Analoge ethertelevisie wordt digitale ethertelevisie dé Weekkrant De Faam Dementie en de juridische kant Kerkrapper rapt over de Bijbel Kobraj geeft les Woensdag 29 november 2006 - Pagina 26 Veerse jeugd is aan zet DOOR INEKE VAN WALLENBURG DOMBURG - De gemeente Vee- re laat donderdag 30 november de jeugd aan het woord tijdens een debatavond in het gemeen tehuis in Domburg. De avond vormt de afsluiting van het werk dat vier jeugdpanels de afgelo pen maanden hebben verzet. Per panel zijn circa tien jongeren on der begeleiding van de jeugdwer kers en enkele vrijwilligers aan de slag gegaan. De panels zijn ge vormd rond de thema's: jong en oud, meet en greet, grilpower en jongerenraad. De debatavond duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Tijdens de avond geven de pa nels hun adviezen aan de ge meente. Deze adviezen zullen onder andere verwerkt worden in een nieuwe Veerse jeugdnota. De komst van deze nota was voor de gemeente aanleiding om de panels in te stellen, vertelt Leon- tien Knuijt-Poppe van Scoop, die het project begeleid heeft. Het panel jong en oud werd ingesteld naar aanleiding van klachten over overlast van jongeren. In middels is er in Meliskerke een druk bezochte bijeenkomst ge weest, waar jong en oud samen onder andere hebben gegeten en gepraat. Het panel girlpower heeft een meidenavond georga niseerd, die ook aan een behoef te bleek te voldoen. Het panel meet en greet is gaan kijken naar jongerenontmoetingsplaatsen in de verschillende kernen. Het pa nel jongerenraad heeft onder zocht of het zinvol is om in Veere een jongerenraad in te stellen. MIDDELBURG - In 't Gast huis, in Middelburg staat za terdag 2 december van 14.30 tot 17.00 uur een Alzheimer- café op het programma. Gas tspreker is Evelien Heijting, Juridisch medewerker Stich ting Alzheimer Nederland. Zij komt ons iets vertellen over dementie en de juridische consequenties. Bezoekers kunnen haar ook vragen stel len. Ook is er volop de moge lijkheid om lotgenoten te ont moeten. En er is een leestafel en een infotafel van de Stich ting Alzheimer Nederland. RITTHEM - Jongeren van P.G. Shalom Ritthem hou den op zondag 3 december een jongerendienst in het kerkgebouw aan de Dorps straat. In deze dienst gaat Je remy-John Deug uit Oost- Souburg voor in de preek. Hij stelt bijbelse en actuele zaken rappend aan de orde. Het In tercultureel Gospelkoor Sound of Hope zorgt met swingende songs voor bijval. Ook is er een samenzang met praiseband Reflexxion. De dienst begint om 14.15 uur. MIDDELBURG - Kunstcol lectief Kobraj begint in het Kultureel Pakhuis in Middel burg met een basiscursus olieverfschilderen in. De les sen starten in de tweede week januari. Voor meer info en opgave: www. people.zee- landnet.nl/fransaddy, www.trance-en-theater.nl of 06-21587121. Kijkt u via een antenne op het dak of op het televisietoestel naar Nederland 1,2 en 3 en/of de regionale omroep? Dan ontvangt u de uitzendingen via een zogenoemd analoog signaal via de ether. Dit signaal verdwijnt binnenkort. Wat gebeurt er precies? In de nacht van zondag 10 op maandag 11 december wordt het analoge ethersignaal overgeschakeld naar een digitaal signaal. Als u geen actie onderneemt, heeft u vanaf 11 december via de antenne geen ontvangst meer. Schakel daarom tijdig over naar een andere ontvangstmogelijkheid. De mogelijkheden zijn: satelliet, digitale ethertelevisie, kabel en internet tv. Voor wie geldt dit? U hoeft alleen over te schakelen op een andere manier van ontvangst als u op dit moment via een 'harkantenne' op het dak of een 'sprietantenne' op het toestel televisie kijkt. Er zijn in Nederland zo'n 74.000 huishoudens die de uitzendingen van Nederland 1,2 en 3 en/of de regionale omroep