Monitor voor Kijken in het pikkedonker Warm op reis dé Weekkrant De Faam Woensdag 29 november 2006 - Pagina 45 Samsung Electronics blijft vernieu wen. Dit keer met de SyncMaster 93IC, een 19 inch LCD-monitor die 97% van alle ware kleuren uit de NTSC-standaard toont. Beel den krijgen door de levensechte kleuren hun werkelijke impact te rug. Goed nieuws voor computergebruikers die een juiste weerga ve op prijs stellen. Foto's op internet krijgen meer glans en scherp te, animaties meer diepte, games en films meer levensechtheid. Niet voor niets is de SyncMaster 93IC uitgeroepen tot de officiële wedstrijd-LCD-monitor op de World Cyber Games 2006, het groot ste gaming-toernooi ter wereld. Zeker met de snelste responstijd ter wereld van 2 milliseconde en een contrastwaarde van 2000:1 le vert de LCD-monitor een ongeëvenaard realistisch beeld. Zie ook www.samsung.nl. Wie 's nachts bijvoorbeeld het gedrag van dieren wil observeren, was tot voor kort op perperdure kijkers aangewezen: of moest het leger in om daar van professionele kijkers gebruik te maken. Met de relaxView Night Vision is er nu een professionele en betaalbare op lossing voor de gewone consument. En wat heel handig is, is dat hij ook handsfree te gebruiken is. Uiteraard is de nieuwe kijker niet alleen een mooie oplossing voor natuurliefhebbers. Nachtwakers of schippers die hun boot bij nacht de haven in willen navigeren heb ben er ook wat aan.. Met de relaxView Night Vision kun je kijken en alles gelijk vastleggen als videobeeld. Meer weten? Kijk op www.relaxview.nl. IHVR ■■X. ■w Wakker worden gaat steeds prettiger worden! Deze Wake-up lamp, die naar verwachting volgend jaar verkrijgbaar zal zijn, gaat gedurende een half uur steeds intenser branden, waardoor - op het vastgestelde tijdstip om wakker te worden - de opgaande zon wordt nagebootst en het lichaam rustig wordt voorbereid op ontwaken. Het licht valt namelijk op de - gesloten - ogen en stuurt de hersenen het signaal dat er minder melatonine moet worden aangemaakt. Op in de ingestelde alarmtijd in je hele lichaam klaar om wakker te worden. De lichtsterkte kan aangepast worden aan de persoonlijke voorkeur. Meer informatie over deze Wake-up lamp is te vin den op www.philips.com. Een slimme, sterke en geavanceerde robot is leuk om te hebben, maar het wordt pas echt een uitdaging om er zelf één te maken. En dankzij Lego kan dat! Door een groot aantal verschillende bouwstenen te combineren met ul- trasonar, geluid, licht en druksensoren kan een niéuwe generatie aan robots gebouwd worden. Om je hierbij te helpen wordt voor beginnende en geavanceerde bou wers een handleiding met drie voorbeelden bijgeleverd. De verbeterde lichtsensoren kunnen nu ook verschillen de kleuren detecteren en tevens zijn de druksensoren vernieuwd om de robot nog beter de omgeving af te laten tasten. Er zitten nu ook geluidssensoren in het pakket voor het herkennen van tonen en geluidspatronen en de ultrasonar sensoren zien afstanden en beweging. De software werkt zowel op een PC als een Macintosh en met de Bluetooth ondersteuning is het zelfs mogelijk om je robot vanaf je mobile telefoon aan te sturen. Meer info is te vinden op www.robotwinkel.nl. /\ls je in de auto zit, is het de bedoeling dat alle concentratie op de I weg is gericht. Niet op het indrukken van diverse knoppen om er 1 achter te komen waar je naartoe moet. De nieuwe generatie navi jl gatiesystemen snapt dit en maakt het mogelijk om met één druk op het scherm de gewenste informatie te krijgen. Om het leven van de chauffeur nog makkelijker te maken, wor- jj| den vliegvelden, benzinepompen, uitgaansgelegenheden en an il dcre interessante plekken in de omgeving om het display aange- P geven. De uitgebreide geheugencapaciteit (512MB en 2GB zijn Jr inmiddels meer standaard dan uitzondering) maakt het mogelijk om gedetailleerde mappen beschikbaar te hebben. De NV-U71T en de NV-U51 zullen in december van dit jaar op de markt komen. Kijk voor meer informatie op www.sony.com. Monsterlijke pret, de zwaartekracht tarten of met elektriciteit spelen? Het klinkt allemaal heel heftig, maar eigenlijk is het kinderspel. De Disco very buis is in principe een uitge breide versie van het bekende ver- rassingsei en is verkrijgbaar met ver schillende uitdagingen. Met de Di nosaurusbuis bouw je je eigen skelet dat ook nog eens oplicht in het don ker. De Survivalbuis bevat alles om te overleven als je ergens in je eentje strandt, de Elektriciteitsbuis bevat alle benodigdheden om zelf een bat terij te maken, met de inhoud van de Anti-Zwaartekracht buis kun je de zwaartekracht tarten, in de Weten schappelijke buis vind je de basis om spectaculaire experimenten uit te voeren en met de Kristalbuis kufi je zelf kristallen maken. Meer infor matie over deze buizen kun je vin den op www.sellai-ea.nl. Een warme auto kan op de chauffeur een slaapverwekkend en dus gevaarlijk effect hebben. Een koele auto is weliswaar goed voor de concentratie, maar voor de bijrijder minder aangenaam. Meningsverschillen over de temperatuur in de auto kunnen voorkomen worden met deze elektrische reisdeken. Deze de ken is van zichzelf al heerlijk zacht en warm, maar kan ook nog eens worden aangesloten op de 12-volt autoaansteker, waardoor de deken nog meer warmte zal geven. De deken beschikt over een au tomatische temperatuurcontro le en een lang snoer, zodat je ruimte genoeg hebt om de de ken lekker om je heen te slaan. Meer info is te vinden op www.smaitlrome.com.

de Faam | 2006 | | pagina 45