Stichting Werkt voor Ouderen stofzuigt ook het stukje achter mijn bank. 0118-448 448 www.werktvoorouderen.nl Kies OOk VOOr hulp die werkta Stichting Werkf voor Ouderen iflmV/MNMJ?!liIDe Faam Succes Coffeeshops Samenwerking in de hulp werpt vruchten af Zeven juwelen van wijsheid in bieb Kinderhulp zoekt gastouders Unicef verkoopt "Eén keer in de week komt er een mevrouw van Stichting Werkt voor Ouderen langs om me te helpen met het huishouden. Ze verschoont de bedden, poetst de douche en het toilet en stofzuigt het hele huis, ook dat ene stukje achter de bank. Netjes hoor. Nu ik het niet meer kan, is die hulp echt een verleng- stukje van mezelf. Afgelopen week was ik helemaal vergeten dat ze iets eerder zou komen. Ik was bij een vriendin op bezoek, dus er deed niemand open. Toen heeft ze gelijk Stichting Werkt voor Ouderen gebeld, en die hebben iemand langs gestuurd om te kijken of alles in orde was. Gelukkig was ik inmiddels alweer thuis en kon ik het uitleggen! Maar dat soort kleine dingen, dat vind ik nou zo fijn. Datje merkt dat ze écht aandacht aan je besteden." Bel voor meer informatie over Stichting Werkt voor Ouderen naar: Of kijk op Woensdag 29 november 2006 - Pagina 35 Uit de depressie... MIDDELBURG - De zeven juwelen van wijsheid, wat die precies zijn, legt N. Vas op za terdag 2 december in zijn theosofische lezing uit. De bijeenkomst begint om 10.30 urn- in de Zeeuwse Biblio theek, in Middelburg. Entree is gratis en na afloop is er ge legenheid voor discussie. Meer info staat op http://pe- ople.zeelandnet.nl/nivard. MIDDELBURG - Europa Kin derhulp is op zoek naai' gast ouders in Zeeland. Europa Kinderhulp organi seert al bijna vijftig jaar va kanties voor kansarme kin deren die het hard nodig hebben. Ze worden uit genodigd voor enkele weken vakantieplezier. Geen dure uitjes of luxe fratsen maar gewoon een vakantieperiode waarin rust, liefde en geborgen heid centraal staan. Het gaat vaak om kinderen in leeftijd van vijf tot en mët zes tien jaar uit gebroken gezin nen. In Zeeland komen in 2007 kinderen uit Nederland, Engeland, Duitsland, Frank rijk en Bosnië. Voor meer in formatie aan aanmelden: 0117-340144. VLISSINGEN - In de biblio theek in Vlissingen is van maandag 4 tot en met zater dag 16 december een kraam van Unicef te vinden. Daar zijn kaarten en andere artike len te koop. De opbrengst gaat naar projecten voor kinderen. door marcel van der voort MIDDELBURG - "Wij hebben een jonge vrouw in behande ling, die via een christelijke ge meente bij ons is gekomen. Ze heeft een zwaar verleden met seksueel misbruik en emotione le verwaarlozing. In de reguliere hulpverlening lukte het niet. Heeft last van depressies en is suïcidaal. Ging niet meer naar school en lag vooral in bed. Ze heeft hulp nodig", aldus GZ- psychologe Marrie van Veen van Stichting Petra uit Middel burg. "Ik belde naar de Stichting Met Gods Begeleiding (MGB) in Vlis singen en vroeg of ze een wo ning voor haar hadden. Die hadden ze. Ze heeft ondersteu nende begeleiding nodig en me dicijnen. Nu wordt ze geholpen om maatschappelijk op de rails te komen met structuur en con tacten. Inmiddels is ze een eind uit haai" depressie gehaald. Het zelfstandig wonen met begelei ding slaat goed bij haar aan", zegt Marrie over de samenwer king met andere christelijke hulpverleningorganisaties. Bij Petra komen mensen met een verleden van fysiek, seksu eel of geestelijk geweld. Marrie is ook verbonden aan Stichting Wil. Die biedt mantelzorg aan vrouwen met een praatlijn, huisbezoek en andere onder steunende activiteiten. Coördinator van MGB is Sjaukat van de Muil. Naast het opvan gen in twee woonhuizen van de cliënten van Petra, heeft MGB twee groepswoningen in Vliss ingen waar mannen begeleid wonen en drie huizen voor zelf standig begeleid wonen. Ook is er ambulante begeleiding. "Veel van de bewoners komen van afkick- of opvangcentra en door aanmeldingen van Emer- gis. Relaties, werk en zingeving komen allemaal aan bod bin nen de begeleiding. Met Stich ting In de Vrijheid in Wemeldin- ge werken wij sinds lange tijd sa men. Velen zijn bij ons geko men als ze daar het programma hadden doorlopen." Gaat één van de mannen bij MGB in de fout, dan zijn er mogelijkheden om voor een langere periode In de Vrijheid te worden geplaatst. Remco Jorritsma van versla vingszorg In de Vrijheid is goed te spreken over de huidige sa menwerking. "Wij kunnen altijd mensen naai" MGB doorplaat sen die nog begeleiding nodig hebben. Petra geeft bij ons trai ningen op het gebied van team building. Over de achtergron den van de psychische proble matiek waar de gasten die bij ons wonen mee te maken kun nen hebben." Remco en zijn team zien de mannen die soms jarenlang verslaafd waren bin nen korte tijd helemaal veran deren. Christelijke coffeeshops in Middelburg en Goes. In 20Ó7 wil Remco deze openen. "Zonder drugs en alcohol. Dit als ondersteuning voor ex-verslaafden. Een plek waar ze met elkaar bijvoor beeld een potje kunnen poolen." De samenwerking tussen de christelijke organisaties gaat verder. Er komen studie mogelijkheden en er was zon dag feest in de Stadsschouw burg van Middelburg. Er wa ren presentaties, een buffet en praise, cabaret en muziek. On der de bezoekers ook mensen van MGB die inmiddels be hoorlijk succesvol zijn. Sjaukat: "Bij ons is een jongen met een drugsverleden van tweeën twintigjaar. Hij nam een re guliere baan en volgde een studie. Nu werkt hij in de zorg." Remco kent ook de succesverhalen. "Jon gens die eerst als straat junk bij ons binnenkwamen, hebben nu een huis, werk en gezin." Marrie: Ik heb bij ons mensen zien veranderen van grijze muizen in sprankelende persoonlijkheden." Van links naar rechts Sjaukat van de Muil, Marrie van der Feen en Remco Jorritsma. foto: izaak verkes te

de Faam | 2006 | | pagina 35