Winkel- en horecanota Veere: Markt Westkapelle te leeg Kiekjes van Borselse dorpen op internet KOM DESKUNDIG ADVIES ALLES ZELF TESTEN GRATIS INBOUWEN Cabaretesk vlagvertoon a.s. vrijdag 1-12 11.00-21.00 u a.s. zaterdag 2-12 10.00 -17.00 u Topmerken o.a. Pioneer, TomTom, Becker, Garmin, etc. E- Industrieweg 13-Vlissingen tel: (0118) 41 75 85 - www.carlife.eu 550 m 16:37 1.25 mm 16:38 Weteringlaan tonrttom KRABBENDIJKE - Vallen en doodgaan, dat is de titel van het nieuwe programma van cabarettrio Hassans' An gels. In De Meiboom in Krabbendijke proberen ze de nieuwe voorstelling uit op het publiek. Aanvang: 20.00 uur. Het is de tweede keer dat de ca baretmeiden bij Podium Rei merswaal komen optreden. Drie Angels, verschillend, an ders, samen realistisch wereld vreemd. Hassan's Angels, een initiatief van Inci Lulu Pamuk, bestaat verder uit Elvan Akyil- diz, Charlotte Lap. Hiervoor stond Inci al op de planken met Nilgun Yerli, in Turkish Delight en speelde ze rollen in diverse theater- en televisieproducties. Ook Elvan is bekend als actrice, onder meer in Sesamstraat. Daarnaast heeft ze rollen ge speeld in verschillende televi sieseries. Charlotte speelde hiervoor als actrice en zangeres in verschillende televisie- en theatervoorstellingen (Het Na tionale toneel, Hollandia, Ha- kim). Ze schrijft ook liedteksten en spreekt stemmen in. De pers was over hun vorige programma Schijn enthousiast. Zo schreef De Volkskrant: 'Schijn is opgewekt integratie cabaret, waarin twee vrouwen van Turkse afkomst laten zien niet bang te zijn voor conflicten met ouders en seks'. Kaarten kosten veertien euro en zijn te reserveren via 0113- 395326, 0113 571864, 0113- 551552 of www.podiumrei- merswaal.nl. door ineke van wallenburg WESTKAPELLE - Westka pelle is dankzij het toerisme goed voorzien van winkels en horeca, maar het dorp kent geen duidelijk, afgeba kend centrumgebied. De markt zou de plek zijn om meer aanbod te concentre ren. Helaas doet het plein nu vooral leeg aan. Ook de Zuidstraat, waar nu veel winkels zijn, lijkt nog niet echt op een winkelgebied. Deze conclusies staan in een nota over detailhandel en horeca van de gemeente Veere die onlangs is vastge steld in de gemeenteraad. De ondernemers zelf mochten ook hun zegje over de nota doen. In Westkapelle hebben ze er een duidelijke mening over. Ze willen graag met de gemeen te om de tafel om over hun doip te praten, maar met deze nota kunnen ze niet zoveel. "In het algemeen vinden we dit stuk wat te betuttelend", zegt Maja Audenaerde, voorzitter van de Ondernemersvereniging West kapelle. "We hebben er niet zo'n behoefte aan dat b en w precies vastleggen waar nu het centrumgebied is en waar niet. Laat de ondernemers dat zelf regelen. Het hoeft allemaal niet zo gedetailleerd." In de nota wordt aangegeven dat Westkapelle een kern is waar "dringend wat moet ge beuren om de verzorgingsstruc tuur te verbeteren". Ook dat is een opmerking die de voorzitter van de ondernemersvereniging niet kan plaatsen. "Westkapelle heeft een uitgebreid winkelbe stand. Dit is nog een dorp waar je alles op het dorp kan krijgen. De bakker, de slager, we missen niets. Niet alles zit precies naast elkaar gehuisvest, maar moet dat dan?" De Markt is inderdaad nogal leeg. Dat vinden de onderne mers ook. Maai- veel mogelijk heden lijken er niet om daar iets aan te veranderen. Een keer per jaar neemt de kermis de Markt in beslag en daarom kan er niets op gebouwd worden. Rond de Markt liggen ook veel woonhui zen en wie wil er nu verhuizen van zo'n prima plek. Moet nu ook beslist heel het winkelaan bod bij elkaar? Het is toch ei genlijk veel levendiger als de za ken over meer punten in het dorp verspreid zijn, geeft Maja Audenaerde aan. Een punt waarvan de onderne mers wel graag zouden willen, dat de gemeente zich er eens mee bezig hield zijn huurappar- tementen. De verhuur van ka mers loopt al een aantal jaren terug en daarmee de toeristi- sche overnachtingen. Er zijn vo lop plannen voor appartemen- tenverhuur, dat zou een mooie kans zijn voor Westkapelle, denkt de ondernemersvereni ging- HEINKENSZAND - Kiekjes van Sinterklaasontvang- sten, koninklijke onder scheidingen, openingen van bedrijven en verschillende dorpen zijn voortaan te vin den op de site van de ge meente Borsele. Sinds vrijdag 24 november kun nen bezoekers van de site www.borsele.nl een kijkje nemen in een nieuw fotoarchief van de gemeente. De gemeente besloot om allerlei foto's te digitaliseren en ze op de site te plaatsen zodat inwoners er ook plezier aan kun nen beleven. Op de webpage zijn ruim drieduizend afbeeldingen te vinden van en over Baarland, Baarsdorp, Borssele, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abtskerke, Sinoutskerke en 's-Heerenhoek. In de komen de maanden krijgt de site er steeds weer een dorp bij. Ook duizenden dia's worden gedigi taliseerd. De foto's zijn gemaakt door de gemeente maai- ook vaak door inwoners. Via een zoek functie vinden digitale gasten ge makkelijk hun weg door het ar chief. De gemeente roept inwo ners op om bijzonder fotomate riaal te delen met de gemeentelij ke database. Dan kan ze het foto archief verder aanvullen. De eer ste honderd bezoekers van de si te kregen een mooie foto naar keuze thuis gestuurd. Voor meer informatie: www.borsele.nl. NAVIGATIE DEMO DAGEN LIFE DE ZAAK VOOR AUTOLIEFHEBBERS! Het is de tweede keer dat de dames van Hassans' Angels bij Podium Reimerswaal optreden, foto: pr S100 meter Nieuwe" Wetering straat 54 km/11

de Faam | 2006 | | pagina 41