Beton met verhaal 25% - 50%korting s A L www.lekkerietters.nl www.lekkerletters.nl Uitverkoop winter 2006 Stichting maakt van bunker infocentrum Ook iets te melden? Mail naar red.faam@whk.wegener.nl Blijde stemmen op zangavond Sint naar biebs Actieve 50-plussers thuis op beurs Aardse kunst... Noormannen houden een kersttoernooi Olieverf in 't Gasthuis Bingo in De Zwaan Taizé in gebed Werkgroep voor genealogen Ruilen geblazen... v>e mooiste kado's ersjectief fotografie Menmarathon in Nieuwland Veel artikelen van uw favoriete club 2/ De grootste verrassing voor in de schoen. Geen tijd om letters te kopen, bij ons hoef je niét naar de winkel te lopen een kado voor familie of vriendin? Een leuk gedichtje erbij, en wij pakken het voor je in! Dus bestel je letters snel op lekkerletters punt nl Tulï/"NN^iiilDe Faam Woensdag 29 november 2006 - Pagina 19 Cor Heijkoop vindt dat de bunkers in Zeeland opgeknapt moeten worden en een tweede leven als bijvoorbeeld informatiecentrum moeten krijgen, foto: jaap wolterbeek door ineke van wallenburg KOUDEKERKE - Als je vrijwilli ger bent bij de Stichting Bunker- behoud moet je niet bang zijn voor vieze handen. Bij het toe komstig bedrijventerrein Karre- veld bij Koudekerke hebben de vrijwilligers onlangs een bunker uitgegraven. Voor de kenners het gaat om een kanonkazemat type 631. Modder, mest en allerlei an dere troep moest verwijderd worden om de bunker weer toe gankelijk te maken. Deze bunker moet binnen een paai- jaar een nieuw informatiecentrum wor den. De stichting heeft al museum bunkers in Zoutelande en Vliss- ingen. Daarin besteedt ze onder meer aandacht aan het dagelijks leven in bunkers en aan de be zetting en bevrijding van Wal cheren. In de bunker in Koude- kerke komt vooral informatie over het 'Landfront Vlissingen.' De Duitsers hebben dwars over Walcheren van Valkenisse tot Fort Rammekes zo'n front ge bouwd. Er zijn nu nog veel res- AAGTEKERKE - In de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Aagtekerke is zaterdag 2 decem ber om 19.30 uur een zang avond. De volgende koren wer ken aan deze avond mee: jonge renkoor Blijde Stemmen uit Middelburg, gemengd koor De Lofstemuit Aagtekerke en ge mengd koor Asaf uit Goes. De toegang is gratis. Wel is er een collecte voor de evangelisatie- post in Merksem. VLISSINGEN - Sinterklaas brengt zaterdag 2 december een bezoek aan de bibliotheken van Oost-Souburg en Vlissingen. Om 10.15 uur komt hij aan bij do bieb in Oost-Souburg en om 11.15 uur bij De Vlissingse vesti ging- VLISSINGEN - In de Baskens- burg Evenementenhal in Vlissin gen is vrijdag 1 december de Zeeland Senior Beurs, een beurs voor actieve vijftigplussers. Er zijn stands over reizen, comfor tabel wonen, welzijn en bewe gen en hobby's. Ook kunnen be zoekers meedoen aan proeverij- en en workshops. Verder is er li ve muziek. De beurs is van 10.00 tot 16.00 uur. Meer info: www.zeelandsenior.nl. MIDDELBURG - Bij Galerie 't Haentje te Paart aan de Span jaardstraat 19 in Middelburg is van 3 december tot en met 7 ja nuari een expositie van Elly van Ooijen te zien. Zij maakt 'aardse kunst' van keramiek en objecten van hout en papier. Openingstij den zijn donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. WESTKAPELLE - Voetbalvereni ging van De Noormannen houdt vrijdag 29 december een Kerst zaalvoetbaltoernooi voor alle kinderen van vijf tot en met twaalf jaar uit Westkapelle. Aan melden kan via een inschrijffor mulier van De Noormannen. Dat formulier is uiterlijk maan dag 4 december in te leveren bij André Toutenhoofd, Noordker- kepad 11. MIDDELBURG - In het restau rant van 't Gasthuis in Middel burg is tot en met 31 december een expositie van Cocky Wattel- Geertse. De kunstenares uit Ser- ooskerke maakt olieverfschilde rijen. MIDDELBURG - Liederen en stilte, dat zijn de ingrediënten van het Taizégebed zondag 3 de cember in de Petrus en Paulus- kerk, aan de Lombardstraat in Middelburg. Er zal een eenvou dige maaltijd tegen een kleine bijdrage worden aangeboden. Aanvang: 16.00 uur. Informatie: l.bakker@roac.nl. VLISSINGEN - De werkgroep Genealogie van de afdeling Zee- De Zuidschor Watersport Wolphaartsdijk 500 m2 watersport en nautic lifestyle! GA ASTRA -ST ORED AMES/HEREN/KIDS/SCHOENEN Riverwoods Gaastra Timberland Vingino jeans Helly Hansen Crocs Teva Gill etc. Op de gehele collectie dames/heren, kinderkleding en schoenen/laarzen Jachthavens Wolphaartsdijk, Zandkreekweg 5, 0113-582310, 7 dagen p.w. geopend! tanten van te zien, zoals de be tonnen hindernissen voor tanks bij Valkenisse en de tankmuur bij Rammekes. De bunker bij Kou dekerke is als informatiecentrum uitgekozen, omdat het terrein makkelijk toegankelijk is. Het is de bedoeling dat de bunker langs een fietsroute komt te liggen, die langs grote stukken van het front voert. Waarom de vrijwilligers zo veel werk steken in die betonnen kolossen uit het verleden? Voor zitter Cor Heijkoop: "Hier op Walcheren is veel gebeurd in de Tweede Wereldoorlog. Er is ook nu nog veel belangstelling voor. Als je ziet hoeveel schoolklassen wij rondleiden per jaar." land van hcc komt op donder dag 7 december bij elkaar. Tijdens de avond is er een breed aanbod op genealogisch gebied voor beginnende en gevorderde genealogen. De avond van de vereniging van computergebrui kers begint om 20.00 uur in wijk centrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 59 in Vliss ingen. De toegang is gratis. LEWEDORP - Postzegels, oude ansichtkaarten, munten en wat dies meer zij. Vrijdag 1 decem ber is het weer ruilen geblazen op de beurs in café-pension De Goede Verwachting in Lewe- doip. De avond begint om 18.30 uur. Paspoortstraat 18 Oost-Souburg 0118-617174 06-20458617 www.perspec tieffo to gr a fien 1 OOST-SOUBURG - In wijkcen trum De Zwaan in Oost-Sou burg wordt dinsdag 5 december een bingoavond gehouden. Meedoen aan acht ronden en di re superronden, kost zes euro. De bingo begint om 19.30 uur. Voor meer info: 0118-461252. NIEUW EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwsche Menvereniging houdt zondag 10 December een indoormarathon in Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland. Ieder een die in de mensport is geïnte resseerd mag komen kijken. Er komen 53 combinaties aan de start. Zowel bij de pony's, paar den als bij de trekpaarden star ten er deelnemers in de catego rieën enkelspan en dubbelspan. Het evenement is van 10.00 tot 18.00 uur. Toegang is gratis. Sinterklaas heeft voor extra voorraad gezorgd! Walstraat 189 - Vlissingen - Tel. 0118-440037

de Faam | 2006 | | pagina 19