonstellingen, beurzen, groen, kunst, exposities, cafe's, terrassen, instellingen, woningen en, jawel, ook kantoren. Zorgen over de communicatie met onze inwoners. Het schort daarbij helemaal niet aan de betrokkenheid van bewoners bij hun eigen woonom geving zoals de begroting sugge reert. Maar het schort wel maar al te vaak aan echte communicatie van de kant van de gemeente. Het college gaat nu na een slecht rapportcijfer in dit jaar voor goed bestuur (een 4,5 streven naar een rapportcijfer 5 in 2007! En voor het nakomen van afspraken streven van een 5,5 naar Met de ondertekening van de huurcontracten is vorige week een volgende stap gezet in de vorming van eèn bedrijfsverza melgebouw (BVG). Vanaf begin volgend jaar nemen namelijk ook CWI en UWV hun intrek in het stadskantoor. Vorig jaar kwam de frontoffice van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) al naar Middelburg. In het bedrijfsverzamelgebouw wer ken de SDW, CWI en UWV onder de naam Werkplein Walcheren samen met als uitgangspunt 'Werk boven inkomen'. Belangrijkste doel is om mensen uit heel Walcheren aan werk te helpen. Of ze nu wel of geen diplo ma hebben, jong zijn of oud.ledereen kan terecht bij het Werkplein voor hulp bij bemiddeling, advies en ondersteuning bij werkhervattingtra jecten. Is werk echt niet haalbaar, dan wordt een (tijdelijke) uitkering verstrekt. een uiterst mager zesje! Zo komen we er niet! Dat moet echt anders en beter. Streefcijfer goed bestuur? Waarom geen 8? En nakomen afspra ken? Een 10 hebben we daar nodig! Zorgen tenslotte ook over-de leeg stand in de binnenstad, over de invoering van ondergrondse afvalin zameling, over de ontwikkeling van Mortiere, het verkeer enz. enz. Heb ik dan als raadslid voor de Politieke Partij Middelburg alleen maar zorgen Nee, gelukkig niet. De sfeer in de raad is sterk verbeterd. Dat is toch mooi meegenomen. Er komt een mooi Middelburgs theater op Middelburgse maat met toe komstwaarde en da's mooi. De N57 komt eraan. Ook mooi. Volgens de begroting gaat het Middelburg finan cieel wat beter. Dat zou echt mooi zijn. Maar het mooiste is toch dat Middelburg nog steeds een pracht- stad is om in te wonen. En dat gaat zo blijven. Daar wil ik graag samen met anderen voor zorgen en daar mag u mij mooi aan houden. Piet Kraan raadslid Politieke Partij Middelburg (PPM) Werkgevers Maar Werkplein Walcheren is er zeker ook voor werkgevers. Zij kun nen hun openstaande banen aanbie den door hun vacatures op de beurs- vloer kenbaar te maken. Voor werk zoekenden zijn deze vacatures daar te bekijken. Eén loket Vanaf januari gaan alle partijen al werken met het digitaal klantdossier. Dat houdt in dat de klant dan nog maar één keer zijn gegevens inle vert. Deze zijn dan zowel voor de SDW als CWI en UWV toegankelijk. Er is met het BVG ook nog maar één loket waar mensen geholpen wor den. Of het nu gaat om werk of een uitkering. Een verbetering van de situatie zowel voor klanten als orga nisaties. Als alles volgens plan ver loopt, nemen het CWI en UWV eind januari hun intrek in het stadskantoor en krijgt het Werkplein Walcheren daadwerkelijk gestalte. In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de gemeente Middelburg die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Gewoon volgens de regels, dus zoals het hoort. Toch is een regelmatig terugke rende controle nodig om deze belastingregeling goed uit te voe ren. Die controle start binnenkort in de gemeente Middelburg. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. In december gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte informa tie over de woningen die bezocht moeten .worden, belt de controleur aan. De controleur kan dus ook bij u aanbellen. Hij of zij stelt enkele vragen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat de con troleur de vragen aan de deur afhan delt. Als u niet thuis bent, zal de con troleur ter plaatse een oordeel maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legitime ren met een door de gemeente ver strekt bewijs. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening hondenbe lasting' betaalt iemand in 2006 voor het houden van één hond 57,73 per jaar. Mensen die twee honden hebben betalen 115,46 extra, in totaal dus 173,19. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 115,46 extra betaald worden. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij advise ren u daarmee niet te lang te wach ten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft voldaan voordat de controleur komt. In de hal van het stadskantoor aan de Kanaal- weg 3, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vra gen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze afdeling plan ning en control, telefoon 67 57 72.

de Faam | 2006 | | pagina 8