Werkplein Walcheren Verdieping voor Peeters Metamorfose Hairmaxx Mooi van top tot teen dé Weekkrant De Faam Goes groeit door Instellingen: werk belangrijker dan inkomen Zeeuwse vakkanjer gaat nu voor goud Lionsclub schenkt Vlissingen kunst Woensdag 29 november 2006 - Pagina 18 Marien Peeters. foto léon janssens Tonny Benner. foto léon janssens MIDDELBURG - Peeters Geschenken is sinds 1985 een begrip in Middelburg. Voor een nog betere pre sentatie van vooral servie zen is de bovenverdieping ingericht: "Een 'House of ViUeroy Boch'is het ge worden. Op serviesgebied een van de betere merken", vertelt Marien Peeters. Tegen woordig zijn er leuke acces soires bij zoals kandelaars, voorraadbussen of sfeer lichtjes." Drinkserviezen zijn er glas en in kristal. Ook de Fissler-afdeling, alles op gebied van koken, bakken en braden is hier te vinden. Maandag tot 13.00 uur ge sloten. MIDDELBURG - Hair maxx, Langeviele 67, on derging een metamorfose. Eigenaar Tonny Benner: "Haarmode verandert twee keer per jaar en na zeven jaar werd het tijd voor een verandering. In de zaak zijn nu sfeervolle warme tinten aangebracht, mensen ko men hier voor ontspan ning. De leestafel is wat leu ker gemaakt en midden in de vloer is een mozaïek ver werkt." Nieuw is de lijn SE- AH, die door een geselec teerd aantal kappers in Ne derland gevoerd wordt. SE- AH werkt heel fijn, geurt heerlijk: "Een echt wellnes product", verzekert Benner. Petra Dingemanse. foto léon janssens GOES - Goes laat de laatste jaren een sterke groei in werkgelegenheid en kanto- renvoorraad zien. Vooral zakelijke dienstverleners kozen de stad als vesti gingsplaats. Het aanbod en de opname van kantoorop pervlak zijn beide erg laag, terwijl de vraag naar kan toorruimte groot is. De kantorenmarkt is daarmee krap in Goes. Dat blijkt uit het onderzoek Top 70 van kantoorsteden van Neder land 2006. Dat is in op dracht van de vakgroep Be- drijfs Onroerend Goes van de NVM (Nederlandse Ver eniging van Makelaars) uit gevoerd. Het landelijke rapport werd vorige week door de NVM aangeboden aan de minister van Econo mische zaken Joop Wijn. OOST-SOUBURG - Vijfjaar had Petra Dingemanse de gedachte ooit een eigen schoonheidssalon te begin nen. Begin oktober opende zij Schoonheidssalon Petra. "Mijn opleiding had ik in 2001 afgerond en heb sindsdien bij diverse salons ervaring opgedaan. Ik geef lichaamsmassage, ge zichtsbehandelingen, ik ben visagiste, harsbehan delingen, handen- en voe tenverzorging, nagels ver sieren, hot stones massage. Voor dames en heren, alles relaxed en ontspannen, compleet van top tot teen." Ze werkt met producten op basis van algen en zeewier. Afspraak via 0615677767. VLISSINGEN - Dit weekend organiseert Carlife Vlissin gen de Navigatie Demo Da gen. Een goede gelegenheid voor consumenten om on gedwongen én interactief kennis te maken met de ve le voordelen en het grote ge mak van diverse navigatie systemen. Belangstellenden kunnen zelf uitproberen en rijden op het testcircuit. Deskundige advi seurs van ondermeer TomTom en Pioneer zijn beschikbaar om vragen te beantwoorden. Primeur bij Carlife Vlissingen zijn de nieuwste modellen in navigatiesystemen. Primeur bij Carlife Vlissingen zijn de nieuwste navigatiesyste men. Tijdens Navigatie Demo dagen tie via telefoonnummer 0118- extra voordeel bij aankoop van 417585 of www.caiiife-autos- een navigatiesysteem. Informa- hop.nl MIDDELBURG - De ge meente Middelburg, het Centrum voor Werk en In komen Walcheren (CWI), het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekerin gen (UWV) en de Sociale Dienst Walcheren (SDW) werken voortaan samen onder één dak. Het be drijfsverzamelgebouw be vindt zich in het stadskan toor van de gemeente Mid delburg. Het krijgt de naam Werkplein Walche ren Hier werken de SDW, UWV en CWI onder één dak samen, vanuit