alleen via een antenne ontvangen. Daarnaast zijn er ook mensen die bijvoorbeeld een antenne hebben in een vakantiehuisje of op een tweede of derde toestel. Voor wie geldt dit niet? Kijkt u op een andere manier televisie? Via kabel, satelliet, internet tv of de digitale ether? Dan hoeft u niets te doen. Voor u verandert er niets. Welke alternatieven zijn er? Er zijn vier alternatieven voor mensen die nu nog via een antenne televisie kijken; satelliet, digitale ether, kabel en internet tv. Satelliet is in heel Nederland beschikbaar. Digitale ethertelevisie is op dit moment alleen beschikbaar in de Randstad. Vanaf 11 december zijn Nederland 12 en 3 en de regionale omroep ook in de rest van Nederland via de digitale ether te bekijken. Kabeltelevisie is bijna overal in Nederland beschikbaar en internettelevisie breidt zich momenteel uit over het land. Voor welke ontvangst u ook kiest: in de meeste gevallen betaalt u eenmalig voor ontvangstapparatuur, administratie- of aansluitingskosten en maandelijkse abonnementskosten. Als u alleen uitzendingen van Nederland 1,2 en 3 en/of de regionale omroep wilt (blijven) bekijken, kan dit gratis via de digitale ether of de satelliet. U hoeft in beide gevallen geen abonnement af te sluiten. Voor het ontvangen van televisie via de digitale ether moet u een decoder kopen. Als u kiest voor de satelliet, dan heeft u een schotel nodig en een decoder met smartcard. Daarnaast betaalt u eenmalig administratiekosten. Wat kunt u doen met uw dakantenne? Als u kiest voor televisieontvangst via de digitale ether dan is het verstandig om de antenne op het dak te laten staan. He't is mogelijk dat u die antenne nodig heeft voor de ontvangst van het digitale ethersignaal. Als u kiest voor een andere manier van televisieontvangst (kabel, satelliet of internettelevisie), dan kunt u de antenne in principe van het dak halen, maar het is niet noodzakelijk. Als u toch uw antenne van het dak haalt, let er dan op dat deze niet gekoppeld is aan bijvoorbeeld uw radio-ontvangst. Informatie over ontvangstmogelijkheden Satelliet tv: - www.canaldigitaal.nl /0900-9327 0,20 p/min) Digitale ethertelevisie: - www.kpn.com (trefwoord: overschakelen) t)900-0244 0,10 p/min) Kabel tv: - www.kabelbedrijf.nl of bel de kabelmaatschappij die actief is in uw gemeente Internet tv: - www.tele2.nl 0800-1602 - www.minetv.nl 0900-0244 o,io p/min) Voor meer informatie kunt u ook terecht bij een elektronicawinkel. Waarom gaat het signaal op digitaal? Digitale techniek biedt veel meer mogelijkheden dan analoge techniek. Daarom wil de overheid de ruimte in de ether die nu nog gebruikt wordt voor het analoge signaal gaan gebruiken voor digitale signalen. Daarmee komt er ruimte voor meer televisiezenders, betere beeld- en geluids kwaliteit, nieuwe (interactieve) diensten en mobiele toe passingen. De komende jaren zal overal in Europa dezelfde overschakeling van analoog naar digitaal plaatsvinden. Verdere informatie Kijk voor meer informatie op www.signaalopdigitaal.nl, bel met Postbus 51:0800-8051 of neem contact op met uw gemeente. 1 O 1 O 1 O 1 O 1 O 1 O 1 10 10 10 10 10 10 10 10 1 1 O I O I O I O I O 1 Dit is een bericht van de overheid. Signaal op digitaal VLISSINGEN - 'Scheep gaan' dat is de titel van de fototentoonstelling van Petra Rouwendal in Brasserie de Ge croonde Liefde in Vlissingen. De van oorsprong Middelburgse fotografe mijmert via haar foto's over ontsnappen, er tussenuit knijpen. Haar foto's laten verschillende facetten zien, facetten van schepen, als symbolen voor scheep gaan. De expositie is nog tot en met 5 januari in Brasserie de Gecroonde liefde aan de Nieuwendijk 13 in Vlissin gen. FOTO: PETRA ROUWENDAL

de Faam | 2006 | | pagina 26