Voorwoord Een maaltijd van Zorgstroom uit de keuken met de naam „Tafel Thuis" Voordelig en makkelijk op internet Huisbezoek hielprik en neonatale gehoorscreening Ontdek wat Zorgstroom te bieden heeft! Wat verandert er voor u met de komst van de WMO Foutieve vermelding tel. n r MWW 0118-448844 A De afgelopen jaren is ook binnen Zorgstroom de (landelijke) trend ingezet, waarbij verzorgingshuizen en verpleeghuizen worden vervan gen door kleinschalige woonzorg en verpleegvoorzieningen op meerdere plaatsen. Dit heeft uiteraard ook gevolgen voor de keukenvoorziening. Zorgstroom heeft vanuit haar verzorgingshui zen altijd maaltijden bereid en ook geleverd aan thuiswonende oude ren. Eten is immers heel belang rijk voor mensen. In de toekomst willen we deze dienst dan ook blij ven aanbieden. Daarom heeft Zorgstroom al in 2002 een Beleidsplan Voedingsverzorging vastgesteld waarin de uitgangs punten voor de toekomst zijn opge nomen. Zo móet de keuken van nu en toekomst bijvoorbeeld voldoen aan de door de huidige klanten gewenste flexibiliteit in consump tietijden, de verscheidenheid van het assortiment en hoeveelheden. Daarnaast moeten de keuken en het vervoer aan zeer strenge eisen voldoen om een maaltijd van prima kwaliteit te kunnen garanderen. Dit alles moet dan ook weer zeer efficiënt gebeuren om voor u de prijs van de maaltijd laag te kun nen houden. Deze uitgangspunten hebben ertoe geleid dat Zorgstroom een nieuwe productiekeuken voor koelvers maaltijden bouwt op het industrie terrein Arnestein. Vanuit deze keu ken kunnen wij overal maaltijden leveren en kunnen de klanten zelf bepalen wanneer zij eten. In febru ari 2007 zal de keuken bedrijfs klaar zijn. De vrijwilligers die de warme maaltijden tot nu toe naar de klanten brachten worden nauw betrokken bij de veranderingen. Zij zullen er, wat Zorgstroom betreft, ook in de toekomst bij betrokken blijven omdat zij een belangrijke rol spelen in het contact met de klanten. Iedereen die nu maaltij den van ons ontvangt wordt binnenkort door ons persoonlijk op de hoogte gebracht van de veran deringen. Janny de Leeuw Raad van bestuur Meesterkok Sjaak Jobse is al sinds 1981 Hoofd Voeding bij stichting Zorgstroom. In 1987 behaalde hij de titel SVH Meesterkok. Naast zijn werk bij Zorgstroom neemt hij deel aan internationale kookwed- strijdkoken, jureert hij bij wedstrijden en verzorgt hij kookwedstrijden. Speciaal voor de Zorgstroom-pagina vertelt hij over de nieuwe keu ken en maaltijden. De naam 'Tafel Thuis' is de naam voor verschillende 'vor men' van maaltijdverstrekking die in de keuken van Zorg stroom worden bereid. Deze maaltijden zijn voor diverse gebruikers bereid en hebben alle mogelijke verpakkingsvor- men, maar hebben één geza menlijk doel: een goede maal tijd thuis op tafel zetten. Ook met de komst van de nieuwe keuken blijft dit uiteraard ons doel. Zij het wel dat nu koel versmaaltijden betreft, wat inhoudt dat de maaltijden niet meer warm worden geleverd. Dit is overigens het enige ver schil, want wat betreft smaak en kwaliteit zijn de nieuwe maaltijden net als vroeger." "Een koelversmaaltijd is een maaltijd die op een normale wijze in een traditionele keu ken gekookt wordt. Na de bereiding worden de maaltij den luchtdicht verpakt en snel teruggekoeld en bewaard in een koeling bij een tempera tuur tussen twee en zeven gra den. Koelversmaaltijden zijn dus géén diepvriesmaaltijden. De koelversmaaltijden worden bewaard in de koelkast en wanneer men er trek in heeft kunnen ze worden opgewarmd in de magnetron. Door deze manier van bereiden en ver warmen wordt de houdbaar heid verlengt, maar blijft de kwaliteit en smaak van de maaltijden behouden. Het grote voordeel van koelvers is dat men de maaltijd kan eten wanneer men wil, op een tijd stip dat het hen goed uitkomt. Dat geeft een stuk meer vrij heid, men hoeft bijvoorbeeld niet meer om 12.00 uur thuis te zijn." Kwaliteit 'Tafel Thuis' kiest voor de hoogste kwaliteitsstandaard, van de maaltijden. Dat geldt voor zowel de ingrediënten als de distributie. Ook de totale service die u op dit moment gewend bent te krijgen, zal niet veranderen. Er zal eerder meer tijd beschikbaar zijn om één. en ander af te stemmen. De gedachte dat de maaltijd anders bereid wordt, is bij 'Tafel Thuis' niet waar. In onze keuken wordt, net als voor gaande jaren, gewoon iedere dag gekookt. Ook blijven we onze verse producten dichtbij huis te kopen. Vis bijvoorbeeld komt bij ons via de Vlissingse vismijn binnen in de keuken. De vis wordt vervolgens in roomboter in de braadslede door een kok gebakken, daarna gekoeld en verpakt en vervol gens kort opgewarmd door de klant. Er gaat zo niets aan smaak of kwaliteit verloren ten opzichte van een warme maal tijd. Kortom de maaltijden komend uit de keuken van 'Tafel Thuis" zult u ook in de