Zeevishandel CASH CARRY SHOPPING Elancée DECEMBER AANBIEDING Tip van tfe sint Tf^Vi^^'ümllDe Faam Agenda Politiek Handig Hennie volgt verkiezingen met een lege portemonnee 3 kg verse Mosselen van Prins Dingemanse voor 10,00 5 Hollandse nieuwe voor 5,00 500 gram Kibbeling voor 4,75 4 Lekker bekjes voor 5,00 1 kg Tilapiafilet voor 8,25 Parkeren tot aan de deur Hermesweg 23 - Vlissingen - Telefoon: 0118-412666 Fax: 0118-431897 E-mail: info@zeevishandelcashandcarry.nl Internet: www.zeevishandelcashandcarry.nl CADEAU IDEE VOOR SINT OF KERST! MOTOR RIJSCHOOL TEN HAVE Geuren Pampers Baby Dry NU tijdelijk met gratis mascara vanaf m. gg Pampers gratis; OJ5 arEB/n Europa Makkelijker kan het niet: Natuurlijk betaalt u Speeltapijt Winnie the Pooh 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 - Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Woensdag 29 november 2006 - Pagina 5 rails te krijgen. Vroeger ging ik met mijn kinderen naar de stad en dan was het altijd even: 'Mam, we gaan daar naar bin nen een kop koffie drinken.' Dat kan nu niet meer. Ik zeg niet dat het nooit meer mogelijk is, maar je moet er wel goed over naden ken", verzucht Hennie. Iets lekkers Een beetje minder zorgen om fi nanciële dingen, dat is een grote wens van de Vlissingse. "Dan zou ik eens een keer iets lekkers bij Albert Heijn halen. Dat Lidl niet goed is, zal ik nooit zeggen. Bij de AH hebben ze bijvoor beeld vers warm brood. Dat kost daar een euro meer dan bij de Lidl. Ik koop het soms, dan is het als luxe." Steeds minder geld komt er bij haar binnen. De langdurigheidtoeslag is ze kwijt geraakt en ook een collectieve verzekering. "Nu moet ik meer uit mijn eigen zak betalen. Na tuurlijk merk ik dat." Ondanks alle ellende blijft ze vertrouwen in een andere politieke wind, een partij die opstaat en de ar moede aanpakt. "Ik hoop niet alleen van de Haagse politiek, maar ook van die in Zeeland, dat er eens beter geluisterd en geke ken wordt. Want de woning bouw weet goed hoeveel uitzet tingen er zijn. Dat mensen het niet meer kunnen betalen." Geen leuke dingen meer ko pen, zoals kleding. Maar Hennie is wel handig gewor den. "Op de markt koop ik een lapje stof. In het dagacti viteitencentrum maak ik een rok. Ik kan niet in de stad een truitje van twintig euro ko pen. Dus brei ik hem zelf." DONDERDAG Middelburg, De Drvkkery, popmuziekquiz, 19.30u VRIJDAG Vlissingen, Baskensburg, 50 beurs, 10-16 u Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'De verklaring van godsdien sten', KZGdW, 16.45 u ZATERDAG Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, lezing, 'Dezeven juwe len van wijsheid', Theoso fisch Genootschap, 10.30 u Vlissingen, Ter Reede, dans avond, Dansschool Bras, 19.30 u Vlissingen, gebouw Beréa, eindtijd bijbelstudie, Frank Ouweneel, 19.30 u Zoutelande, zaal Midden dorp, wereldmarkt voor Goede Doelen, 10-16 u Mid delburg, Zeeuwse Biblio theek, workshop, Sinterklaas gedichten, surprises, 10.30- 12 en 13.30-15 u Middel burg, 't Gasthuis, Alzheimer café, 'Dementie en de juridi sche consequenties', 14.30- 17 u ZONDAG Middelburg, Oostkerk, wel- komdienst, 'De enige vraag', 18.45 u Middelburg, Petrus- kerk, Taizé viering, 16 u Rit- them, kerkgebouw Prot. Ge meente, jongerendienst, 14.15 u Middelburg, De Klepperhoeve, Sinterklaas activiteit, 15.30 u WOENSDAG Vlissingen, Welzijnscentrum, recreatie wandeltocht, 9-9.30 u Middelburg, Stadskan toor, vergadering comm. Maatsch. Zaken, 19.30 u Oost-Souburg, Palazzoli