Meer vertrouwen in geluk dan strategie Hoe RECHT DOOR ZEE ben jij? medewerker afwas HOSTELLERIE SCHUDDEBEURS Zelfstandig Werkend Kok M/V TBlV/J3W!i/iiHlDe Faam Ziekenhuis Walcheren Huisman en Van der Hof WvG-consulent (m/v) Bijstandconsulent (m/v) Woensdag 29 november 2006 - Pagina 48 Terwijl de technologie voortraast, lijken bordspelletjes niet delijke verschuiving van strategische spellen naar 'geluk' meer van deze tijd, maar het tegendeel blijkt waar. Steeds spellen te zien. Die 'geluk'factor krijgt trouwens niet alleen meer jongeren ontdekken de charme van in een groepje rond door het gebruik van de dobbelsteen, maar ook in het karak- de tafel zitten, vooral als het onderwerp en het ontwerp van ter van de spellen. Er is een stijgende belangstelling voor gok- het spel actueel is. spelletjes. Zoals gezegd is niet alleen de vormgeving, maar Een opvallende trend is de opkomst van elektronica in spellen, ook het onderwerp van het spel belangrijk om op te vallen. Met name het gebruik van een DVD als aanvulling op het bord- Populaire films en tv-programma's zijn ook dit jaar weer in bij spel zie je in steeds meer nieuwe spellen opduiken. zondere uitvoeringen in de speelgoedwinkel te vinden. Een andere trend lijkt hier haaks op te staan, want er is wei- Maar het zijn niet alleen nieuwe onderwerpen die in spelvorm nig vernieuwend aan een dobbelsteen, maar toch is het ge- zijn gegoten. Natuurlijk kan er ook dit najaar weer gekozen bruik van de dobbelsteen weer erg populair. Er is dus een dui- worden voor nieuwe uitbreidingen van bekende spelformules. Hoe zou jij het doen als hande laar? Als speler van het bordspel Manilla speculeer je op het lot van drie vrachtschepen die richting de haven van Manilla varen. Het gaat echter niet altijd allemaal even recht door zee. In Manilla proberen de spelers zoveel mogelijk geld te verza melen door aandelen te kopen in specerijen die naai" de zwarte markt worden gebracht. Alle specerijen die naai" de markt worden gebracht, doen de waarde er van stijgen. Je wilt er dus voor zorgen dat de specerij en waar jij aandelen in hebt, aankomen in de haven. De boten die de specerijen ver voeren, starten elke ronde op nul en worden bewogen door de dobbelsteen. Goed gooien is meegenomen, maar de andere spelers hebben nog veel invloed of de boten aankomen bij de markt of niet. Als er drie keer. is gegooid en al le invloeden zijn gespeeld, wordt er gekeken naai" welke boten zijn aangekomen. Deze leveren geld op voor hen die hebben meegevaren of in de haven staan te wachten. Boten die niet aankomen gaan naar de werf om schade te repareren en dat is weer gunstig voor de spe lers die daar op de boten staan te wachten. Al met al is het in schatten en beïnvloeden van de snelheid van de boten je be langrijkste taak! Zo kom je aan meer geld en met geld koop je aandelen die aan het eind van het spel bepalen wie er wint. Manilla is een spel vol keuzes, waarin je inschattingsvermo gen een grote rol speelt naast het geluk van de dobbelsteen. Een perfecte balans tussen stra tegie en 'toeval', dus. Meer informatie is te vinden op www.999games.nl. MOOI WERK IN EEN PRACHTIGE OMGEVING Ziekenhuis Walcheren zoekt een We zijn op zoek naar een accuraat persoon die van aanpakken houdt en die parttime wil werken in een wisselend dienstrooster. U verzorgt machinaal of handmatig de centrale afwas, u reinigt en onderhoudt de afwaskeuken en zorgt voor het transport van voedingsmiddelen en serviesgoed. Wij bieden een vacature voor gemiddeld 18 uur per week op basis van een containercontract (12 uur in vast rooster, 6 uur inval), voor onbepaalde tijd. Meer weten? Informatie bij de heer H.J. Kouwenhoven, teamleider Voedingsdienst 2, tel. (0118) 425 047. Reageren? Stuur uw sollicitatiebrief, met cv, vóór 13 december a.s., naar de stafsector P&O, Ziekenhuis