Ook in 2007 bent u weer van zorg verzekerd. Wisselen kan, het hoeft niet. Zorgverzekeraars Nederland De Faam MIDDELBURG I VEERE De nieuwe zorgverzekering Woensdag 29 november 2006 - Pagina 21 Vervolg van pagina 20. VRIJSTELUNGSPROCEDURE Zoutelande - het vernieuwen van een vakantiewo ning Noordendolfer 8 (art. 19, lid 3 Wet RO) Het bouwplan is (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te ver lenen door toepassinq van qenoemd I I I I artikel. In verband hiermee ligt het ont werp vrijstellingsbesluit en de relevante stukken van 30 november 2006 t/m 10 januari 2007 ter inzage. Gedurende de genoemde periode leunt u monde ling of schriftelijk een zienswijze tegen het bouwplan bij het college indienen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het plaatsen van een tuinhuisje Paalhoofd 6; - het plaatsen van een tuinhuisje Branding 16; Koudekerke - het plaatsen van een fietsenberging Biggekerksestraat 51 - net bouwen van een garage qekerksestraat 51 Meliskerke - het vergroten van een woning Jan Vaderstraat 53; - het slopen van een schuurdak Torenstraat 37; Oostkapelle - vergroten van een woning Oosterpark 13; Veere - het vernieuwen van een badkamer Oudestraat 31 WestkapeMe - het bouwen van garageboxen Noordstraat 50; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AAN LEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNIN GEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het wijzigen van het badpaviljoen Badhuisweg 1 ;(20-l 1 Grijpskerke - het verqroten van een woninq Loodhol 17,(20-11) Koudekerke - het bouwen van een berging Groeneweg 1A;(20-11) - het vergroten van een garage Noordeinde 5;(20-l 1 - het vergroten van een woning en garage Noordeinde 7;(20-l 1 Oostkapelle - het oprichten van een zwembad Beukenlaan 51 ;(20-l 1 - het vergroten van een woning Park Reygersbergh 25;(20-l 1 Veere - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het vergroten van een woning Wagenaarstraat 33,(20-11 Vrouwenpolder - het bouwen van een ontvangstruimte Schoolstraat 24;(20-l 1 Westkapelle - het (tijdelijk) plaatsen van een bouw keet Zeedijk 5;(20-l 1 Zoutelande - het plaatsen van een prieel Stern 2,(20-11) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. NIEUW BESTEMMINGSPLAN VOOR DE REGUUERE KAMPEER TERREINEN Van 30 november 2006 t/m 10 janua ri 2007 ligt ter inzage het voorontwerp- bestemmingsplan Kampeerterreinen. Dit bestemmingsplan vervangt de ver schillende (stukken van) andere bestem mingsplannen die nu nog gelden voor de reguliere kampeerterreinen in de gemeente Veere. Het nieuwe plan is gebaseerd op de door de raad vastge stelde kadernota Kampeerterreinen. Gedurende deze termijn kunnen inwo ners en natuurlijke- en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben op dit plan inspreken door schriftelijk een zienswijze bij ons college in te die nen. Het voorontwerpbestemmingsplan is ook in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl. AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende aan vraag voor een kapvergunning ontvan- gen: - Te Oostkapelle, Orionstraat 38, 1 boom. Belanghebbenden kunnen binnen veer tien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de gemeente Veere, afde ling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. 0118. 555447. WIJZIGING BOMENVERORDE- NING VEERE 2005 Wij maken bekend dat met ingang van 28 september 2006 de Bomenveror- dening Veere 2005 gewijzigd is op het punt van de bebouwde komgrenzen. Deze bebouwde komgrenzen moeten worden vastgesteld ingevolge art. 1lid 5 van de Boswet. Bungalowparken en grotere campings die dicht tegen de dorpskernen liggen worden nu ook opgenomen binnen de bebouwde kom ingevolge de Boswet. De aangepaste verordening ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage in het gemeentehuis. U kunt de verordening ook inzien op www.veere.nl onder Visie en Beleia- Verordeningen. CONCEPTNOTA TERRASSENBE- LEID Wij hebben een conceptnota terrassen- beleid vastgesteld. In deze nota worden duidelijke Kaders aangegeven waar binnen de horecaondernemers kunnen opereren voor wat betreft de terrassen op openbare grond. De conceptnota ligt met ingang van 30 november 2006 tot 11 januari 2007 ter inzage. Belanghebbenden kunnen wijze indienen. een ziens- RAADSVERGADERING Donderdag 30 november 2006, aan vang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers (vooraf melden bij de griffier) - voorbereidingsbesluit perceel Vroon- weg te Vrouwenpolder. - vaststellen van de Verordening parti culiere rioolaansluitingen - Kadernota jeugdbeleid, Resultaten jeugdnota I, stand van de jeugdvoor zieningen oktober 2006 - Startnotitie 1% regeling beeldende kunst - intrekking van de Verordening in ver band met gewijzigde rechtsvorm open baar primair onderwijs - Kaderstellende notitie Wet Inburgering Kijk op www.veere.nl - Actueel - Vergaderingen voor de volledig agen da en bijbehorende stukken. WOENSDAG 6 DECEMBER INFORMATIEAVOND RIJKSWA TERSTAAT Verenigingsgebouw de Zandput, Zandput 5 in Serooskerke van 19.30 uur tot 22.00 uur. m Doel hiervan is om gemeenteraadsle den en betrokken inwoners te informe ren over de verschillende projecten in het Voordelta gebied. Op deze avon den zijn ook belangenorganisaties ver tegenwoordigd. Voor meer informatie over bovenge noemde avond, kunt u mailen naar: pmr@minvenw.nl of kijk op www. main port-pmr.nl of www.rijkswaterstaat.nl/ noordzee. Of bel de Rijkswaterstaat informatielijn 0800-8002 TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad. De gemeente moet de zaak opnieuw bekiiken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorzie ning gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 29 november 2006 Burgemeester en wethouders van Veere De nieuwe Zorgverzekeringswet geeft u elk jaar (per 1 januari) een keuze: u kunt wisselen van zorgverzekeraar, het hoeft niet. Welke mogelijkheden zijn er, wat moet u regelen en wanneer? Hans Wiegel, voorzitter van Zorgverzekeraars Nederland, geeft antwoord. Als ik bij mijn huidige verzekeraar wil blijven, wat moet ik dan doen? Vóór 1 december ontvangt u van uw huidige zorgverzeke raar een nieuw aanbod voor 2007. Indien u daar verzekerd wilt blijven hoeft u helemaal niets te doen. U accepteert dan automatisch de polis. Wie niets doet, blijft dus ge woon verzekerd. En als ik wil wisselen? Als u wilt wisselen van zorgverzekeraar moet u vóór 1 januari 2007 uw huidige zorgverzekering opzeggen. U heeft dan tot 1 februari 2007 de tijd om u aan te melden bij de verzekeraar van uw keuze. U kunt uw oude zorgverzekering ook opzeggen via uw nieuwe zorgverze keraar. Die regelt de afmelding dan voor u. Ook dat moet in ieder geval vóór 1 januari 2007 gebeuren. Welke polis kan ik kiezen? Elke verzekeraar biedt u een aantal keuzemogelijkheden. Naast de basispolis kunt u een aanvullende verzekering afsluiten. Daarnaast kunt u kiezen voor een eigen risico. Verder heeft u de keuze tussen een natura- of restitu tiepolis, of u kiest voor een mix van beiden. Tot slot zijn veel mensen in de gelegenheid om te kiezen voor een collectieve verzekering. Krijg ik dit jaar zorgtoeslag? De Belastingdienst bepaalt of u in aanmerking komt voor zorgtoeslag (een compensatie voor zorgkosten). Hier gaan de zorgverzekeraars niet over. Indien u in 2006 al zorgtoe slag ontvangt dan wordt uw aanvraag automatisch verlengd naar 2007. Kijk voor meer informatie op www.toeslagen.nl Waar vind ik meer informatie? De gezamenlijke zorgverzekeraars willen u graag goed informeren. Daarom heeft Zorgverzekeraars Nederland (ZN) een website gemaakt met informatie over de Zorg verzekeringswet: www.zorgverzekeraars.nl. ZN is de branche-organisatie van de zorgverzekeraars. Alle ziekte kostenverzekeraars in Nederland zijn bij ZN aangesloten. Belangrijke data Vóór 1 december2006 U ontvangt voor 1 december een nieuwe polis van uw zorgverzekeraar. Vóór 1 januari 2007 Indien u uw huidige polis wilt opzeggen moet u dit voor 1 januari schriftelijk doen. Of meldt u vóór 1 januari 2007 bij uw nieuwe zorgverzekeraar en geeft die de opdracht om uw oude verzekering op te zeggen. Vóór 1 februari 2007 Meldt u voor 1 februari aan bij de nieuwe verzekeraar. Individueel of collectief Veel mensen zijn in de gelegenheid om te kiezen voor een collectieve verzekering. Bijvoorbeeld via de werk gever, een bond of een vereniging. Zorgverzekeraars geven deze groepen vaak een korting op de polissen. De korting is maximaal 10 procent van de nominale premie. Natura of restitutie Bij een naturapolis hebben verzekeraars vooraf con tracten met zorgaanbieders afgesloten. U hoeft geen rekeningen voor te schieten voor de kosten die u maakt vanuit de basisverzekering. Gaat u naar een zorgaan bieder waarmee uw verzekeraar geen contract heeft, d.an krijgt u wellicht niet alles vergoed. Bij een restitutiepolis kunt u naar elke zorgaanbieder gaan zonder zelf een deel van de vergoeding te hoeven betalen. Ongeacht of uw verzekeraar een contract met deze zorgaanbieder heeft. Wel betaalt u een iets hogere maandpremie.

de Faam | 2006 | | pagina 21