toekomst met een gerust gevoel kunnen blijven gebruiken." Informatie van de divisie Jeugdgezondheidszorg 0-4 (JGZ) Na aangifte van de geboorte van uw baby op het gemeen tehuis, geeft de gemeente uw gegevens door aan de Provinciale Ent Administratie (PEA) Zeeland in Goes. De PEA coördineert de gegevens over de hielprik en de neona tale gehoorscreening van alle kinderen in Zeeland. De uitvoering van deze beide onderzoeken wordt gedaan door een medewerker van het screeningsteam voor hielprik en neonatale gehoorscreening. Dit screeningsteam is onder deel van Zorgstroom divisie JGZ 0-4 jaar. Tussen de vierde en de zevende dag na de geboorte van uw kind komt een screeningsmedewerker bij u thuis voor het verrichten van beide screenings. Als de hielprik in het zieken huis is uitgevoerd, kunt u na het ontslag van de baby bellen met 0118-597300 voor een afspraak voor de neonatale gehoorscreening. Vrijdag 1 december is er tussen 10.00 en 16.00 uur een groots evenement in de Basken- burghallen te Vlissingen, name lijk Zeeland Senior. Dit is een jaarlijks terugkerend evenement voor actieve 50+ers in Zeeland. Het evenement richt zich op vakantie; vrije tijd; wonen en comfortabel leven; gezondheid en bewegen en zorg en advies. Naast andere organisaties is ook Zorgstroom gevraagd hierbij aan wezig te zijn. Er valt veel te zien en te doen bij Zeeland Senior. Er zijn demonstra ties, optredens, muziek, shows, creatieve workshops, kookdemon straties en nog veel meer. Speciaal Op 1 januari 2007 gaat er een nieuwe wet van start; de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Het doel van de WMO is dat uw zelfredzaamheid, door o.a. huishoudelijke verzorging, wordt bevorderd of hersteld. De WMO maakt gemeenten verant woordelijk voor maatschappelijke ondersteuning. Dat betekent dat per 1 januari 2007 de gemeente verantwoordelijk is voor het rege len van uw hulp bij het huishou- voor deze gelegenheid laat onze meesterkok Sjaak Jobse u iets proeven uit eigen keuken; geeft Thuiszorgcentrum Zeeland tips en adviezen over wat u zoal kunt lenen, huren en kopen en kunt u deskundig advies krijgen van onze diëtisten, diabetes-, COPD-, en longverpleegkundigen. Ook is er volop informatie te verkrijgen over zorg(eloze) vakanties; activiteiten begeleiding en natuurlijk Thuiszorg van Zorgstroom. Zeeland Senior is dus een uitste kende gelegenheid om alle dien sten van Zorgstroom beter te leren kennen, eventueel uw vragen te stellen én een lekker hapje te eten. den. Nu. krijgt u wellicht al huis houdelijke zorg van Zorgstroom. En we kunnen u geruststellen, daar verandert niets aan. U behoudt gewoon uw eigen hulp. Wilt u meer informatie? Kijk dan op onze internetsite www.zorg- stroom.nl rechtsboven onder het kopje 'nieuwsberichten'. Wilt u huishoudelijke zorg van Zorgstroom neem dan contact met ons op: (0118) 684000. tu tppefiWerk - wakheren In de Vlissingse gemeente- gids van dit jaar staat het telefoonnummer van Maatschappelijk Werk Walcheren te Vlissingen ver keerd vermeld. Het juiste nummer is: Zorgstroom X-tra, zo heet de voordeelpas van Zorgstroom. Voor slechts 7,95 per jaar (vanaf 2007) heeft u voordeel voor het hele gezin. Zo krijgt u bijvoorbeeld korting bij het afsluiten van een Breedband Comfort abonnement bij ZeelandNet. Het Breedband Comfort pakket biedt u de mogelijkheid met een eenvoudige PC, de SimPC, gebruik te maken van het inter net. Het gebruik van de SimPC is zó eenvoudig dat u vooraf geen enkele kennis van internet of computers nodig heeft. Zeeland- Net biedt Zorgstroom X-tra pas houders nu de mogelijkheid, het Breedband Comfort pakket af te sluiten met een korting van 10% op de aanschaf van de SimPC ter waarde van 449,00. Dit aan bod geldt vanaf 1 januari 2007 én zolang Zeelandnet het Breed band Comfort abonnement aan biedt in combinatie met SimPC. Voor meer informatie kunt u kij ken op www.zeelandnet.nl of kunt komen naar de kijk-en doe- dag op 2 december tussen 10.00 tot 15.00 uur in de Zeelandnet studio te Kamperland. Voor meer hierover informatie belt u naar nummer 0800-0700. Als u problemen heeft met vervoer kunt u altijd Taxi Vlissingen bel len (0118) 416 00 417 00. Op uw taxirit krijgt u als bezitter van de voordeelpas 25% korting. U kunt een X-tra pas bestellen bij de cliëntenadministratie van Zorgstroom. Deze kunt u berei ken via 0118-684000 of met info@zorgstroom.nl. Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorgcentra en Verpleeghuizen; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgcentrum Zeeland voor de uitleen, verkoop en verhuur van arti kelen voor verpleging, verzorging, comfort en gemak thuis. Breestraat 15 Postbus 323 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax: 0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-mail: info@zorgstroom.nl

de Faam | 2006 | | pagina 17