|(5 TEN CATE Verstopping? Van Terheijden 4 halen 3 betalen Bieflapjes Varkenshaas in roomsaus 4 halen 3 betalen 4 halen 3 betalen in Koudekerke! Dijkstra's Trefpunt Riooltechniek bv fjlWÊHÜIBTTlDe Faam Rob Verboom Volop Rookworst Hoofdkaas -Kaantjes 500 gram 6.50 100 gram 1.79 Rundervinken Lamskarbonade Hamtaart ioogram 1.25 Rookvlees 100 gram €2.30 Gebraden kalfsgehakt 100 gram 1.25 Hausmacher 100 gram €1.17 Nieuw Cafetaria Opening vrijdag 1 december VOÖR AL UW RIOOLPROBLEMEN KERSTVIERING LEGER DES HEILS WALCHEREN Jan van Halst Jeugd van tegenwoordig Woensdag 29 november 2006 - Pagina 2 voor ons complete cursusaanbod www^dekverkeersopleid ingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 - 65 15 66 Topslagerij Scheldestraat 71, Vlissingen ELKE DONDERDAG BIEFSTUK 4x100 gram 4»^ FIJNE VLEESWAREN UIT EIGEN KEUKEN KI" Tijdens dit weekend (1, 2 en 3 dec.) leuke openingskortingen! Tevens verrassing in de,zaak... Middelburgsestraat 42, Koudekerke, Tel. 0118-552364 rr uiode onclerkleding Brouwerijstraat 1 - Koudekerke Tel. (0118) 556255 Met een bee BRABANT ZEELAND 24-uurs service (0118) 651461 www.riooltechniek.com m Het Leger des Heils Walcheren houdt dinsdag 19 december 2006 de jaarlijkse kerstviering voor ouderen en alleenstaanden. Locatie: het 'Arsenaal-Theater' aan de Zeilmarkt te Vlissingen Aanvangstijd 19:00 uur Gratis toegangsbewijzen voor deze kerstviering zijn af te halen bij het Leger des Heils aan de Paul Krugerstraat 190 (Kledingbeurs) te Vlissingen op woensdag 6 en woensdag 13 december van 09.00 tot 12.00 uur. Op donderdag 30 november en donderdag 7 december "kunt u de gratis toegangsbewijzen ook afhalen bij het Leger des Heils gelegen aan de Hoogstraat 25 (Kledingbeurs) te Middelburg van 09.30 tot 13.00 uur. Gedurende de bovenvermelde tijden bestaat ook de mogelijkheid om telefonisch toe gangsbewijzen te reserveren via dhr. P. Floresse, tel: 615430. Voor alle duidelijkheid wijzen wij u er op dat er ook dit jaar één gezamenlijke viering plaatsvindt voor de inwoners van Walcheren in bovenvermeld theater. door anneues de rooij MIDDELBURG - Van per soonlijke ongelukken tot binnenbrandjes en van om gevallen bomen tot een kat in de dakgoot, Roland de Jong (19) en Manfred Berre- voets (20) zijn er als de kip pen bij. Ze zijn het brein ach ter de hulpdienstensite www.hvzeeland.nl, die afge lopen week voor de vijfmil joenste keer bezocht werd. De fascinatie voor de hulpdien sten vindt zijn oorsprong bij de reddingsbrigade waar Roland als zevenjarig jongetje bijkwam. Zijn interesse voor het redden van drenkelingen was gewekt, en al spoedig breidde die be langstelling zich uit naar alle an dere hulpdiensten. In 1999 be gon hij zijn eigen website, www.reddingssite.com. Hij ging daarvoor met een scanner en een fototoestel op pad en plaats te zijn foto's op de website. Manfred Berrevoets had een soortgelijk initiatief genomen, de website www.ll2walche- ren.nl. Ook bij maakte foto's van incidenten en daarnaast filmde hij af en toe voor de jeugdbrand weer van Schouwen-Duiveland. In de zomer 2004 besloten de jongens tot een fusie en was de hulpdienstensite hvzeeland.nl een feit. Wat is er zo fascinerend aan dit werk? Roland: "Dat is moeilijk te zeggen. Aan de ene kant is het de actie, maar dat is het niet alleen. Een tijdje temg waren we bij een ongeluk in Oost-Souburg. We waren daar als eerste, en hebben toen eerst het slachtoffer gehol pen. Het gaat niet alleen om de kick, het is ook interessant om te zien hoe de hulpdiensten dat aanpakken, hoe alles werkt en in elkaar zit." Eerst kregen Roland en Manfred alle meldingen binnen via een scanner. Dit systeem is inmid dels alweer achterhaald,, oproe pen gaan nu via digitale piepers. Via de scanner werd altijd meer informatie gegeven. Roland: "Op de pieper zie je alleen wat voor alarmering het is, het adres en Ik kan me het moment nog goed herinneren dat ik voor het eerst uit ging. 16 Jaar. Bij de deur van de discotheek werd ik glimlachend toegesproken dooi de beveiliger. Toegang geweigerd. Ik was echt nog te klein. In het nabijgelegen res taurant moest ik maar een lekker colaatje gaan drinken. 'En vooral niet te laat naar bed', was het laatste advies. Met de staart tussen de benen ben ik naar huis gefietst. En met een goed boek onder de wol gekr open. Natuurlijk had ik thuis ook een re volver op kunnen halen om die op de be veiliger leeg te schieten, maar het kwam niet in me op. Want dat schijnt tegen woordig de standaard te zijn. Als je als jongeling geweigerd wordt, kom je in op stand. De norm van vroeger telt niet meer. Vroe ger is dood. Zo las ik laatst dat er in Delft een ontwenningskliniek voor aan alcohol verslaafde meisjes van twaalf en dertien jaar is opgericht. De situatie daar was onhoudbaar ge worden. En afgelopen weekend schrok ik op van een bericht over een twaalfjarig meisje in Groningen. Met een alcoholpromillage van 3.0 opgeno men in een ziekenhuis. Voor de dood weg gehaald. Het meisje maakte het weer rede lijk, maar was nog een lichamelijk en psy chisch wrak. Twaalf jaar! Dat is blijkbaar de leeftijd dat de jeugd zich tegenwoordig in het nachtleven begeeft. Zal Horeca Ne derland deze ontwikkeling toejuichen? Wellicht voor de omzetcijfers. Toen mijn vriendjes en ik twaalf jaar waren, speel den we nog het spannende spel 'verstop pertje'. Ik realiseer me dat die norm de finitief verleden tijd is. Die norm is dood. Want normen vervagen. Dat is vaak lo gisch en verklaarbaar. Maar de norm dat kinderen van twaalf zich in het weekend een de lirium mogen zuipen en naar ontwenningskli nieken gestuurd moeten worden, wil ik bij deze ook ter dood veroordelen. Manfred Berrevoets en Roland de Jong volgen al van jongs af aan de hulpdiensten op de voet. ar chieffoto: jaap wolterbeek

de Faam | 2006 | | pagina 2