Walcheren, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen of mail naar: personeelsservice@zwv.nl. U kunt de volledige vacaturetekst nalezen op www.zwv.nl of www.zz.nl Voltaweg 31 4338 PS Middelburg 0118-475738 UITZENDBUREAU HANDELSONDERNEMING UITZENDBUREAU OP ELK GEBIED Huisman en Van der Hof vindt voor u de juiste baan en het juiste personeel! v WIJ ZIJN DRINGEND OP ZOEK NAAR Loonadministrateurs timmerlieden opruimers opperlieden metselaars kraan/vrachtwagenchauffeurs lassers bankwerkers metaalbewerkers algemeen medewerkers huisman-vanderhof@planet.nl Zi& a vanuit Het: UVVV mtnimaat een feaUF jpar in dè WW of fes ete WAO en et: wife weer aan het werk? Dan moet u bij ons zijn! Bef ons voor een' afspraak: 06-20546065 Harrie van der Peijl Centrum Loopbaanrealisatie Zeeland info@drwerkt.nl Hoofdkantoor 076-5317970 wwwcclrweritfi.nl loopbaanbegeleiding projectoncwlkkelin gelegen in de fraaie bossen van Schuddebeurs (3 km vanaf Zierikzee), is een nationaal en internationaal gerenommeerd hotel restaurant met 22 onlangs gerenoveerde en bijzonder decoratief ingerichte kamers, voorzien van alle comfort. Verder beschikt het bedrijf over een knusse bar, een in English Library-stij 1 ingerichte lounge en ruimtes voor meetings en grotere diners. De Hostellerie richt zich naast de toeristische gast ook op conferenties. De keuken is vermaard en heeft een vermelding in de Lekker en de Gault Millau.Voor een uitgebreide indruk verwijzen wij naar onze website: www.schuddebeurs.nl 4 Voor deze Parel van Zeeland zoeken wij een fulltime die ervaring heeft opgedaan in vooraanstaande keukens in gekwalificeerde bedrijven. Wij bieden een vaste, leuke job in een prettige werkomgeving met leuke collega's en een prima salaris. Ben jij degene die kwaliteit en service hoog in het vaandel heeft staan en lijkt het je wat om op professioneel niveau het de gasten naar de zin te maken, stuur of mail dan je CV en motivatie naar: Hostellerie Schuddebeurs,.t.a.v. chef-kok, de heer Bart de Bree, Donkereweg 35, 4317 NL Schuddebeurs. Arrowflex Uitzendorganisatie Beuningen zendt uit in een breed scala van beroepen in diverse branches o.aaan gemeentelijke Overheden. Goed gekwalificeerd personeel met de ervaring en werkwijze van het handboek Schulinck Juridisch Dienstverlening. Voor meerdere opdrachtgevers zijn wij nu op zoek naar: Wij vragen: De functie: De Wvg-consulent bepaalt de mate van huishoudelijk, verplegende en verzorgende hulp die een cliënt nodig heeft. Bespreekt het aanmeldingsformulier, beoordeelt de hulpaanvraag en bekijkt in welke mate o.a. de woning moet worden aangepast en stelt een besluit vast. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke functie. Goede beheersing van de Nederlandse taal. Minimaal MBO-opleiding Zelfstandig en probleemoplossend te werk kunnen gaan. Wij vragen: Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring. Goede beheersing van de Nederlandse taal. Minimaal MBO-opleiding Zelfstandig en probleemoplossend te werk kunnen gaan. De functie: De bijstandconsulent is verantwoordelijk voor de uit voering van de Wet Werk en Bijstand. Onderzoekt de doelmatigheid en rechtmatigheid van uitkeringen. Voert intake-gesprekken met cliënten, behandelt aanvragen voor de WWB, toetst het recht op een uitkering, verricht heronderzoeken, verwijst cliënten door naar andere instanties, is verantwoordelijk voor een vast cliëntenbe stand en stelt rapportages en adviezen op. Bent u geïnteresseerd en denkt u voor één van deze functies in aanmerking te komen, stuur dan een sollici tatiebrief voorzien van C.V. naar het onderstaand adres. Voor vragen kunt u contact opnemen met Ineke de Bruijn op telefoonnummer 024-675 33 39 of 06-41 83 28 88. Arrowflex Beuningen, t.a.v. Ineke de Bruijn, Julianaplein 101, 6641 CS Beuningen, e-mail: beuningen@arrowflex.nl

de Faam | 2006 | | pagina 48