het uitgangspunt 'Werk boven inkomen'. Belangrijkste doel is dan ook mensen aan werk te helpen. Daarbij ligt de verantwoorde lijkheid nadrukkelijk bij de werkzoekende. Ondersteuning Het Werkplein Walcheren biedt ondersteuning door be middeling, advies, begeleiding en werkhervattingtrajecten. Is werk voor iemand echt niet haalbaar, dan wordt een (tijde lijke) uitkering verstrekt. Vacatures Voor uitkeringsgerechtigden is de dienstverlening van het be drijfsverzamelgebouw niet vrijblijvend, maar verplicht. Werkgevers kunnen er hun vacatures aanmelden, maar ook in contact komen met po tentiële werknemers, advies over de arbeidsmarkt en per soneelsbeleid krijgen en voor lichting over arbeidsrechtelijke en wettelijke taken. SEROOSKERKE - Techniek talent Pieter Boogaard uit Serooskerke doet half de cember een gooi naar de Ne derlandse titel in de Vakkan jer Wedstrijden 2006. Boog aard is één van de kansheb bers die van 12 tot 15 decem ber in Den Bosch strijden in het wedstrijdvak landbouw mechanisatie. Bezoekers van AgroVak Holland kun nen de wedstrijden van dichtbij meemaken en zelf aan de slag gaan met tech niek. De beurs is van 12 tot en met 15 december tussen 10.00 en 18.00 uur open voor publiek in de Brabanthallen in Den Bosch. Meer infor matie is na te lezen via de website www.vakkanjers.nl. Boogaard werkt bij het be drijf LMB J. Lorier in Middel burg. VLISSINGEN - Serviceclub De Lionsclub heeft maan dag het kunstwerk Eggy Man geschonken aan de gemeente Vlissingen. Het kunstwerk van Alex Ver meulen krijgt een vaste plaats in de raadzaal van de Scheldestad. door bo van scheyen VLISSINGEN - Terwijl je net hebt afgerekend bij de kas sa van je vertrouwde super markt wordt er plots door een medewerker gevraagd: "Mag ik even in uw tas kij ken?" Vervolgens wordt er geconstateerd dat je niets hebt gestolen en kun je met een gerust hart verder lo pen. Maar het kan ook an ders uitpakken. De Golff supermarkten in Vliss ingen en Koudekerke geven briefjes mee met de mededeling dat tassen altijd gecontroleerd kunnen worden. Bedrijfsleider Kees Vader vond de tijd er rijp voor, maar wilde de maatregel niet onaangekondigd invoeren. De Duitse collega-supermark ten waarschuwen al langer dat tassen gecontroleerd kunnen worden. "Er is een toename van diefstallen, we kunnen hier niet omheen", stelt Vader. "Het wordt steeds moeilijker om je tegen winkeldiefstal te wape nen. Als ze willen stelen, doen ze het toch wel, ook al zijn er be veiligingscamera's." Diefstal kost de ondernemer ongeveer een procent van de jaaromzet. Vader: "En dan zit ik nog aan de onderkant". Hij vindt dat de dieven steeds brutaler, grover en harder wor den. "Als je er een op aan spreekt krijg je dikwijls eeh gro- Steeds meer winkels gaan over tot tassencontrole. foto archief whk te bek. Laatst vond mijn perso neel tussen de limonade lege verpakkingen waar biefstuk in had gezeten. Je vraagt je af: waarom? Is armoede de oor zaak? Of gaat het gewoon om de kick?" Nu de feestdagen voor de deur staan en de schappen str aks vol liggen met luxe artikelen, verwachten de winkeliers niet echt een toename van diefstal in vergelijking met andere ja ren. "Maar we nemen toch extra maatregelen", zegt ook Henk Blom, bedrijfsleider van super markt C1000 in Goes. "We zet ten de luxeartikelen meer in het zicht en zijn samen alerter. Sommige klanten kunnen de verleiding, niet weerstaan om het toch te proberen." Vaak zijn het niet eens de minima die ge pakt worden, signaleert Vader, maar mensen van allerlei pluimage. Supermarkten in kleine dorpen hebben minder last hebben van diefstal. Volgens Dieter van Es van Super De Boer in Veere komt dat omdat de sociale con trole er nog groot is. "Als een klant iets vreemds ziet gebeu ren, dan wordt dat onmiddellijk gemeld."

de Faam | 2006 | | pagina 18