Huis, koffieochtend (ex- kankerpatiënten en naasten, 10-11.30 u Hoe moet het straks? door marcel van der voort VLISSINGEN - "Zelf zit ik ver onder het bestaansmini mum, want ik heb een WAO-uitkering. Zeventig procent van het laatst ver diende salaris krijg ik. Dat is lager dan het minimum. Ik klop overal aan voor een aanvulling en krijg nul op het rekest", zegt Hennie van Dongen (45) uit Vlissingen. Alle verkiezingsbeloften volgde ze dan ook met ar gusogen. Ze heeft een bovenwoning en die is keurig verzorgd. Een aan zienlijk deel van haar bestaan speelt zich binnen die muren af. "Ik ga op zoek naar de koopjes, naar de goedkope winkels en heb een minder sociaal leven. Uitgaan, leuke dingen doen, bij voorbeeld naai' een concert, dat zit er niet in. Het is niet zo dat ik helemaal niets kan doen, wel weinig. Ik moet selecteren." Lege portemonnee Van Dongen maakt zich zorgen. Ik vind dat de laatste vijf jaar de minima eigenlijk helemaal er niets bij hebben gekregen en zelfs nog in moesten leveren. Hoe moet dat de komende tijd? Ik heb meegemaakt dat mijn portemonnee leeg was, voordat de uitkering binnen kwam. Er was een periode dat iemand an ders hielp mijn financiën op de Hennie: "De partijen die zeggen dat het goed gaat, zijn allemaal mensen met hoge salarissen. Ik zou graag willen dat meneer Balke nende een maand met mij samen, hier in mijn huis, komt wonen. Mét mijn bud get. Dan weet hij waar over gepraat wordt." De Vlissingse stemde op Jan Marijnissen van de SP. "Een man die in een staalfabriek is begonnen en niet op de universiteit in een boekje heeft zitten lezen. Hij moest zelf rondkomen met een middenklasse inkomen. Jan weet waar het vandaan komt." "Ik heb toch vertrouwen in de politiek. Dat ze het altijd goed doen is iets anders. Als je alle hoop opgeeft, is er niets meer." De afgelopen vijfjaar hebben de minima in Nederland het steeds moeilijker gekregen, vindt Hen- ny van Dongen die zelf ook de eindjes aan elkaar moet knopen, foto: izaak verkeste complete vitamine gezichtsbehandeling heerlijke oppepper voor het gezicht nu 40,00 Salon voor Afslanken, Beauty Body Wellness Herenstraat 25, 4331 JS MIDDELBURG, Telefoon 0118-638059 www.salon-elancee.nl info@salon-elancee.nl Welkom bij Motorrijschool ten Have, nieuw in Middelburg. Wij hebben voor u speciaal het motortotaalpakket ontwikkeld. Een pakket waar alles inzit voor de gehele opleiding. Als welkomstcadeau krijgt u 2 rijlesuren cadeau, of u nu een pakket of losse lessen neemt. Zie de site voor meer informatie: www.motorrijschooltenhave.nl We zien je graag bij Motorrijschool ten Have! T 0118-618765 M 06-10343996 SCHLECKER Diverse look-a-like o.a.: Gavanna Light 100 ml, Now 100 ml, Realise 100 ml diverse soorten 8.8t 99 t.w.v. 6.95 per Itr: 1.98 Baby doekjes 72 stuks 80 stuks lotion of sensitive eenvoudig lunielte >n het SerVICe bestel via Internet: www.SCHLECKER.com bestel via telefoon: 0900 7777444 0.20 p/min) SCHLECKER brengt het naar uw huisadres naar uw SCHLECKER filiaal of naar een ander gewenst adres O.- Euro* verzendkosten minimaal bestelbedrag slechts 15.- Met diverse liedjes en instrumenten. Electronisoh muziek- en speeltapijt met 7 noten, 7 gespeelde liederen en 4 instrumenten. Gemakkelijk te bespelen via een hand of voetdruk. Geschikt voor kinderen vanaf ca. 3 jaar. Batterijen niet meegeleverd. Advertentie geldig vanaf 29.11.2006 t/m 12.12.2006 zolang do voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden.

de Faam | 2006 | | pagina 5